Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem szczęśliwym użytkownikiem tego monitora :) Jak dla mnie i mojego syna bomba gry wyglądają nieporównanie lepiej niż na CRT. Mam jednak jedno pytanie:jak zmienić balans bieli w Windows?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc 'balans bieli w windows?' Przez balans bieli zazwyczaj rozumie się temperaturę barwową i to ustawiasz z menu monitora (6500/9200/Native/Custom RGB).

Jeżeli chodzi Ci o Gamma/Jasność/Kontrast to w opcjach sterownika karty graficznej (właściwości ekranu->zaawansowane->któraś z kart okna właściwości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... może ktos wie gdzie go dostane w wawie w sklepie na raty ...

 

Troche wymagań ... dziś wpadne do MM chodz go nie lubie

 

MIchał

 

 

 

 

Byłem na Krakowskiej w MM ... nie mieli zadnej panoramy ... i nie planują miec ;-(

Edytowane przez Vegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze trafilem na ten watek odnosnie monitora Fujitsu-Siemens gdyz mialem go zamiar jutro kupic, a bylem swiecie przekonany ze nominalna rozdzielczoscia tego monitora jest 1280x768.

Monitor ten mial mi sluzyc jako tania alternatywa dla telewizora HD gdyz chcialem go podlaczyc pod konsole Xbox 360. Poniewaz jednak konsola nie obsluguje rozdzielczosci 1440x900 pozostaje mi szukac innego monitora panoramicznego (o ile taki w ogole istnieje). Dlatego zwracam sie z goraca prosba do Was o pomoc w wyborze monitora 16:9 lub 16:10 (17'' lub 19'') ktory ma nominalna rozdzielczosc 1280x720 (720p) lub 1280x768 i ktory jest osiagalny w Polsce. Z gory dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w piatek w MM Centrum tragowek Warszawa z zamiarem kupna tego Fj. Moniotra oczywisice nie bylo. Nie zarzony tym, pomyslalem ze pojde do Electro worldu tam moze beda mieli. I mieli a jakze, juz zadawolony oblgadam sobie panel z kazdej strony ( wyglada calkiem przyzwoicie i calkiem ladnie swiecil w porownaniu zmodelami obok) gdy zoabczylem jego cene. 1799 pln, szczeka mi opadla, takiego zdziesrtwa to jeszcze nie widzialem. Bede musial sie poszukac tanszego miesjca na zakupy lub kupic u digitalo wyyslkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w piatek w MM Centrum tragowek Warszawa z zamiarem kupna tego Fj. Moniotra oczywisice nie bylo.

W MM na Al. Krakowskiej też nie ma, więc jakby ktoś się tam wybieram to uprzedam. Nie ma też Belinea 102035w. Z panoramicznych był jakiś śmieszny monitor/tv w cenie bodajże 1900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacy -> bywają w macro ale trzeba miec karte.

 

Troche sie napaliłem ... że znalazłeś w wawce ... ale 1799 mnie zgasiło

za to można mieć 20 cali ;-)

 

Poszukiwania trwają

Edytowane przez Vegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki http://pecetron.pl/opis.php?idt=1337 ale martwi mnie ten czas reakscji 25 ms. Dajcie jakies namiary na monitor 17", 19" z rozdzielczoscia nominalna 1280x768

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor17/730mw.asp

http://rodan.net/eSklep/prod?id=samsung+172w+lcd

 

Panoram 17" jest jak na lekarstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial andal kupic ten model Fj to w Macro w wawie na targowku bedzie dostawa ich 2 lutego. cena 1460 pln. A i platnosc tylko0 gotowka :P

Ja po doglebnej analizie stwierdzilem ze pozbeiram kase jeszcze troche i zdecyduje sie na beline 20" panoramiczna :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po doglebnej analizie stwierdzilem ze pozbeiram kase jeszcze troche i zdecyduje sie na beline 20" panoramiczna :-P

Troche offtopic ale...

 

Wybor wsrod 20" panoramicznych LCD się powiększa:

 

Philips 20" 16:10 20W6CS/00

 

800:1

8ms GTG

176/176

DVI/DSUB

 

Dołączona grafika

 

 

albo ten NEC

Dołączona grafika

 

 

700:1 AS-IPS

178/178

6ms GTG 12ms BWB

 

2700zł

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym philipsie myślałem kiedyś ale:

po pierwsze - cena 2300zł - za 1" zapłacić prawie 1000zł wiecej

 

i po drugie - philipsa musiałbym ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za gotówke albo raty (dodatkowe koszty) a F-S mam na raty 0% bez pierwszej wpłaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ten acer ma slabe katy widzenia... 160/130*

 

Sa fajne DELLe 20 i 24" tylko u nas kosztuja fortune odpowiednio 2500/4500zl :-| a z usa taka 20" mozna miec za 500$ czyli ~1500zl

oczywiscie panoramy.

