Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Mam problem mam semprona 3000+ na plycie DFI infinity 4 Probowalem go krecic dzis z 1800 na 2,4 GHz ale cos sie zepsulo poczylem spalenizne wylaczylem kompa szybkoi po odpaleniu kompa dioda z hdd zaswieca sie na pol sekundy i kaput wciskanie power nic nie daje dioda na plycie sie swieci, odlanczam zasilanie podlanczam znowu znow oswieca sie dioda z przodu kompa i wylancza sie. Ramy sprawdzilem dzialaja, zasilacz u kumpla dzialal na 1,4 (dosc slaby komp) wiec nie wiem co resetowalem biosa i dalej nic, swiatelko dziala po wlaczeniu zasilacza do sieci mam Huntkey 400W. Blagam prosze niech ktos mi pomoze co moze byc zepsute??

dziwna sprawa

jak było czuć smród to tylko zasiłka, ale inne objawy wskazują że to nie ona

 

bez sprawdzenia sie nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl dobrze zalozony 25 stopni mial:( ale narazie komp w zawieszeniu nikt nie wie co moze byc nie tak zasilacz dziala na tym kompie co z niego pisze tylko ma wtyczne 20 zamiast 24 mozliwe ze 4 podpinane styki zepsuly sie i nie daja napiecia?? na plycie zadnych nieprawidlowosci nie widze procek tez wyglada ok

 

czy sama plyta glowna bez procka bez niczego niczego odpali sie?? sama plyta i zasilacz??

Edytowane przez Draeac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dziala dioda na plycie to pewnie i wentyle podlaczane do niej tez chodza?

skoro poczules smrod, a psu jest sprawny, to sprobuj wyczuc zrodlo spalenizny, bo nie zawsze widac co sie fajczylo.

jesli masz miernik mozesz sprawdzic mosfety na plycie.

mialem przypadek z epoxem - wizualnie zadnych oznak uszkodzenia, wszystkie elementy elektroniczne byly sprawdzane i okazaly sie sprawne, a smrod jeszcze po miesiacu bylo wyraznie czuc - chipset szlag trafil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

 

jakiemu procesorowi odpowiada podkrecony semp 3000+@2.5ghz ?

oczywiscie chodzi o wydajnosc i tylko samego procesora.

Sprawdz w sandrze, ale np. Moj cpu na 2432mhz gniecie P4 3.8ghz ;> w arithmetic/multimedia benchmark...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

FSB powyżej 280 i coś mnie hamuje, nie wiem czy proc, czy ramy, albo kontroler w procu, bo przy takich timingach (2,5; 3; 3; 7) idzie 230 a przy 2,5; 3; 3; 8 nie chcą iść wyżej, nawet jak daje im 3V, spróbuje jeszcze dać je na 133 i sie zobaczy.

 

EDIT: :oops: już poprawiłem :oops: Strasznie mi wstyd :oops:

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się jakieś zestawienie jakie chłodzenie(na procku/w obudowie)/ile podkręcony/ i jaka temperatura bo o nią mi chodzi

mi zdarzyło się mieć ---- 40 stopni!!! na niepodkręconym 2600 po graniu w quake3:) pewnie dlatego że miałem tylko jeden wentyl zasysający;)

dlatego ciekaw jestem jak to u Was jest

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólne porównanie

wziąłem się za sempka wreszcie, bo zastanawiam się nad sprzedaniem tego sempka ze wzg. na spadek ceny a64 754 3000, ale nie wiem przydałaby się jakaś tabelka, ktoś doradzi czy jest sens dopłacać 200zł do a64???

nie wiem jak z wydajnością podkręconych sempków bo ten temat zaniedbałem ze wzg. na przerwe w dostępie do netu tylko pierwsze 12 stron znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie opłaca się przepłacać za a64 na 754. Wydajność i o/c jest porównywalne a różnica w cenie jednak spora. Zobacz jaką popularnością cieszą się sempy a jaką antki. Ale to już jest indywidualna decyzja co wybierasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, tak myślałem, kiedyś czytałem że dość porównywalny jest wynik po oc sempa dlatego kupiłem s64 2600 nie kręciłem go jeszcze, bo jednak troche się boje;) jak zrobie wichure w obudowie to dopiero zaczne:)

różnica będzie pewnie tylko w domie 3 który lubi cache:)

czyli zostawiam:) i tak koniec końców nie chciałoby mi się bawić w szukanie klienta na tego sempa:)

co nie zmienia faktu że wciąż Waszymi tempami (temperatura nie folder windowsa) jestem zainteresowany

CHCIAŁBYM PRZYKLEJONY TEMAT NT. DZIAŁANIA XP 64 NA PROCKACH z 64 przydałby się;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

uwazasz sie za chama? co cie chamuje? moze juz jestes chamski :blink: NoOffence

 

moze jednak cos Cie Hamuje. patrz co wyzej napisalm Niemiec o chamowaniu

 

offtopic mode OFF

 

a co to za ramy?

Już poprawiłem :> Ramy twinmosa na mteckach. Temperatura w stresie to 35*C przy freezerze 64pro i otwartej budzie.

 

zjedz z dzielnikiem memek w dol Grzesiu. moje twinmosy ida do 225 i nie robi im roznicy czy maja 3V czy 3,8V.

Dziękuje za rade, wreszczie przeczytałeś mojego posta :rolleyes:

 

EDIT: Mam ferie :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEMIEC te twinmoski to jakies extra czy zwykłe(tanie)?

 

aha mój semp chodzi na 2700MHz ale jeszcze jest nie stabilny, i tu raczej pamiątki coś nie wyrabiają(chciaż chodzą na 3,3,4,8,12,16{kolejność z CPU-Z}. pamieci kingstony.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Draeac - jak się dowiesz co się stało to napisz, bo ciekawy jestem, czy faktycznie coś się może stać od OC na takim niskim VCore i niezbyt dużych temperaturach...

Zjaraly sie 2 cewki co kumple mowia ze dla DFI jest niemozliwe a jednak weszta podzespolow dziala wiec mialem ogromnego pecha ze trafilem na felerna plyte. Co poza DFI polecacie do krecenia niedrogiego w porownywalnej cenie do DFI Infinity 4?? Bo bede musial jakas plyte ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, moze dosc dziwne

chodzi o to, ze zastanawia mnie jakie oznaczenie mialby semp. 2.475ghz no powiedzmy 2.5ghz, pytam bo ostatnio kolega byl ciekaw na ile idzie moj 3000+, jak mu powiedzialem to sie spytal ile to w przeliczniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na takich ustawieniach jak w podpisie komp jest stabilny w spi, jak już w coś gram (gta3 ostatnio :P) to po dłuższej chwili (mniej więcej godzina) mam reset, wirusy wykluczam bo skanowałem kompa i wywyaliłem je. Temperatura w biosie to 40* a w evereście 35*, chyba everest przekłamuje :> Nie wiecie co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...