Skocz do zawartości
wróbel

Coolermaster Hyper 6+2x80mm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że w stresie (Venice kręcony na 2700mhz) przy standardowym napięciu temperatura wynosi 52 stopnie <_< ?? Może to wina silentów na Hyperze (1800rpm) no ale żeby dwa nie dawały rady :? ??

 

A druga sprawa dotyczyc samego Venic'a-kupiłem go od kolesia z tweaka-procek miał robić stabilnie max 3015mhz (ale mniejsza o to) ja chciałem stabilne 2.8 (jak zapewniał sprzedawca robił tyle przy 1.42V) a tymczasem nawet na sporo wyższym napięciu albo odrazu albo po kilku minutach w SP2004 się wywala.Zostałem zrobiony w balona czy może fakt że poprzednik miał WC aż tyle zmienia??

 

ps.Może sam sprzedający się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprzedajacy miał lepsze pamieci niz ty :-) heh nie wiem.. ale sprawdz lepiej czy dobrze zalozyles radiator bo ta temp jest nie mozliwa szczegolnie gdy Venice podczas "spoczynku" praktycznie w ogole sie nie grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15 radiator tak dolega że jak go sciągałem procesor dołownie był do niego przyklejony i wyrwałem go z socketu razem z radiatorem :oops: A potem miałem problem żeby go od niego oderwać.....

 

Melonowy-to również nie kwesta pamięciu(daje niższy mnożnik i chodzą stable) a temperatura na 2700mhz w idle wynosi według SpeedFan'a 40stopni.

 

A Więc-co tu jest nie tak? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitro-z jednym wentylem jest 1-2stopnie cieplej :/ , a uszkodzenie Heatpipe również nie wchodzi w grę ponioeważ sprzęt kupiłem nowy i od tego czasu nie rzucałem nim itp :/ Ale może jakieś zakłócenia są przez to że mobo mam leżeć płasko na biurku?I heatpipe jest przez to nie wydajne?Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba rzucać.. była taka seria Freezerów, w których w fabryce już były uszkodzone. Może coś w tym jest....

 

A dotykałeś ten reduator przy tej temperaturze? Może jakieś przekłamania na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2stopnie w dół dał powrót do obudowy (a raczej pionowe ustawienie mobo) teraz temperatura w stresie przy 2.7Ghz ~1.4V wynosi około 48stopni.Czy taka temp jest normalna czy powinno być mniej?(obudowa to straszna kicha-ciasna i brak jakiegoś lepszego przewiewu)Chciałem dl porównania spytać jakie wy macie tempy na podobnych ustawieniach ale widzę że nikt z wypowiadających się nie ma Venic'a a nawet nie siedzi na s939 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od biosu Wróbel. Jeśli chcesz mieć PEWNOŚĆ (a nie dziecinne licytowanie się temp. na podst wskazań różnych speedfanów i innych cudów) to temp. zmierz np z czujki, ewentualnie termometrem cyfrowym.

 

Mało która mobo podaje dokładnie temp. cpu, a już na pewno neo2 do takich nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na drugie pytanie odpowiem, fakt że miał WC sprzedawca, oznaczać może jedno, ŻE KRĘCĄĆ WYŻEJ miał mniejsza temperature:)

ty powinienes ( o ile te pamieci dasz na stabilnie ) wykrecic na tyle na ile sprzedawca zapewniał! ale z wieksza temperaturka niz na WC.

Imho coś tu śmierdzi..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho coś tu śmierdzi..;)

1656345[/snapback]

W tym rzecz :? Niewiem czy koleś wała nie je**** bo mi na choćby te 2.8 niechce iść :-| Chyba że wywala się od zbyt wysokiej temperatury??

 

 

EDIT: Normalnie LOL-sprzedający potwierdzał swoje wyniki OC screnami z Super PI z ciekawości zainstalowałem-pierwszy test 2.8ghz 1.42V (tak jak zapewniał sprzedawca) przechodzi no problem :) Sam niewiem czy uznać to za stabilne bo w SP2004 po kilku minutach na tych ustawieniach się wywala-co o tym sądzicie ??(Osobiście sprawdze jeszcze w grach jeśli będzie ok to [ciach!]*** SP2004 ;) )

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc dołączę się i zapytam tutaj. Mam procka tak jak w opisie chłodzonego oryginalnym wiatrakiem (będącym na wyposażeniu procka przy zakupie). W spoczynku i bez jakiegokolwiek podkręcania ma temperaturę 48st. Czy to nie za wiele? Pasta jest nałożona. Dodam że temperatura wzrosła wraz ze zmianą płyty głównej. Wcześniej na starej miał niespełna 38st. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...