Skocz do zawartości
kubolo

Prehistoryk

Rekomendowane odpowiedzi

W dwójce utknąłem na ostatnim (chyba to ostatni :P) levelu. Za chiny ludowe nie potrafilem tego przejsc mimo ze mialem kilkadziesiąt zyc :>

Ale gierka wypasiona jak na 92 rok produkcji. Jedna z lepszych w jakie gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie obie przejdzione jeszcze na AT (z 50% ludzi na tym forum nie wiem co to AT).

Prehistoryka przechodzilem z kumplem na rekordy (im szybciej sie go przeszlo tym wiecej czasu zostawalo za ktory byly punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2 doszedlem do 6 levelu tylk odlatego,ze chcialem miec 100% levelu wszedzie i po pewnym czasie mi sie znudzila :) Za to 1nke przeszedlem jeszcze na amisi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Prehistoryk to niegdys calymi dniami gralem. To samo tyczy sie Metal Mutants, Electrobody(ehh ten klimat w tej grze do dzis czuje :) ) i XENON

 

Rick Dangerous ,Prince Of Persia, Black Thorne,Scortch i mase innych tytolow ktorych nawet juz nie pamietam :)

 

Stare dobre czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrobody polskiej produkcji miala najlepszy z mozliwych zabezpieczen przed piractwem.

Dzisiaj mogliby sie uczyc od nich tacy jak Codemasters ztym swoim niewypalem StarForce oraz Valve z jeszcze wiekszym niewypalem Steamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wpisywaniu odpowiednich bzdurek z instrukcji? Mam nadzieję, że nie (choć i takie systemy były wtedy popularne, lecz dziś w dobie mmsów, skanerów i cyfrowej fotografi można to sobie o kant tyłka potłuc. A Steam działa świetnie, więc w czym rzecz?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie skanerow, mms`ow. :D :D :D

Juz draak w kilku kwestiach na tym forum sie nie zgadzalismy ale tutaj doje*** z grubej rury.

W czym problem wystosowac 150 stronicowa instrukcje lub nawet jakies opowiadanie - obojetnie co.

Po pierwsze nikt kto kupil oryginala nie dzieli sie nim chetnie z piratem.

Po drugie jezeli juz sie znajdzie to jakis kolega i watpie czy komus sie bedzie chcialo skanowac 150 stron by sobie je pozniej wydrukowac.

Utrudniloby to, a przynajmniej skutecznie zniechecilo do ewentualnego wychodzenia z gry aby zobaczyc dany wpis w np. adobe readerze (bo to sadze miales na mysli).

Dzisiaj sciagam cracka z rumunskiej/ruskiej/czeskiej strony w 25,9 sekundy i gram w co mi sie podoba - takie sa dzisiejsze zajeb**** zabezpieczenia.

Steam extra zabezpieczenie bardziej przeszkadza w graniu na oryginale niz piratowi (ktoremu kolo d*** lata).

I ilu jest ludzi ktorzy mieli piracka wersje Elektrobody ? (nawet za czasow gdy nie bylo antypirackiego prawa w PL).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dojeb**, ten dojeb** ;) IMHO łatwiej dać miłej pani na ksero (lub samemu wrzucić, choćby i w domu) nawet i 400stron instrukcji i zamieścić pdf'a na jakimś ftp, niż jeba*c się z crackami (ktoś je programuje, a może na drzewach rosną?), z crackami do cracków (jak się pojawi patch dla ori wersji) itp, itd. Myślę KRS, że ten sys. antypiracki się sprawdzAŁ, teraz tylko mógłby bawić.

 

PS. Z tym skanowaniem i późniejszym drukowaniem, to kolego drogi dojeb**ś Ty (i sam dobrze o tym wiesz :razz: ). Dawno chyba nie studiowałeś, jeśli zapomniałeś do czego służy ksero... :lol2:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie gram w piraty, w Prehistoryka też nie grałem ale myślę ,że teorytecznie dobrym sposobem byłoby oznaczenie nr gry wg kolejności wyprodukowania, po kupnie trzeba zarejestrowac w necie (i może przy każdym uruchomieniu) - właściciel zaklada hasło ma granie, piracka kopia proszona jest o weryfikację hasla i jeśli właściciel świadomie udostępnił hasło (swoje i nr egz. płytki) to pirat może grać . Jeśli pirat wejdzie do gry (z dobrym hasłem) w czasie kiedy właśc. oryginała gra - wtedy :

-instalka pirata ulega destrukcji lub przerobieniu plików (powinno to być uzgodnione z produc. systemu operacyjnego -cała procedura - nawet po restarcie),

