Skocz do zawartości
RustyNail

Pomoc Przy Wyborze High-end Psu & Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

@zenfist

przeanalizuj dane nt zasilaczy modstream i nt powerstream - moc na kazdej linii

modstream to p5 z mocna linia 5V, a powerstream to p6 z mocna linia 12V czyli tak jak ma byc :)

a co do 3 lin 12V to jesli wszystkie 3 sa od siebie niezalezne to swietnie, ale jesli sa zalezne od siebie to jak dla mnie taki zbyteczny bajerek

1594927[/snapback]

Przecież moc na każdej linii nic nie mówi o tym czy to jest P5, czy P6. Oznaczenie to pochodzi od wersji elektroniki. A z topowerem jestem w bliskich kontaktach i wątpie, aby mieli jakiś interes w okłamywaniu nas. Tak jak napisałem zasilacze OCZ to Topowery w wersji P5.

 

Poza tym mocna linia 5V obniża tylko wydajność zasilacza, bo są na niej większe straty przy kowersji mocy. Niebawem pokażą się Topowery P7 z wydajnością minimalną > 80% :] Będzie to możliwe właśnie dzięki zmiejszeniu obciążalności (coraz rzadziej używanej) linii +5V, a zwiększeniu obciążalności +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie do ciebie:P

Co bedzie lepsze jezeli chodzi o kompa z podpisu

czy ten twopower P6 420W

czy enermax EG425AX

 

bo obecny enerek chyba juz nie wydala po OC

 

czy moze lepiej poczekac na te topowery p7 o ile bedzie jakis z nich w okolicach 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie sie zadowole huntkey'e nowym a jak wyjda p7 to sie chyba na jednego skusze ;)

a co do tych zasilaczy ocz zawsze mi sie wydawalo ze jedyne co oni robia to obudowe, kolory wiatraczek i kilka diod wsadzaja ale moze sie myle. Ale w pewnym tescie jak power stream ktorymimo wszystko wydaje mi sie na p6 napiecia na linii 12v mial z przedzialu 11.99-12.01 co mi sie wydaje wyczynem niemozliwym dla p5 ale jakbys mogl to sie spytaj czy te powerstream tez sa na p5, ale skoro mowisz ze wszystkke to pewnie wszystkie, na zasilaczach na pewno sie znasz ode mnie lepiej :)

fidel jedno jest pewne, jak wejda p7 to stanieja p6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie do ciebie:P

Co bedzie lepsze jezeli chodzi o kompa z podpisu

czy ten twopower P6 420W

czy enermax EG425AX

 

bo obecny enerek chyba juz nie wydala po OC

 

czy moze lepiej poczekac na te topowery p7 o ile bedzie jakis z nich w okolicach 300zl

1595232[/snapback]

Zdecydowanie Topowerek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam AeroCool Power Turbine 550W od Zenfist'a i jestem bardzo zadowolony. Nie doczekałem sie testu Benito ale po zagranicznych testach sie przekonałem do niego. Zależało mi na odpinanych kablach zeby był pożadek i dodatkowo co mnie bardzo ucieszyło po podłączeniu wiatraków z budy do zasiłki nie dosyć że są one regulowane przez zasilacz to zasilacz obniża własne obroty wiatraków, oczywiscie zależne to jest od ilości podłączonych wiatraków. Obecnie mam podlaczone 2wa.

Obecnie cena tej wersji spadla ale co zaoszczedzilem w Znefist'cie to i tak jest moje :P

W razie jakis pytan walic smialo. Nie mam mozliwosci sprawdzenia miernikiem napieć.

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u tych Topowerkow z serii p6 ( odzielne linie zasilajace dla 3,3  5  i 12V) z glosnoscia wentyli - zamierzam cos kupic bo moj chieftec siada i wlasnie mysle otym ToPower ale zalezy mi bardzo na ciszy

1598213[/snapback]

Bardzo przyzwoicie. Trzeba przyłożyć ucho, aby posłuchać :D Wiadomo, jak obciążysz go w 80% to staje się słyszalny, podobnie jak Tagan. Ale jeżeli lubisz ciszę to myślę, że seria P6 będzie ok.

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenFist - kiedy będziecie mieli niedługo TopPowery z nowej seri P7 ? bo nie wiem czy czekać na P7 czy łyknąć P6 :?

1599190[/snapback]

Topowery z serii P7 będa prawdopodobnie (jak ja nie lubie tego słowa) w połowie września. Główną zmianą będzie mocniejsza linia +12V kosztem nieużywanej +5V i wzrost sprawności zasilacza powyżej nieco ponad 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topowery z serii P7 będa prawdopodobnie (jak ja nie lubie tego słowa) w połowie września. Główną zmianą będzie mocniejsza linia +12V kosztem nieużywanej +5V i wzrost sprawności zasilacza powyżej nieco ponad 80%.

1599196[/snapback]

Hmmm no włąśnie nie wiem czy warto czekać...

 

BTW. Są 3 wersje zsilacza z serii 600 watt P6

 

TOP-706P6 ( 600W )

 

TOP-708P6 ( 600W )

 

 

TOP-709P6 ( 600W ) - czy ten model będzie u Was dostępny ? - szukam tego modelu do kupienia aktualnie no i nie wiem czy warto zaczekać na P7 HMMM

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no włąśnie nie wiem czy warto czekać...

 

BTW. Są 3 wersje zsilacza z serii 600 watt P6

 

TOP-706P6 ( 600W )

 

TOP-708P6 ( 600W )

TOP-709P6 ( 600W ) - czy ten model będzie u Was dostępny ? - szukam tego modelu do kupienia aktualnie no i nie wiem czy warto zaczekać na P7 HMMM

1599205[/snapback]

Szczerze... z całego serca... Po jakiego grzyba Ci taki zasilacz Rusty?

 

1) Będzie GŁOŚNY

2) Będzie drogi

3) Nie znam Twojego konfigu Rusty, ale AMD64 FX-57 @ 3.7Ghz + 2 x GF7800GTX SLI + DFI LanParty spokojnie jadą na TOP-558P6 :wink:

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prz okazji nowych zasiłek to nowe wydania Enermaxa 600 Watt noisetaker troszkę się zmieniły - nazwyają się teraz AllIn1 i nie mają już zwykłej wtyczki 12V 4 pinowej tylko wtyczke 8 pinową do której dodali przejściówkę na 4...

 

Dołączona grafika

 

 

http://img377.imageshack.us/img377/8080/12v1dg.jpg - tutaj link do oryginalnego rozmiaru

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...