Skocz do zawartości
.icy

Komputer Naścienny

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie, nic się nie spadnie, nie odklei - wszystko się trzyma na śrubkach/zapinkach, 0 taśmy i kleju :)

 

@Pigmej - jaki tam wieśtunig ;) jeszcze nie dalem naklejeki "kenłud". ni nie obkleiłem dysku/cd-romu folią aluminiową, ni też radiatorów nie mam chromowanych sprayem za 15 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak już wspomniałem. Wykonałeś to dosyć starannie, ale po prostu mi się to nie podoba. Komp powinien być w budzie- to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze inny problem, bardziej zlozony niz tylko z plyta i CDromanem...

Ludzie nie probujcie byc oryginalni "na sile". To, ze przykleiliscie jeden z drugim kompa do sciany czy sufitu, to zadna modyfikacja, poprawa funkcjonalnosci, w koncu zero inwencji tworczej.

Wez jeden z drugim obudowe, flexa i wiertare w lapy, wymysl cos ciekawego, a pozniej to jeszcze dopracuj i zaprezentuj...

To co tu widac to jest wrecz smieszne, uniemozliwia normalne korzystanie z PCta, i nawet nie wyglada ladnie.

DNO totalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to świetny pomysł. Bo mi komp miejsca nie zajmuje, jak jest w ogromnej budzie to trzeba tą bude gdzieś na poziomie podłogi/biurka itd [wszedzie tam gdzie sie poruszam] umieścić, czyli gdzieś gdzie mi to zawadza. A tak na suficie czy ścianie nic nie mam i nawet sie tam nie zbliżam, czyli świetne miejsce do umieszczenia kompa. W ten sposób mam dodatkowa przestrzeń.

 

A tak jeśli chodzi o estetyke....można to bardzo łatwo zrealizować najprostrzym sposobem kupić wszystko jednego producenta (taki sam laminat) i już to wygłąda lepiej zwłaszcza jeśli to MSI (CZERWONY). Niektóre ścieżki pokolorować flamastrem UV i już by mi sie podobało (klimat ala TRON). Jeszcze tylko przezroczyste wentyle(podświetlane)+radiatory aluminiowe na wszystkim i mamy fajne widowiska (mówimy o szaraku).

I jeszcze W.C. z odpowiednim płynem i mamy pokoik w stylu Fallout.... Na chama to można całą ściane elektronika cyfrowa zastawić i w ten sposób cały pokój to nasz komp.....fajne wrażenie jakbyś do kompa wchodził. Katode UV można by było umieścić na głowicy, która zmienia położenia miedzy wygaśnieciami katody EFEKT=ścieżki by się różnie świeciły (jakby komp pracował). A dla niedosyconych 1000 różno kolorowych Ledów na mutliwidratorach (miganie na przemian) i mamy kompa jak z starych filmów s-f.

 

Ale to tylko moje skromne zdanie....w końcu jestem małą kaczuszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A dla mnie to świetny pomysł. Bo mi komp miejsca nie zajmuje, jak jest w ogromnej budzie to trzeba tą bude gdzieś na poziomie podłogi/biurka itd [wszedzie tam gdzie sie poruszam] umieścić, czyli gdzieś gdzie mi to zawadza. A tak na suficie czy ścianie nic nie mam i nawet sie tam nie zbliżam, czyli świetne miejsce do umieszczenia kompa. W ten sposób mam dodatkowa przestrzeń.

 

A tak jeśli chodzi o estetyke....można to bardzo łatwo zrealizować najprostrzym sposobem kupić wszystko jednego producenta (taki sam laminat) i już to wygłąda lepiej zwłaszcza jeśli to MSI (CZERWONY). Niektóre ścieżki pokolorować flamastrem UV i już by mi sie podobało (klimat ala TRON). Jeszcze tylko przezroczyste wentyle(podświetlane)+radiatory aluminiowe na wszystkim i mamy fajne widowiska (mówimy o szaraku).

I jeszcze W.C. z odpowiednim płynem i mamy pokoik w stylu Fallout.... Na chama to można całą ściane elektronika cyfrowa zastawić i w ten sposób cały pokój to nasz komp.....fajne wrażenie jakbyś do kompa wchodził. Katode UV można by było umieścić na głowicy, która zmienia położenia miedzy wygaśnieciami katody EFEKT=ścieżki by się różnie świeciły (jakby komp pracował). A dla niedosyconych 1000 różno kolorowych Ledów na mutliwidratorach (miganie na przemian) i mamy kompa jak z starych filmów s-f.