- własciciel jest niezwłocznie proszony o zmianę hasła,

 

jeśli zrozumieliscie coś to fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pech, jeśli pirat zarejestruje się na naszym keyu. To mi przypomina moją historię ze steamem, kiedy to dostałem pod choinkę HL Generacja, radosny chcę sobie zarejestrować na steamie, a tu [gluteus maximus], ktoś już ma konto na tym cd-keyu. Pochlastać się można po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda płytka miała by swój numer id, robiony jakoś fabrycznie , którego już płytka wypalana domowo nie miała by ,to tez jest dobre

 

inaczej kazda" płytka ma swój oryginalny numer, który jest weryfikowany przed włączeniem gry, a potem jeszcze parę razy żeby utrudnić życie piratom

 

numeru id płytki nie można zamienić na inny

(nie byłby to system generowania cd-keyów jak to ma miejsce teraz

Edytowane przez kurdefelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem w Geant jak jakis wyrostek dorwal sie do HL'a ktory byl tam w sprzedarzy jakos za 79 PLN wtedy chyba. Sam ogladalem jakie tam maja tytuly w ofercie i sie przygladalem jego poczynaniom. Z poczatku mysalem ze dzieciak tylko czyta opis gierki.Potem probowal otworzyc opakowanie i zaraz podeszla do niego ochrona .Zrozumialem ze chodzi o CD-Key'a :lol: Cwaniak chcial zalozyc konto na steamie za darmoche. :lol: Mysle ze niektorym sie taki zabieg w sklepach udal. Bo nie raz slyszalem ze ludzie po kupieniu HL nie mogli zalozyc konta na steam'ie ,bo cd-key byl juz zajety :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ilu jest ludzi ktorzy mieli piracka wersje Elektrobody ? (nawet za czasow gdy nie bylo antypirackiego prawa w PL).

Przeszedłem całą bez instrukcji, wybierając literki na ślepo i udało się. (niestety trwało to wiele tygodni i kosztowało dużo nerwów) Ta gra miała naprawdę niezły sposób na piratów. Nie było wtedy prawa antypirackiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Polsce wtedy nie było prawa antypirackiego. A instrukcja z elektrobody ma 24 strony (właśnie policzyłem), więc w czym problem (nawet wtedy) było sobie zrobić ksero. Takie zabezpieczenia nie mają sensu, zobacz ile na necie jest e-booków choćby pirackich często po 400 stron i jakoś chce się komuś to skanować i przerabiać na format tekstowy worda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Polsce wtedy nie było prawa antypirackiego. A instrukcja z elektrobody ma 24 strony (właśnie policzyłem), więc w czym problem (nawet wtedy) było sobie zrobić ksero. Takie zabezpieczenia nie mają sensu, zobacz ile na necie jest e-booków choćby pirackich często po 400 stron i jakoś chce się komuś to skanować i przerabiać na format tekstowy worda.

1666351[/snapback]

Ale przyznasz, ze klopotliwe i upierdliwe byloby wychodzic z gry patrzec do instrukcji (moznaby wprowadzic do gry takie cos, ze ALT+TAB lub ALT+ENTER powoduja, ze do gry sie nie da powrocic - vide RBR).

Wtedy w rachube wchodziloby tylko wydrukowanie.

Nie bede wiecej mowil bo zlamie regulamin ale wiadomo, z to byloby kilkukrotnie wieksze utrudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kserowanie byłoby super, 400stron po 10gr albo 20gr to masz 40do 80zł za xero, +cena pirata i masz nawet d0 100zł. Powodzenia, a oryginał 120zł ;)

Ukończyłem Prehistoryka jedynkę na Amidze, w drugą nie grałem.

XT :) Zaczynałem na AT chyba, King Quest to moja pierwsza poważna gra, wcześniejszych tytułów (prócz QBird) nie pamiętam nawet, jakieś samolociki (Sopwitch Camel, coś takiego) i chłopek po pochylniach biegający ;) 21 lat grania za sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat o prehistoryku....nie ma co

moze załozycie inny pt: polaka rozwazania nt zabezpieczen w grach (bo wy najlepiej sie znacie na zabezpieczeniach, nigdy w zyciu pewnie nie napisaliscie zadnego programu, a najwiecej krzyczycie jakie to beznadziejne zabezpieczenia sa w grach :lol: )

to jak wyczysci ktos ten topik i pogadamy o prehistoryku i ew. starych dobreych grach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia gier sa na reke piratom. Np. do steama pojawil sie "crack" no-steam. Sciagasz za darmoche gry ze stima i sobie grasz np. w hl2. ulatwienie taki steam (a miala byc ochrona...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat o prehistoryku....nie ma co

moze załozycie inny pt: polaka rozwazania nt zabezpieczen w grach (bo wy najlepiej sie znacie na zabezpieczeniach, nigdy w zyciu pewnie nie napisaliscie zadnego programu, a najwiecej krzyczycie jakie to beznadziejne zabezpieczenia sa w grach  )

to jak wyczysci ktos ten topik i pogadamy o prehistoryku i ew. starych dobreych grach???

święta racja!! a ja tematu z prehistoryka na piratow nie zmienie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...