Skocz do zawartości
Shexbeer

Asus K8n4-e Deluxe Rev.1.01 Vs Rev.1.01a

Rekomendowane odpowiedzi

Czy obie rewizje różnią się tylko zastosowanym wentylatorem na chipsecie mobo (na Rev.1.01A jest cichszy ale tego głośnego z Rev.1.01 można zastąpić zawsze pasywnym Zalmanem z innym cichym wentylkiem) czy są jakieś istotniejsze różnice JEŻELI MAMY WGRANY TEN SAM BIOS? Czytałem test i opisane różnice na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=139-3

 

Głównie chodzi mi o to czy rev1.01 po załadowaniu najnowszego biosu (na tą chwile oficjalny 1007 i beta 1008) będzie tak samo dobry jak mobo w rev.1.01A z tą samą wersją biosu.

 

W w/w artykule pisali "Na szczęście w sklepach można kupić już tylko nowe rewizje." jednak okazuje się to nie prawdą ponieważ wczoraj kupiłem zamawianą przez sklep płyte niby z nowej dostawy w rewizji 1.01 i z biosem 1003 z 3 marca 2005 :sad: i zastanawiam się czy domagać się wymiany na Rev.1.01A czy poprostu zrobić upgrade biosa.

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? w sieci szukałem odpowiedzi ale nic nie udało mi się znaleźć, na forum asusa pl i zachodnich także :(

1641865[/snapback]

dla zainteresowanych dostałem odpowiedź od Focusa (autora testu arta link w pierwszym poście) oto jego naistotniejsza część:

"Od użytkowników otrzymałem jednak informacje, że na starszej rewizji mobo

czyli 1,01 wszytko działa oki - wygląda na to, że wszystkie płyty zostały

poprawione. I różnią się aktualnie tylko wentylatorem. Dlatego też jeśli Ci

działa należycie to pozostaje tylko kwestia wentylatora."

 

Ja póki co nie mam czasu na zabawe płytą i gruntowne przetestowanie, uczynię to zapewne dopiero w przyszły poniedziałek... może szybciej, podziele się wtedy swoimi wrażeniami jeśli kogoś to interesuje.

 

P.S. ładny monolog w trzech aktach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

przymierzam sie do kupna własnie tej płytki, powiedz mi jak ona chodzi? szczegolnie o oc, aha i jak radeonek sie sprawuej bo wąłsnie go chce tez kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na wyniki tych gruntownych testów :)

Sam mam starszą rewizje. W biosie moge ustawić vcore na max 1,55. Ostatnio ustawiłem 1,50 ale wg odzczytów tak naprawde jest 1,45.

Mogłbyś sprawdzic czy w tym nowym biosie 1.007 dodali dzielnik pamieci 150 ?

Jest wogule cokolwiek nowego? Warto zmieniac z 1.006 na 1.007 ?

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze powiem tylko tyle, że całkiem niedawno dwóch użytkowników zgłosiło mi, że mają dość duże problemy ze stabilnością na rewizjach 1.01. Więc ostatecznie nie wiem jak to jest.

 

Postaram się jeszcze raz wypożyczyć ze sklepu tego Asusa - zobaczymy co dostanę i sprawdzę jak się ma ze stabilnością, bo faktycznie strasznie dziwnie z tym wszystkim jest.

 

Trochę wątpię, by któryś z dystrybutorów Asusa na Polskę miał jakieś bardzo duże zapasy tych płyt, by sprzedawać starsze rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze powiem tylko tyle, że całkiem niedawno dwóch użytkowników zgłosiło mi, że mają dość duże problemy ze stabilnością na rewizjach 1.01. Więc ostatecznie nie wiem jak to jest.

Wydaje mi się że to zależy od biosu.

1006 był juz napewno stabilny, nie wiem jak wczesniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obydwie rewizje testowałem na BIOSie 1005.

