Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno co mnie boli to to, ze taka rozdzielczosc obsluguja tylko oryginalne Catalysty, Ani omegi, a ni DNA jej nie maja (maja za to 1440x1050 - ce:(((iekawe do czego)

1712791[/snapback]

Rozdzielczość możesz sobie dopisać sam, jaką Ci się tylko podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko JAK ?? niestety w zakładkach niczego nie znajduje, bede wdzieczny za pomoc !!

 

moje gg - 2156039

1715337[/snapback]

Czyli pewnie masz ATI, bo w detonatorach jest w zakładkach. Czeka Cię więc zabawa Power Stripem - i baw się aż do skutku, bo na 100% ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superbeer, jak z hot pixelami?

1682704[/snapback]

ja użytkuję od 27.IX i jak na razie 0 problemów - żadych wad matrycy.

 

co do oglądania filmów wrzuce to co napisałem na mva.pl

 

4:3 bez skalowania

Dołączona grafika

 

4:3 rozciagniete do 16:10

Dołączona grafika

 

4:3 powiększone do 16:10 (właściwie to powiększone do 16:12) (góra i dół obcięte - proporcje obrazu zachowane)

Dołączona grafika

 

Panorama 2.35:1

Dołączona grafika

 

Panorama 1.85:1

Dołączona grafika

 

Panorama powiększona (z zachowaniem proporcji - boki obcięte)

Dołączona grafika

 

jak widać jedynie 4:3 rozciagnięty nie nadaje się do oglądania - za to po powiększeniu tak żeby zajmował cały obraz przy zachowaniu proporcji oglada się super

 

Oglądanie dokumentów, zdjęć na takim monitorze nie powoduje ich rozciagniecia pod warunkiem użycia rozdzielczosci o proporcjach 16:10 - jak ktoś wrzuci rozdziałkę 4:3 lub 5:4 to niech sie nie dziwi że mu rozciąga.

 

co do matrycy na TN też mi to nie za bardzo wygląda - za dobre kąty ma - poza tym za te pieniądze uważam że monitor rewelacja - po 20 ratach płacisz cene zakupu i to całkiem niezła - wczesniej myślałem philipsie 200W6CS (czy coś takiego) ale najtaniej jak mogłem go załatwić to 2300 - jak zobaczyłem tego F-S stwierdziłem że dla 1" i rodziałki 1680x1050 nie bede dopłacał ponad 50% (albo wiecej bo raty też swoje by wzieły)

 

Z grami tez nie jest tak źle - większość nowych oferuje tryb panoramiczy albo umożliwia ustawienie dowolnej rozdzielczości jak nie zawsze można skorzystać ze stronek takich jak ta

 

co do rozdzielczości na ATI tez zauważyłem że tylko catalysty ją mają - w przypadku NV każde stery ją posiadaja.

 

Oczywiscie nikogo nie będe przekonywał do panoramy bo to indywidualna kwestia - ja wole pracować na panoramie - kompa używam do pracy, oglądania filmów (jeszcze chwile na W19-1 a za niedługo na EMP-TW200) i ostatnio coraz rzadziej do grania więc jak dla mnie W19-1 to najlepszy wybór za tą cene

 

btw - przy oglądaniu filmów na W19-1 mam o 1 cm szerszy obraz niż uzyskwałem 21" Sonym G500 (CRT) ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użytkuję od 27.IX i jak na razie 0 problemów - żadych wad matrycy.

1715746[/snapback]

Ani jednego zdechłego kropka? Bue... a ja mam trzy :/

 

co do matrycy na TN też mi to nie za bardzo wygląda - za dobre kąty ma - poza tym za te pieniądze uważam że monitor rewelacja -

1715746[/snapback]

Ano - aż poszedłem sobie pooglądać w Mmarkt ostatnio inne panele. Ta matryca nie zachowuje się jak typowa TN, ale raczej nie może być niczym innym ;]

Też uważam, że monitor jak najbardziej wart jest każdej złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta matryca nie zachowuje się jak typowa TN, ale raczej nie może być niczym innym ;]

Też uważam, że monitor jak najbardziej wart jest każdej złotówki.

1715796[/snapback]

Ja ostatnio oglądałem w MM philipsa 190X5 i moje zdziwienie było duze bo monitor ma być na TN a obraz był wg mnie super i kompletnie nie przypominał TN a dokładniej stojącego obok syfskiego samsunga 913 i innych na TN.

