Skocz do zawartości
Szczurky

Dwa Obrazy Na Jednej Dvd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość nagrania znajdujących się na HDD dwóch obrazów płyt DVD (które łącznie nie zajmuja więcej nic ok. 4 Gb) na jednej normalnej płytce DVD ? Jeśli tak to jak to nagrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że skoro Szczurky chce nagrać dwa obrazy na jednej plycie, to nie jest to najprostrzy wariant typu: obraz1=muzyka, obraz2=zdjecia. najprawdopodobniej beda to dwa obrazy płyt gier (programów), z czego kazdy z nich ma swoj autorun. Sprawe moze komplikowac ponadto sprawa zabezpieczen (rozumie, ze to kopie bezpieczenstwa, jesli nie, to radze nie pytac o to na Tweaku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwosc taka oczywiscie istnieje...jezeli nagrasz na płytke pliki ISO

1630593[/snapback]

Przeciez wiesz, ze nie o takie rozwiazanie mu chodzi.. Ale fakt, pytanie sformułowane w taki sposob, ze Twoja odpowiedz jest na temat i na dodatek prawidłowa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale innej mozliwosci nie ma....wystarczy wypalic tak te dwa pliki plus jakis virtual drive i po problemie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak: używam od niedawna Pinnacle studio 9.0 i miałem zrobić sąsiadowi pokaz klipów (składają się one tylko i wyłącznie z obrazków i przejść). W sumie tych "dzieł" jest 13. Zrobiłem ich tyle ponieważ każda z grup ma inną tematykę np. "sylwek 2005" albo "wigilia" - krótko mówiąć miałem mu te zdjęcia posegregować, stworzyć parę takich pokazów i przerobić tak aby działały w systemie DVD (w Pinnacle Studio jest tak, że jeżeli zrobi się już taki pokaz, to aby go można było nagrać to trzeba najpierw stworzyć obraz w tym programie).

Wychodzi na to, że po skończeniu roboty mam 13 obrazów, parę płyt DVD i chciałbym to wszystko zgrać na jak najmniejszej ich ilości :P

 

ouffff, mam nadzieję, że ktoś zrozumie coś z tego bełkotu :P

 

+ zapomniałem dodać, że zawartością tych obrazów (po zgraniu na płytkę) są długie, świetnej jakości filmy, a rzeczony sąsiad posiada odtwarzacz DVD "nie tolerujący" Divx-y :P

Edytowane przez Szczurky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Sam nie wiem, ale mysle, ze bledem bylo zrobienie 13-tu obrazów. Poszukaj na tej stronie.

 

EDIT:

Skoro piszesz, ze to sa wyłącznie obrazki (zdjecia) to moze jakies przydatne info znajdziesz tu.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, na początku są to obrazki, ale kiedy dodam przejścia, muzykę i czas trwania to mam możliwość zamienienia tego wszystkiego na film (z rozszerzeniem AVI lub MPEG, w systemie DVD lub SVCD)

 

A na podanych przez Ciebie stronach nieczego za bardzo się nie dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady. Próbowałem przerobic to na obraz (tak jak wcześniej wspomniałem program "rzekomo" ma taką funkcję), ale dziełem końcowym wcale nie był obraz, ale katalog z plikami, z których żaden nie jest obrazem.

 

Jeżeli chcecie, to daję wam do poczytania instrukcję tego softu:

ftp://ftp.dystrybucja.ksk.com.pl/Pinnacle.../Studio9_pl.pdf

 

może to wam przybliży odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis program do Authoringu plyt DVD? W Pinnaclu robisz filmiki (nieskompresowane AVI na przyklad, albo od razu MPEG2), przerabiasz to potem na format zgodny z DVD-Video, dorabiasz jakies ladne menu i wypalasz calosc na plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis program do Authoringu plyt DVD? W Pinnaclu robisz filmiki (nieskompresowane AVI na przyklad, albo od razu MPEG2), przerabiasz to potem na format zgodny z DVD-Video, dorabiasz jakies ladne menu i wypalasz calosc na plyte.

1635322[/snapback]

Czyli jeśli chodzi o to DVD-Video, tzn., że te przerobione na MPEG2 filmy musze wrzucić na Nero (jest tam rzeczywiście opcja nagrywania na DVD-video). Ale o co biega z tym dorabianiem Menu ?

 

 

A co do tego błędu przy nagrywaniu to myślę, że występował dlatego, iz miałem mało miejsca na dysku :P Słyszałem, że aby nagrać półtora godzinny film na DVD trzeba mieć ok. 4o GB wolnego na dysku. Ja miałem niecałe 2 :P Jeszcze nie zrobiłem porządku na HDD więc nie wypalałem jeszcze żadnej płytki DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z menu chodzi mi z zrobienie takiego menu jak jest na filmach DVD - mowie o tym, gdzie masz start filmu, ustawienia, wybor scen itd.

 

Oczywiscie nie mam na mysli robienia od razu czegos tak rozbudowanego, ale nawet prosty ekran z muzyczka w tle i przyciskami to kwestia paru minut.

 

Co do miejsca - mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...