Skocz do zawartości
Adamek

Częste Restary Widnowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu praktycznie codziennie po kilka razy w trakcie pracy na komputerze restaruje mi sie system. Wiem, że powodów może byc tysiąc ale u mnie na celowniku jest Nvidia FX6600, bo często choć nie zawsze kiedy gram w różne gry są problemy z texturami. Nie sądzę żeby tak było, ale może karta nie służy systemowi, albo system karcie?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu praktycznie codziennie po kilka razy w trakcie pracy na komputerze restaruje mi sie system. Wiem, że powodów może byc tysiąc ale u mnie na celowniku jest Nvidia FX6600, bo często choć nie zawsze kiedy gram w różne gry są problemy z texturami. Nie sądzę żeby tak było, ale może karta nie służy systemowi, albo system karcie?...

1653136[/snapback]

Testoj "miejscowo" ;)

 

prime95

3dmark

memtest

 

Mam nadzieje ze dalej nie musze nic pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:| Co nie zmienia stanu rzeczy. Moj stary megabajt tez slodko hasal przez jakis czas. :|

Moze zacznij od poczatku

Jaki masz komp? Proc, plyta glowna, ramy, karta, zasilacz, dyski, itp itd. Jakie sa temperatury po starcie kompa i w stresie. Czy bawiles sie czyms w biosie? Jaki system? Stery? Wirusy? Jak wspomniales przyczyn moze byc tysiace a my nie lubimy miotac sie w niewiedzy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu mówił, że nie lubi pracować w niewiedzy? :rolleyes: Prosze bardzo !!

 

płyta główna - Shuttle AK32L

procesor -AMD Athlon 1.7 GH

Ram 512 (choć to pewnie mniej istotne :wink: )

Bios - Award modular

karta graficzna - nVidia FX6600

ze sterownikami do nVidia kąbinowałem więc żadne nawet starsze nie pomagają

temperaturki raczej wporządku

w Biosie nie przypominam sobie żebym coś grzebał (choć mogę się mylić)

z wirusów pamiętam tylko Blastera i tego podobnego co wyszedł po nim...

a Windowsa miałem niedawno instalowanego nowego (service Pack 2) i nadal jak restary były tak są

 

Dodam tylko, że po każdym restarcie jak włącze kompa znowu to pojawia się komunikat, że system odzyskał sprawnośc po poważnym błędzie...

 

 

P.S. Jak myślicie wymiana dysków albo nawet płyty głównej pomoże??

Bo tak się zastanawiam, że może gdzieś na dysku jakiś problem siedzi i nie chce sie ujawnić? ...no chyba, że zwykły format dysków pomoże? <_<

Edytowane przez Adamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna dla nas napięcia to 3,3V, 5V oraz chyba najważniejsze: 12V.

 

Najlepiej pożycz od kogoś miernik i sprawdź miernikiem, czasem różnice między miernikiem i BIOSem są bardzo duże, sięgające nawet 5% ( 5% to jest tolernacja napięcia wg. normy ATX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilą na strone Microsoftu i wyczytałem na niej, że direct 9.0c nie osbługuje Service Packa 1!!. Czyli to znaczy , że jak zainstaluję sobie directa 9.0c to system mi się walnie?

 

Tak sobię myślę, że te moje restarty i kłopoty z grafiką mogą być spowodowane np. Directem, który gryzie się z kartą albo jej stererownikami, choć wątpie...

 

Piszą też, że nie można po instalacji już odinstalowac składników tegoż, że directa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sobie automatyczny restart po błędzie i podaj błąd (o ile restarty są spowodowane blue screenem).

 

Spróbuj także clear cmosa i powrót do defaultowych ustawień.

 

Tak jak (prawie) wszyscy stawiam na zasilator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sobie automatyczny restart po błędzie i podaj błąd (o ile restarty są spowodowane blue screenem).

 

Spróbuj także clear cmosa i powrót do defaultowych ustawień.

 

Tak jak (prawie) wszyscy stawiam na zasilator.

1655779[/snapback]

1. Jak mam sobie wyłączyc automatyczny restart?

2. Co to jest clear cmos itd...

3. W jakiej cenie zasilacze? :)

 

 

P.S. Zasilacz jest w skrzyni w kompie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Panel Sterowania/ System/ Zaawansowane/ Uruchamianie i Odzyskiwanie/ Automatyczny ponowny rozruch

2. Clear CMOS to oczyszczenie pamięci biosu. Możesz go zrobić przez wyjecie i włożenie baterii znajdującej sie na płycie głównej lub przestawieniu zworki (gdzieś w okolicach baterii).

3. zależy jakie :)

 

PS.Tak :)

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powyżej mówił coś o napięciu...wg Aida to jest tak:

 

+3.3 V 3.07

+5 V 4.90

+12 V 12.50

 

 

 

A swoją drogą chyba wybiore sie jutro po zasilacz...co mi szkodzi, w końcu nie mam nic do stracenia B)

Edytowane przez Adamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...