Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Kyniek Wc Beta Version....

Rekomendowane odpowiedzi

W między czasie się parę wersji przewinęło :P ale niewartych opisania.... na początku nie maiłem zamiaru składać układu z tak drogich części... zbierałem na kartę graficzną... ale doszedłem do wniosku że za parę miesięcy i tak nowa grafa będzie lipna jak diabli więc oświeciło mnie i wydałem na coś co za parę miesięcy będzie równie fajne :P

 

Składniki kupne :

- Storm G4

- Black Ice Extreme 3 +3 x Tt thunderblade

- pompa Laing (tę ciszę trzeba usłyszeć :P )

- zawory + węże i takie tam....

 

Składniki HomeMade:

- Prison Pro NB (minimalnie wydajniejszy od PowerX'a :P)

- Prison Pro GPU

- Malutki zbiorniczek wyrównawczy z plexy 8mm

 

daruje sobie szumne opisy i takie tam ble bla ble.... jak zwykle krótko i rzeczowo :

 

Schemat układu

Schemat Układu - mam nadzieję czytelny....

 

a teraz trochę festynku i fotki jak wygląda to w realu:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

składając ten układ tak się nababrałem że przeszła mi jaka kolwiek ochota do daleszgo rozbierania i modyfikowania... cieszę się że działa :D a chyba bym się pochlastał jak bym znowu musiał się grzebać w tym :/ nawet termometru do pomiaru wody temp. wody mi się już nie chce zamontować.... :P

 

na koniec napiszę o rzeczy z której jestem bardzo zadowolony - rezerwuarek malutki i funkcjonalny o wymiarach 40x56x95mm z jednego z boków wychodzą 2 króćce a u góry jest koreczek z gwintem 3/8" na o-ring - szkoda że nikt nie wpadł na pomysł produkcji takich małych funkcjonalnych zbiorniczków... choć Samhain jest blisko ;)

 

 

jeszcze napiszę o temperaturkach (w lato w życiu takich nie miałem ;) ) a wentyle skręcona tak by ledwo się kręciły...

- powietrze wpadające do chłodnicy 26C

- powietrze wylatujące z chłodnicy 32C

- CPU 44C (full stress)

- System 38C

 

 

UPDATE:

 

 

Kiedyś obiecałem że zrobie fotki taki dokładniejsze :P wreszcie się zmobilizowałem :

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

UPDATE:

I tak mnie zjebiecie za kolanka i kiepskie temperatury (jak w podpisie konfig) jak na takie układzik - ale od siebie dodam że jestem tak zadowolony że po raz pierwszy nie mam pomysłu co poprawić :P słychać tlyko zasilacz :/ w styczniu Tagana sobie chyba kupie ;)

 

 

Temperaturki:

Woda : 32.1C

CPU : 43C

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie.. :P

Jedno z WC które chcialem od dawna zobaczyć..

 

I co by tu powiedziec...

Wiem... Zmien rozdzielczosc fotki bo rozjezdza forum a to grozi %.. ;]

 

Pewnie njbardziej skropulatnie zbierany/składany zestaw WC na Tweaku..

Ale ładny i wydajny...

Gratsy.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc fajniutkie bloczek na cpu śliczny brzydal ale też bym taki chciał :] tych zaworek dużo ale pewno łatwo się odpowietrza i spuszcza wode teraz czekam jak te wc będzie wyglądać z chlodziarką :)

 

edit. czemu ten rezwuar na gąbce leży jakoś to nieciekawie wygląda

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczości fotek - czy forum cacheuje jakoś obrazki?? bo te miniaturki to najwygodniejszy sposób dla modemowców - wczytywanie takiej miniaturki jest sporo szybsze niże całego zdjęcia - dopiero w momencie wybrania zdjęcia (kliknięcie na miniaturkę) użytkownik pobiera zdjęcie w całej rozdziałce co trwa nie za krótko.....

