Skocz do zawartości
draq

Zdejmowanie Blachy Z A64

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens zerwać blache z a64. Przewodnictwo ciepła będzie lepsze na gołe jądro. Czy wogle da się to zrobić ? Wiem że są mobil bez blachy ale są one na 754 piny.

1644314[/snapback]

Nie wiem czy moge podac linka do innego forum, ale glupotą byloby przepisaywac to wszystko.

 

IHS Removing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest-blachy są aby nie powtórzyła sie sytuaxchja z athlonami xp gdy nawet kilkanaście procent procesorów sprzedawanych "luzem" ulegało ukruseniu przy montżu przez nieznające sie na tym zbytnio osoby.

 

Blacha zdecydowanie zwiększa izilacjhe cieplna procesora i temperatuta na nim jest o te kilak stopni wyższa niż bez czapeczki. Sensu zdejmowania zbytniego jednak nie ma-traci sie gwarancje itp.Jedyny sensowny powód to moze być trafienie na procesor z tzw syndromem krzywej czapeczki- czasem nie przylega ona dobrze do rdzenia i procesor zdecydoanie za bardzo sie nagrzewa co mozę zmniejszyć jego mozliwości o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest-blachy są aby nie powtórzyła sie sytuaxchja z athlonami xp gdy nawet kilkanaście procent procesorów sprzedawanych "luzem" ulegało ukruseniu przy montżu przez  nieznające sie na tym zbytnio osoby. 

 

Blacha zdecydowanie zwiększa izilacjhe cieplna procesora i temperatuta na nim jest o te kilak stopni wyższa niż bez czapeczki.  Sensu zdejmowania zbytniego jednak nie ma-traci sie gwarancje itp.Jedyny sensowny powód to moze być trafienie na procesor z tzw syndromem krzywej czapeczki- czasem nie przylega ona dobrze do rdzenia i procesor zdecydoanie za bardzo sie nagrzewa co mozę zmniejszyć jego mozliwości o/c

1646525[/snapback]

Dokładnie tak jak napisał tomcat. W zależności od sztuki warto lub nie warto. Jeśli temperatura Twojego procesora bez podkręcenia nie jest wyższa niż kilku innych osób na forum, którzy uzywają tego samego chłodzenia oraz najlepiej tej samej płyty to nie warto.

 

Znam osoby, które na starcie mają prawie 40 stopni na procku - u nich ma to sens.

 

Co do gwarancji - generalnie da się rady spowrotem przykleić i nie widać tego, ale wówczas możliwości o/c spadają niemal do 0. Powodem tego jest fakt, że trudno jest przykleić blaszkę w identyczny sposób, żeby pasta, która pierwotnie "smarowała" rdzeń procesora przylegała w identyczny sposób. Ja po ściągnięciu z Athlona 3000+, który podkręcał się na 2650 MHz i ponownym przyklejeniu straciłem praktycznie jakiekolwiek możliwości nadtaktowania. 2100 MHz było osiągnięciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Lecz czy NAPEWNO da się nalozyc/przykleic czapke z powrotem aby np. tego zabiegu nie bylo widac? Gdybym chcial np. reklamowac procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach zdjęcie IHS'a, z tego co widze wzrasta o/c i spadaja temp. Dam znac "po zabiegu".

1646532[/snapback]

czekam na rezultaty, bo sam sie zastanawiam nad zdjeciem czapy ale jezeli ma mi to dac raptem 10-20MHz to nie ma sensu...gdyby dalo jakies 100 sciagal bym z miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czy moze ktos podac linka gdzie rzeczywiscie jest instrukcja do zdejmowania tej blachy? Na tamtym forum jest tylko podany link do stronki w innym jezyku lecz po wejsciu na nia nie potrafie znalezc zadnych instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIalem athlona co do 2.9GHz potrzebowal 1.5v, to byl jego max, podnoszenie napiecia podnosilo tylko drastycnzie temperature, po zdjeciu czapki do 2.9 potrzebowal 1.42v a stabilnie latal ponad 3GHz.

1660136[/snapback]

Powiedz Piter z twojego doswiadczenia czy ściąganie blachy polepsza mozliwosci OC? Bo przedstawiles tylko jeden przypadek, czy miales wiecej takich przypadków? Ogólnie podnosi sie OC? Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaze Wam dowod jaka jest temp po zdjeciu blachy:

 

1660437[/snapback]

A zapuść prime'a lub s&m(wystarczy tylko te dwie opcje na samym dole :) ), bo chce wiedziec na ile ci podskoczy temperatura. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, potrzebuje informacji bo zastanawiam sie czy uda mi sie po zdjeciu blachy zejść o conajmniej 5st w dół. U mnie przy starcie jest 29StC a jak zapuszcze np. S&M to od razu skacze do 45st i po skonczeniu jak jest idle z 29 robi sie 38st .Powiedz mi jeszcze żaba czemu masz taka niską temperature chipsetu , masz standartowy wentylek na chpsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...