Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytania:

 

Asrock 939Dual-SATA2

Athlon 64 3000+ Venice

TwinMos 512 MB (w przyszlosci druga kosc 512MB)

Matrox G400 32MB na AGPx4 (w przyszlosci jakas lepsza karta graficzna)

HDD na PATA (w przyszlosci cos lepszego na SATA II)

Nagrywarka CD-RW na ATA/133 (w przyszlosci jeszcze DVD-RW)

 

1) Ktory Fortron bedzie lepszy? FSP350-60MDN czy FSP350-60THA-P?

2) Co sadziecie o tym zestawie? Moim zdaniem nawet to to oplacalne...

 

http://www.allegro.pl/item116860221_obudow...ulti_gwar_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś z tej dwójki nie wybrał to i tak będzie dobrze

ja bym się bardziej skłaniał ku 60MDN®, ale jak masz parę wolnych złotych to bierz modecoma 350W

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Modecom'a daja 2 lata gwarancji,

na FSP350-60THA-P rowniez 2 lata (allegro),

na FSP350-60MDN daja 1 rok (allegro)...

 

To moze zdecydowac sie na FSP350-60THA-P? Cena pomiedzy Modecom'em a FSP350-60MDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakupilem obudowe typu slim atx.

standardowo byl tam zasilacz mocy 200w niestety obawiam sie ze nie da rady mojemu sprzetowi.

ktos wyzej polecil zasilacz http://www.allegro.pl/item116441538_profes...sata_pci_6.html

niekosztuje za duzo :) a nie musi miec gwarancji gdyz musze go z miejsca przerobic. mianowicie musze zmniejszyc obudowe zasilacza na tyle abym mogl go upakowac do mojej obudowy slim.

tutaj mam pytanie do kogos z Was, czy ten zasilacz ma na tyle wolnej przestrzeni ze bede mogl bez problemu zamknac go w prostopadloscianie (15x12x8cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Modecom'a daja 2 lata gwarancji,

na FSP350-60THA-P rowniez 2 lata (allegro),

na FSP350-60MDN daja 1 rok (allegro)...

 

To moze zdecydowac sie na FSP350-60THA-P? Cena pomiedzy Modecom'em a FSP350-60MDN...

a faktycznie juz 2 lata.

ale to nie zmienia faktu, że masz napewno zasilacz nowy, a nie zasialcz ktory nie wiadomo ile przelezal i w jakich warunkach. Po za tym gwarancja sklepowa, a z allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli na pewno zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC bedzie lepszy od wymienionych przeze mnie Fortron'ow i to wlasnie ten zasilacz kupic :?: U mnie w sklepie jest za 104 zl, dobra cena :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakupilem obudowe typu slim atx.

standardowo byl tam zasilacz mocy 200w niestety obawiam sie ze nie da rady mojemu sprzetowi.

ktos wyzej polecil zasilacz http://www.allegro.pl/item116441538_profes...sata_pci_6.html

niekosztuje za duzo :) a nie musi miec gwarancji gdyz musze go z miejsca przerobic. mianowicie musze zmniejszyc obudowe zasilacza na tyle abym mogl go upakowac do mojej obudowy slim.

tutaj mam pytanie do kogos z Was, czy ten zasilacz ma na tyle wolnej przestrzeni ze bede mogl bez problemu zamknac go w prostopadloscianie (15x12x8cm)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_25602.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli na pewno zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC bedzie lepszy od wymienionych przeze mnie Fortron'ow i to wlasnie ten zasilacz kupic :?: U mnie w sklepie jest za 104 zl, dobra cena :?:

5zł mniej niz w przecietnym innym sklepie wiec dobra :P

kupuj tego modecoma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuje się do zmiany karty graficznej na 6800gs i płyty głównej na Abita ic-7 przy okazji chciałbym wymienić zasilacz bo boje się że obecny może tego nie pociągnąć(colorsit 400wat :mur: )

i teraz mam pytanie jakiego fortrona wybrać tak do 80zł żeby to uciągną i żeby można było troche oc jeszcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego http://www.allegro.pl/item117176642_profes...sata_pci_6.html

lub

tego ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC 350W

 

ps

tak trudno przeczytać kilka ostatnich stron ?? wszystko już było powiedziane jaki zasilacz do jakiego configu, a wy dalej jak debile zadajecie wciąż te same pytania :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ste3an za link, ale niestety mam obecnie cos podobnego i straszeni to halasuje :/ no i cena troche duza <_< dlatego wlasnie mysle nad tym fortronem

zal dupe sciska to co ci podalem jest lepsze niz twoj zasilacz w budzie ... aha ten modecom to fortron :lol: Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam szybkie pytanie noobka -> czy moge bezproblemowo podłaczyć zasilacz 24pinowy do 20 pinowej płyty czy musze zastosowac jakas przejsciówke ? dokładnie chodzi o ten zasilator http://www.allegro.pl/item117214827_nowy_s...ise_killer.html

Edytowane przez Meeredith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam szybkie pytanie noobka -> czy moge bezproblemowo podłaczyć zasilacz 24pinowy do 20 pinowej płyty czy musze zastosowac jakas przejsciówke ? dokładnie chodzi o ten zasilator http://www.allegro.pl/item117214827_nowy_s...ise_killer.html

To zależy od płyty głównej. Jeżeli masz wolne miejsce na 4 piny to zrobisz to bez problemu. Moja nienajlepsza do OC ale stabilna płyta GA-7N-400S-L ma specjalnie przygotowane miejsce ;-) Jeżeli tego miejsca nie będzie to pozostaje albo ucięcie tych pinów, albo przejściówka(lepsze wyjście)

Dołączona grafika

Edytowane przez adios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od płyty głównej. Jeżeli masz wolne miejsce na 4 piny to zrobisz to bez problemu. Moja nienajlepsza do OC ale stabilna płyta GA-7N-400S-L ma specjalnie przygotowane miejsce ;-) Jeżeli tego miejsca nie będzie to pozostaje albo ucięcie tych pinów, albo przejściówka(lepsze wyjście)

Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba ten zasilacz posiada osobno koncowke 20 i 4 pin... wiec da sie bez problemu podlaczyc...

 

Jesli zle mowie, to nie ktos mnie poprawi...

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Czy mój fortron FSP400-60PFN 400W pociągnie Venice'a 3000+ i 7900gt ? Za kilka miechów planuje taką zmiane (i mobo oczywiście nowe) i się zastanawiam. Ta zasiłka ma słabą linie 12v i boje się że nie da rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba ten zasilacz posiada osobno koncowke 20 i 4 pin... wiec da sie bez problemu podlaczyc...

Faktycznie, ten fortron ma ATX 20pin + 12V 4pin . To jest chyba trochę starszy fortron o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

u mnie taki sam ( FSP400-60PFN 400W ) ciągnie barotna @3,2 i 95 pro @ 98pro ( taki joke tylko core @ 98pro :razz: ) - i zasiłka bywa dziwnie ciepła :mrgreen: ale na razie spoko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xbitlabs.com/misc/picture/?src=/ima...2p2.jpg&1=1

 

wnetrze 700W zasilacza fsp z serii epsilon. radiatory mneijsze niz chyba w codegenie 300W;p, a zasilacz potrafi dac stabilne okolo 650W na samej linii 12V!!!..lol......

 

W sumie zawdzieczamy to wysokiemu efektywnsoci dochadzacej do 85%... (mniej ciepla,nizsze rachunki)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...