Skocz do zawartości
BIEPIO

Czy Potrzebny Jest Nowy Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak kompa mam nowego nie dawno dostałem podczas znacznego obciazenia grafiki wywala się i automatycznie resetuje zwracajac bład w pliku sterowników grafy nv4_disp.dll

 

Mam zasilacz Tracer 400w do kompa

AMD 64 3500+ Venice

2X512mb GeIL Cl2

Gigabyte K8NXP SLI

GF7800GT

Seagate 200gb SATA NCQ

DVD-Rw LG

 

Odczyt parametrów z Speedfana

+3,3V 3,31

+5V 4,30

+12V 12,35

-12V 7,92

-5V 3,80

+5V 2,63

 

Ma ktoś pojęcie co może być nie tak czy zasilacz za słaby czy co a jak zasilacz to na co proponuje zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do takiego kompa nie kupował fortona, lub chiefa 350, tylko od razu 400... (też może chief 350 nie starczać)

1674047[/snapback]

Nie popadajmy w manie watow.. wezmy na przyklad sprzet z mojego podpisu. Wszystko podkrecone + 5 wiatrakow i.. leciwa 250-tka stykala. Teraz z nowym Taganem mam pewnosc ze co najmniej 150W jest w rezerwie i mowie tuaj o pracy pod obciazeniem. Trzeba takze pamietac, ze pradozernosc nowszych podzespolow nie rosnie wprostproporcjonalnie do wydajnosci. Taki 7800Gtx nawet wykrecony nie zzera o wiele wiecej pradu niz wykrecony Radeon 9800. To samo sie tyczy procka.

 

btw. za czasow gdy mialem zasilacz Coolermaster'a z watomierzem. przy procku 2.5GHz dwoch dyskach twardych i reszczcie jak w podpisie w stresie zzeral on ~ 200W..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co te chiefy mają takiego super kiedyś może były bardzo dobre teraz za 210zł to najlepszym wyborem będzie huntkey hk400ap do 110zł można np u pitera dostać lepsze sztuki modecoma400w co się dobrze trzymają, a do 70zł to fortron fsp250mdn do płyt co ciągną z lini 12V albo 300gtf do stsarszych płyt co ciągną z lini 5V, do tego waty swoją a ważna bardzo jest tolerancja ATX, poza tym nie ma co dawać odczytów ze speedfana bo to o kant tyłka można roztrzasnąć miernik w łapę i zmierzyć, może się restartuje bo masz gniazdko nieuziemione za wysokie temp i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczeliscię się panowie-wszyststkowiedzący-o-zasilaczach :wink: wykłucać a kolega ma dalej problem.

 

Miałem dokładnie ten sam błąd co ty, nv4_disp.dll i to nawet bez zbytniego obciążenia !

Absolutnie nie chodził tu o zasilacz tylko o stery do grafy. Zmieniłem na inne i od dwóch miesięcy nie oglądam już niebieskiego ekranu śmierci z tym błędem. Oczywiście wolałbym go już wogóle nie oglądać :angry:

 

Na początek pomieszaj ze starami.

 

EDIT: O zasilaczu to faktycznie mógłbyś pomyśleć...

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kubolo ten twój nowy nabytek to przypadkiem nie jest suszara?? ale chyba bardzo wydajna musiłbym zajrxzeć do ostatniego testu benita do tego bardzo dobra konkurencja dla huntkeya hk400ap ciekawe co by benito o nich powiedział bo cena praktycznie ta sama.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz taki sprzęt to polecam be-quiet takiego jak ja mam <lol> jest niesłyszalny i naprawdę dobry. 12v->12.25, 3.3V->3.35, 5v->5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... napiecia sie mierzy miernikiem a nie programem

