Skocz do zawartości
medievil

6230 & 6230i

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nokie 6230 brat ma 6230i i uwazam ze zmiany są raczej kosmetyczne.Chociaz srodkowy przycisk rzeczywiscie wkurza a w I juz nie wkurza :P No i aparat z 2x zoomem tez zły nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srodkowy przycisk rzeczywiscie wkurza :P No i aparat z 2x zoomem tez zły nie jest :P

Ja wychwalając pod niebiosa N6230i powiem tak:nie ma takich rzeczy do których nie można się przyczepic... Ja bym się nawet nie zastanawiał i wybrał bym N6230i. Tylko szkoda że ja tego nie wybieram.... POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość mp3 w tym telefonie jest gorsza niż w moim Creative muvo TX. A bateria jest taka cieńka, że nie opłaca się wogóle słuchać na nim mp3. Zdjęcia wychodzą nawet dobrze, podoba mi sie jeszcze to że aparat ma funkcje trybu nocnego który pozwala robić zdjęcia przy minimalnym świetle. Jak ktoś chce moge rzucić pare fotek z tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość mp3 w tym telefonie jest gorsza niż w moim Creative muvo TX. A bateria jest taka cieńka, że nie opłaca się wogóle słuchać na nim mp3. Zdjęcia wychodzą nawet dobrze, podoba mi sie jeszcze to że aparat ma funkcje trybu nocnego który pozwala robić zdjęcia przy minimalnym świetle. Jak ktoś chce moge rzucić pare fotek z tego telefonu.

Ja broniąc swojej N6230i(ale chyba już od następnego posta przestanę) powiem że telefon (raczej) nigdy nie będzie miał takiej jakości dźwięku jak ma odtwarzacz MP3 Creatiwe w/w. Możesz podrzucic kilka fotek na forum? Był bym wdzięczny. POZDRO

P.S: Baterie można na taką która ma większa pojemnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak btw 6230 to mam ten telefonik od 1.5roku i jestem caly czas zadowolony, a co do klawiaturki to po 1.5roku bez klopotu nawiguje po wszystkim i nie widze zadnych problemow ze srodkowym przyciskiem, tydzien czasu intensywnego korzystania i masz to opanowane. Wstawilem sobie obudowe od 6230i w celu polepszenia wygladu i odnowienia go ale po tygodniu wsadzilem stare klawisze, nie ma to jak przyzwyczajenie :)) poki nie dojdzie do polski 6233 nie zmieniam tego telefoniku na nic:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja tematu i dopiero teraz przeczytalem.

Czesc walila posty bez czytania o problemie.

Autorowi chodzilo o zamiane starego/uzywanego 6230 na noweczke 6230i

Stad sie wziela roznica 400PLN

Gdyby kupowal rowniez uzywke to doplata bylaby w zaleznosci od stanow telefonu ale podejrzewam, ze max 150PLN.

Jezeli komus zalezy na zaletach "i" to naprawde warto.

Brat ostatnio nabyl takiego i oprocz malego ekranu to telefon jest naprawde zawodowy - nie czesto tak mowie o NOKIACH.

Radyjko + zestaw sł. mnie niezle zaskoczyl. Takie stereo, ze jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedawno moja 6230 zostala wyslana na serwis, okazalo sie ze usterka jest nie do usuniecia no i dostalem nowiutka 6230 z 2 letnia gwarancja (szacunek dla pana ktory sie do tego przyczynil) :)

natomiast co do 6230i to niedlugo mama bierze na firme i robie zamianke :D wiec wyszlo jeszcze lepiej jak chcialem

pozdrawiam

 

p.s.

a temat moze sie przydac bo duzo osob zapewne wiaze sie z zamiarem wlasnie takiej zamiany, jezeli bede juz mial tel napisze co i jak i za jakie pieniadze dla mnie miala by sens taka zamiana

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez zwykly kabelek tego nie zrobisz, trzeba miec boxa.

Zostawilbym to w rekach serwisantow. Zwlaszcza jesli masz telefon na gwarancji, bo wtedy robia ci to za free. Jesli gwarancji nie masz (a powinienes, chyba ze masz telefon z lewego zrodla...) to w przewaznie kazdym punkcie komisowym to moga zrobic za ~20-40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odpowiesz mi na pytanie: po co chcesz wogole uaktualniac soft? Masz z obecnym jakies problemy, a moze w nowszej wersji sa jakies nowe funkcje? Jesli cos on poprawia to tez bym uaktualnil, bo w tej chwili mam V 03,30 z 21.04.2005r... No i w sumie nie mam z nim zadnych problemow, nie wiesza sie, dziala pieknie i nie muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie: kupiłem do telefonu Nokia 6230 512MB karte, wrzucam na nia MP3 np: 40plików wkładam karte do telefonu zostaje tylko 18 plikow Mp3 reszta sie kasuje. Ma ktos jakies wytłumaczenie?

Edytowane przez Ekler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu... Ale mnie takie wypowiedzi denerwuja. Kupiles telefon dla aparatu czy do rozmow, smsow, mmsow? Bo jesli dla foto to nie lepiej bylo sobie kupic jakiegos prostego cyfraka?

Tak samo ja moge powiedziec, ze na 6230i miesci mi sie wiecej mp3 niz na k500i bo mam karte pamieci... Bez sensu.

 

Z reszta, wiele zalezy od naswietlenia i "pewnej reki" jak ci zdjecia wyjda. Moja N6230i zdjecia robi tak jak ponizej:

post-10156-1150023029_thumb.jpg

post-10156-1150023101_thumb.jpg

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pojemności kart MMC ogsługuje 6230i? Czy jest w stanie obsłóżyć 1G?

moją kartę 1GB preteca widzi bez zarzutu.

