Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca się kręcić Sapphire 9550 128MB 128b Core 250, Mem 200

na płycie z AGP 4X? Czy będzie jakiś widoczny wzrost wydajności ?

 

bedzie tak samo duzy jak przy agp x8 pod warunkiem ze masz w miare sensownego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze jedno pytanie (składające się trzech podpunktów :P):

Do jakich wartości mogę podkręcić moją kartę (Gigabyte radeon 9550)przy:

1. Standardowym chłodzeniu

2. Wymianie chłodzenia na wydajniejsze

3. Po uzyciu V-modów

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze jedno pytanie (składające się trzech podpunktów :P):

Do jakich wartości mogę podkręcić moją kartę (Gigabyte radeon 9550)przy:

1. Standardowym chłodzeniu

2. Wymianie chłodzenia na wydajniejsze

3. Po uzyciu V-modów

 

Pozdrawiam

 

 

1. ile sie da

2. ile sie da

3. ile sie da

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie tak samo duzy jak przy agp x8 pod warunkiem ze masz w miare sensownego procka.

No własnie i tu mam problem bo mam Cel. 1200, 448 Mb RAM-u to wszystko na Epox-ie 3PTA.

 

Kiedyś dobry sprzęt, dziś już troche wysłużony i niestety bez perspektyw o/c.

 

Na początku bez o/c miełem w 3dmarku 2001 - 4464 (aż wstyd pisać :P),

a teraz ustawiłem na Core: 300, Mem 230 w Ati Tray Tools

i poprawiłem wyniki do 6386.

 

Jak myślicie ciągnąć dalej ?

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj gb 9550 idzie na 420/265 chlodzenie standart + AC pro fan tc podwieszony od spodu karty

gdy ustawie wiecej na rdzen to po jakims czasie zwsze vpu recover, w sumie to prawdopodobnie na tych ustawieniach po jakis 1,5 h tez pewnie by wyskoczylo. radiator cieply pamieci tez ale nie sypia artami, jesdnak co dziwne pcb wokol rdzenia jest bardziej niz cieple czyli wychodi na to ze wszystkie cieplo nie przechodzi na radiator. zamierzam kupic nb47 lub nb32. i mam takie oto pytania:

- czy pasta dostarczona wraz z tym radiatorem jest odpowiednia

- czy jest sens szlifowac radiator od spodu??

 

zauwazylem rowniez ze nowsze gey bardziej obcizaja rdzen(tym samym nagrzewaja)

np. na 420/265 w sofa2 moge grac bez ograniczen, natomiast taki CoD2, NFS:Mw wysypuje vpu recover po jakims czasie(30 min , 45 min). I tu nasuwa sie pyatnie czy ta gra tak obciaza rdzen czy moze cos jest innego z tym nie tak??

nie robilem vmodow i nie zmienialem biosu

 

Ponawiam pytanie, mam nadzieje ze ktos mi odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paste warto wymienic , szlif nie daje znacznego spadku temp , najwyzej 2-5*

 

A jaką pastę warto stosować ??

Jedni piszą, że tą białą, bo srebrna wrzera się w układ,

a inni, że absolutnie białej nie, tylko tą srebrną, bo lepiej przewodzi ciepło.

 

Mi osobiście wydaje się że ta srebrna jest dużo lepsza, jednak rzeczywiście zostawia ślady na niektórych układach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzylem jakiejs starej 'srebrnej' po procerorze kupinym kilka lat temu, pisze w '' bo srebrna jest tylko z koloru

 

srebrna od ceramicznej(bialej) to roznica 2-4* , z tym ze musisz brac pod uwage to ze np. Artic Silver ma drobinki srebra ktorze przewodza prad , wiec przy nie uwaznym posmarowaniu mozesz zrobic zwarcie

wybieraj pomiedzy tymi :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80189467

