Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

eeeeeee to nie tak źle :D ja myślałem że 1100 zł za selekta 146 dałem zaje.biście dużo a tu "normalny" za 930zł ;) kamień spadł mi z serca :lol:

znam stepping już:

cab2e 0540fpmw, damn miałem nadzieję ze będzie fpbw!! no nic, czekam...

i posadzę go na asrocku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee to nie tak źle :D ja myślałem że 1100 zł za selekta 146 dałem zaje.biście dużo a tu "normalny" za 930zł ;) kamień spadł mi z serca :lol:

znam stepping już:

cab2e 0540fpmw, damn miałem nadzieję ze będzie fpbw!! no nic, czekam...

i posadzę go na asrocku :lol:

 

a ile twój selekt ma latać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kontroler pamieci mówil juz NIE...

Ale taka sytuacje mialem takze w przypadku socket a... Podniesienie v na proca sprawe zalatwilo, wiec pamiec ani kontroler nie mial w tym przypadku nic do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2900 mam gwarantowane. niby...

oczywiście nie jest powiedziane, ze nie stanie przed nim sciana pare mhz przed 3000, co juz sie zdarzalo :(

nic , staram sie byc dobrej mysli, tyle ze mnie kumpel wkur... bo mial byc wczoraj a bedzie w poniedzialek albo we wtorek :(

zamówiłem z overclockers.de tyle ze przez kumpla ktory siedzi w niemchech od czasu do czasu i zalatwil to dla mnie szybko. procek juz ma, tylko jego nie ma :lol:

dajecie czadu chłopaki :)

więcej screenów, więcej benchmarków, więcej piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawy ten screen z SP2004, gdzies juz tu na forum widzialem podobny przypadek,

ze mimo iz bylo pare h to policzone pare testow tylko... ale wtedy to koles zrobil trick

z przestawianiem zegaru systemowego :) ale wiadomo ze ibiz przeciez tak nie zrobil..

tak czy inaczej dziwne

 

no i gratuluje temp na procku, jesli po 5h prime ma tylko 31 to niezle,

ja na swoim 2,8666 przy 1,58V na (IMHO calkiem wydajnym) WC mam wieksze temperatury,

co prawda w small FTT a nie w blend.. ale mimo wszystko niezla temperaturka

hmm z ciekawosci zobacze ile mi na blend podbije temp.

 

no i wynik z superPI pewnie do wyżyłowania jeszcze, choć pamieci widze ze na duzo Mhz chodza..

mi poki co wyszlo przy ustawieniach 2,86Ghz 238Mhz 2-2-2-5 1T D 3,2V PI 12,18m

ale dopiero zaczynam swoja przygode z kreceniem A64, choc juz widze ze jedna kostka pamieci

chodzi wyraznie slabiej od drugiej (17mhz), a obie to twinmosy SP na bh-5 i numery seryjne kolejne..

 

ja mam zwyklego A64 od 3 tyg. zastanawialem sie nad opteronem, ale nie chcialo mi sie czekac :)

no i widze ze sa wydajniejsze... ale znow nie az tak strasznie ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

EDIT: tak z ciekawosci zapuscilem SP2004 blenda i od pol godziny liczy 1szy test..

wiec chyba blend jest jednak taki wolny z tymi testami... :)

a temperaturka procka 20 stopni poki co wiec i pod tym wzgledem w porownaniu do small FFT

to blend mozna powiedziec wogole nie katuje procka ;)

 

EDIT2: no i cos czego juz wogole nie rozumiem to zuzycie procka w czasie blendu oscyluje w granicach kilku-kilkunastu procent..

no i mysle ze to jest rozwiazanie zagadki :) tylko zawsze wydawalo mi sie ze ten test jednak katowal procka cos niecos..

nic juz nie rozumiem :mur: :lol:

Edytowane przez leer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem 100% stabilnie przy 2,8GHz@1,552v(1,57 bios) Niestety na więcej mi nie pozwala chłodzenie. Ale we wtorek lub środę wkładam wodę do kompa a jak to nie pomoże to zdejmuję blachę z opka i zobaczymy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee to nie tak źle :D ja myślałem że 1100 zł za selekta 146 dałem zaje.biście dużo a tu "normalny" za 930zł ;) kamień spadł mi z serca :lol:

znam stepping już:

cab2e 0540fpmw, damn miałem nadzieję ze będzie fpbw!! no nic, czekam...

i posadzę go na asrocku :lol:

 

2900 mam gwarantowane. niby...

oczywiście nie jest powiedziane, ze nie stanie przed nim sciana pare mhz przed 3000, co juz sie zdarzalo :(

nic , staram sie byc dobrej mysli, tyle ze mnie kumpel wkur... bo mial byc wczoraj a bedzie w poniedzialek albo we wtorek :(

zamówiłem z overclockers.de tyle ze przez kumpla ktory siedzi w niemchech od czasu do czasu i zalatwil to dla mnie szybko. procek juz ma, tylko jego nie ma :lol:

dajecie czadu chłopaki :)

więcej screenów, więcej benchmarków, więcej piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D

 

pozdro

oooo dobra wiadomość ;)

mój 144 jest identyczny ;)

CAB2E0540FPMW

 

Uff jak twój ma mieć 2.9 po selekcji to zaczynam snuć już w swojej wyobraźni podobny wyniczek ;)

 

BTW: opłacało się wydawać 1100? nie lepiej było dołożyć troche do X2 ?