 

 

 

co do pytan po co uaktualniac soft to np po to aby nie robilo problemow z większymi kartami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją kartę 1GB preteca widzi bez zarzutu.

co do pytan po co uaktualniac soft to np po to aby nie robilo problemow z większymi kartami pamięci.

Mógłbyś napisać jaką masz wersje softu i z którego dnia ? i jak możesz to napisz jak to się sprawdza, to zobacze czy u mnie da się 1GB zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jaką masz wersje softu i z którego dnia ? i jak możesz to napisz jak to się sprawdza, to zobacze czy u mnie da się 1GB zamontować.

 

ver softu: 5,40.

najnowsza jaka jest to 5,5 i niedlugo ją będę mial wgraną.

a jak się sprawdza???

wpisujesz z klawiatury telefonu:

*#0000#

i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tego telefonu

no i pytanie do uzytkownikow

jak wyglada wspolpraca z komputerem jako modem GPRS/EDGE??

nie ma zadnych problemow?

to glowny cel dla ktorego chce kupic ta komorke:)

cena za ktora moge miec polroczna komorke to okolo 390zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6230i jest wykrywana jako modem USB. Sterowniki zawarte na plyci CD wraz z telefonem w zestawie. Problemow zadnych.

Nawet jesli nie bedzie Ci sie to podobalo to za taka cene trzeba brac w ciemno, a to dlatego ze mozesz ja pozniej pchnac na Allegro za spokojnie 600zl a nawet wiecej.

 

@Nikita: W jakies sieci masz fona? W Erze? Ostatnio bylem w serwisie zeby wgrali mi najnowszego softa i dostalem info ze maja ale tylko dla Ery (serwis prywatny, nie operatorski) i odradzaja mi jego wgrywanie, bo jest nie za ciekawy. Chetnie bym wgral jakis swiezy bo u siebie mam wersje 3,40... Chetnie dowiedzialbym sie jeszcze jakie zmiany zaszly w telefonie po zmiane softa (dluzsze dzialanie, lepszej jakosci zdjecia, nowe funkcje...).

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....................

@Nikita: W jakies sieci masz fona? W Erze? Ostatnio bylem w serwisie zeby wgrali mi najnowszego softa i dostalem info ze maja ale tylko dla Ery (serwis prywatny, nie operatorski) i odradzaja mi jego wgrywanie, bo jest nie za ciekawy. Chetnie bym wgral jakis swiezy bo u siebie mam wersje 3,40... Chetnie dowiedzialbym sie jeszcze jakie zmiany zaszly w telefonie po zmiane softa (dluzsze dzialanie, lepszej jakosci zdjecia, nowe funkcje...).

 

idziesz do servisu nokii - lista ich servisow jest na nokia.com.pl

nanowszy soft do 6230i to 3.81 jesli mnie pamięc nie myli.

i imho warto go wgrac.

 

karty to ja ma w kazdej sieci ;)

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka małych pytanek odnośnie 6230i :)

 

1) Ile może kosztować wgranie nowego softu?

 

2) Instalowałem dziś aplikacje, ale kiedy wgrywałem którąś z koleji grę to wyskoczył błąd, że się nie da. Wgrywałem za pomocą PC Suite, mam prawie całą pamięć wolną

 

3) jaki program będzie najlepszy do wgrywania gier i programów do tego telefonu? PC Suite chyba sobie nie radzi, choćby dlatego bo nie można wgrywać nic do foledru gry, a tylko do kolekcji.

Używałem MobiMB, ale przez irdę. Mam teraz bluetooh i nie udało mi się nic zrobić z MobiMB

 

4) Co oprócz wyświetlacza najbardziej zużywa baterię?

 

edit.

 

Udało mi się rozwiązać problem z pkt 3

W ustawieniach bluetooth w MobiMB zmieniłem port na com11 i teraz działa.

 

Nie mniej jednak jeśli proszę o odpowiedź na pozostałe pytania

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jesli masz na gwarancji to w autoryzowanym serwisie Nokii - 0zl, w innych punktach roznie (dowiadywalem sie w 2 miejscach - cena oscyluje w granicach 30-40zl)

 

2) Tak to juz jest (mozna chyba bodajze 5 czy 6 aplikacji).

 

3) Odpowiedziales sobie

 

4) Najbardziej zuzywa baterie: aparat foto, odtwarzacz mp3 (radio juz mniej), i ostatnio zauwazylem ze opcja Ustawienia>Ustawienia polaczen>Poprawa slyszalnosci rowniez sporo zabiera w trakcie rozmowy. Wylaczylem to (dziennie rozmawiam okolo 45min) i dluzej trzyma (ok 10h).

 

Wymienilem baterie na 2000mah li-pol i trzyma mi ok 6-8dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000mah, ale nie oryginał nokii?

 

A wiesz może czy jeśli będę miał np tapetę całą niebieską z żółtym kółkiem i tak powiedzmy przez rok to czy możliwe jest żeby to żółte kółko się wypaliło, a kiedy zmienię całą tapetę na żółtą to będzei sie odznaczało?

 

Nie wiem czy jasno się wyraqziłem ale obrazki przedstawią o co mi chodzi

Dołączona grafika

I powiedzmy po roku zmiana tapety

Dołączona grafika

 

Oczywiście w założeniu drugi obrazek ma mieć jednolity kolor, ale przez to, że długo używana byłą tapeta nr 1 to tak sięzropbiło

Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...