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79682743

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał może na 9550 problemy z samorzutnym wyłączaniem się filmów w dowolnym momencie? Nieważne, na jakich kodekach, jaki odtwarzacz, czy to DVD czy divx - w losowym momencie wychodzi do pulpitu. Omegi 2.6.83 (czyli catalysty 5.11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał może na 9550 problemy z samorzutnym wyłączaniem się filmów w dowolnym momencie? Nieważne, na jakich kodekach, jaki odtwarzacz, czy to DVD czy divx - w losowym momencie wychodzi do pulpitu. Omegi 2.6.83 (czyli catalysty 5.11)

dawno dawno temu mialem podobnie (+resety) ale winy byl procesor (za bardzo podkrecony) i zasilka (megabajt)

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś, czy można w biosie karty:

1) na sztywno wbić częstotliwość odświeżania,

2) czy na sztywno można ustawić na jakie wyjście ma być podawany

sygnał podczas bootowania (Bo mi niewiedzieć czemu podaje na TV :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh mi mojego radka Sapphire 9550 128/128 VIVO 4ns chyba Hynix , udało sie podkręcić na standardowym chłodzeniu do 410/520 , postanowiłem załadować mu bios. Zassałem jakiś OD His radeon 9600 128/128 ViVo, w rabicie zmieniłem timingi na te z Gigabyte, ustawiłem te wartości które udało mi sie wtedy uzyskać i załadowałem bios. Teraz karta bez problemu chodzi na ustawieniach 425/525 (zero artefaktów w różnych testach, gry chodzą stabilnie) Kompa nie mam zbyt szybkiego i nowego (Athlon 1700+, Skuttle AK12A Via133+, 512Mb SDRam CL3, WD80GB 8Mb Catche 7200Rpm) W 3dMarku03 udało mi sie wycisnąć po OC 3300pkt (bez OC na standardowych ustawieniach 250/400 uzyskałem 2400pkt) Nara

 

ps: teraz komp wykrywa mojego radka jako 9600XT :-)

Edytowane przez zbigzbig20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akupilem sobie radka, wpadlem do domciu, zamontowalem, zainstalowalem stery, odpalam ulubioną gre(Counter-Strike 1.6) i gra chodzi gorzej niz na starym GeForce 2 mx 400 64mb:\, odpalilem takze rome:tw aby sprawdzic czy to czasem nie wina gry, ale to samo, gra sie strasznie tnie, ogolnie tragedia;\, sformatowalem dysk, dalej to samo, kumpel mial problem z identycznym radkiem(przegrzewal sie i zamonowantowal chlodzenie do grafy, pomoglo), ale u mnie radiator jest tylko cieply, tak samo pamięci;\, jeszce pojde do kumpla z karta i przetestuje u niego, przegladalem troche inne tematy dotyczace tego radka, ale nic ciekawego nie znalazlem:\, jezeli gdzies to jest to sry, ale od 2 dni walcze z tym radkiem i nie mam pojecia co dalej robic:\

 

Mój sprzęt:

celeron 1,7

512 SDRAM

seagate 80Gb Barracuda

płyta głowna jakas z chipsetem VIA, AGP 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=> Słabe osiągi – potencjalne przyczyny:

Ogólnie najczęściej spotykane są 2 opcje:

a) Po wymianie karty należy pozbyć się starych sterowników (szczególnie jeśli była to przesiadka z NV) Najlepszy byłby tutaj oczywiście format i postawienie systemu od nowa. Można to także załatwić przy pomocy programu Driver Cleaner 3 (patrz rozdział o programach i driverach)

...

to jest fizycznie nie mozliwe zeby 9550 byl slabszy od GeForce 2 mx 400 64mb

co do cs'a moze zainstaluj jakies stery ze stara wersja opengl

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś, czy można w biosie karty:

1) na sztywno wbić częstotliwość odświeżania,

2) czy na sztywno można ustawić na jakie wyjście ma być podawany

sygnał podczas bootowania (Bo mi niewiedzieć czemu podaje na TV :-( )

Ati Tray Tools:

1) Refresh lock - w opcjach ustawiasz częstotliwość odświeżania dla każdej rozdzielczości, włączasz refresh locka

2) Tweaks->advanced tweaks->display tweaks i tam masz całą masę ustawień, w tym które wyjście video ma być domyślne, tylko chyba nie we wszystkich kartach ustawienia te obejmowały bios.

