Skocz do zawartości
myrddin669

Reklamy Na Forum.tweak.pl!

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...

Bardzo sie dzisiaj zdziwilem wchodząc na tweaka i i widząc 3+2=5 reklam na górze!

czyżby ktoś zaczął na nas zarabiać kase??? <_<

 

*przede wszystkim ogranicza to w pewnym stopniu przejrzystosc forum!

*ogranicza nawigację po stronach!

i po trzecie - czy rzeczywiscie utrzymanie forum na tweak.pl jest na tyle kosztowne zeby wrzucac na nie reklamy???

swoja droga przy liczbie wyswtietlen dziennie na forum tweaka to musi sie uzbierac okragla sumka!...

 

 

zapraszam wszystkich uzytkownikow do wyrazenia swojej opinii o reklamach w tym topicu :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche lipa, ale w koncu z czegos sie tweak musi utrzymywac.

 

chyba ze proponujesz zebysmy sie jako lojalni forumowicze skladali co miesiac? <_<

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja jak bym mial takie forum to tez bym wstawial reklamy :wink:. Oprocz sklepu tweak'a, jest forum, gdzie jest ponad 40 000 userow zarejestrowanych, takze dziennie odwiedzanie naprawde kase przynosi. Ja tam prawie nie zwracam na reklamy uwagii, takze mi osobiscie nie przeszkadzaja, a nawet jesli to co to obchodzi adminow forum <_< ^_^?

 

Lepiej badzmy ostrozni bo jeszcze otrzymamy Dołączona grafika% :twisted2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest właśnością userów i jego właściciel może z nim robić co chce, tak wieć twierdzenie że ktoś na userach zbija kase jest troche nie trafione

Zresztą nie zdziwił bym się gdyby zyski z reklam przewyższały znacznie koszty forum, gdyż to jest "biznes" serwis odniósł sukces w postaci rozbudowanego forum i licznych użytkowników, których obecnośc można wykorzystać do zarobku

 

Zresztą nie ma tak tragicznie reklamy na tweak-u nie są uciążliwe, dla mnie prawie niezauwazalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem tak - ja nie dostaję za tę robotę żadnej kasy - a według Liska są ciągłe braki finansowe.

1643773[/snapback]

Na co Wam teraz aktualnie brakuje? Mnie jako userowi niczego nie brakuje na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy które reklamy.

Jeżeli to są flashe, ładujące się na całą stronę, z "x" wielkości 2 px, to ja dziękuję serdecznie.

a jeżeli zwykłe, albo ads by goooogle, to nie mam nic przeciwko.

Nawet się ich nie staram blokować, bo po prostu mi nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jest to tak okrągła suma, że mam merola M500 i zbieram sobie na Maybacha. Tylko, że nie mam za co zapłacić rachunku za telefon.

EOT dyskusja na ten temat była x razy. Na desert'cie są testy nowych rozwiązań, skin jest jak sama nazwa mówi w wersji beta więc testy będą się odbywać tylko na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli na zwyklym skinie nie ma takich akcji?? :D to nie wiedzialem ustawilem deserta pierwszy raz jak sie zalogowalem na forum i zupelnie o tym zapomnialem :D

a propos w/w tematu - nie chodzilo mi wlasnie!! o adminow i moderow - bo wiadomo ze funkcje te piastuje sie nieodplatnie, a jesli juz to za jakies marne grosze.

w zasadzie to nawet nie wiadomo kto jes wlascicielem Tweak.pl, bo nie ma takich informacji na stronie glownej - sa redaktorzy, admini, moderatorzy - ale portal musi mieć przecież jakiś status gospodarczy, właściciela, konto w banku itp. itd. - redaktorzy i admini są pracownikami, ale kto jest pracodawcą...??? ;)

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że nie mamy obowiązku podawać tego typu danych. Zresztą jeśli ktoś bardzo chce to raczej nie jest wielkim problemem informacje te wyciągnąć - są dostępne w publicznych miejscach do czego zobowiązuje tak prawo jak i przykładowo obligacje NASKu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie coś tam można znaleźć, chociaż niewiele ;)

tyle udało mi się wygrzebać:

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Tweak.pl" Andrzej Lisowski

ul. Szarotki 20

22-100 Chełm

 

takie mamy statystyki:

Number of posts: 1566835

Number of members: 43166

Posts last week: 25462

 

nic więcej, ale poszukiwania trwają...