 

Sam sie zastanawiam, ze jak starszy splaci TV to bym namowil na jakas tania 19" panorame

 

teraz mam gateway (LG) 19" 4:3 8ms 1280x1024 i mnie strasznie kusi na panorame :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym philipsie myślałem kiedyś ale:

po pierwsze - cena 2300zł - za 1" zapłacić prawie 1000zł wiecej

Mam ten sam problem. Jak dla mnie to 1.000zł za 1' to dużo. Najchętniej wziąłbym coś cenowo pomiędzy tym FS a panoramiczną Belinea.

Wg gazetki reklamowej ElectroWorld FS będzie/jest dostępny w sprzedaży. Cena 130zł x 10.

Edytowane przez ferges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie kolega chce sobie kupic monitor LCD panorame 20" . Ostatnio znalezlismy taki model czy ktos moze taki monitorek posiada moze zdac swoja relacje na jego temat ? ewentualnie jakies testyiopinie o tej firmie, modelu . Dziekuje z gory za pomoc.

BenQ 20 FP202W

BenQ FP202W zdjęcie

 

Link do specyfikacji technicznej producenta:

Specyfikacja techniczna

 

Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie kolega chce sobie kupic monitor LCD panorame 20" . Ostatnio znalezlismy taki model czy ktos moze taki monitorek posiada moze zdac swoja relacje na jego temat ? ewentualnie jakies testyiopinie o tej firmie, modelu . Dziekuje z gory za pomoc.

BenQ 20 FP202W

BenQ FP202W zdjęcie

 

Link do specyfikacji technicznej producenta:

Specyfikacja techniczna

 

Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

Ale dlaczego w tym temacie? To jest temat o innym, konkretnym monitorze, w dodatku 19". Wymyśl sobie tytuł, to wydzielę tego posta i zrobię z niego osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie kolega chce sobie kupic monitor LCD panorame 20" . Ostatnio znalezlismy taki model czy ktos moze taki monitorek posiada moze zdac swoja relacje na jego temat ? ewentualnie jakies testyiopinie o tej firmie, modelu . Dziekuje z gory za pomoc.

BenQ 20 FP202W

A ja będę miły i odpowiem koledze :)

Info z mva.pl:

Moda na monitory panoramiczne w toku. Tym razem BenQ zaprezentowało nowy model 20'sto calowy, o rozdzielczości 1680 x 1050 punktów, na matrycy TN (byle taniej). Cena nie rzuca na kolana w porównaniu do podobneo Acer'a, który kosztuje okolo 1.700 zł.

 

mva.pl podaje cenę 2.300, a w rzeczywistości można mieć ten monitor już za 1.800. Jak dla mnie nie warto ze względu na matrycę. Już lepszy ten mniejszy FS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yupi ... kupiłem za 1300 w ElectroWorld ( janki ) Jest promocja 10x130 czyli 1300 ... ja zapłaciłem odrazu.

Powiem tak w sklepie ich nie ma ... już sie przestraszyłem ze wykupili ... ale okazało sie że są w magazynie. Może nie zdążyli przebrać by np te z martwymi pikselami poszły w promocji ...

Narazie nie mam żadnego :-)

Jest jeszcze coś takiego że w ciągu 24h można oddać monitor bez przyczyny i oddadzą kase ... tak przynajmniej mi tłumaczył sprzedawca.

Kupił bym jeszcze dwa ... ale żona mi nie pozwala :-(

Edytowane przez Vegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak na tym monitorku bedie wygladala gra w 640x480 ? chodzi mi o to czy monitor rozciagnie obraz do wide screenu czy istanieje mozliwosc odpalenia gry z czarnymi pasami po boku z zachowaniem formatu 4;3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak na tym monitorku bedie wygladala gra w 640x480 ?

bedzie porozciagana

 

chodzi mi o to czy monitor rozciagnie obraz do wide screenu

tak

 

czy istanieje mozliwosc odpalenia gry z czarnymi pasami po boku z zachowaniem formatu 4;3??

to nie crt, wiec niebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie crt, wiec niebardzo

To kwestia sterowników - wystarczy że karta będzie wysyłała ramkę o rozdzielczości nominalnej ( z czarnymi pasami ) jak widziałem to na karcie GF 6600. Sam mam radeona ale myślę że też jest takie coś na ATI a jeśli nie ma to będzie/powinno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia sterowników - wystarczy że karta będzie wysyłała ramkę o rozdzielczości nominalnej ( z czarnymi pasami ) jak widziałem to na karcie GF 6600. Sam mam radeona ale myślę że też jest takie coś na ATI a jeśli nie ma to będzie/powinno :wink:

Ogólnie jest, ale nie przy wszystkich rozdzielczościach, nie zawsze, różnie jest przy 2D i 3D, różnie w overlay'u... ogólnie ruletka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...