Skocz do zawartości
BigSpider

Metal Gear Solid 2: Substance

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko bedzie działac tylko musisz miec wpisy do rejestru (ze niby jest zainstalowana...patcha do ati poszukaj na www.gamershell.com bez patcha mozesz miec błędy w grafice) jesli sie zainstaluje z oryginala to wszystko działa pojawia sie okienko wyboru rozdzielczosci i detali a jesli siema "rozpakówkę" to tego okna nie ma i nei mozna zmienic sterowania ani detali itp...poszukaj wspisów do rejestru na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że chciałem sobie zagrać w mojego ukochanego Metal Gear Solid 2 na nowej karcie (no... może nie już tak nowej ^_^) i zonk. Kumpel miał ten sam problem na Radku 8500, ale do tego wyszedł stosowny patch. Krótko mówiąc... nie widać głównych obiektów (są ciemne), jakby ktoś zapomniał o teksturach. Jakby ktoś miał taki już problem i go rozwikłał, byłbym wdzięczny za pomoc ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) Ja mam to samo niestety :( Tzn wcześniej miałem Radka 9800 PRO i mi się jakoś nie udało tego ogarnąć (z tym patchem) i dlatego też od kiedy mam GF 6800 miałem zamiar sprawdzić i... sprawdziłem i mam dokładnie to samo co Ty :/ Może ktoś już wpadł na to jak to rozwiązać :?: Help :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja ludzie mam to samo z gf 2 na radeona 9550 i jest tak pisalem na 5 forumach zwiazanych z mgs i podobnymi do tego ale nikt nie zdola mi pomoc tak sie dzieje zazwyczaj na grafach obslugujacych dx 9.0 tak samo jest z gf fx i reszta radeonow dlatego gra mgs2 szla dobrze na gf 2-3-4 i koniec potem jzu nawet na fx nei bylo widac cieni czy tekstur twarzy w codecu i nei da sie tego rozwiazac bo karty graficzne sa za nowe graficznie na ta gre chocby dx 9.0 obslugujace np . na gf 3-4 gdzie jest tylko dx8.1 i dx 8.0 gra dziala dobrze i tyle chhcesz pograc to musisz wsadzic karte graficzna z seri dx8.0 . Tez to mialem i nei rozwiazalem [ciach!]ica mnei brala bo specjalnei dla tej gry sprzet kupilem i nic meczylem sie dwa miechy zadne opcje patche stery stare nowe sp1 sp2 do win Xp opcje w grafie opcje w grze NIC nic nei pomoglo abo sie przesiadasz na jakas grafe dx8.0 albo nie bo tak nei pograsz ja mam wszytko dobrze ale sa takei barwy duzo zielonego bardzo duzo, cieni nei widac i tekstur sa takei nie widoczne ale gralem w nia na gf2 mx/mx i bylo super wszystko ladnie ale tera niestety nie ale mzoe mgs3 bedzie wspolgral z nowymi kartami graficznymi.

pozdro 4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Myszaqu oki nie ma sprawy ale wiesz to moj styl pisania :P

i przykro mi tayu i inny ze nei pogracie w mgs2 a gra jest wypas !! :D

pozdro 4all

1356399[/snapback]

Ja nie mam problemu.U mnie z patchem gra wyglada elegancus i zgadzam sie.Jest bardzo fajna.Skonczylem ją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko siędołaczyć :(. Kiedyś grałem na GF2 i było gites ( FPS słaby ale wszysto co miało być było). Teraz jak mam FX to albo nie ma cieni, albo tekstur jakichś obiektów albo (jak wyżej) w ogóle tekstur nie ma. Ja zmieniłem stery na 56.72 i było w miarę dobrze (chociarz nie rewelacyjnie..cieni dalej nie było i do tego w niektórych scenkach pewnych tekstur..ale dało się grać) ale na GF 6 to juz inna bajka (brak supportu itp.) U mnie to się nawet wydaje że na GF2 czasem chodziła lepiej ta gra niż teraz :unsure: (było mniej przyżnek na otwartych przestrzeniach). Trzeba się pogodzić z tym że Konami z wersją na PC dało ciała i tyle. Też kocham tą grę (jak zresztą cała serię MGS) ale to po prostu był totalny niewypał na PC. Jeżeli Konami planuje też tak żałośnie wydać MGS3 na PC to lepiej żeby jej w ogóle nie wydawali. Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaqu oki nie ma sprawy ale wiesz to moj styl pisania :P

i przykro mi tayu i inny ze nei pogracie w mgs2 a gra jest wypas !! :D

pozdro 4all

1356399[/snapback]

Hmmm co do Twego stylu pisania to jest on po maxie dziwny :blink: Ale spoko nie neguje że tak nie można. Czasem trudno załapać co do czego, ale da się rozkminić :lol: Co do samej gry to sobie pogram, bo:

1) mam GF2 w szafeczce :P

2) mam PS2 pod TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko daro200 hehe tez mam gf 2 ale jakso nei cche mi sie go wsadzac gierke przeszedlem no mzoe tesknie tez ja kocham calA serie mgs kojima moj bog a soliD snake wladca !!!!!! Kurde ale polecieli w kulki a tak szczeze to mgs 2 za 3 razem jak przechodzilem juz nudny sie robil a raiden to jzu PRZESADA LEKKA najlepszy akt z snake'iem na tankowcu

ten kliamt tam ahhhhhhhhh zeby cala giera taka byla a tak raiden psuje zabawe pedalek shit i przez to gra u mnie wiele stracila ale nic i tak jest najlepsza !!!!!!!!!!!!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Zainteresowanych.

