Skocz do zawartości
kuruś

Poważne Zmiany W Licencjach Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft zapowiedział spore zmiany w zasadach oprogramowania sprzedawanego w wersjach OEM. Do tej pory przykładowo można było nabyć Windows XP OEM wraz z myszką czy klawiaturą. Niebawem można będzie zakupić system operacyjny w wersji OEM wyłącznie ze złożonym systemem komputerowym (minimum: procesor, płyta główna, dysk twardy, zasilacz i obudowa).

Przez jakiś czas można jeszcze nabyć system operacyjny w wersji OEM na starych zasadach. Będzie to możliwe dopóki z sieci dystrybucyjnej nie znikną stare wersje. Opakowania produktów z nową licencją OEM posiadają zmienioną etykietę certyfikatu autentyczności.

Dobrze że ja już mam XP ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas system OEM mozna bylo kupic z "elementem niezbednym do funkcjonowania komputera" - klawiatura czy mysz sie tu bardzo kwalifikuje, bo bez tego sie Windy trudno uzywa :)

 

A teraz de facto kupi sie to tylko z calym kompem (czytaj uwaznie djmic: w nowej licencji jest minimum procesor, płyta główna, dysk twardy, zasilacz i obudowa naraz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za przeproszeniem, ale ktos chyba upadl na glowe. Mam rozumiec, ze zmiana ktoregos z podzespolow i sprzedaz poprzedniego powoduje utrate licencji? :|

1661888[/snapback]

chyba dobrze kombinujesz

microsoft się chyba na głowy pozamieniał...

w takim razie co to za oem jak trzeba kupić z nowym kompem, totalny bezsens

 

pocieszająca informacja - jeśli chcecie być legalni można zamówić sobie w microsoft przez telefon windows 2003 na 180 dni za 25zł

przysyłają w pudełeczku dvd wraz z okładką, płyta tłoczona

sprawdziłem na sobie samym, polecam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...