 

 

 

Co do tego schematu - wiem duży obrazek ale to gif ze zooptymalizowaną liczbą kodowanych kolorów - zajmuje mniej więcej tyle co mój awatarek ;)

 

 

 

O ile nie najwydajniejszy to ja jestem pewien że najbardziej pokręcony - kto z was przewiduje możliwość zewnętrznego podłączenia jednoski chłodzącej wodę?? I do tego "w locie" jest to możliwe dzięki szybkozłączkom B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadzały o panel do regulacji obrotów ;) w kończy BIX3 nie jest taka cienka....

 

 

szczerze mówiąc to nawet bardziej ni się podobają na zewnątrz wentyle niż by były w środku a napewno prektyczniejsze - podczas pracy kompa mogę odkurzaczem przeczyścić filtry przeciwkurzowe ;)

 

 

 

Za chłodnice dałem tyle co za zwykłebo BIP3 + koszt przesyłki kurierem.... kiedyś ZenFist robił wielką wyprzedarz ;)

 

 

Co do bloczków... na NB i GPU jestem pewien że nikt nie ma wydajniejszych ;) jeszcze w zanadrzu chowam w rękawie Prison Ultra :P

 

W sumie kosztowało rochę... tak się złożyło że zbierałem na nową grafę (GF6600) ale poszedłem po rozum do głowy "zaraz zaraz po co ci taka grafa? przecież nic po za 3dMarkiem ci nie skacze" i uzbieraną kasę przeznaczyłem na chłodzonko które zapewne jeszcze wytrzyma parę generacji procków i graf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miniaturkę) użytkownik pobiera zdjęcie w całej rozdziałce co trwa nie za krótko.....

Co do tego schematu - wiem duży obrazek ale to gif ze zooptymalizowaną liczbą kodowanych kolorów - zajmuje mniej więcej tyle co mój awatarek ;)

1599479[/snapback]

Regulamin tyczy sie wszystkich..

A w nim wyraznie jest napisana max rozdzielczosc - 650x480..

Wiec ostatni raz prosze zebys sie dostosował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikna sprawa - troche tych kolanek sporo.... :D

 

Mam jeszcze jedno pytanie - widze ze masz panelik SunBeama i to do tego w najwyzszej wnece - dasz rade zamknac drzwiczki Chiefa z tym panelikiem zamontowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyniku włożonej pracy, wytrwałosci i cierpliwości, bo napewno sporo cie to kosztowało wysiłku.

Po złożeniu mojego kibelka jestem w satanie docenic ilośc roboty i czasu jaki zajmuje rozplanowanie i złożenie wceta.

Wyszło Ci to nieprzeciętnie, najbardziej to mi sie podoba pomysł z zaworami na zewnątrz budy!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paneli wcale nie wadzi - mogę spokojnie zamknąć drziczki - może panelik nie najwyższych lotów ale ma jedną niepodważalną zaletę - 20W na kanał co nie jest bez znaczenia przy zastosowaniu 3xTt Thunderblade (troche głosne :/ więc się ledwo kręcą)

 

 

 

Kibelek swój składałem przez jeden cały dzień :/ gdyby nie czary z tymi zaworami i wyprowadzeniem na zewnątrz (umożliwia podpięcie zewnętrznego systemu chłodzenia wody) to sprawa była by o wiele prostsza :? ale coś za coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek jezeli zasilator doprowadza Cie do szalenstwa to polecam zrobic mala przerobke: 2x80 wywalic na smietnik, wyciac w gorze obudowy otwor na smiglo 120 mm badz tez wziac obudowe od innego zasilacza (moze byc duzo kombinowania). Pakujesz glacialtecha, revolteca dark blue badz innego cichociemnego :) ewentualnie dodajesz potencjometr do regulacji obrotow i koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie bardzo - mam starego szefa z 1x80 ;) narazie aż tak mnie nie wkurza - jak bym zasiłkę wyciszył to pewnie coś innego by mnie zaczęło denerowawć ;) narazie mam taki plan by w grudniu wymienić zasiłkę na Tagana a stary zasilacz będzie okazyjnie pelta zasilał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze duzo pracy zostalo wlozone. Ciekawe rozwiazanie z mozliwoscia podpiecia zew. systemu. Chociaz przyznam, ze jak dla mnie to strasznie duzo tych kolanek jest ;] No ale cos za cos przeciez.