 

aha, nie jestem agentem konkurencji :lol:

tylko ciekawskim szarym użytkownikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z czego robicie problem? Jesli nie sa to reklamy ktore jak ktos napisal wyskakuja na caly ekran i maja malutki x to looz. Po pierwsze ja nie zwracam na nie uwagi, baa czasem zwroce i moze dowiem sie czegos ciekawego. A kasa jest potrzebna na wszystko - wiec o co sie rzucacie.

Do tego jak sie uzywa dobrej przegladarki (FF, O) to problem mozna latwo rozwiazac ;)

No albo np. Outpostem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z czego robicie problem? Jesli nie sa to reklamy ktore jak ktos napisal wyskakuja na caly ekran i maja malutki x to looz. Po pierwsze ja nie zwracam na nie uwagi, baa czasem zwroce i moze dowiem sie czegos ciekawego.

1645538[/snapback]

Teraz takich nie ma, ale jakis czas temu byly wielkie reklamy Heyah i pojawila sie chyba zajmujaca pol ekranu reklama Neostrady. One troche przeszkadzaly, przynajmniej mi, ale uznaje to raczej jako zlo konieczne. Z czegos sie jednak trzeba utrzymywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takich nie ma, ale jakis czas temu byly wielkie reklamy Heyah i pojawila sie chyba zajmujaca pol ekranu reklama Neostrady. One troche przeszkadzaly, przynajmniej mi, ale uznaje to raczej jako zlo konieczne. Z czegos sie jednak trzeba utrzymywac.

1645713[/snapback]

Głównym celem ludzi tworzących takie reklamy jest pewnie zmuszenie użytkownika mniej wprawionego w obsługiwaniu gryzoni o nieopatrzne kliknięcie na obszarze poza "x". Widziałem już na kilku amerykańskich serwisach takie popy flashowe, które cały obszar mają jako link, a wyłącza je tylko kliknięcie w obszar krzyżyka, który ma rozmiar 7 x 7 px wyłączony antyaliasing i jest narysowany hairline.

Całe szczęście że w Polsce jeszcze się czegoś takiego na szeroką skalę nie robi, bo chyba by mnie szlag trafił na miejscu. Flash jest potrzebny żeby masa stron działała poprawnie i nie mam zamiaru go wyłączać tylko przez reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgadzam się, że najbardziej irytujące są właśnie reklamy floating we flashu które zasłaniają treść strony. Najgorsze jak jeszcze wydają jakieś dźwięki.

Problem nasz i wielu innych serwisów to:

1) coraz więcej reklamodawców przygotowuje TYLKO takie reklamy bo mają większy CTR (o tym, że więcej ludzi szlag trafia i/lub naciska CTRL+F4 po kliknięciu na taki baner już nikt nie pamięta...)

2) biorąc pod uwage, że sami tych reklam nie sprzedajemy, bo przecież trudno sobie wyobrazić, że przykładowo Polska Telefonia Komórkowa sp. zo.o. z budżetem reklamowym ileś tam milionów złotych będzie się bawić z umawianiem się z niedużym serwisem na kampanie za 500 złotych; to wszystkie reklamy serwuje nam pośrednik (broker) reklamowy u którego jest zasada wszystko albo nic. Nie mamy możliwości wyboru jakie reklamy chcemy wyświetlać i to ich system automatycznie decyduje co pojawi się na naszej witrynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh .. nie rozumiem tego topicu ..

reklamy sa wszedzie i bedą zawsze ...

od tweaka wymagam tylko tego zeby byly one w sensownym miejscu (ten blok reklam po prawej stornie forum na starym layu to byla pomylka)

obecnie nie mam zadnych zastrzezen bo jakos moja przegladarka za duzo tych reklam nie wyswietla...

 

nie rozumiem tylko pkt o zakazie blokowania reklam ...

jak ktos chce to sobie zablokuje ... przeciez nikt tego nie sprawdzi.

Zakaz przekazywania wiedzy na temat blokowania to juz moze i logiczniejszy podpunkt ale i tak wydaje mi sie to bezcelowe...

 

Z czegos forum sie musi utrzymywac. Inaczej by go nie bylo. Po prostu nie przesadzajcie panowie admini i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko pkt o zakazie blokowania reklam ...

jak ktos chce to sobie zablokuje ... przeciez nikt tego nie sprawdzi.

