Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

poweidzcie mi...

czy na gigabycie firmowy radiator, oczywiście oczyszczony z gumy do żucia jaką dają zamiast pasty, wyszlifowany, z dołożonym wiatrakiem sonona 40x40x10mm na 12V wystarczy na 500MHz, ew troche więcej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poweidzcie mi...

czy na gigabycie firmowy radiator, oczywiście oczyszczony z gumy do żucia jaką dają zamiast pasty, wyszlifowany, z dołożonym wiatrakiem sonona 40x40x10mm na 12V wystarczy na 500MHz, ew troche więcej :?:

1544307[/snapback]

po pierwsze nie wiadomo czy rdzeń jest na tyle dovoltowany aby uciągnąc 500mhz, po drugie z tym radiatorkiem po pewnym czasie karta z goraca zawiesi sie, tak więc 500mhz na rdzeniu jest mało prawdopodobne bez vmoda ... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a mogę podłączyć sobie 2 zasilacze?Np. 1 dać na napedy i wiatrak na grafę a 2 na płytę główną?Mam na chacie 3 zasilacze a coś cienko chyba te 12V trzyma.

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a mogę podłączyć sobie 2 zasilacze?Np. 1 dać na napedy i wiatrak na grafę a  2 na płytę główną?Mam na chacie 3 zasilacze a coś cienko chyba te 12V trzyma.

1544380[/snapback]

raczej nie da to dobrego efektu, jesli te zasilacze sa kiepskiej jakosci to i tak beda miały niestabilne napięcia ... lepiej kupić coś w miarę taniego a zdecydowanie lepszego od tych 2 razem,

 

ktos na forum polecał FORTRON FSP 350 W - 47zł - podobno dobrze trzyma napięcia, no i jest tani

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=56999190

 

lub jak jest kasa :) CHIEFTEC 410W 180zł

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=56720082

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam taki problem kupilem dzisiaj gigabyte radeon 9550 zainstalowalem i everescie pokazuje mi ze mam dwie karty video radeona 9550 i radeona 9550 secondary dlaczego tak sie stalo i jak sie pozbyc tej drugiej karty zeby nie pokazywalo a moze tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam taki problem kupilem dzisiaj gigabyte radeon 9550 zainstalowalem i everescie pokazuje mi ze mam dwie karty video radeona 9550 i radeona 9550 secondary dlaczego tak sie stalo i jak sie pozbyc tej drugiej karty zeby nie pokazywalo a moze tak ma byc?

1544432[/snapback]

tak ma byc ;) pierwszy raz ati ? :) karty ATI z dwoma RAMDACAMI sa tak rozpoznawane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie nie dawno kupiłem msi r9550 i z tego co tutaj widzę to macie cienkie timingi ja swojego mam ustawione gpu 530, ram 730 bez dodatkowych radiatorów tylko standardowy wiatrak, 3dm2k3=40011 zaznaczam że mam tylko 2ghz procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie nie dawno kupiłem msi r9550 i z tego co tutaj widzę to macie cienkie timingi ja swojego mam ustawione gpu 530, ram 730 bez dodatkowych radiatorów tylko standardowy wiatrak, 3dm2k3=40011 zaznaczam że mam tylko 2ghz procek.

1544545[/snapback]

4011*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma byc ;) pierwszy raz ati ? :)  karty ATI z dwoma RAMDACAMI sa tak rozpoznawane

1544461[/snapback]

aha dzieki czyli wszystko jest dobrze bo bylem zdziwiony ze pokazuje mi ze mam dwie karty hehe ale dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie nie dawno kupiłem msi r9550 i z tego co tutaj widzę to macie cienkie timingi ja swojego mam ustawione gpu 530, ram 730 bez dodatkowych radiatorów tylko standardowy wiatrak, 3dm2k3=40011 zaznaczam że mam tylko 2ghz procek.

