Skocz do zawartości
jediknight

Pomysł

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy, którzy tu weszli, zapewne od kliknięcia na link zadają sobie jedno, to samo pytanie: o co chodzi? Oznaczenie pomocy? Ale powoli.

 

Zawsze było tak, że obok nazwy usera była ilość postów, a może nawet ranga. Niestety, to doprowadziło do statsiarstwa i liczbe postow obok nicka zlikwidowano, podobnie jak rangi. Liczba postów o niczym nie mówiła...

 

Na forum serwisu, gdzie jeszcze do niedawna byłem modem, a mianowicie Liberate Arulco, wprowadzono coś takiego:

 

Od dzisiejszego dnia na naszym forum pojawiła się nowa funkcja o nazwie "POMÓGŁ" .

 

Są to takie specjalne podziękowania dla osób, które rozwiązały nasz problem. Na jeden temat przysługuje 1 punkt. Przydzielać punkt może tylko i wyłącznie autor tematu (u innych tej opcji poprostu nie widać). Post oznaczony jako "POMÓGŁ" zostanie wyróżniony spośród innych jaśniejszym tłem i ułatwi w przyszłości innym szybkie odnalezienie odpowiedzi.

 

 

Tak więc jeszcze raz, ale po polsku: 

 

Miałeś problem/pytanie i założyłeś nowy temat z nim związany. Pojawiło się wiele odpowiedzi, ale tylko jedna z nich Cię zadowalała/była według Ciebie najlepsza itd. Możesz podziękować autorowi tegoż posta przydzielając mu właśnie punkt (klikając na opcję POMÓGŁ pod postem)...

 

Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem - i tak wszystko wyjdzie w praniu.

Zapraszam autorów do przydzielania punktów :)...

Proszę o wnikliwe przydzielanie punktów - raz przydzielonego nie można już cofnąć!

 

 

Od tej pory przy widoku tematu nie będzie już ilości postów danego użytkownika ale właśnie liczba pkt. "POMÓGŁ", ponieważ to ona właśnie bardzo dobrze odzwierciedla czas spędzony na forum, zaagażowanie i treść naszych wypowiedzi.

A więc prosto z mostu: fajnie by było, gdyby coś takiego powstało również na Tweaku. Może jakieś modyfikacja, np. w takich tematach jak NIE WIESZ JAKI ZASILACZ KUPIĆ? ZAJRZYJ! nie tylko autor pyta, tylko jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset osób.

 

Tamto forum jest zrobione na phpBB Przemo mod. Myślę, że i na IPB zrobi się to bez większych problemów...

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1632692[/snapback]

no własnie... wałkowane tyle razy ze az sie niedobrze robi...

po za tym co by ci dał znaczek ze pomogłes komus? mi starczy jak przeczytam "dziękuje" co i tak jest rzadkim odruchem u ludzi zakładających temaciki :? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dziękuje" co i tak jest rzadkim odruchem u ludzi zakładających temaciki  :?  :-|

1632745[/snapback]

prawda; ale wracajac do tematu, nawet nie mialby kto napisac taki skrypt, tak jak z subforum "sklepy" - minal kawalek czasu i jeszcze nie jest skonczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie... wałkowane tyle razy ze az sie niedobrze robi...

po za tym co by ci dał znaczek ze pomogłes komus? mi starczy jak przeczytam "dziękuje" co i tak jest rzadkim odruchem u ludzi zakładających temaciki  :?  :-|

 

No właśnie, dowartościowywnie się przez SOGi, jest kiepskim pomysłem.Wystarczy proste słowo "dzięki ", w temacie, lub na PW (o ile sprawa się toczy na pw)

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjete z pierwszego posta:

 

Post oznaczony jako "POMÓGŁ" zostanie wyróżniony spośród innych jaśniejszym tłem i ułatwi w przyszłości innym szybkie odnalezienie odpowiedzi.

Moze wlasnie oznaczac posty, a nie nagradzac uzytkownikow? Zeby z 30 lub wiecej-stronicowego tematu latwiej dalo sie wylowic posty o jakiejs konkretnej tresci merytorycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kto by te posty zaznaczał ? autor topicu ? i tak pewnie wiekszosc by nie wiedziala o istnienu takiej funkcji, albo nikt by nie pamietał i d*** by z tego wyszla za przeproszeniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...