 

 

akupilem sobie radka, wpadlem do domciu, zamontowalem, zainstalowalem stery, odpalam ulubioną gre(Counter-Strike 1.6) i gra chodzi gorzej niz na starym GeForce 2 mx 400 64mb:\

No to coś masz zrąbane niestety. Sprawdź w sterownikach, czy karta

1. Pracuje w trybie AGP

2. Ma wyłączone fastwrites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh mi mojego radka Sapphire 9550 128/128 VIVO 4ns chyba Hynix , udało sie podkręcić na standardowym chłodzeniu do 410/520 , postanowiłem załadować mu bios. Zassałem jakiś OD His radeon 9600 128/128 ViVo, w rabicie zmieniłem timingi na te z Gigabyte, ustawiłem te wartości które udało mi sie wtedy uzyskać i załadowałem bios. Teraz karta bez problemu chodzi na ustawieniach 425/525 (zero artefaktów w różnych testach, gry chodzą stabilnie) Kompa nie mam zbyt szybkiego i nowego (Athlon 1700+, Skuttle AK12A Via133+, 512Mb SDRam CL3, WD80GB 8Mb Catche 7200Rpm) W 3dMarku03 udało mi sie wycisnąć po OC 3300pkt (bez OC na standardowych ustawieniach 250/400 uzyskałem 2400pkt) Nara

 

ps: teraz komp wykrywa mojego radka jako 9600XT :-)

 

Czy mógłbyś napisać jaki model masz tych pamięci (co na nich pisze). Bo ja mam też Sapphire 9550 128/128 VIVO na kościach Hynixa i przystawiam się do o/c tylko narazie zbieram informacje, moje kości mają takie oznaczenia:

hynix 502U

HY5DU281622ET-5

KOR

Made in China ;-)

 

Bardzo zalerzy mi na timingach i na biosie który do niego wrzuciłeś, mógłbyś podesłać mi na maila ??

rkaktus@poczta.fm

 

Acha, i to masz na standardowum chłodzeniu ??

Nie grzeje ci się ??

 

2) Tweaks->advanced tweaks->display tweaks i tam masz całą masę ustawień, w tym które wyjście video ma być domyślne, tylko chyba nie we wszystkich kartach ustawienia te obejmowały bios.

W moim Ati Tray Tools nie mam zakładki advancet tweaks :-(

poszukam nowszej wersji bo mam zainstalowaną v1.0.1.415

 

a z tą rozdzielczością zrobiłem, zrobie reset i z edytuje czy działa. Dzięki

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Ati Tray Tools nie mam zakładki advancet tweaks :-(

poszukam nowszej wersji bo mam zainstalowaną v1.0.1.415

Dołączona grafika

 

To tak jakby co

 

 

a z tą rozdzielczością zrobiłem, zrobie reset i z edytuje czy działa. Dzięki

Musi działać, jak dobrze zrobiłeś; att naturalnie musi być włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi działać, jak dobrze zrobiłeś; att naturalnie musi być włączone.

I tak, po kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu resetach doszedłem do wniosku, że nie działa.

Uruchamiałem komputer na podłączonym TV i wyłączonym TV i za każdym razem jest to samo,

Obraz podawany jest nie na monitor tylko na CRT.

Zrobiłem ustawienia takie jak Twoje i też sam kombinowałem, niestety, cały czas ten sam efekt. :-(

Chyba nie bedzie flashowania :-(

 

A co do odświeżania to jest napewno lepiej niż było, bo raz działa, a raz nie, przy czym za każdym razem,

w ustawieniach odświeżania pisze, że mam ustawione na 75Hz, a obraz wygląda jak na 60Hz (jest mały).

Muszę zmienić na jakąś inną wartość i dopiero potem na 75.

 

Masz może jeszce jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, po kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu resetach doszedłem do wniosku, że nie działa.

Uruchamiałem komputer na podłączonym TV i wyłączonym TV i za każdym razem jest to samo,

Obraz podawany jest nie na monitor tylko na CRT.