Zakaz przekazywania wiedzy na temat blokowania to juz moze i logiczniejszy podpunkt ale i tak wydaje mi sie to bezcelowe...

1646394[/snapback]

Moje zdanie jest takie, ze nie musimy otwarcie o tym rozmawiac, niech kazdy robi co uwaza, a dodanie tematu o blokowaniu reklam do sfery tabu uwazam za niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko pkt o zakazie blokowania reklam ...

jak ktos chce to sobie zablokuje ... przeciez nikt tego nie sprawdzi.

Zakaz przekazywania wiedzy na temat blokowania to juz moze i logiczniejszy podpunkt ale i tak wydaje mi sie to bezcelowe...

Tak samo sadze, ten punk jest... Moj komputer i bede blokowac co mi sie podoba :twisted: nikt nie musi o tym wiedziec :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tłumaczyłem n razy powtórze n+1wszy

Korzystając z retoryki kolegii Cmx: "to jest nasz serwis i możemy robić co nam się podoba" ;)

Tak serio to naprawde nie wiem czy do wszystkich dociera czytelny przekaz.

Korzystanie z tweak.pl/forum.purepc.pl i tysięcy innych witryn w sieci NIE jest bezpłatne. Opłatą za korzystanie z serwisu jest wyświetlanie reklam.

Prawda jest taka, że każde wyświetlenie strony to jest jakiś koszt. Łącze, amortyzacja sprzętu itp. Dodatkowo, żeby serwis istniał są też np takie koszty jak administracji, redakcji etc. Blokując reklam zachowujesz się w dużym uproszczeniu jak dziecko które chce cukierka, ale chce w zamian za łakocia wynieść śmieci, więc cichcem podbiera go i udaje, że nie wie, że jest to nieetyczne i że nic się nie stało. Wiem to jest bolesna prawda ale tak niestety jest. Jeśli naprawdę jest tak duża grupa osób które drażnią reklamy bardzo prosze wypowiadajcie się - możemy zrobić bardzo prosty układ. Wersje witryny ZUPEŁNIE pozbawioną reklam w zamian za opłate miesięczną. Np 5 PLN przy przelewie, karcie i 9 PLN przy SMSie. Przy takiej wersji gwarantuje, że nikt nie będzie Was wyzywał od cwaniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym też n razy.

Było by to nielegalne. I bez tego mam regularne wezwania do urzędu skarbowego.

Jak sobie to wyobrażasz? Że wystawił bym każdemu fakture, czy może traktował jako darowizne? błagam, powagi Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... "to jest nasz serwis i możemy robić co nam się podoba" ;)....

 

1646916[/snapback]

I tak też robicie :wink: , zdanie userów rzadko jest brane pod uwagę

Co do dalszej cześci postu to absurd, idąc tym tokiem rozumowania to patrząć np na TVN jestem zobligowany oglądać reklamy i nie mam prwa ich przełaczyć :lol2:

 

Co do opłaty to również absurd Tweak. pl jest dobrym, ba nawet bardzo dobrym forum ale nie na tyle żeby uiszczać za nie jakiekolwiek opłaty

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też robicie  :wink: , zdanie userów rzadko jest brane pod uwagę

Co do dalszej cześci postu to absurd, idąc tym tokiem rozumowania  to patrząć np na TVN jestem zobligowany oglądać reklamy i nie mam prwa ich przełaczyć  :lol2:

 

Co do opłaty to również absurd Tweak. pl jest dobrym, ba nawet bardzo dobrym forum ale nie na tyle żeby uiszczać za nie jakiekolwiek opłaty

1646984[/snapback]

 

Tak

Tylko istnieje cos takiego jak abonament za telewizje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie zdaje, że TVN nie jest telewizja publiczną:> a skoro płaci sie tez za oglądanie TVP to logicznie rzecz biorąc niepowinno też być reklam, a są chyba dlatego, bo niewszyscy placa ;[

 

a reklamy przeciez musza być..., czasami jest taka nuda na forum, że chce się nawet na te kolorowe bannery popatrzeć :> Pozatym w necie większość serwisów utrzymuje się w taki sam sposób, a jak wam przeszkadzaja to co za problem użyć suwaka/scrolla ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...