 

Ale to tylko moje skromne zdanie....w końcu jestem małą kaczuszką.

Czekamy na fotki. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przede wszystkim jakie to rozwiązanie wygodne... można MOBO co sobotę przejechać odkurzaczem :banana: :banana: i będzie czyściutka...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
żart!
Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba :) Ale to ma wadę i zaletę :):

- Jak wysoko przymocujemy to może być problem z kablami; trzeba głowe zadzierać aby podziwiać :)

+ Napewno będzie osiadać mniej kurzu niż w wersji naściennej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zgadzam sie ze z estetyka system jest na bakier - teraz to ciut poprawilem (wszystkie radiatory tej samej serii i koloru) no i mobilnosc oczywiscie prawie zadna. Ale bede obstawal przy tym ze to najlepszy sposob na zwolnienie miejsca w pokoju. Kwestia wiochy jest kwestia gustu, dla mnie np. katody to wiocha. Dzieki za wszystkie pozytywne i negatywne komentarze - daliscie mi duzo do myslenia. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrabnie zastosowane katody to nie wiocha. Jasne ze robienie choinki mnie strasznie znismacza, ale np. ja planuje wcisnac w "suficie" kompa dwie 10cm biale katody. Mysle ze ladnie bedzie rozswietlalo i prezentowalo bebehy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, powracam, jako i tweak.pl powraca z popiolow, z nowymi fotami.

 

Najpierw przedstawie wam koszt, przerobienia mojej zabawki, ktora dla niektorych jest komputerowym koszmarem: (Ale juz niedlugo przedstawie nowe zdjecia kompa z 15'' panelem lcd w budzie, ktory mial byc "obiektywnie ladny")

 

Koszt:

- 3 * pentium II 233 potrzebne byly do pozyskania duzych radiatorow - 2 na zasilke 1 na procek (dodatkowo do standardowego) 3*3.34 PLN = 10.02

- Termometr z instalacji CO - 10 zl

- Kabel IDE do DVD - 20 zl

- Inne rzeczy pozyskane z odzysku

Suma: 40 zl

 

Nowe foty:

 

Radeon w mobo

frontalnie

Termometr

Z perspektywy

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWIEM TAK!! tej modyfikacji na targi nie zaniesiesz :D

czemu nie :D w IKEI mają takie wycinki kuchni, czy łazienki np ze ścianami, wiec też możesz taką expozycję zrobić :lol::D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho!!! :-P :-P :-P

I oceniajcie to.

A komp doskonale sie nadaje do noszenia, po zdjeciu ze sciany nosi sie w rece jak siateczka z warzywami :-P

O qde :lol2: Nie no stary teraz to dałeś po garach. Wyglada masakrycznie. Sorry ale to nie ma nic wspólnego z estetyką. Koło estetyki to nawet nie leżało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o ktorym mowisz o nasciennym czy o lcdpc?

powiedz co ci sie nie podoba, albo przynajmniej rzuc

jakimis linkami co dla ciebie jest estetyczne.

wiesz, zeby to bylo konstruktywne, a nie tylko zeby zjebac dla z[ciach!]ia.

 

Efekt wizualny jest taki jakbyś na.... zrobił kupe na ścianę. No sorry, ale paskudzctwo. Gdyby to jakos ogarnąć i pospinać kable to by mogło byc ładne. Moznaby np. odsunąć płytę na dystansach od ściany i z tyłu jakieś LEDY (mały koszt a efekt może być ciekawy).

Nie czaje, mowisz ze to wies tuning malucha a chcesz wsadzac LEDY za mobo?

Nie no, inna epoka chyba, inne filmy SF nas uksztaltowaly...

Nie wiem jak to wytlumaczyc inaczej

 

--

Nie, teraz sie wk..rwilem, jedziecie po kims nie podajac argumentow, to ja cie

tez zjade (wiem, to nie po chrzescijansku): sadzac z tego co mowisz estetyczny

dla ciebie jest komp z oklepana pleksa w budzie pomalowany na rozowo i

mrugajacy blekitna katoda w rytm tekno ktore leci...

powiem prosto, pokaz mi co masz, pokaz co ci sie podoba - pogadamy

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o ktorym mowisz o nasciennym czy o lcdpc?

powiedz co ci sie nie podoba, albo przynajmniej rzuc

jakimis linkami co dla ciebie jest estetyczne.

wiesz, zeby to bylo konstruktywne, a nie tylko zeby zjebac dla z[ciach!]ia.

