Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja niestety trafilem na kiepskiego troszke radka... moj Gigabyte na pamieciach Hynixa 4ns wyciska na GPU tylko 374MHz !!!! niestety powyzej 375MHz wywala VPU Recorver i zesetuje ustawienia... na pamieciach dojechalem do 520MHz z tym ze dalej nie chcem poniewaz nie mam zadnego chlodzenia.... chcialbym bardzo na GPU dojechac do chociazby 400-420MHz pamieci mi wystarcza jak sa podkrecone :(

 

nawet wylaczylem Fast Write w biosie i w sterach (omegach najnowszych) ale niestety nic mi to nie dalo :( zastanawiam sie czy gdybym zmienil bios na GG 9600Pro to czy rdzen poszedl by tak jak na 9600Pro....

 

co myslicie o tym???

1446098[/snapback]

 

Jak masz czym zmierzyć napięcie rdzenia to zmierz sobie, bo mi się wydaje, że Twój Radek ma po prostu zanirzone napięcie i nie pomorze nic tylko vmod...

No chyba, że nie ściągałeś jeszcze tego radiatorka z gpu, to może przez tego gluta na którym się to trzyma masz takie niskie wyniki...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak pomyslalem kilka dni tmu i zamontowalem na 1 dzien wentyla i niestety nic nie dalo... dalej OC konczy sie przy 375MHz... no trudno i szkoda...

 

 

"zayonnc" wiesz chyba masz racje... bo faktycznie jeszcze nie sciagalem tego radiatorka i nie zmienialem pasty... czekam na przyplyw gotowki to kupie radiatorek zalmana lub jakis inny i wiatrak zamontuje oraz pozadnej pasty nawale... ale poki co nie chcem ruszac zeby nie stracic gwarancji :P moze nie tyle stracic bo juz dawno stracilem ale po to aby w razie czego ja uznali :D

 

co do napiecia niestety nie mam czym zmienic a nawet gdybym mial to i tak nie wiedzial bym jak to zrobic...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już będziesz ściągał ten radiator to delikatnie żebyś nie rozwalił rdzenia. Pamiętaj ,że radiator jest zapewne tak jak u innych przyklejony na taśmę, więc zdjęcie go nie jest takie łatwe. Wg mnie najlepszym sposobem jest rozgrzać grafę np. zapętlonym 3DMarkiem aż radiator będzie gorący i wtedy szybko wyjąć grafę, wysunąć kołeczki i dolikatnie kręcić radiatorem raz w jedną raz w drugą stronę aż klej puści... nie odrywaj radiatora na siłę, rób to spokojnie.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a ile ma rdzen karty napiecie? Bo ja mam w biosie opcje i moge podniesc core AGP o 0.3V <<-- Czy to cos da? Przy kreceniu? Jak na razie max to 430/540. Radiator posmarowany OCZ5 ale jest tez stary silikon ktory zdejme jak wujek przyniesie mi takie gowno do rozpuszczania silikonu.

 

 

 

Aha i bios karty do przerobienia ma byc z 9600XT czy 9800XT? Bo mi sie juz pomieszalo :mur:

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

w sieci pełno vmodów sapphire, GB a co z HiS'em ?? moze ktos wie gdzie jest opis vmoda dla his'a ?? przeszukałem google i nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a ile ma rdzen karty napiecie? Bo ja mam w biosie opcje i moge podniesc core AGP o 0.3V <<-- Czy to cos da? Przy kreceniu? Jak na razie max to 430/540. Radiator posmarowany OCZ5 ale jest tez stary silikon ktory zdejme jak wujek przyniesie mi takie gowno do rozpuszczania silikonu.

 

Aha i bios karty do przerobienia ma byc z 9600XT czy 9800XT? Bo mi sie juz pomieszalo  :mur:

1446430[/snapback]

W BIOS'ie nie ma możliwości podniesienia napięcia dla rdzenia. Podnosisz napięcie portu AGP. Napięcie rdzenia podbijasz albo ołówkiem albo bierzesz do ręki lutownicę.

 

Najlepszy BIOS do przerobienia Radka 9550 będzie ten oryginalny z Twojej karty. Zgrywasz do, edytujesz Rabitem i wgrywasz. Proste.