Moj problem odnosnie gry MGS 2 Substance polega na tym, ze nie mam obrazków bochaterow rozmawiających przez codec.

Wiem ze takowe są i sie zastanawiam czemu u mnie ich nie ma.

Poza tym wszystkie demka w połowie sie zawieszają - tracą obaz (staje sie czarny), chociaz cały czas leci dziwek.

Dziwna sprawa bo mam oryginała wiec moze ktos da jakies wskazowki

 

Konfiguracja to:

Barton 2600

512 RAM kingston

gf fx5200 (chociaz na radku tez ta :mur: k miałem)

sound blaster 5.1

i chyba to wystarczy.

acha najwazniejsze - obudowa ATX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Tak...

 

Gdybyś użył wyszukiwarki to byś znalazł kilka tematów o MGS2 i MGS3, gdzie jest wyjaśnione co i jak. Ale ponieważ gram od jakiegoś czasu w tą grę i jestem jej fanem, to powiem ci co masz zrobić.

 

Sposób numer jeden:

 

W opcjach graficznych musisz zmniejszyć "MODEL QUALITY" na poziom 2. Inaczej nie będzie widać twarzy w codecu i będą inne problemy z obrazem.

 

Sposób numer dwa:

 

Ściągasz programik "NVHardPage" i w zakładce "Direct3D" wyłączasz na czas gry opcję "Pixel Shader". Wtedy możesz grać na najwyższych detalach.

 

Mam nadzieję że któryś z tych sposobów pozwoli ci grać. Ach te problemy techniczne z MGS2 :)

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc ale problem rozwiązany tylko w połowie.

Kodek juz działa ale demka dalej sie zacinają podczas trwania. Nie mam pojęcia co robic. Gra jest genalna przeszedłem wiele razy ją jak i pierwszą czesc ale czarny obraz w demach mnie dobija

Raczej to nie jest problem sprzętu bo zaciemniają sie po ok 1 minucie i lecą czarne az do konca. Moze jakis patch pomoze???

Czy takowe sie ukazały? :mur: Dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Borykam sie z tym problemem od kilku tygodni! Np. na FX trzeba bylo wpgrac najstarsze stery i wyszystko git! Na 6600GT duza lipa! Ale jak ustawilem grafe na minimum to dziala normalnie! Jak cos więcej wykombinuje to dam znac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale go rozwiązałem. Teraz gierka chodzi mi idealnie na maxymalnych detalach. Nie chce mi się ponownie pisać co i jak, napisałem niedawno dokładną instrukcję dotyczącą problemów graficznych z MGS2 na PC. Przejżyj moje posty oraz tematy o MGS2 i MGS3 a napewno znajdziesz.

 

Mówią w max skrócie, możesz albo dać detale grafiki na 2, albo zainstalować programik do wyłączania shaderów i wtedy cieszsz się super grafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale go rozwiązałem. Teraz gierka chodzi mi idealnie na maxymalnych detalach. Nie chce mi się ponownie pisać co i jak, napisałem niedawno dokładną instrukcję dotyczącą problemów graficznych z MGS2 na PC. Przejżyj moje posty oraz tematy o MGS2 i MGS3 a napewno znajdziesz.

 

Mówią w max skrócie, możesz albo dać detale grafiki na 2, albo zainstalować programik do wyłączania shaderów i wtedy cieszsz się super grafą.

1463926[/snapback]

Wielkie dzieki! Wszystko działa! :D Nastepnym razem lepiej poszukam! pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gierkę na PC'ka, ale niestety nie mogę się nią w pełni cieszyć :( Mam przejściówkę na pada z PSX'a, no i takim padem właśnie gram.

Problem mój leży w tej kwestii, iż przy mierzeniu do przeciwnika, próbach zmiany broni i innych elementów, a także podczas rozglądania się po terenie wszystko samo mi się przełącza - tak, jakby przyciski pada były za słabo wciśnięte, a przecież przyciskam je z odpowiednią siłą :(

Odpada możliwość uszkodzonego pada, ponieważ pad jest w 100% sprawny! Przejściówka także jest sprawna, gdyż jest nowa!

 

Cóż mogę zrobić...?

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gierkę na PC'ka, ale niestety nie mogę się nią w pełni cieszyć :( Mam przejściówkę na pada z PSX'a, no i takim padem właśnie gram.