1648690[/snapback]

W sklepie w którym kupiłem w Gdańsku zamówili drugą płyte z innej hurtowni i przyszła ta sama rewizja 1.01, dzwoniłem do jeszcze innego sklepu w Gdańsku i była na stanie na sklepie też w rewizji 1.01, więc 1.01A wymyło chyba totalnie :)

Co do testów tak jak pisałem wcześniej, będę miał czas w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelecialem biosy 1003>1004>1005>obecnie jestem 1006

w zadnej wersji biosu, powtarzam w RZADNEJ nie mam mozliwosci regulacji ani napięciem ani mnoznikiem!

wydaje mi sie ze te opcje odkrywaja sie przy innych prockach

bo oczywiscie posiadam sempron 2800+ bez C'N'Q

 

 

ps. zainstalowal ktos 1007 ?

na stronie asusa tutaj jest taka wzmianka:

For 32Bit Windows 2000/XP & 64bit Windows XP/2003 OS, please download and update chipset drivers to V6.66 or later.

jaka wersja znowu 6.66??

nie ma takiej!

6,39 jest najnowsza

bawil sie ktos tym biosem 1007?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto nie ma ? Nawet na stronce asusa w downloadzie zaraz pod tym biosem jest :)

Wiem bo sam sciągałem :D

http://support.asus.com/download/download....K8N4-E%20DELUXE

 

Ja mam sempa 3000 z c'n'q no i moge zmieniac mnoznik (w dół) i napiecie (do 1,55 - realnie 1,45 - rev1.01).

 

Jade na 1007 od kilku dni i jakos nie zauwazyłem aby cokolwiek sie zmieniło.

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam sie do kupna tej płytki i mam pytania

 

1. Jak mozna rozróznic 1.01 od 1.01A Tylko po głosnym wiatraczku czy moze jest inaczej oznaczona?

2. Chce do niej zakupić Sempa 3000+ 64bit czy ma on C'N'Q

3. Czy jest stabilna i jakie problemy moga występowac lub wystepują przu uzytkowaniu

4. Jak sie podkreca. moze ktoś ma ta płytke z takim procesorem i chce sie podzielić ze mna swymi wrazeniami z uzytkowania byłbym bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizje różnią sie wiatrakiem (inaczej wyglądają i różnią sie głosnością) i napisem na samej płycie (mniej wiecej na srodku - biała nalepka)

 

Semp 3000 ma c'n'q. Własnie takiego sam mam. Nie narzekam na podkręcanie. Co prawda nie jestem hardcorowcem i jakos wyduszanie 2,8 ghz z semprona mnie az tak nie kręci. Maks dałem mu 2400 mhz. Na codzien jade na 2250 czyli htt 250. Jak nieco ulepsze chłodzonko to na codzien ustawie mu własnie 2400. Jeśli chcesz mocniej podkrecic proca i bedziesz do tego potrzebował napiecia ponad 1,45v to postaraj sie znaleźć nowszą rewizje (choć to nie jest chyba łatwe:p)

 

Płyta jest bardzo stabilna i nie bez powodu ma w nazwie dopisek deluxe (ma kilka na prawde fajnych dodatków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz coś zupełnie innego

 

Mam Asusa K8N4-E (bez Deluxe) w wersji 1.01 i ma on wentylator ten nowy - dzisiaj postaram się go podłączyć i sprawdzić, jak jest ze stabilnością.

 

Asus strasznie miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam08: raczej nie ma bo nforce 4-4x nie obsługuje (dopiero nf4ultra i nf4sli) NCQ jest dopiero w specyfikacji SATA2, więc dopiero kontrolery z tym złączem... Ale w specyfikacji SATA jest kompatybilność "w dół" więc jak kupisz dysk z SATA2 (z NCQ) to bez problemu podłączysz do płyty SATA1, ale NCQ działać nie będzie (choć na przyszłość może się przydać). Są też dyski "przejściówki" SATA1 z NCQ, ale sprawa ma się tak samo. Aha i uważaj, bo np. Samsung SATA2 z NCQ, aby podłączyć do płyty z SATA1 trzeba przełączyć taki mały switch w dysku (podobno, słyszałem nie sprawdzałem)

focus_ Asus nie miesza K8N4-E wyszedł później niż K8N4-E Deluxe 1.01, więc jego rewizja 1.01 jest już poprawiona w stosunku do błędów jakie wyszły im w deluxie 1.01 i jest porównywałna z rev.1.01a deluxa (choć okrojona o parę drobiazgów stąd brak dopisku deluxe) ale wyszły w tym samym czasie, a jak chcieli być konsekwentni, nie mogli pierwszej wersj bez deluxe oznaczyć "a". Swoją drogą ciekawe, że wycięli firewire, dodatkowy kontroler 4 SATA i 2 kanały audio, ograniczyli kabelki, a cena (przynajmniej w PL) niższa tylko o ok.30 zł

