Skocz do zawartości
grzesiu

Instrumenty Muzyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem, ze w tym przedziale cenowym to tylko chińskie wióry :lol: Eh co za czasy masoowa i tyle - jakies oxyCORTy i inne masci, wszystko sie pozniej odbija na dobrych wioselkach, przez co taki ESP sie przeniósl do skosnookich :/

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 400 zł mozesz kupic sky waya albo jakiegos noname strato na allegro, za 500 zl mozna kupic washburna x10, albo corta x2 ktory jakos zabrzmi kiedy POCZATKUJACY juz czegos sie nauczy, a nie stwierdzi ze po pol roku gitara go ogranicza, bo wykrzywil sie gryf lub jest niewygodna chociazby.

szkoda tylko ze niektorym trudno zrozumiec ze nie kazdy na swoj pierwszy intrument ma ponad 5000 na oryginalnego esp. wiec jesli do wydania jest 500 zl nie warto rozejrzec sie za najlepszym wyborem? bo podejscie ze wszystko za mniej niz 5000 i robione w chinach to i tak sklejka wiec po co przebierac nie jest chyba wlasciwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dzisiaj zdziwiłem, jak idąc sobie przez hipermarket (Plus), w koszu między fajerwerkami, garnkami i zabawkami leży sobie gitara elektryczna. Do czego to doszło :) Kosztowała 400zł. Nie zwróciłem uwagi na nazwę.

Ale powiem szczerze, że kupiłbym coś takiego taniego, jako pierwszą i przypuszczam, że ostatnią gitarę elektryczną, do plumkania w domu. No, może coś z tego co tu polecacie w absolutnym low endzie, żeby też nie zniechęciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany Mayones KZ/KTM II. Akurat tanie gitary mają to do siebie że potrafią solidnie popsuć zabawę. Źle nabite progi, co skutkuje brzęczeniem strum i brakiem możliwości solidnego obniżenia, brakie strojenia na 12 progu itp. Różnice są czesto jak między keyboardem, a fortepianem, no niby to i to ma klawisze, ale w praktyce różnice są spore. Na początek najlepiej POŻYCZYĆ od kogoś gitarkę, pobawić się, bo jednak na gitarę trzeba wyłożyć sporo kasy, potem dochodzą (a nawet od razu) piecyki, kostki, bo podłączanie do komputera, wieży, to półśrodek. Niestety, to kosztuje.

 

Na początek - używka Mayo, nowy Cort, ale już z X-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pierwszym wioselku Mensfeld Fingertip handmade gryf sie wyginal, problemy ze strojeniem takze no comment - pozniej czlowiek dochodzi do wniosku - co za shit. Poza tym jak mam dac 500 zl za pseudo instrument to juz lepiej troche pociulac i kupic uzywanego Stratocastera na allegro - zabawa przedniejsza :P

 

Przytyk byl tylko dlatego, ze niestety te naprawde szlachetne gitary dziadzieja powoli ze wzgledu na ekspansje kitajcow - za niedlugo Custom Shopy przerzuca do Chin i Korei :/

 

Z tanich zabawek polecam Schectera i Yamahe - niezle wioselka.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego Mensfelda kiedyś sprzedałem za 200 ziko, całkiem przyzwoita gitarka. Co do tanich gitar - przystawek nie dają za darmo, progi same się nie nabiją, drewno to samo.

 

Swoją drogą, brakuje na rynku np. gitar z jednym sensownym humbuckerem i stałym mostkiem, zamiast tego są 2x hum 1x sin + "floyd rose" :lol: Jakieś skyway i inne gitary "do wymiatania". No cóż. Coś za coś. Ja już swoją drogą ponad 1,5 roku bez jakiejkolwiek styczności z gitarą, teraz się ustawiłem na gitarke, kamera będzie, się coś nagra żeby pochwalić, no chyba że mi skill zniknął, chociaż wątpię w to... to jest jak jazda na rowerze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego Squiera już rok - używka z allegro, wcześniej grałem tylko na akustyku. Dałem za niego 380 zeta + dostałem za friko(brzmi jak promocja w Mango :lol:) futerał i kostkę Koda Metal Master. Dużo się na niej nauczyłem, m.in. tapping, pinch harmonics i takie różne inne, teraz je szlifuję, gitara dalej gra i stroi, chociaż klucz D czasami brzęczy i trzeba lekko dotknąć :). Odmrożone ręce trochę utrudniają mi szybkie i dokładne sweepy, czy szybkie zmiany bardziej skomplikowanych akordów, ale mam zamiar jeszcze wymiatać :).

 

Nawet gdzieś tu moje posty są sprzed roku :).