1675035[/snapback]

dobrze prawisz, speedfan to jest loteria, pokazuje co mu sie wydaje ze jest a nie jest :], mam enermaxa eg465p-ve i w speedfanie pokazuje takie krzaczki jak np. 10,99 na linii +12, z deczka sie zdziwilem co to za odczyty, wzialem miernika w lapy i zaczalem mierzyc co i jak sie ma i trzyma 11,79 na wykreconym sprzecie ( barton 1,83 ghz@2,6 napiecie 1,95 , grafka radek x800pro 475@560 i ramki 900@1150), takze odczyty zupelnie inne niz to co poakzywal speedfan !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawisz, speedfan to jest loteria, pokazuje co mu sie wydaje ze jest a nie jest :], mam enermaxa eg465p-ve i w speedfanie pokazuje takie krzaczki jak np. 10,99 na linii +12, z deczka sie zdziwilem co to za odczyty, wzialem miernika w lapy i zaczalem mierzyc co i jak sie ma i trzyma 11,79 na wykreconym sprzecie ( barton 1,83 ghz@2,6 napiecie 1,95 , grafka radek x800pro 475@560 i ramki 900@1150), takze odczyty zupelnie inne niz to co poakzywal speedfan !!!

1675067[/snapback]

 

To jeszcze nic. Zobaczcie co u mnie speedfan pokazuje :lol2:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ;]

 

I miernik i programy pokazują te same napięcia w moim Atonie :)

A co do Tracerów to nie są takie złe.

Mojej Siostrze Tracer 350W ciągnie dysk 80gb, 256mb ramu, bartona 2500+ i radka 9200...

Ale jak możesz to weź szefa, albo tagana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kubolo ten twój nowy nabytek to przypadkiem nie jest suszara?? ale chyba bardzo wydajna musiłbym zajrxzeć do ostatniego testu benita do tego bardzo dobra konkurencja dla huntkeya hk400ap ciekawe co by benito o nich powiedział bo cena praktycznie ta sama.

co znaczy suszara??

widzialem w jakims tescie, znalazlem link na tym forum, zajal 1 miejsce wspolnie z jakims thermaltakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ;]

 

I miernik i programy pokazują te same napięcia w moim Atonie :)

A co do Tracerów to nie są takie złe.

Mojej Siostrze Tracer 350W ciągnie dysk 80gb, 256mb ramu, bartona 2500+ i radka 9200...

Ale jak możesz to weź szefa, albo tagana :)

1675168[/snapback]

Ale to nie to samo co A64 3500 i GF7800GT!! Ta sama firma robi te tracery co megabajty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od egzemplarza i tyle. Na pewno te mniej markowe są bardziej awaryjne ale nie róbmy z tego od razu wielkiego HALO!

Napięcia owszem sprawdza się miernikiem, ale możesz spróbować w Evereście popatrzyć w zakładce czujnik. Z własnych doświadczeń wiem, że Everest nie kłamie tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eskan pochwal się swoim konfigiem i psu (ciekawe czy będzie taka dysproporcja :>?). Kolega miał podobny sprzęt i uruchomiłem prime [;. Po zasiłce.

@Mkl sprawdź napięcia miernikiem i zobacz jak mu idzie :>? A na atona też uważaj.

@Excray zazwyczaj nie ma różnicy między programami bo używają one tych samych czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Excray zazwyczaj nie ma różnicy między programami bo używają one tych samych czujników.

Mylisz się. Sprawdź sobie w praktyce jak to wygląda. Owszem używają tych samych czujników ale nie wszystkie dobrze je odczytują. Są różne rodzaje chipów odpowiedzialnych za czujnik i jeśli program nie będzie dobrze go odczytywać to mu wyjdą krzaczki i tym sposobem jeden program poda jedną wartość a inny inną. Wiem bo sprawdziłem w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mkl sprawdź napięcia miernikiem i zobacz jak mu idzie :>? A na atona też uważaj.

1676213[/snapback]

Tracera nie mam jak bo obudowa zaplombowana, a Atona sprawdzalem miernikiem, slyszalem, ze Atony to Fortony pod inna nazwa, ale i tak za jakis czas planuje go zmienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domik ;)

 

Nie chodzi o porównanie. Naszemu koledze mającemu kłopoty chciałem zwrócić uwagę by poszukał też innych możliwości ich rozwiązania niż tylko zmiana zasilacza. Taka zmiana oczywiście mogłaby rozwiązać problem i zdecydowanie byłaby na "+". Jednak "tymczasowo" może wystarczy zmienić stery. Popróbować warto.

 

Peace !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...