Problem mój leży w tej kwestii, iż przy mierzeniu do przeciwnika, próbach zmiany broni i innych elementów, a także podczas rozglądania się po terenie wszystko samo mi się przełącza - tak, jakby przyciski pada były za słabo wciśnięte, a przecież przyciskam je z odpowiednią siłą :(

Odpada możliwość uszkodzonego pada, ponieważ pad jest w 100% sprawny! Przejściówka także jest sprawna, gdyż jest nowa!

 

Cóż mogę zrobić...?

Proszę o pomoc...

1490688[/snapback]

1.Po pierwsze to jestem wielkim fanem Metal Gear'a ale nie wiem czemu w dwójke nie miałem okazji grać (fuck! :mur: ).

2.Po drógie to też lubię grać na PC padem od PS'a bo jest boski.

3.Po trzecie to tez mam taka przejściówke tylko że mi sie sama zrypała(znowu :mur: ).

4.Po czwarte to ta gra była pisana na PS2 a potem przerobili ja na PC więc moze sie rypac bo znowu chcesz sterować jak na konsoli i robi się błedne koło...

 

A przelazłeś jedynke na Extreme bez stealtha i bandany z tortutami włącznie???Ha? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A przelazłeś jedynke na Extreme bez stealtha i bandany z tortutami włącznie???Ha?  B)

1496497[/snapback]

Heh...ja przeszedłem...4 razy.

 

Co do problemu to jest to conajmniej dziwne. Ta giera powinna chodzić oki na padach ale może po prostu nie toleruje przejściówek? Inna moja myśl to to że masz pada od PSX a on nie jest analogowy (chodzi mi o przyciski)...ale z drugiej strony pady pecetowe poza gałkami też nie są analogowe(chyba) a mi np. na takim padzie działa. Ba grałem nawet kiedyś w demko MGS2 na PS2 właśnie na DualShocku1 i też chodziło. Ale masz wogóle DualShocka tak?? Jak zwykły to może przez brak gałek nie chodzi (to jest bardzo prawdopodobne ale gwarancji nie daję). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu to jest to conajmniej dziwne. Ta giera powinna chodzić oki na padach ale może po prostu nie toleruje przejściówek? Inna moja myśl to to że masz pada od PSX a on nie jest analogowy (chodzi mi o przyciski)...ale z drugiej strony pady pecetowe poza gałkami też nie są analogowe(chyba) a mi np. na takim padzie działa. Ba grałem nawet kiedyś w demko MGS2 na PS2 właśnie na DualShocku1 i też chodziło. Ale masz wogóle DualShocka tak?? Jak zwykły to może przez brak gałek nie chodzi (to jest bardzo prawdopodobne ale gwarancji nie daję). Nara.

1499561[/snapback]

Mam oryginalnego pada z DualShock'iem. Jest w pełni sprawny, a mimo to tnie się w tej gierce dziwacznie.

Jak gram w PES4, to normalnie śmiga, a w MGS2 wariuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

Wczoraj zakupilem sobie mgs2 (lepiej pozno niz wcale). Nie przejmowalem sie wymaganiami, bo w sumie moj komp nadal jeszcze w miare jary, a tu taki ZONK w domciu. Nico. Nie chce odpalic.... Czarny ekran sie robi... giera startuje (rzekomo)... 2 sekundy i.... back to reality.... znowu jestem w win'ie.

Mam P4 2,6 i Hercules'a 3D Prophet 9600 pro 128 mb, [DX 9.0 c, ATI catalyst 5.7].... o co kurna chodzi??? Dodam ze te patche mi nie pomagaja (ten stary v.01 jaki i ten ostatni ver 02). Caly czas to samo.... giera nie chce zaskoczyc. Wykonalem juz chyba wszystkie mozliwe kombinacje.... install half/full... wszelkie mozliwe ustawienia w opcjach.... no nic do slownie.

Czy ktos moze mi pomoc?

Aha, te tricki z pixel shader'em tez nic nie daja... (ale nie jestem pewny czy rzeczywiscie go wylaczylem - w ati tray tools, w pixel shader version zrobilem disable override, nie wiem czy o to chodzi)

Dzieki z gory!

 

PS. Sorki za powtarzanie tematu, ale w sumie nie do konca... te poprzednie raporty to bardziej problemy z grafika byly, a mi jak na razie giery W OGOLE odpalic sie nie udalo :mur: Choc problem pewnie tez jest z karta zwiazany...

PS2. Dodam, ze giera jest oryginalna - kupiona w Reichu (ale noramlna wersja angielska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki.

A czy jest sposob na uruchomnienie tej giery na ati bez cofania sie w rozwoju (odnosnie sterownikow)??????

Niby ten patch powinien wszystko zalatwic....

A co do tego, co na forum juz bylo: przeczytalem, ale nie pomaga... (majstrowanie przy detalach, patch itp.)

Edytowane przez =|SEAL|=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...