Edytowane przez Mark73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i uważaj, bo np. Samsung SATA2 z NCQ, aby podłączyć do płyty z SATA1 trzeba przełączyć taki mały switch w dysku (podobno, słyszałem nie sprawdzałem)

hehe ja mam tego dysia i jakos działa :) Wątpie żeby w sklepie cos przełączali

 

 

Tak przy okazji mam małe pytanko.

Mniej więcej jak wsokie fsb mozna ustawić (na stałe - do codziennej pracy) bez montowania jakiegos dodatkowego chłodzenia na mosfety i inne bajery. Jak na razie na codzien pomykam na 250 mhz i mnoznik htt 3 Jak wysoko moge jeszcze podciągnąć?

 

Nie orientuje sie ktos gdzie jest czujnik temperatury na tej plycie głownej bo cos czuje ze jednak nie w chipsecie tylko gdzies w poblizu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze czasu przetestować płyty tak jak bym chciał, wczoraj wieczorem troszke siedziałem i ją męczyłem. Mam A64 3000+ NewCastle (2GHz) @ 2430 (9x270) 3DMark03 i 05 przechodzą całe , 3DM2k1 wysypuje się pod koniec (requester z freezem), jak zarzuce SupePI czy Prima to też są błędy więc nie jest to zapewne stabilne ustawienie. HT mam 3. Wcześniej procesor na K8N-E Deluxe (NF3 250Gb) dawał rade stabilnie na 2.5GHz (10 x 250) a teraz nawet na 10x250 się zachowuje podobnie jak na 9x270 dlatego pamięci należy raczej wyeliminować że to one nie wyrabiają... mam Hynix'y BT-D43 2x512MB (dwustronne) i przy 270 jakdą efektywnie 540 DDR 3-4-4-11-2 (3-4-4-11-1) na 2.8V

 

Co do wentylatora na NB to mam coś innego niż widziałem w sieci na zdjęciach rev.1.01 i rev.1.01A, jednak gabarytowo to jest to ta mniejsza suszarka z rev.1.01

 

Dyski SATA2... nie trzeba przestawiać żadych switch'ów na dysku.

Mam SATA1 Samsung SP1614C 160GB i SATA2 Samsung SP2004C 200GB.

 

Bios oryginalnie siedział z marca '03 1003 i załadowałem od razu 1007 (stery też najnowsze).

 

Będę walczył dalej, dam znać jak dojde do czegoś sensownego i stabilnego.

 

focus: i jak ze stabilnością na Twoim Asusa K8N4-E (bez Deluxe) w wersji 1.01??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz moze czy plyta ci lekko nie zaniża vcore. U mnie tak jest. Jak mam ustawione 1,4 to w żeczywistości jest non stop 1,39. Podnies odrobine w biosie. Może to jest powodem.

 

A może za słabo masz chłodzony chipset? Jak u siebie zdjołem tę suszarke to znalazłem tam zdecydowanie za grubą wartswe pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Coś się wyjaśniło :-P sprawa przedstawia się następująco. Na Asusie na NF3 K8N-E miałem inny dzielnik pamięci, błędnie sugerowałem się ustawieniami z płyty na NF3 - inaczej jest na K8N4-E. Powodem moich zwisów były jednak pamięci które nie wyrabiały przy 270 (540DDR). Zjechałem w biosie pamiątkami z 200MHz do 166MHz, ustawiłem dla proca szyne 300x8 (2,4GHz) przy 1,55V; pamięci idą 240(480DDR) przy timingach 3-4-4-11-2T i napięciu 2,8V Ustawienia wyglądają na stabilne, SuperPI 32M zaliczony, 3DMarki 01 & 05 też. To nie koniec kombinacji, jeszcze powalcze w wolnym czasie z wyższą szyną i lepszymi timingami dla Hynisiów :) HT wciąż mam 3