 

Niech Ci nie przyjdzie do głowy ładować tam BIOS od R9800XT bo to zupełnie inna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się troche 3dsmarkami i 14k nie udało mi się pokonać <_< i nawet nie moge osiagnac tego wyniku co mam w podpisie max 13880pkt dzisiaj wyciągłem <_<

 

Natomiast 03 jak widać 4044 wynik całkiem całkiem ale nie wiem dlaczego w 05 mam tak mało pkt :blink: dziwne mojim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej to jak niby Vmod to rzecz ołówka to niech mi ktoś znajdzie Vmoda na Sapphirka 9550 na MEM bo u mnie coś za mało prądu mają :cry: Jak to kwestai ołówka to już jutro mogę coś z tym zrobić ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścieli GB. Czy ktoś próbował modów ołówkowych? Tu http://www.r9550vmod.prv.pl/ jest opis, i zastanawia mnie jedno po co ma być klej? Bo ja jakoś za bardzo nie widzę takiej potrzeny, ale może ktoś wie, a najważniejsze czy ktoś próbował tych "pencil modów" bo wygląda na to, że gra wart świeczki, bo nawet jak grafie się zdechnie to wyczyścić i do serwisu...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścieli GB. Czy ktoś próbował modów ołówkowych? Tu 1447077[/snapback]

Kubasiek robił pencil mod`a. IMO to beznadzieja bo jeśli nie ma się płynnej regulacji napięcia to i tak dużo więcej się z karty nie wyciągnie, a co to za problem dolutować kilka kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasiek robił pencil mod`a. IMO to beznadzieja bo jeśli nie ma się płynnej regulacji napięcia to i tak dużo więcej się z karty nie wyciągnie, a co to za problem dolutować kilka kabelków.

1447085[/snapback]

 

hehe no jest problem, bo lutownicy w rękach nie miałem a ołówek tak...a poza tym docelowo to nie jest grafa dla mnie więc nie chcę ingerować w nią za bardzo i zależy mi na gwarze...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niedobrego sie robi z mojim kompem :angry: uruchamiam go i mam tapete w paski :blink: serce mi juz stanelo ale wruciłem do orginalnych ustawień i wszystko gra :-P z pamieciami chyba za duzo pomieszalem. to chyba przez te timingi

 

narazie sobie gram w colina na 475/550 i wszystko gra zobaczymy co bedzie dalej

 

Też mnie korci na vmoda ale sie boje bo jedyna rzecza ktora lutowalem to kabelek do wentyla jak mi się urwał :rolleyes: a pozatym niestac mnie na druga karte w razie nie powodzenia :sad: ale strasznie mnie ciekawi ile z niej by się wycislo

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sobie gram w colina na 475/550 i wszystko gra zobaczymy co bedzie dalej

 

Też mnie korci na vmoda ale sie boje bo jedyna rzecza ktora lutowalem to kabelek do wentyla jak mi się urwał  :rolleyes: a pozatym niestac mnie na druga karte w razie nie powodzenia :sad: ale strasznie mnie ciekawi ile z niej by się wycislo

1447138[/snapback]

 

Jakby mi tak chodził to bym o vmodsch nie myślał....

Ale generalnie to tylko na gpu mi zależy, żeby więcej poszedł.

No coż będzie trzeba wziąć ołówek w dłoń i się bawić. Tylko jeszcze miernik pożyczyć muszę. A tak apropo miernika to jak myślicie te za 15 zł z allegro w ogóle się do czegoś nadają? Albo inaczej dajcie jakieś linki do niezłych i niezbyt drogich mierników (na allegro oczywiście) bo w sumie to przydałby się na własność jakiś.

pozdr

P.S. Chciałbym chociaż tak ze 450 z gpu wyciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasazer a moglbys podac na jakich timingach jedziesz (standard GB 4-2-4-8 ?) i pamiec masz zapewne 4ns hynixa ? (jesli juz gdzies pisales to sorka ale nie zauwazylem :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam 5ns samsungi i narazie po tym incydencie jade na timingach od GB :rolleyes: a przedtem miałem troche pogwatmane ale w sumie duzo mi to nie dawało ale udało sie przebic przez 4k w 03 :wink:

 

 

Mały wynik z 05 poprawił się po zainstalowaniu najnowszych omeg i teraz mam 1914 a bylo 1650 :D no i gpu pogoniłem na 495 a z pamieci zjechałem na 595 bo przedtem jednak malutkie arciki były a teraz jest czyściutko :D

 

musze jeszcze przeleciec 03 moze tez sie cos podniesie na tych sterach

 

