Skocz do zawartości
slawny26

Nowe Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam zestaw WaterCooler EFL 12 dB PLUS plus blok na grafe i zasilacz. W wakacje wpadło troche kaski wiec chce sobie złożyc chłodzenie tak aby komp był bezszelestny.

Pare pytań na początek :D

1 Jaką nagrzewnice da sie łatwo wyczyścić mechanicznie w srodku i nie potrzebującego dużego przepływu powietrza?

2 a Czy zakładał ktoś weże 10/12 na choinki 12? b Czy są dostepne choinki kątowe?

3 Czy ma ktoś takie weze z pompą co/cwu i jak sie sprawuje?

4 Szukam osoby która sprzedała by mi wezę cellfasta bo u mnie w nie kupie takich fajnych.

5 Jak podłaczyć do tego zasilacz cpc?

7 Bloki jakie przewiduje: cpu prison pro gpu niezdecydowany(cos tweakowego crystalowego) nb jakiś abadon z allegro ostatnio tani.

8 Pytanie do twórców bloków na vga; Czy jest możliwość kupna bloku z topem tak aby jeden gwint wychodził w bok a drugi do dołu?

 

Narazie tyle, z góry śle podziekowania

Edit

9 Polećcie mi jakieś tanie dobre niewybajerzone wichery 12x12.

Edytowane przez slawny26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ostatnie pytanie to na pewno tak !!! :D

 

 

a to z podłączeniem zasilacza CPC do normalnego układu to myślę że nie warto montować tego bedziewnego zasilacza od CPC do normalnego kompa który ma trochę posłużyć najlepiej kup tagana, wcale ich nie słychać i to porządna firma a nie jakieś "felle" czy jak to tam się zwie !!!! wystaw cały twój zestaw na allegro jakiś amator na pewno go łyknie :razz: :razz: :razz:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Ten zasilacz ma przekrój rurek 6mm! Jak podepniesz to rownoregle to woda tam nie poplynie, no moze troszkę. a jesli podepniesz to szeregowo to spowolni przeplyw i nie ma sensu zakladac PRISONA!!!! + zasilka + GPU! lepiej kupic dobry zasilacz z Wiatrakami! np Tagan. Ad 9, ja polecam Glacial techa ok(35zl), Ad 1. taka ktora nie jest lutowana, polecam od fiata 127 ale taka ciezko dostac, ale szukaj podobnuch. Choc do miedzianych blokow potrzeba miedzianej lub mosieznej nagzewnicy a te z regoly sa lutowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj J.O.H.N. on ma racje nie podpinaj tego "[ciach!]a" pod układ szczególnie jeśli dasz pompę od CO !!! bo ci węże "rozsadzi"

 

 

 

 

Zrób jak chcesz ale na twoim miejsc usunął bym wszystko z kompa co wyjechało z fabryki CPC nawet śrubek bym od niech nie chciał !!! kup tagana naprawdę są ciche a przynajmniej tak jak dysk

 

 

Jeśli cię nie przekonałem to przeczytaj to klik klik

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Ja mam zalozone weze 10-12 na krocce 12 i spoko wchodza, wchodza nawet na te krocce od BIPa co tez niby maja 12 ale sa w rzeczywistosci duuuzo wieksze ;) Mysle ze tak max na 13-14mm da sie to naciagnac :D

 

A czy sa dostepne choinki katowe to poszukaj tutaj: x4pro.pl

 

Ad. 9 Napewno sa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Fiat i wszystkie inne tego typu konstrukcje, gdzie kanały można łatwo przepchać a nagrzewe spoko rozlutować... fiat wg mnie najprościej siędo tego nadaje ;)

Ad2. Spokojnie nałozysz 10/12 na choinki 12ki... tak się robi... bo wtedy nie trzeba nawet cybantów ani opasek :) Choinek kątowych nie ma... są tylko sm (skręcane) i wt (wtykane) oderta camozzi na http://mcs.pc.pl/sklep.php?kat=Złączki%20i%20króćce