 

Pozdro.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć sklepów Jysk zaczeła sprzedawac 'gitary' a własciwie cały zestaw :]

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i wszystko w jakze promocyjnej cenie 250zł :P

a tu gość stara sie to 'coś' sprzedac drozej http://www.allegro.pl/item153464008_nowa_g...cz_dodatki.html

jakbym zaczął na czymś takim to chyba bym sie zniechęcił

 

osobiscie posiadam Flame KTM2 [;

zadowolony, polecam ;]

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja optuje za Squierem, o ktorym wspomnial kolega powyzej - dobrze lezy w dloni gitarka. Lepiej sobie dac siana z bajerami tj. ruchomymi mostkami - Licensed Floyd Rose lub jakims Ibanez Lo TRS, bo w ogole nie trzymaja stroju przy wajchowaniu.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł to niewiele można. Używany Peavey Rage 15W, Laney Hardcore Max 15W. Nowe za 200 zł to chyba nie wiem... jakieś 10W biedne. Lepiej kup dobrą kostkę i podłącz do wieży/komputera. Albo poodkładaj. Samą kostkę można przejściowo za 20-30 zł kupić jakąś Kodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak myslalem zeby do "wiezy" podlaczyc ;) (2 mizerne glosniczki samsunga ;)) tylko moglbys dokladnie powiedziec czym, jak, i zeby bylo tanio ;)

bo na wzmacniacz i tak bym musial poczekac bo brak $$ a taka 'kostke' moglbym kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kup dobre kable. Na wieży dużo nie dadzą, ale potem na piecu będzie już różnica. Ja mam jakieś zwykłe kable mono, 25zł za 3 metry i są krótko mówiąc do [gluteus maximus] :mur:

 

edit: niedawno nagrywałem sobie Raining Blood - 2 gitary zmiksowane: squier+koda metal master+piec

 

Wrzucę tu samo intro, bo nie chciałem kompresować do mp3, żeby jeszcze bardziej jakości nie psuć.

 

http://download.yousendit.com/75AA4A18554EDF32

 

To tak żeby Ci uświadomić jak syfny jest dźwięk na kompie. ;) Chociaż do uczenia się jako tako wystarczy.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kup dobre kable. Na wieży dużo nie dadzą, ale potem na piecu będzie już różnica. Ja mam jakieś zwykłe kable mono, 25zł za 3 metry i są krótko mówiąc do [gluteus maximus] :mur:

 

edit: niedawno nagrywałem sobie Raining Blood - 2 gitary zmiksowane: squier+koda metal master+piec

 

Wrzucę tu samo intro, bo nie chciałem kompresować do mp3, żeby jeszcze bardziej jakości nie psuć.

 

http://download.yousendit.com/75AA4A18554EDF32

 

To tak żeby Ci uświadomić jak syfny jest dźwięk na kompie. ;) Chociaż do uczenia się jako tako wystarczy.

nie zgodze sie ..

mam bardzo fajne brzmienie na kompie... (Sound Blaster X-Fi Platinum)

ze wzmakiem unitry i glosniki podlogowe 80W

jest takie troche cieplejsze niz z piecyka

 

ale piecyk tez kupuje..

a mam zamiar kupic Marshala mg 15cd .. dzis testowalem i odpowiada mi cena wielkosc i mozliwosci ;]

 

 

btw.

obczajcie koniecznie nowego Revaluatevera MK II ..

masakra .. mozna efekt konfigurowac nawet na poziomie tranzystorów ... :OOOO

i po odpowiedniej konfiguracji u mnie nie spoznia nawet przy napierdalniu Master of puppets cz jakis Arch enemy ;]..

http://www.alienconnections.com/products.htm

 

a tak juz wogole to sie pochwale ze se konto zalozylem na YouTube.

jakis stary filmik nakrecony aparatem (przed wakacjami zdaje sie w maju/czarwcu) nawet zamiescilem w ramach testu

:)

 

jak dorwe jakas kamerke to cos moze nagram :)

moge sie pochwalic ze duzo nadrobilem predkoscia prawej reki..

teraz lewa w chu.. odstaje skillem od prawej i nie domaga.. pracuej nad technika i czystoscia .. bo z tym czasem u mnie slabo

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, ale ja mówię o brzmieniu na zintegrowanej karcie dźwiękowej ;). Możliwe, że zapomniałem dopisać w poście.

na integrze z DFI tez brzmi normalnie .. gorzej tylko z nagrywaniem .. troche szumiało ..

zwykly sb live za 50zl zalatwil by podejrzewam twoej problemy..

 

moze byc tez tak ze za glosno dajesz sygnal na wejsciu..

no juz nie mowiac o tym ze jak masz jakies padaki plastikowe do kompa .. a nie normalne glosniki to bedzie porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecały miesiąc moje urodziny, postanowiłem spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli zacząć grać na gitarze.

 

Chciałbym grać na elektrycznej, ale słyszałem opinie, że najpierw powinno się uczyć grać na klasyku. Czy jest to prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecały miesiąc moje urodziny, postanowiłem spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli zacząć grać na gitarze.