EDIT:

Niewiedziałem, że stery mogą tyle dać :blink: a tu pierwszy test w 2001 i 14k pokonane :D ale niestety 03 mi się zawiesza na cpu test <_< nie wiem dlaczego :huh: procek jest ustawiony 9,5x233(10h prime) więc to chyba nie od tego z grafa zjechalem 490/590 i nic, nie wiem co jest grane a 05 przechodzi bez problemu na 240x9,5 i 495/595, dziwne :blink:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zwiazane z biosem karty HIS 9550.

zomdyfikowalem swoj bios ustawilem taktowanie 351/500 i dlaczego rdzenia nie mozna podkrecic na wiecej?

czy do karty HIS bezpieczne sa timingi z Gigabyte? nie bedzie zadnych problemow?

jak juz bede wgrywal bios to jaka komende wpisac w Dosie?

flashrom -p -f 0 bios.bin czy flashrom -p 0 bios.bin czy flashrom –p 0 bios.bin –f

czy to jest bez roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza komenda

 

Ja ze swoim hisem robiłem co tylko mozna (procz vmodów), biosy, timingi, wszystko zmieniane. Tyle ze mam jakis trefny model :( niby hynix 4ns+spore radiatory+arctic ceramiqe, a artami sypie przy 500Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ustawień karty. Jak dam antyaliasing i filtrowanie anizotropowe na "Zależne od aplikacji" to jak mogę sprawdzić czy aplikacja z tego korzysta czy nie? ( czy AA jest na ON czy na OFF ? )

 

A w jaki sposób WYŁĄCZYĆ AA i FA?

Edytowane przez thelama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... miałem przed chwilą ciekawą sytuację, zostawiłem ATI Tool włączony na 2,5h na Find Max mem i jak po tym czasie spojżałem to ekran był w kropki, taktowania pamięci spadło do chyba 109MHz :lol: oczywiście pamięci (tzn radiatory) były zimne...Pokazał się jakiś napis, że prawdopodobnie mam DirectX z bugiem i żeby go wymienić na retail version...Nic nie kumam. Co to za retail version? Prazecież ta do ściągniecia to end-user version... I tak się zastanawiam, czy to może być przez to, że jak mam te nowsze omegi (wcześniej miałam cały czas 2551) to jak włączam ATI Tool/ATI Tray Tool to wyskakuje komunikat, żeby wyłączyć Temporal AA, ale w sterowniku mam to wszystko wyłączone (tzn jest preferencja aplikacji), nic nie kumam, a nie mam czasu żeby siedzieś przy kompie i wgapiać się w 3DMarki i dlatego wkurza mnie to z tym ATI Toolem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam 5ns samsungi i narazie po tym incydencie jade na timingach od GB  :rolleyes: a przedtem miałem troche pogwatmane ale w sumie duzo mi to nie dawało ale udało sie przebic przez 4k w 03 :wink:

Mały wynik z 05 poprawił się po zainstalowaniu najnowszych omeg i teraz mam 1914 a bylo 1650 :D no i gpu pogoniłem na 495 a z pamieci zjechałem na 595 bo przedtem jednak malutkie arciki były a teraz jest czyściutko :D

 

musze jeszcze przeleciec 03 moze tez sie cos podniesie na tych sterach

 

EDIT:

Niewiedziałem, że stery mogą tyle dać  :blink: a tu pierwszy test w 2001 i 14k pokonane :D ale niestety 03 mi się zawiesza na cpu test <_< nie wiem dlaczego :huh:  procek jest ustawiony 9,5x233(10h prime) więc to chyba nie od tego z grafa zjechalem 490/590 i nic, nie wiem co jest grane  a 05 przechodzi bez problemu na 240x9,5 i 495/595, dziwne :blink:

1447335[/snapback]

o_0 no to albo jestes prze ch**** albo masz zajefajne szczescie

SAMSUNG 5ns ~600 ... nie mam pytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wgralem nowy bios (zmodyfikowany). Pozmienialem wartosci zegraow i timingi wzielem z Gigabyte. I nie moge dokonca uwierzyc jaki mi wzrosl wynik w 3DMark03. Zawsze wyniki na podkreconej karcie mialem ok 3100pkt. Teraz po zmiania tych wszystkich rzeczy w 3DMarku03 wyszlo 3760pkt :D to chyba duzo jak na ta karte. Sprawdzalem dwa razy. Test puscilem na zegarach 445/540. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_0 no to albo jestes prze ch**** albo masz zajefajne szczescie