Ad3. Troche osób ma pompy co/cwu i nie mają tymi wężami żadnych problemów ;)

Ad4... ;)

Ad5 do tych miedzianych rurek od cpc trzeba dolutować mufke dul większą rurke na która wejdzie wąż 10/12.. da się spoko zrobić.. poszukaj czegoś w castoramach itd w działach hydraulicznych ;)

Ad6. prison pro - spoko | cube - spoko | ice - spoko | zastanów się... prison ma najwięcej pinów więc... ;) ale cena ;) Abadon... jak na nb to tylko lite.. albo coś od misia.. na gpu abadon full lub też cube... ;)

Ad8. Oczywiście możliwe :) Misiu zrobi Ci na zamówienie jak będziesz chciał... ;]

Ad9. wichery... tanie.. niewybajerzone... delty :D tylko mogą troche tyrkać na 5V nawet.. zalezy jakie trafisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca ci się paprać ze złomem bo zysk wydajnościu znikomy o ile jakiś będzie a wygoda żadna... lepiej zamias paprać się ze złomem poświęc ten czas na dokładniejsze zmontowanie układu, albo pójdź do kina - co kolwiek będzie pożyteczniejsze niż papranie się ze szrotówkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja chce mieć wydajność na poziomie 2 poldków a jeśli to bedzie sporo wydajniejsze od frezera to nie wiem co robić bo na dwa freezery mnie nie stać.

 

O.T.

Nie ma się co dziwić popularnością CPC

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ch%C5%...ogle&lr=lang_pl

MCS jest a gdzie realitynet?!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić popularnością CPC

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ch%C5%...ogle&lr=lang_pl

MCS jest a gdzie realitynet?!!

Może Sam nie zarejestrował swojej strony na w wyszukiwarkach. I to cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawny26: jeżeli chodzi o ostatnie pytanie dotyczące wentylatorów, to moge ci poelcić coś takiego (klick). Sklep jest solidny, własnie u nich kupiłem dwa takie i powiem, że jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo ciche, i nie sądze żebyś gdzieś znalazł tańsze.

Mi je też ktoś polecił i kupiłem zeby wypróbować, bo jak za taką cene to rewelacja.

Polecam

 

Dodam jeszcze ze np. we francji mozna je kupic za 11euro albo nawet 16 , na złotówki to ponad 40 zeta.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do rozlutowywania nagrzenwnicy... to nie ma ogolnie takiej najlatwiejszej do oczyszczenia nagrzewnicy. W kazda trzeba wlozyc duzo pracy. Ja juz sie mecze z 3 tydzien z doprowadzeniem mojej do dobrego stanu ( tylko ze krok po kroczku to robie ).

 

Mozesz nie wierzyc, ale rozlutowanie tego, wkrecanie zlaczek... czyszczenie - wszystko wymaga duzego nakladu pracy i czasu. Mnie nie stac na jakies Black Water, Freezery czy BIP'y... wiec kupilem za 40zl jelcza, rozlutowalem go i czyszcze. Nie bedzie to superekstra wydajnosc... ale za jakis czas dokupie jeszcze Ładę, wyczyszcze ją tak samo... i bede jechal na 2 nagrzewnicach w ukladzie. Mysle, ze to duzo tansze rozwiazanie od np BIX 3... i mam nadzieje, wydajniejsze. Tylko tak jak mowilem praca, praca i jeszcze raz praca.

 

 

 

--

Co do bloczkow, sam mam bloczek Prison Pro V2 od kynka... kupowalem go, przed testem... i po testach w jet-pc moje zadowolenie wzroslo kilkukrotnie ( chociaz go jeszcze nie przetestowalem u siebie ). Na grafike mam Abadon'a GPU Full . Co prawda mocno za niego przeplacilem bo dalem za niego 90zl Ponad... ale coz w plecy noz. Mam nadzieje, ze bedzie sie dobrze spisywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...