Ja pisałem, że refresh lock musi działać, nie zmiany domyślnego wyświetlacza ;]

Zrobiłem ustawienia takie jak Twoje i też sam kombinowałem, niestety, cały czas ten sam efekt. :-(

Chyba nie bedzie flashowania :-(

Moimi ustawieniami się nie sugeruj, to są domyślne ustawienia Omeg, nic nie zmieniałem; szkrina dałem, żebyś wiedział gdzie szukać i jak mówiłem nie wiem, czy to działa z każdą kartą, np. radeon 7000 (czy tam 7500) kumpla zawsze przy boocie ma dualview crt+tv i za nic nie udało nam się tego wyłączyć.

 

A co do odświeżania to jest napewno lepiej niż było, bo raz działa, a raz nie, przy czym za każdym razem,

w ustawieniach odświeżania pisze, że mam ustawione na 75Hz, a obraz wygląda jak na 60Hz (jest mały).

Muszę zmienić na jakąś inną wartość i dopiero potem na 75.

Ja też tak czasem mam - odpalam windowsa i na monitorze mam 60hz, choć wszędzie jak byk ustawione 75, też muszę zmienić rozdzielczość na inną i z powrotem na używaną na codzień i dopiero jest dobrze. Nie wiem, z czym to ma związek, dopóki dzieje się to raz na tydzień, mogę to przeboleć. Komputer i tak uruchamiam raz dziennie bez restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpla zawsze przy boocie ma dualview crt+tv i za nic nie udało nam się tego wyłączyć.

Własnie ja też tak kiedyś miałem, tylko na monitorze miałem jakąś dziwną rozdzielczość, ale coś było i duuuużo wyraźniej niż na TV. DOS-a używa się żadko w dzisiejszych czasach, ale czasem trzeba i ja własnie na TV musze z tym sobie radzić, nie mówię jużo instalacji Linuxa, czy innego systemu.

Dopóki nie wrzucę sterowników pod systemem to wszystko kierowane jest na TV, tak jakby on był domyślny.

 

Te problemy mam od samego początku, tylko zaraz po kupieniu karty było OK, ale po instalacji sterowników już sie posypało. Wykluczam całkowicie uszkodzenie karty, bo na innym sprzęcie działa i jest OK, poza tym przecież na początku botowała, więc nie wiem do końca, czy jakieś ustawienia, może nie w karcie mam szukać problemu...

 

Miałem kiedyś R9200 i też miałem ten problem, ale myślałem ze to karta, jednak się myliłem... chyba.

 

Ja też tak czasem mam - odpalam windowsa i na monitorze mam 60hz, choć wszędzie jak byk ustawione 75, też muszę zmienić rozdzielczość na inną i z powrotem na używaną na codzień i dopiero jest dobrze. Nie wiem, z czym to ma związek, dopóki dzieje się to raz na tydzień, mogę to przeboleć. Komputer i tak uruchamiam raz dziennie bez restartów.

A co do odświeżania to już mniejszy problem, ja też rzadko restartuje komputer.

Tak czy inaczej dzieki za pomoc.

Załatwie jakąs karte na PCI i wtedy spróbuje wrzucić innego Biosa do Radka.

 

> Edit <

 

Jak to jest wkońcu z tymi chęstotliwościami taktowania:

oznaczenia 425/525 oznacza:

Core-425, Mem 525, czy odwrotnie.

Bo nie wiem czy w Ati Tray Tool mam ciągnąć pamięć aż tak wysoko ???

 

Czy to jakoś się przelicza ??

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core-425, Mem 525, czy odwrotnie.

zgadza się!!!

Tylko gdy nie zaznaczysz w AtiTrayTool że ma ci pokazywac wartości DDR to wtedy czestotliwość pamięci będzie pokazywana

o połowe mniejsza niż jest (ale to jest OK). Nara

ps: już ci podesłalem ten bios

Edytowane przez zbigzbig20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem maly test

timingi:

- GB (ciut podrasowane) / mem: 270 / ~3750pkt 3dmark03

- 3.6ns (z opracowania) / mem: 320 / ~3790 3dmark03

 

roznica niewielka szczegolnie ze robiac test na timingach z GB mialem w tle wiecej programow odpalonych, tak wiec roznica ~100mhz (efekt.) na pamieciach praktycznie nic nie daje, jak znajde wiecej czasu sprawdze inne ustawienia