SAMSUNG 5ns ~600 ... nie mam pytan

1448277[/snapback]

 

No mam zaje... szczesiecie :D ja nie widze nic w tym dziwnego, przeciez te pamieci to w rzeczywistości 4ns i trafił mi się egzemplarz dobrze dovoltowany :D po vmodach przeciez sporo osób osiągało takie wyniki :wink:

 

A tak na marginesie 595 na 600 z artami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam 5ns samsungi i narazie po tym incydencie jade na timingach od GB  :rolleyes: a przedtem miałem troche pogwatmane ale w sumie duzo mi to nie dawało ale udało sie przebic przez 4k w 03 :wink:

Mały wynik z 05 poprawił się po zainstalowaniu najnowszych omeg i teraz mam 1914 a bylo 1650 :D no i gpu pogoniłem na 495 a z pamieci zjechałem na 595 bo przedtem jednak malutkie arciki były a teraz jest czyściutko :D

 

musze jeszcze przeleciec 03 moze tez sie cos podniesie na tych sterach

 

EDIT:

Niewiedziałem, że stery mogą tyle dać  :blink: a tu pierwszy test w 2001 i 14k pokonane :D ale niestety 03 mi się zawiesza na cpu test <_< nie wiem dlaczego :huh:  procek jest ustawiony 9,5x233(10h prime) więc to chyba nie od tego z grafa zjechalem 490/590 i nic, nie wiem co jest grane  a 05 przechodzi bez problemu na 240x9,5 i 495/595, dziwne :blink:

1447335[/snapback]

CPU testów neimusisz robić. Jak masz Free wersję - a powinieneś taka mieć :wink: to po przejściu NATURE, kiedy się zacznie 1 CPU test to wciśnij ESC. Wyjdzie i będize pisać zę test abroted ale jak dasz OK to punkty będą :razz: CPU test i reszta nic niedaje do punktów i niemuszą byc one jechane :razz:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU testów neimusisz robić. Jak masz Free wersję - a powinieneś taka mieć  :wink:  to po przejściu NATURE, kiedy się zacznie 1 CPU test to wciśnij ESC. Wyjdzie i będize pisać zę test abroted ale jak dasz OK to punkty będą  :razz:  CPU test i reszta nic niedaje do punktów i niemuszą byc one jechane  :razz:

Pozdro

1448479[/snapback]

Wielkie dzieki freelancer7 :D no mam darmówke

To teraz może troche wynik podbije :twisted:

EDIT:

No i prosze jak ładnie wynik podskoczył :D jeszcze raz wielkie dzieki :D

EDIT:

Pluskwa nie wiem co ci moge wiecej doradzic jezeli wszystko zrobiłeś to co opisywałeś :-| ja sam nic wielkiego nie robiłem poprostu miałem szczęście, nawet nie zmieniałem pasty na rdzeniu tylko zamontowałem wiekszy radiator bo moj orginalny strasznie buczał ale musze przyzanć ze GPU prawie wogule mi sie nie grzeje teraz.

 

Chyba pozostał ci tylko vmod

EDIT:

A masz wylonczony szybki zapis??? może to cosik pomoże

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no... pasazer twoje wyniki w 3dmarkach robia wrazenie ale jest jedno ale, to tylko wyniki a jakbys zapuscil np dooma 3 i katowalbys tak ze 3 godzinki w dzien sloneczny ?? ;) Heh a najsmieszniejsze to, to ze nowe gf 6600 standardowo robia 1.8k 3dm05 a duzo bardziej zaawansowana technologicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock mam do Ciebie pytanko/prośbę, czy mógłbyś zerknąć na swoją grafę czy jest prosta, czy się nie wygina z tym wielgachnym zalmanem? Z góry thx.

pozdr

1446845[/snapback]

Przyjrzałem się dokładniej Radkowi i nie widzę żeby się wyginał. Abit NF7-S ma dość sztywne mocowanie karty w slocie AGP, karta pewnie siedzi w slocie.

 

Używam tego Zalmana bez dodatkowego wentyla. Radiatorki na pamięci wrzuciłem

aluminiowe od Zalmana, przy naklejałem je parami takby pokrywały całą kostkę.

Starczyło na połowę, więc na resztę nakleiłem aluminiowe CoolerMastery. Miedzianych pozbyłem się przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...