Wystarczy, że zerkniesz na to forum. Jest tu masa estetycznych obudów. Po prostu w twój "projekt" nie włożyłeś za wiele. W środku boku wyciołeś nierówno dziurę, nie obrobiłeś krawędzi i ordynarnie przykręciłeś kilkoma śrubami LCD (śruby zresztą też niesymetrycznie). Po prostu aby robic coś takiego (bo sam zamysł jest może i ciekawy) to najpierw trzeba zrobić plan działania. W twoim przypadku myślę że wszystko powstawało "na gorąco" i efekt jest taki jaki jest, czyli opłakany. Były juz sugestie że należałoby coś zrobić z samą obudową (np. pomalować).

No po prostu nie ma w tym nic, na czym możnaby się skoncentrować w sensie pozytywnym oprócz pomysłu.

 

Co do LEDów. Rzuciłem taki pomysł bo widać, że twórca dysponuje niskim budżetem. LEDy są tanie- i tylko dlatego je podałem. Nie napisałem żeby wstawił DWA LEDY- tylko ogólnie coś co podświetli. Może to da jakiś efekt fajny. O ile nie podoba mi się podświetlanie obudowy o tyle tutaj mogłoby to wyglądać fajnie.

 

A. No i nie stresuj się tak bo implodujesz. Peace. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie implodowac, kiedy siedzisz nad czyms kilka dni a ktos nie

zescrolluje na dol strony zobaczyc nowe foty.

Buda w lcdpc jest juz pomalowana, zalaczylem nowe foty.

Peace.

 

sorki dood, ale teraz stanie po drugiej stronie barykady - kilka dni powiadasz ? zobacz na Radka, czy Pelzaka - oni już od dłuższego czasu siedzą nad swoimi modami, nie kilka dni, a nawet po kilka miesięcy. moje osobiste zdanie na temat twojego moda jest takie - jak kolega Carlos już wspomniał, mało to praktyczne, estetyka też kuleje. Gdybyś się postarał, to zrobiłbyś coś naprawdę fajnego. Pomysł ciekawy, ale imo, na pokaz, nie do użytku. Użyj wyobraźni i włóż tam coś od siebie. Gwoli ścisłości, powiem, że mojego kompa do sufitu przykręcałem - 2 godz. Zdemontuyj to wszystko, zrób jeszcze raz, po woli i z wyobraźnią.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak... ale zważ też na to że mnie nie ma w domu przez 98% roku :D... gdyby się uprzeć to moja bude dało by się zrobić od podstaw do satnu aktualnego w półtora tygodnia..

 

Długi okres modowania wpływa tylko korzystnie na to że można wykombinować coś innego niż się miało zamiar zrobić... I tak mój reaktor, mimo zachowania głównego kształtu aktualnie będzie miał już chyba 5 wcielenie - tj wykończenie szczegołów etc...

 

be rzy dal :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahah kilka dni siedział i już mają cię wszyscy wielbić ! Swietnie ! jak dla mnie lipa panie i nie podam argumentu ani wytłumaczenia bo wszystko na ten temat zostało powiedziane. PA

bez argumentu alberto56 to ja cie wysylam na orbite w twojej

zmodowanej rozowymi katodami budzie z napedem na rozowe wiatraki.

mow do mnie dopiero jak bedziesz wiedzial co to jest PDP - 12.

a przed odlotem katoda w odbytnice i PAPATKI BEZ ARGUMENTU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.icy- Po co zamieśliłeś swoje posty i w ogóle zabierasz głos? Każdy kto śmiał skrytykować twój niezwykły "kunszt" rzemieślniczy został zrównany, przez Ciebie z błotem. Oczekujesz samych pochwał? Idź do mamy- ona na pewno powie że ładnie zrobiłeś. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.icy------Heheh swietna odpowiedz naprawde, nie znam całego twojego dorobku wypowiadam sie na temat tego co zaprezętowałeś teraz a nie przedtem, a co do mojej budy to jest jaka jest, widocznie też jej nie miałeś okazję obejrzeć.

 

Jeżeli nie skonczyłeś moda albo wiesz że pokazałeś coś czego nie powinieneś to dlaczego się rzucasz ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez alberto56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...