Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Napiecie zawsze sie wacha a to sa niewielkie odchyły. Jesli sprawdzałes to jakims programem to to ci nie daje 100% pewnosci, co innego miernikiem. A tak wogole ten zasilacz to nie jest za dobry zmien na cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

na asrocku to normalne nie ma sie co przejmowac tymi odczytami z cpu-z bo napiecie mierzone miernikiem jest stabilne jak skala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wskazania napięć w aplikacjach nawet typu Everest to jakieś nieporozumienie. Jeszcze w biosie można cośczasami sensownego zobaczyć.

 

Pokazywał mi Everest dziwne napięcia (np. 12V to było wg niego 11,4V) - aplikacja MSI CoreCenter jeszcze lepiej, bo 11,1V - myślę - trzeba zasiłkę zmieniać jak nic - ale wcześniej zmierzę miernikiem. Miernik nie najlepszy może (ruski) - ale do tej pory nigdy mnie nie oszukał. I co? 12V to było 12V bez paru setnych.... To samo z +3,3V i +5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

a po co ten kontroler nie lepiej wrzucic rezystorek za pare groszy prad na wiekszosci wiatraczkow masz podany i liczysz np.

R=Uz-Ux/I

gdzie:

Uz-nominalne napiecie zasialania

Ux-napiecie ktore chcesz uzyskac

I-prad Przyjme za I=0.24 tyle bierze moj pentagram

R=12-5/0.24~30ohm 1W i juz masz zrobione 5V na wentylku bez wydawania duzej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Parę dni temu kupiłem procesor Sempron na socket 939 3000+ (1800 Mhz).

Niestety nigdzie nie mogę znaleź specyfikacji technicznej do tego modelu procesora.

 

1. Na jakim jądrze jest to procesor ?? ("Cpu z" wskazuje, że jest to jądro Palermo a "Everest", że Venice ) :mur:

2. Jaka jest maxymalna dopuszczalna temperatura pracy procesora ??

3. Ile mocy pobiera procesor ??

 

Mam nadzieję, że nikt mnie nie opieprzy za to, że już takie pytanie padło albo taki temat się pojawił, ale szczerze mówiąc trudno przeszukać 50 stron postów :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Parę dni temu kupiłem procesor Sempron na socket 939 3000+ (1800 Mhz).

Niestety nigdzie nie mogę znaleź specyfikacji technicznej do tego modelu procesora.

 

1. Na jakim jądrze jest to procesor ?? ("Cpu z" wskazuje, że jest to jądro Palermo a "Everest", że Venice ) :mur:

2. Jaka jest maxymalna dopuszczalna temperatura pracy procesora ??

3. Ile mocy pobiera procesor ??

 

Mam nadzieję, że nikt mnie nie opieprzy za to, że już takie pytanie padło albo taki temat się pojawił, ale szczerze mówiąc trudno przeszukać 50 stron postów :huh:

1. Palermo czyli obcięty Venice.

2. 69o C

3. 62W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo wydzielanej mocy cieplej przez procki:

czy jest gdzieś na necie taki kalkulator, który liczyłby ilość wydzielanego ciepła dla jądra Venice-256 po wprowadzeniu odpowiednich parametrow? (taktowanie i napięcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy ktos byl ostatnio na gieldzie w warszawie (ul.Batorego)

i wie czy wystepuja tam semprony pod 939 w boxie i za jaka cene????pliz prosze o odpowiedz

 

a no i oczywiscie czy oplaca sie go kupowac czy to bylby dobry zakup??

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie kości RAM.

 

Czy na platformie 939 też występuje taki problem z kośćmi dwustonnymi i ich możliwościami podkręcania?

Lepsze jednostronne czy dwustronne na 939 do kręcenia? Chodzi o prace w Dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie kości RAM.

 

Czy na platformie 939 też występuje taki problem z kośćmi dwustonnymi i ich możliwościami podkręcania?

Lepsze jednostronne czy dwustronne na 939 do kręcenia? Chodzi o prace w Dualu

jednostronne są tylko 256MB. Zawsze są lepsze do oc

przy wiecej niż 2 modułach dwustronnych pojawia się problem 2T- mniejsza wydajnosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednostronne są tylko 256MB. Zawsze są lepsze do oc

przy wiecej niż 2 modułach dwustronnych pojawia się problem 2T- mniejsza wydajnosć

 

co? :blink: :blink: :blink: 512 tez sa jednostronne, zreszta jak 1 GB miesci sie w jednej kosci dwustronnej to norma jest to , ze z jednej strony jest 512MB B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

co? :blink: :blink: :blink: 512 tez sa jednostronne, zreszta jak 1 GB miesci sie w jednej kosci dwustronnej to norma jest to , ze z jednej strony jest 512MB B)

no tak- to oczywiste, ale dopiero od niedawna i narazie tylko nówki w sklepach

 

bardzo popularne to one raczej szybko się nie staną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto efekty zostawienia otwartego okna w pokoju i wyjscia na 3 godziny na zajecia :

Dołączona grafika

napiecie 1.55V, niestety niestabilny w Spi, nawet na 1.65V, choc moze to ramy nie wyrabiaja (233 MHz 2.5-3-3-8 1T)

validate : 2803 Mhz

Edytowane przez Liseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

oto efekty zostawienia otwartego okna w pokoju i wyjscia na 3 godziny na zajecia :

Dołączona grafika

napiecie 1.55V, niestety niestabilny w Spi, nawet na 1.65V, choc moze to ramy nie wyrabiaja (233 MHz 2.5-3-3-8 1T)

validate : 2803 Mhz

 

jak to proc to ujrzysz reset albo BSOD

 

a jak to pamięci to będzie błąd- NOT CONVERGENT IN SQR5 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...