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do uzytkowników do monitorka.. temat juz troche ma i jestem ciekaw, jak u was wyglada sprawa np z martwymi pixlami? co sie pokazalo? Moze ktos gral w jakies szybsze gry..? np counter-strike, quake, itp..? mocno smuzy?

1718202[/snapback]

Pisałem, że mam na nim 3 zdechłe kropki - wyskakiwały kolejno przez 3 dni po jednym. Od tego czasu spokój. Widać je tylko na czarnym tle, więc nawet nie próbuje reklamować - nie przeszkadzają mi.

Włączałem pare razy Q3 - smużenie jest minimalne i widać tylko na niektórych kolorach na kontrastowych tłach. Filmów natomiast (konktretnie anime) obejrzałem już pareset godzin i nie odczuwam boleśnie przesiadki z CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) Dzis stalem sie posiadaczem wyzej opisywanego monitora FS W19-1, podlaczylem go przez DVI do GF6800, zalecana rozdzielczosc 1440x900 60hz.

Monitor jest ogolnie sprawny tylko nie wiem, ale nie ma prawdziwej czerni. Nie mam zadnego doswiadczenia z LCD wiec moze to tak ma byc, ze tak jasno swieca? czy to moze kwestia ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem :-| wczoraj wieczorem wylaczylem kompa, monitor sie wylaczyl, nacisnelem power na monitorze ze by sie nie swiecila ta pomaranczowa lampka. Dzis wlaczylem ale po wylaczeniu nie moge wylaczyc monitora, jak naciskam przycisk power na monitorze pojawia sie komunikat : power button locked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten selgros to nie jest przypadkiem hurtownia dla VATowcow ?

Kurcze, w piatek bede mial karte do Makro - to sie przejde, no chyba ze to byla promocja nie tylko cenowa ale i ilosciowa  :huh:

1732603[/snapback]

Tak to podobny VATowiec jak MAKRO ale w makro juz nie ma W19-1.

 

 

http://www.selgros.com.pl/index.php?dzial=...golne&sw=ogolne

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i ja :D kupilem w tesco :blink: za 1499zł ale byl to ost egzemplarz (tesco gdynia), jak narazie jestem podczas testow i monitor spisuje sie genialnie, po ustawienu jasnosci, kontrastu i czerni, kolorki sa piekne, katy widzenia rowniez bardzo mile zaskakuja.. troche martwilo mnie podswietlenie - w monitorach eksponowanych w makro czy tez tesko sparwialo troszke nierownego ale u mnie w domku wyglada wszytsko jaknajbardziej ok, troche sie obawialem ale teraz nie zaluje i polecam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no :unsure: mam problem, nie dziala mi DVI, zmienilem sobie wczoraj kompa, na radku 9550@9600 po podlaczeniu DVI pieknie ladnie sie wszysciutko ustawilo, natomias mam teraz GTO2 jeszce nie modowane i niestety DVI nie dziala.. mial ktos tez taki klopot..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na X800GTO

 

wygląda że nie działa DVI - ale spróbuj, odpiąć monitor od kompa (DVI) i od zasilania, podpiąć monitor na D-SUB - wejsć do windowsa i dopiero wtedy podepnij DVI i spróbuj przełączyć wejścia - dostaniesz obraz na DVI - ale tylko do następnego restartu - wtedy znowu trzeba odpiać kabel DVI od kompa i zasilanie monitora, po czym podpiać oba kable i znowu będzie obraz a DVI - wygląda jakby karta wieszała podczas POST wejscie DVI - podpiałem monitor do GF i działa ok :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec kupilem dzisiaj w Auchanie - 1399zl

Od dwoch godxin walcze i nie moge odpalic monitorka :/ Jade na Omegach (soft-mod) - nie maja takiej rozdzialki jak 1440x900. Zainstalowalem powerstripa, ustawilem taka rozdzialke i odswiezanie 60 i dalej dupu... probuje juz roznych kombinacji na DVI i D-sub i ciagle mam komunikat ze za wysokie odswiezanie jest... a tak wogole to czy macie obraz przy POST lub ladowaniu Windy ? Bo wychodzi na to ze teraz nawet nie bede mogl wejsc do BIOSa :cry: W tej chwili mam wymuszony na CRT 1440x900x60 - przelaczam d-sub do poanela i wrong frequency - o DVI nawet nie wspomne HELP :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...