1544545[/snapback]

Dawaj ORBa zamiast pisać 2 posty pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wiadomo czy rdzeń jest na tyle dovoltowany aby uciągnąc 500mhz,  po drugie z tym radiatorkiem po pewnym czasie karta z goraca zawiesi sie, tak więc 500mhz na rdzeniu  jest mało prawdopodobne bez vmoda ...

1544313[/snapback]

vmod jest :D

tylko czy bedzie wystarczająco chłodziło...

na teraz to wiem tyle, że boxowy radiator z AXP1700+ palomino, posmarowany serbrnym titanem bez wiatraka paży po 3dmarku, a boxowy na gumie do żucia jaka tam jest, jest tylko ciepły... (przy 400MHz), czyli coś słabo przewodzi ta guma...

a jak do radiatora z athlona dam nawiew z wiatraka 8cm puszczonego na 5V to radiator jest letni przy 500MHz...

tylko zasłania mi to 3 porty pci więc chce dać paste do firmowage radiatora + wiatrak...

ktoś tak robił :?:

i ile na tym dało się wyciągnąć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdza sie te chłodzenie ? 1544829[/snapback]

Tak, sprawdza się. Mam od 2 dni i jest spoko. Na low wogóle nie słychac i do tego chłodzi lepiej niz standard coolerek :) Mam to NA R9550 Shapphira. A i tak przy okazji to jak bęidzesz kupował an allegro to ci polecam tego goscia od którego dałes linka do aukcji a mianowicie _AAB_ . Kupowałem u niego juz parę rzeczy (wszysto Arctic Cooling :wink: ) i jestem bardzo zadowolony :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdza się. Mam od 2 dni i jest spoko. Na low wogóle nie słychac i do tego chłodzi lepiej niz standard coolerek :) Mam to NA R9550 Shapphira. A i tak przy okazji to jak bęidzesz kupował an allegro to ci polecam tego goscia od którego dałes linka do aukcji a mianowicie _AAB_ . Kupowałem u niego juz parę rzeczy (wszysto Arctic Cooling  :wink: ) i jestem bardzo zadowolony  :wink:

Pozdro

1545093[/snapback]

 

a jaka roznice masz po zmianie chlodzenia ??? ile MHz ??? oplaca sie wogole kupowac wydajne chlodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszła paczka z FORTRONEM 350W. Zaraz zabieram się za VMEM i VDDQ. Zasilacz świetny. Napięcia trzyma jak Chieftec a kosztuje 47zł. Na początek poszło 510/570mhz na procku @2,1ghz. 3dmark2001: 11900, 3dmark2003: 3900. Zaraz robie mody i zabieram się za dalsze OC.

 

a jaka roznice masz po zmianie chlodzenia ??? ile MHz ??? oplaca sie wogole kupowac wydajne chlodzenie .

1545134[/snapback]

Generalnie to w większości przypadków standartowe chłodzenie pozwala spokojnie dojść do granicy możliwości rdzenia. Zmiana przydaje się jeśli chcemy iść jeszcze wyżej (vmody). No chyba że jest za głośno to też zmieniamy. Tak więc w większości przypadków nie ma przyrostu mhz po zmianie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz świetny. Napięcia trzyma jak Chieftec

 

tia ;) przez pol roku ;)

 

no to jakie napiecia podaje ci miernik ? sprawdz teraz i chociazby za miesiac ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem dać stare timingi? :mur:

1545434[/snapback]

... chodzi mi o to czy ten bios jest lepszy.Boje sie troche na te zmiane tych taimingow w tym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka roznice masz po zmianie chlodzenia ??? ile MHz ??? oplaca sie wogole kupowac wydajne chlodzenie .

