Skocz do zawartości
gmaro

Nowy Spód Od Projektu Do Realizacji.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Po ostatniej burzy jaką przeszedł blok który zaprezentowałem z termitem http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=151510 przyszedł czas na nową wersje.

 

Chcę z wami przedyskutować ten nowy projekt, który aktualnie wykonuje:

 

Spód ma wymiary 60x52

 

Dołączona grafika

 

 

http://www.republika.pl/gmaro/slimakver2.jpg

 

Blok bedzie do konca tygodnia zrobiony lub z początkiem przyszłego tygodnia.

 

Jeżeli ma ktos jakieś sugestie to proszę pisać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że wylot chcesz zrobić po lewej stronie tam gdzie zamykasz labirynt.

Ja bym trochu spłaszczył to półkole na środku, bo tam masz trochępustego miejsca i poszerzył miejsce na wylot, zrezygnowałbym z zamykania labiryntu, bo hamujesz prepływ, ewentualnie w miejsce zamknięcia dłabym mały schodek że by woda się podnosiła do wylotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wylotu to umieszczony jest on po lewej stronie:) a wlot centralnie na słupki .. a na środku nie zabardzo da się już coś zrobić bo przecież musi frez przejść miedzy słupkami wymiar słupków to 2x2 wiec dość małe .. jesli mozesz to narysuj o co ci chodzi dokładnie z tym spłaszczeniem tej półki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanko, czy ogólnie te bloki co robicie to macie zamiar sprzedawać? Bo moim zdaniem, na naszym tweakowym rynku jest już małe przesycenie jeżeli chodzi o ilość produkowanych bloków, wiec robienie nowych nie przyniesie raczej wiekszych zysków.

To tylko takie moje spostrzeżenie.

 

Co do bloku: to jak juz ktos wspomniał, ten labirynt chyba nie poprawi dużo wydajności tego bloczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie kombinacje wam?Najwazniejsze jest miejsce nad rdzeniem, najlepiej by było zrobic tam cieniutka podstawe i duzo małych pinow z małymi przerwami. tyle. te całe labirynty nic nie dadza, najlepeiej to wyslijcie ten wasz blok poprzedni do jetpc...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testów to już trwają rozmowy z jet-pc i blok wyslę do testów tylko cierpliwośći...a co do tych kanałów to są one potrzebne ale to juz inna historia...

Edytowane przez gmaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ochronie patentem to tutaj nie gadajcie, bo nikt nie ma zamiaru niczego wprowadzac do masowej produkcji.

A hinco to, że sie nikt nie czepiał to chyba jasne, bo kogo to obchodzi ? kto by sie dowiedział ? a jakby chciał coś z tym zrobić to by sie skompromitował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi net sie pierze, poprawione ;)

 

uwierz że takie osoby by się znalazły, tzn te które by Cie za to przesladowały choćby dla własnej satysfakcji

ale dobra, zasada działania storma też jest opatentowana cz tylko jego wymiary co do mm ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do robienia podobnych bloków czy prawie identycznych to co powiecie na to: te najlepsze bloki kosztują dużo kasy a można zrobić je napewno taniej i też się cieszyć jego wydajnością tak jak orginalna wersją a po zatym nie których bloków nie ma już na rynku w sprzedaży tak jak jest z blokiem Power X...ale już niedługo i ciekawe czy jest chroniony patentem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do robienia podobnych bloków czy prawie identycznych to co powiecie na to: te najlepsze bloki kosztują dużo kasy a można zrobić je napewno taniej i też się cieszyć jego wydajnością tak jak orginalna wersją a po zatym nie których bloków nie ma już na rynku w sprzedaży tak jak jest z blokiem Power X...ale już niedługo i ciekawe czy jest chroniony patentem:)

Znajdź tematy sprzed ok. roku, kiedy to zaczynała się historia PX'a. Jeden z pierwszych bloków z finami 0,5 mm powstał we Francji u Rosco, potem coś podobnego zaprezentował Liquidboy z tweaka a ostatecznie pomysł przejęli pit202 i thorn.

Były jakieś przepychanki o kradzież pomysłu ale o ile pamiętam nikt z powyższych nie zadał sobie trudu opatentowania pomysłu ;-). A zatem do dzieła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..powiem tyle że pracuje nad wersją z 0.4 i 0.3 oraz wersją 0.25 , ale to jeszcze potrwa narazie to tylko czysta teoria choć narzędzia są już przygotowane teraz aktualnie czekam na plekse i króćce i mam nadzieje że cena bedzie atrakcyjna całego bloku z zapinką uniwersalną...a w planach jest też rozwiazanie na GPU i NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atrakcyjna cena to pojęcie dosc względne :

1) cena bedzie atrakcyjna w stosunku do wydajnosci ? np. bedzie kosztowal 200zł bo jest wydajnosciowo troche gorszy od storma a cena rzeczywiscie nizsza ?

2) cena bedzie atrakcyjna w por. z najtanszymi blokami w polsce ?

 

ciekawe jaka cena jest atrakcyjna dla klientów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...