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci, jak dzieci.... <_<

 

Chcecie oc, screeny i benchmarki :wink: ? No to macie:

 

Rozgrzewka:

Dołączona grafika

 

 

Przechodzimy do meritum:

Dołączona grafika

 

 

To lubie najbardziej :D :

Dołączona grafika

 

 

 

PS wyniki są na maxa chu%#&jowe, patrzajta na mhz :D

 

Ps2 Spi mnie bardzo lubi, daje 1 loop gratis :mur:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci, jak dzieci.... <_<

 

Chcecie oc, screeny i benchmarki :wink: ? No to macie:

....

fajnie fajnie :)

 

a mógłbys podać temp po paru minutach w sp2004 (small)? dla danej ilości VCORE ? bo ja cos wysoko mam ... :unsure:

 

no chyba że wode masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wuce :) . Temp 38'C w trakcie spi 16m

też musze sobie chyba sprezentować ... bo temp powyżej 50C na ninji to sporawo ...

 

oftopikowo - ile musiałbym przeznaczyć na coś TYLKO (na razie chyba) na CPU?? sładak lub komplet ale żeby mi temp do max ok. 40C spadły? bo na tym AC to ja dużo z tego opka nie wyciągne ... :/ no i cicho żeby było

 

dzięki

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Masell

zaje.bistą sztukę trafiłeś :) gratuluję!

to jest cabge 0536VPAW?? przydałoby się go sprawdzić na jakimś fc :D

dajesz czadu stary ;)

Wcale nie jest taki super jak by sie mogło wydawać, jest poprostu w odpowiednich łapkach :wink: . To jest 0540 XXXX (nie pamiętam) BPMW :D.

 

Sprawdzić go na fc powiadasz..... da się załatwić :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w UK prcesorami handlowało zakledwie parę sklepów, w niemczech więcej.

sklepy angielskie

www.komplett.co.uk

www.scan.co.uk

www.overclockers.co.uk

i jeszcze parę innych, którym adresów nie przypomnę sobie w tej chwili... większość ma info "stocked at supplier" - w praktyce po wysłaniu maila z zapytaniem, wszyscy sprzedawcy odradzają zakup procesora, bo sami nie wiedzą na czym stoją, raczej wątpią w to, żeby procesory były jeszcze dostępne :(

ja szukalem i zamówielm w holandi, www.komplett.nl ale tam wyrwac teraz opka tez graniczy z cudem, cena 170E.. skubance nei chca podac mi seri, za kilka dni bede mial to sie przkeonam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

co do testów i stabilności mam mieszane odczucia bo przy 2800 mhz (na 2900 i 3000 wentyl juz nie wyrabia) chodzi mi sp2004ok 20 minut i po przekroczeniu 50c sie wywala . jedna uruchamiam kilka aplikacji nagrywanie kompresja filmów dv winampa pokazuje mi windows ze proc chodzi na 100% i nic sie nie wywala przez pare godzin. jak na tych ustawieniach uruchomie gre to tez przez pare godzin gram w fear-a i nic sie nie wywala wiec powoli zaczyna kichac na te testy bo jak w normalnym uzytkowaniu nic sie nie wywala to co mi z testu np. sp2004 czy pokazuje ze jest stabilny czy nie. a tak poza tym te czasami mam ze pi mi liczy sp sie wywala i na odrót. czekam na lepsze chłodznie to bede wyzej krecił :) o co chodzi moderatorowi ?????????? cezurka w modzie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testów i stabilności mam mieszane odczucia bo przy 2800 mhz (na 2900 i 3000 wentyl juz nie wyrabia) chodzi mi sp2004ok 20 minut i po przekroczeniu 50c sie wywala . jedna uruchamiam kilka aplikacji nagrywanie kompresja filmów dv winampa pokazuje mi windows ze proc chodzi na 100% i nic sie nie wywala przez pare godzin. jak na tych ustawieniach uruchomie gre to tez przez pare godzin gram w fear-a i nic sie nie wywala wiec powoli zaczyna kichac na te testy bo jak w normalnym uzytkowaniu nic sie nie wywala to co mi z testu np. sp2004 czy pokazuje ze jest stabilny czy nie. a tak poza tym te czasami mam ze pi mi liczy sp sie wywala i na odrót. czekam na lepsze chłodznie to bede wyzej krecił :)

tez mam tego opka co ty (chyba deko gorszy jest mój) ale zauważam ze powyzej 52-53C sie wywala ogólnie w sp2004 - to chyba temp max dla niego! :unsure:

 

dlatego wiekszego vcore niż 1.55v nie daje na razie - WC by się zdało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

dlatego wiekszego vcore niż 1.55v nie daje na razie - WC by się zdało

 

scythe ninja ci nie wyrabia? moze masz za wysyoka temperature w obudowie albo co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wiekszego vcore niż 1.55v nie daje na razie - WC by się zdało

scythe ninja ci nie wyrabia? moze masz za wysyoka temperature w obudowie albo co?

nie no właśnie jest raczej dobrze - na ninji mam Fandera 120mm + 120 tez wywiewa i z boku wieje 92mm Fander. Co nie zmienia faktu że ciepło jest na CPU. teraz bede spradzał ile na defaulcie vcore pojdzie (+bonus od abita bo wg progsów i biosu on podbija delikatnie napięcia - 1.42v)

 

moze ta moja ninja jakaś felerna, niewyszlifowana albo coś. fakt tez ze mam jakąś zwykłą paste (jutro AS5 bedzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wina czapki...

sugerujesz że może coś nie przylega w moim egzemplazu? mozesz miec racje... bo te temp są dzikie troche jak na ninje. szkoda ze to operacja w jedną strone :/ ale raczej bezbolesna ? no i bał bym sie o jąderko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...