 

sudzio: nie wiem w którym punktcie na płycie można pomierzyć miernikiem faktyczne napięcie na proca. To co pokazuje Everest i CPU-Z troche mnie drażni bo napięcie skacze od 1,48 do 1,52 przy ustawionym 1,55V, zaaplikowałem prockowi 1,5625V ale wciąż max. programy pokazywały 1,52V Wcześniej przekonałem się że nie warto ufać programom (odczyt napięć) tylko trzeba brać napięcia z miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aha i uważaj, bo np. Samsung SATA2 z NCQ, aby podłączyć do płyty z SATA1 trzeba przełączyć taki mały switch w dysku (podobno, słyszałem nie sprawdzałem)"

 

hehe  ja mam tego dysia i jakos działa :) Wątpie żeby w sklepie cos przełączali

A ja już sprawdziłem. Razem z dyskiem dostaje się taką mini instrukcję (wielkości paczki zapałek, 4 śrubki i zworkę. A w insrukcji wyraźnie pisze, że jeśli stosuje się dysk jako SATA1, należy załączoną zworkę wetknąć z tyłu dysku łącząc 2 piny. Piszą, że jest to ograniczenie prędkości SATA do 150. Nie wiem tylko po co 8-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tak przy okazji mam małe pytanko.

Mniej więcej jak wsokie fsb mozna ustawić (na stałe - do codziennej pracy) bez montowania jakiegos dodatkowego chłodzenia na mosfety i inne bajery. Jak na razie na codzien pomykam na 250 mhz i mnoznik htt 3 Jak wysoko moge jeszcze podciągnąć?...

1662025[/snapback]

u mnie udało sie podkrecic mojego semprona tak jak widać w opisie, nie zmieniajac wogole vcore!

od 5 dni katuje go na tych ustawieniach, bo jestem bardzo ciekaw czy bedzie tak chodził stabilnie

przez te 5 dni gram w battlefield2, gtaSA, siedze na necie, slucham muzy, komp chodzi godzinami, wszystko stabilne na FBS 300!

mam tak:

FBS 300

HTx3

MC 133

temp max 44 C

 

strasznie wkurza mnie brak mozliwosc zmiany napiecia i mnoznika na tym sempronie 2800+

znalazlem gdzies na necie odpowiedz asusa ze brak tych mozliwosci jest spowodowany brakiem tych funkcji

http://vip.asus.com/eservice/techmailstatu...505111720564500

 

wszedzie pisza ze zablokowany mnoznik, ze nie da sie podniesc napiecia ale niby dlaczego!?

 

zauwazylem ze zmiany biosow nic nie daja, testowalem 1003,1004,1005,teraz jestem na 1006

wyglada na to ze moja plyta wykrywajac semrpon2800+ chowa opcje zmiany mnoznika i voltage

gdyby ja tylko jakos oszukał....

 

ktos pytal czy stabilna, stabilna na grande !

super mi wszystko chula, jestem bardzo zadowolony

1,6 @ 2,4 bez podnoszenia napiecia , ahhh :)

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

JA WLASNIE MIALEM REWIZJE 1,01 W REKACH K8N4-E DELUXE, niestety max co osiagnolem to 275 FSB (sempron 2500+) wiec tutaj porazka totalna , malo tego plyta po zaladowaniu biosu (beta) 1009 juz NIE WSTALA !!! , nie pomaga nic , dyskietka z biosem - nie widzi, ez-flash - nie dziala , a mam dumny napis na pudelku i w instrukcji ze bios jest chorniony przez "crashfree-technologie" dzieki niej mozna ladowac bios z plytki cd dolaczonej do plyty --oczywiscie na ekranie nadal ciemno nic nie dziala

--jak ktos zna rozwiazanie tej zagadki to prosze o pomoc

nawet wykluczajac ta awarie plyty to jestem zawiedziony plyta liczylem na fsb 300 minimum:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

JA WLASNIE MIALEM REWIZJE 1,01 W REKACH K8N4-E DELUXE, niestety max co osiagnolem to 275 FSB (sempron 2500+) wiec tutaj porazka  totalna , malo tego plyta po zaladowaniu biosu (beta) 1009 juz NIE WSTALA !!! , nie pomaga nic , dyskietka z biosem - nie widzi, ez-flash - nie dziala , a mam dumny napis na pudelku i w instrukcji ze bios jest chorniony przez "crashfree-technologie" dzieki niej mozna ladowac bios z plytki cd dolaczonej do plyty --oczywiscie na ekranie nadal ciemno nic nie dziala

