Skocz do zawartości
kamiloz

Windows Się Długo Odpala :>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem. Win XP mi się za długo chyba odpala. Tak jak liczylem to 10 kreseczek przeleci aż się załaduje. nie ma żadnych antyvirów/firewalli, goły system XP z SP2 ;]

sempron 2600+@2.0ghz

256+128 ddr pc 400 goodram

geforce 3 ti 200

samsung 80 gb

płyta: asua K8V-X SE

 

więcej chyba nie muszę pisać. zrobiłem testy w evereście pamięci to mam:

odczyt: 2718MB/s

zapis: 1005MB/s

czas oczekiwania: 56ns

 

na co byście stawiali? :]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem. Win XP mi się za długo chyba odpala. Tak jak liczylem to 10 kreseczek przeleci aż się załaduje. nie ma żadnych antyvirów/ firewalli, goły system XP z SP2 ;]

sempron 2600+@2.0ghz

256+128 ddr pc 400 goodram

geforce 3 ti 200

samsung 80 gb

płyta: asua K8V-X SE

 

więcej chyba nie muszę pisać. zrobiłem testy w evereście pamięci to mam:

odczyt: 2718MB/s

zapis: 1005MB/s

czas oczekiwania: 56ns

 

na co byście stawiali? :]

 

pozdro

1629575[/snapback]

Może dlatego :wink:

 

... albo za dużo przeróżnych programów ładuje się przy starcie systemu ?

 

Poczytaj sobie o optymilizacji windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego trojana/wira nie mam. jestem za natem a sa 2 kompy tylko, drugi wylaczony caly czas jest. po stronkach tez nie buszuje zadnych..

sterowniki nvidii 71.89

teraz po optymalizacji boot wychodzi 8 kreseczek, ale i tak dalej za duzo :/

 

ma ktos jeszcze jakis pomysl? :> moze ktos ma podobna konfiguracje sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przebije Twoje 10 kresek i powiem ze moj sie laduje 14 ;] i co Ty na to :> :] dlatego jak walcze kompa rqano wylaczam po polnocy ;] swoja drogo mnie to denerwuje :D podejrzewam dysk poniewaz jest strasznie nedzny :D moze zrobie tak jak kolego napisal zeby w rejestrze zmienic "Prefetch"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? ;P

1631763[/snapback]

Prefetch wyłączony :?:

Ok to dysk masz jako primary (urządzenie główne). Teraz zmień w podstawowym kanale IDE w typie urządzenia z automatycznego wykrywania na brak.

Wklej tutak obrazek z Twoimi usługami - ich redukcja powinna przyśpieszyć start Windowsa jak i jego ogólną szybkość działania.

 

a ja przebije Twoje 10 kresek i powiem ze moj sie laduje 14 ;] i co Ty na to :> :] dlatego jak walcze kompa rqano wylaczam po polnocy ;] swoja drogo mnie to denerwuje :D podejrzewam dysk poniewaz jest strasznie nedzny :D moze zrobie tak jak kolego napisal zeby w rejestrze zmienic "Prefetch"

1663926[/snapback]

Zmień prefetch + zrób tak jak powyżej napisałem. Czyli tam, gdzie nie mamy urządzenia typu hdd czy cd-rom na taśmie, to zmieniamy z autoamtycznego wykrywania na brak.

 

Powinno pomóc. U mnie zmiana automatycznego na brak powoduje obniżenie startu systemu o 3-4 kreski. Oczywiście wybieramy brak tam, gdzie nie mamy urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...