 

PS. Fotki troche kiepskie :> Moglbys zrobic mniej zdj. przy wlaczonych swiecidelkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widac na tych zdjeciach w nocy wygladaja jakby byly robione we mgle jakiejs czy cos.. mieszkasz w Londynie? :P troche psuja wyglad te wiszace weze z zaworami.. wszystko zaslaniaja i nic nie widac :/ osprzet jest super tylko wykonanie takie ciut slabe.. no i jak zawsze ten zabawny komentarz "minimalnie wydajniejszy od PowerX'a" :lol: :lol:

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, i nieźle zakręcone. Mnie by chyba cierpliwości brakło jakbym miał coś takiekgo składać ;) a na pewno zeszołoby mi z tydzień.

 

Ja mam standartowe pytania:

1. węże domyślam się jakie ;] a co w nich płynie?

2. W jaki sposób mocowałeś pompke? bo jest tylko jedna fota która ją częściowo przedstawia :/

3. Jak idzie odpowietrzanie?

 

Widze że wstawiłeś rezik, bardzo pomocna rzecz przy takiej pompce. Ale gdybyś go nie miał to gwarantuję że pochalastał byś się, gdybyś miał napełaniać i odpowietrzać bez niego...

 

Ogólnie bardzo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG Hugo nie badz taki dosadny =) jest duzo elementow, buda nie jest az taka wielka ciezko to ulozyc wszystko.. co prawda mozna sie troche bardziej postarac jeszcze ale szalu raczej nie bedzie.

 

P.S nie no tak sie teraz przygladam i buda duza... ale jak Kyniek tego tyle upchal to sie mala wydaje :>

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bałaganiek w tej budzie :D kabli jest tyle ze mozna pasc...... Jak zrobisz porządek, ladnie rez ułozysz to bedzie 5 z plusem, na razie 4 ;) hehe jak dlamnie oczywiscie, ale te bloki... uuuu... tez tak chce.... to jedyny storm w polsce? ile dałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) co płynie??!! p5rzecież mam nawet w podpisie napisane....

 

2) układać mi się nie chce kabli bo i tak buda jest zamknięta - to co widać przez okienko to ułożone jest ;)

 

3) plątanina?? a jak inaczej byście to zoorganizowali tak by była możliwość podłączania "w locie" zewnętrznego układu chłodzącego?? przecież inaczej się nie da - trójnik i 4 zawory (2 w środku i 2 na zewnątrz)

 

4) te rurki sterczące... nie widzę ich na codzień :P wcześniej były eleganckie zawory z szybkozłączkami odrazu... ale niestety przeciekały - dziadostwo - musiałem wymienić na bardziej prymitywne

 

5)"minimalnie lepszy od PX'a" a znasz jakiś wydajniejszy blok?? bo ja nie... a 0.5C to różnica minimalna dla niektórych a dla niektórych spora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kto z was przewiduje możliwość zewnętrznego podłączenia jednoski chłodzącej wodę?? I do tego "w locie" jest to możliwe dzięki szybkozłączkom  B)

1599479[/snapback]

Ja to już dawno zrobiłem :P. Brakuje mi tylko szybkozłączek i caly modul chodzacy moge odpiac od kompa i bez spuszczania wody przenosic osobno:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tylu kolanek to w życiu nie widzialem... conajmniej polowa z nich jest kompletnie zbedna. Nie rozumiem tez tak wysokich temperatur... BIEIII 3 120tki G4 i na AXP 3200+ ponad ok 45stC?

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...