1545134[/snapback]

Hmm. Powiem tak. Mi chodziło głównie o ciszę a wydajnosc to wiedziałem ze będzie lepsza niż stock cooler. A jeśli chodzi o dodatkowe Mhz to u mnei max BEZ V MODA to 510 Mhz, stock coolerek też wyrabiał ale do pewnego momętu, czyli jakies 10-15 minut, potem był VPU Recover i trzeba było odczekać chwile aż temp zjedzie niżej. A teraz mam Silencera na LOW i przy 510 dziś grałem jakieś 3 godizny i wszystko wporządku :)

 

A tak przy oakzji to się kiedys ptyałeś jak i jaka pasta jest na rdzeniu. Tak więc w SZFIRKACH, jest srebnra pasta, ale wygląda tak jak "srebrny" titan i przy okazji jest napackana na rdzeniu i wokól niego :mur: :blink: :angry: Musiałem przez 10 minut wszystko z tego syfu czyścić :mur: Teraz mam AS 5 i jest ok :wink:

 

Ale tak jak myślałem, moje hynixy 5ns wyżej niż 455 Mhz bez artów nie pociągną. Tak więc sprzedaję mojego radzia za 200 złociszy i kupuję nową sztukę Szafira. O rdzeń sięnie martwię bo w nowej serii jak powszechnie wiadomo 500Mhz każda karta robi :) Może mi się trafi taka karta z Hynixami 4ns :rolleyes:

Pozdro i sorry za tak długiego posta :oops: :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia ;) przez pol roku ;)

 

no to jakie napiecia podaje ci miernik ? sprawdz teraz i chociazby za miesiac ;)

1545329[/snapback]

idle

12v = 12,09

5v = 5,01

3,3v = 3,29

 

stress

12v =12,22

5v = 4,99

3,3v 3.29

 

sprawdzane miernikiem

 

Zasilator jest naprawdę solidnie wykonany, z dobrych materiałów, nic w środku nie jest zachlapane jakimś glutem tylko starannie polutowane. Waga ok 2,5 kg, duże radiatory, wiatrak 120mm - bezgłośny w idle i stress

 

A co do karty to modów dziś nie bedzie :( padła mi lutownica... próbowałem zapodać ołówkowego na VDDQ ale za nic nie chciał sie zrobić, mimo że używałem tego samego ołówka co do VCORE. Dziwne. A na vcore mam aktualnie 1,37v i silencer na LOW spokojnie sobie z tym radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj ORBa i napisz jak wyglada twoja karta (kolor laminatu i czy ma wentyl) :blink:

1545563[/snapback]

witam kupiłem karte jak w temacie firmy gigabyte. polecaci jakiegos vmoda ? mam pytanie. karta na 3d03 uzyskuje okolo 3200 pkt czy to nie za malo ? i najwazniejsze mam problem, poniewaz jak odpalam gre o wiekszych wymaganiach (np. GTA SA) po paru minutach gry przechdza przez monitor takie jakby fale nieostrośći. co na to poradzić. wymieniłem zasilacz na fortrona 350 i nadal to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaki polececie wentylator do chlodzenia wewnatrz budy - taki ktory usprawnilby cyrkulacje powietrza w obudowie (przy okazji ochlodzil karte graficzna)?

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaki polececie wentylator do chlodzenia wewnatrz budy - taki ktory usprawnilby cyrkulacje powietrza w obudowie (przy okazji ochlodzil karte graficzna)?

1545632[/snapback]

Weź nie rób syfu, dość offtopick`ów było. Już i tak nie da się znaleść żadnego konkretnego info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem karte jak w temacie firmy gigabyte. polecaci jakiegos vmoda ? mam pytanie. karta na 3d03 uzyskuje okolo 3200 pkt czy to nie za malo ? i najwazniejsze mam problem, poniewaz jak odpalam gre o wiekszych wymaganiach (np. GTA SA) po paru minutach gry przechdza przez monitor takie jakby fale nieostrośći. co na to poradzić. wymieniłem zasilacz na fortrona 350 i nadal to samo

1545620[/snapback]

Mody zawsze opłaca się robić. Wszystko masz opisane na http://www.r9550vmod.prv.pl/.

3200 to wynik w normie, taki sobie... po odpowiednich zabiegach można wycisnąć z tego gigabyte'a znacznie wiecej. Ja jutro będe się starał przekroczyć 4000 :) jak tylko lutownice znajde :)

Co do tych "fal nieostrości" to niespotakłem się z czymś takim, może to wina monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...