 

Chciałbym grać na elektrycznej, ale słyszałem opinie, że najpierw powinno się uczyć grać na klasyku. Czy jest to prawdą?

nie jest to prawda

jest to jednak optymalne z finansowego pkt widzenia

 

kupisz uzywanego akustyka za 100zl pograsz jak Ci sie odwidzi to go rzucisz w kat i jestes 100tke do tylu..

kupisz elektryka + efekt + piec za 1000zł (czy wiecej)

a okaze sie ze nie chce Ci sie cwiczyc :)

i jestes 1000zl w plecy ;]

 

ogolnie na elektryku sie gra lżej .. co nei znaczy ze latwiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie zrezygnuję z tego tak szybko, w końcu zawsze chciałem grać ;)

 

Co byś polecał na początek? Myślę, że najpierw z efektem dam sobie spokój (chyba, że się tak nie da :P). Granicy cenowej nie podaję, bo chciałbym, żebyś podał coś w miarę taniego, aczkolwiek dobrego dla osoby początkującej.

 

Ile trwa pełna nauka gry na elektryku w szkole muzycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Myślę, że nie zrezygnuję z tego tak szybko, w końcu zawsze chciałem grać ;)

 

2. Co byś polecał na początek? Myślę, że najpierw z efektem dam sobie spokój (chyba, że się tak nie da :P). Granicy cenowej nie podaję, bo chciałbym, żebyś podał coś w miarę taniego, aczkolwiek dobrego dla osoby początkującej.

 

3. Ile trwa pełna nauka gry na elektryku w szkole muzycznej?

1. wielu myslało ..

 

2. przeczytaj ten topic .. chlopcy doradzaja .. nei ma co pisac jeszcze raz

 

3. nie wiem .. samouk jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w bigbeat.pl zamówiłem swoje pierwsze wiosło wraz z resztą sprzętu. Nie spodziewałem się, że pracują w weekendy i działają tak szybko. Chwilę po złożeniu zamówienia dostałem maila, że we wtorek sprzęt będzie u mnie. Mieszkam w małej mieścinie i nigdy bym się nie spodziewał, że tak szybko to wyślą. :)

 

Washburn X 12 B, LINE 6 Spider III 15, kabelek Die Hard JJ 3M, stojak Warwick RS oraz 6 kostek Catfish (0.50, 0.60, 0.73, 0.88, 1.00, 1.21).

 

Mam nadzieję, że sprzęt będzie się dobrze sprawował. Razem wydam na to 1,113.90zł.

 

Teraz muszę tylko zadzwonić do znajomego nauczyciele i ugadać się na pierwsze lekcje. No chyba, że samouctwo wyjdzie mi na dobre :) .

 

Pozdrawiam, sough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny to on może jest tylko mnie martwi te 15W... Nigdy go nie słyszałem, podobno ma wystarczyć do domku.

 

No, ale Spider III 30W kosztuje ~900zł o ile dobrze pamiętam. A tego dorwałem na promocji za 525.

 

Sarkazz, jakieś rady na początek? Jeśli dobrze pamiętam to Ty miałeś ładnego customaaa... :)

 

Wieeem, dużo cierpliwości się przyda. Moje SDI dzielone przez rok na 7 komputerów mnie jej nauczyło, oj nauczyło... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15W wystarczające jest, ja 30W miałem i i tak tego nie rozkręcałem bo bym chyba sąsiadów denerwował lekko ;). Ogólnie to Spider ma naprawdę szeroki wachlarz przesterów, i to jest wielki plus, bo można sporo z niego ukręcić. Rady na początek... Ćwicz :D Warunki masz dobre, ja na początku miałem przester kody za 20 zł i radmora :-| A cierpliwość to jest bzdura, są te setki ćwiczen typu Vaia itp. ktore trzeba z metronomem powtarzac itp. i petrucciego itp... yak yak, ja tak nigdy nie robilem ;) Albo się ma taką naturę, albo nie. Ja brałem gitare na 10 minut, i rzucałem w kąt, i potem znowu na 10 minut. Jak ktoś ma cierpliwość do grania ćwiczonek przez 2 godziny to bardzo dobrze, bo się sporo technicznie nauczy xD A jak nie, to potem tak jak ja bedzie chcial sie nauczyc sweepingu przez 6 strun, i sie skonczy na tym ze sprzeda gitare xD

 

http://www.youtube.com/watch?v=SKMYeXkYcgs

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zaczynać od wiosła pokroju SkyWaya, bo wiem, że mógłbym się mocno zrazić do gitary. Dlatego wolałem trochę dłużej wstrzymać się z zakupem, ale kupić coś na czym będę mógł się uczyć bez zbędnego tracenia nerwów.

 

A co do Petrucciego to baaaardzo lubię jego twórczość. Zwłaszcza to, co zrobił na swoim solowym Suspended Animation oraz za Dream Theater i inne projekty (Liquid Tension).

 

A ten filmik miażdży :P. "Custom made by Ibanez, Mr. Ibanez."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze sie wypowiedziec jaki piecyk do 400zl 15-20w kupic do grania domowego?

czy moze ten marshal mg15cd ktory podalem wczesniej bedzie ok?

mam siano ale nie wiem co wybrac..

 

efekt mam Digitecha RP-50 .. gram raczej ciezki stuff.. lubie miesko fajne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...