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hermes 12 - może karta nie działa poprawnie z tą płytą główną , miałem taki sam problem ze swoją też na chipie VIA . Komp chodził jak chciał przeważnie nie odpalał próbowałem na hisie i gecube.Skończyło się na sprzedaży blaszaka ,bo nie miałem zamiaru inwestować w tamtego ,przed radkiem miałem gf 440 mx i wszystko chodziło bez problemu, robiłem format ale nie pomogło .Jak będziesz miał pecha to będziesz musiał zmienić płytę, albo kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowa karte r9950 128 i wgralem orginalne stery, w csie(1.6) mialem 50fps i jakies 30fps w akcji. Zrobilem format i wgralem omega 2625a niestety nic nie pomoglo bawilem sie troche ustawieniami karty ale tez nic :( nie z nam sie na tym dlatego prosze o pomoc dodam ze wczesniej mialem gf2 32 i bylo duzo lepiej niz na tym radeonie. Reszta cpu pentium4, 640 sdram. Plz napiszcie co mam zrobic ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych osob co pisza o sapphire 9550 vivo 4ns hynix : ja mam taka sama karte fabrycznie chlodzenie jest pasywne i nic nie zmienialem.. ani radiatora ani pasty.. tylko na pamieci przykleilem radiatorki kupione chyba za 15 zloty a na karte od gory zamontowalem wetylek 80x80 ktory wymontowalem wczesniej z jakiegos starego zasilacza.. karta bez zmiany biosow i tajmingow chodzi stabilnie na 460/540 (przechodzi wszystkie 3dmarki itp itd.. gram na takich ustawieniach godzinami w q4 przeszedlem calego nfsa mw itd.) wiecej niz 460 nie probowalem jeszcze i nie zamierzam narazie bo nie potrzebuje.. a przy wiecej niz 540 na pamieciach wyskakuja drobne ary.. tak wiec uwazam ze zmiany tajmingow ani biosow nic nie dadza... to ile podkrecisz karte zalezy tylko i wylacznie od egzemplarza... na tym forum sa osoby ktore wyciagaly jeszcze wiecej sporo wiecej ode mnie bez zmiany biosu itp... pozdro

 

 

Kupilem nowa karte r9950 128 i wgralem orginalne stery, w csie(1.6) mialem 50fps i jakies 30fps w akcji. Zrobilem format i wgralem omega 2625a niestety nic nie pomoglo bawilem sie troche ustawieniami karty ale tez nic :( nie z nam sie na tym dlatego prosze o pomoc dodam ze wczesniej mialem gf2 32 i bylo duzo lepiej niz na tym radeonie. Reszta cpu pentium4, 640 sdram. Plz napiszcie co mam zrobic ;(

 

co do cs-a to wejdz w opcje grafiki i masz do wybory OPEN GL , DIRECT 3D albo SOFTWARE.... jak jest na software to chodzic bedzie napewno slabiej... zmien na open gl a najlepiej na direct 3d :) wydaje mi sie ze moze to byc od tego.. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowa karte r9950 128 i wgralem orginalne stery, w csie(1.6) mialem 50fps i jakies 30fps w akcji. Zrobilem format i wgralem omega 2625a niestety nic nie pomoglo bawilem sie troche ustawieniami karty ale tez nic :( nie z nam sie na tym dlatego prosze o pomoc dodam ze wczesniej mialem gf2 32 i bylo duzo lepiej niz na tym radeonie. Reszta cpu pentium4, 640 sdram. Plz napiszcie co mam zrobic ;(

moze karta gryzie sie z plyta gl. ustaw na agp 4 . mialem tak na ecs i na agp 4 smigalo normalnie

 

ps. da cos dovoltowanie agp w biosie (org chyba 1.55)?? bo moja ani mhz powyzej 418 na rdzeniu nie idzie odrazu reset zegarow :/

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, założyłem na mojego GB 9550 radiator ZM-NB32K i co zauważyłem, grzeje się strasznie i w przy ustawieniach na jakich jechałem dotychczas przy sprawdzaniu w ATI Tray Tools wali artami... jaka może być tego wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...