--jak ktos zna rozwiazanie tej zagadki to prosze o pomoc

nawet wykluczajac ta awarie plyty to jestem zawiedziony plyta liczylem na fsb 300 minimum:(

1666571[/snapback]

no faktycznie crashfree się nie popisało w przypadku Twojej mobo :?

ja mam bios 1007, widziałem beta 1008 ale już jest beta 1009? hehh...

dużo próbują naprawić chłopaki z Asusa skoro w takim tempie biosy wydają

 

co do moich rekordów jak do tej pory udało mi się puścić i przebrnąć przez 3DM2k1

z ustawieniami 330x7=2310MHz HT3 (990MHz) RAMy pracowały jako DDR514, jednak zjchałem z FSB do 310x8=2480MHz HT3 (930MHz) RAMy DDR496. Dodatkowe 170MHz dało 420 punktów więcej w 3DMarku2k1 i dało wynik 21935 (karta graficzna jak w podpisie na defaultowych ustawieniach). Nie są to jednak sprawdzone ustawienia, poprostu 3DMarek przeszedł bez problemów, ale nie testowałem jeszcze SuperPI ani Primem

 

czy kondensatory na Waszych ASUSach też tak skwierczą? na dłuższą mete przy otwartej obudowie ten dźwięk wkurza :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kondensatory na Waszych ASUSach też tak skwierczą? na dłuższą mete przy otwartej obudowie ten dźwięk wkurza  :angry:

1666896[/snapback]

Ty....kurde faktycznie

tak sie zastanawialem co tak "pyka", myslalem ze moze wentylator albo...mi w glowie pyka

ale jaja:)

 

zeby sie cholera nie skonczylo jak z plytami BE6-II :(

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty....kurde faktycznie

tak sie zastanawialem co tak "pyka", myslalem ze moze wentylator albo...mi w glowie pyka

ale jaja:)

 

zeby sie cholera nie skonczylo jak z plytami BE6-II :(

1668783[/snapback]

wcześniej miałem ASUSa K8N-E Deluxe, kondensatory piszczały jak komp był obciążony, teraz na K8N4-E Deluxe przestają piszczeć kiedy jest obciążony :) a w idle skwierczą do bólu

 

ASUS BEE :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz coś zupełnie innego

 

Mam Asusa K8N4-E (bez Deluxe) w wersji 1.01 i ma on wentylator ten nowy - dzisiaj postaram się go podłączyć i sprawdzić, jak jest ze stabilnością.

 

Asus strasznie miesza.

1659736[/snapback]

A jednak focus_ miał rację ASUS strasznie miesza, kupiłem K8N4-E Deluxe, patrzę OK ten większy cichy wentylator, przyglądam się nalepce a tam rev.1.01 (bez a) no to całkiem zgłupiałem.

Do tego windows XP nie chciał się zainstalować, (blue screeny) ale za którymś razem poszło, a teraz już całkiem spoko. Jedynie mam problem z c'n'q (semp.3000+ 64bit). Na płycie gł. załączone, driver ze strony asusa z c'n'q, programik z płytki asusa i ciągle widzę prędkość 1800, coś jeszcze trzeba kopnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak focus_ miał rację ASUS strasznie miesza, kupiłem K8N4-E Deluxe, patrzę OK ten większy cichy wentylator, przyglądam się nalepce a tam rev.1.01 (bez a) no to całkiem zgłupiałem.

Do tego windows XP nie chciał się zainstalować, (blue screeny) ale za którymś razem poszło, a teraz już całkiem spoko. Jedynie mam problem z c'n'q (semp.3000+ 64bit). Na płycie gł. załączone, driver ze strony asusa z c'n'q, programik z płytki asusa i ciągle widzę prędkość 1800, coś jeszcze trzeba kopnąć ??

1669640[/snapback]

chyba w panelu sterownia powinno byc "minimalne zarzadzanie energia"

gdzies na forum ktos pisal ze na socket 754 nie moga byc obsadzone 2 banki pamieci

niestety nie wiem dokladnie, moj procek nie ma c'n'q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...