Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mi przywieźli długo oczekiwaną NINJĘ Plus. Musiałem założyć coś lepszego bo na Pentagramie AlCu 100 temperatury na 805-tce były za duże (idle - 48, stres - 72) pasta silikonowa też się do tego przyczyniła. Musiałem oczywiście wyciągnąć płytę główną z budy, ale nie było problemu z zamontowaniem kaloryfera na płycie głównej.

Dołączona grafika

 

 

Pięknie zapakowana i wykonana Ninja + wentyl robią wrażenie ! (wielkością) Jednak nie obyło się bez szlifowania miedzianej podstawy. Fabrycznie była nierówna i chropowata.

Ciemniejszy kolor to "dołek"

Dołączona grafika

 

 

Trzy gradacje papierów wodnych (240;800;2500) załatwiło sprawę, glanc taki że oślepiało. :) Oczywiście razem z radiatorem zamówiłem pastę (a jakże) Arctic Silver 5 (moim skromnym zdaniem najlepsza), bez niej efekt byłby połowiczny. Przykręciłem podstawę (nie zdejmować papieru z taśmy samoprzylepnej bo potem nie odkleicie) Fakt jest faktem: duży to on jest jak ...., ale jaki efekt !

Dołączona grafika

 

 

Skręciłem wszystko, założyłem wentyl Scythe i odpaliłem kompa. Na dzień dobry system pokazał mi (idle) 35 stopni (!!!) to jest 13 stopni mniej niż na Pentagramie ! Zaraz odpaliłem kodowanie DVD i na stuprocentowym obciążeniu obu rdzeni pokazał 48 - 49 stopni :D To jest tyle ile na Pentagramie w idle :D I o to chodziło, jak się pasta ułoży pewnie jeszcze spadnie o stopień - dwa.

Dołączona grafika

 

 

Powiem szczerze że nie spodziewałem się aż takiego spadku temperatury ! Wentyl podpięty do płyty głównej kręci się na 1231 rpm. i jest praktycznie niesłyszalny w dzień ( cichutki szum wieczorem jak się robi ciszej wokoło) ale w porównaniu z Pentagramem to jest błoga cisza !

Przy okazji zapytam o link (lub nazwę) do jakiegoś programu który pozwoli regulować prędkość obrotów wentyla programowo z poziomu windy.

Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić więcej fotek z tej operacji.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam o link (lub nazwę) do jakiegoś programu który pozwoli regulować prędkość obrotów wentyla programowo z poziomu windy.

Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić więcej fotek z tej operacji.

Wlasciwie to nie moj topic ale skoro mam cos do powiedzenia to powiem ;)

Czy twoja plyta nie ma czegos takiego jak Q-fan? Bo to by rozwiazalo twoj problem. Watpie zebys nie mial (ja na P4P800 mam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oceniam ta Ninje cieniutko. Po jednodniowej ekploatacji pozbylem sie tego bydlaka i zamienilem na Thermalright Ultra-90 i co?

thermalright mniejszy lzejszy o polowe a temperatury praktycznie identyczne.

 

A jakosc wykonania Thermalrighta do Scythe ninja to niebo a ziemia. Dodajac ze Scythe nie chce wypuscic koszyka na AM2 a Thermalright juz to zrobil to moim zdaniem ninja wcale nie jest taka rewelacyjna, a juz napewno nie jest warta swojej ceny!

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj procesor raczej nie pokazuje możliwości obu coolerów. Podłącz oba pasywnie pod grzałkę do wody np. 150W i się przekonamy który lepiej się sprawdzi

A jaki jest sens tego "wyczynu"??

 

 

Kupuje chlodzenie na proca czy na grzalke do wody? Ja porownalem oby dwa w tych samych warunkach i takie sa moje odczucia.

Dla mnie nieporozumieniem jest ladowanie takiego bydlaka do kompa jak przy mniejszych o polwe wymiarach gabarytowych i wagowych mam to samo. O jakosc zapakowania i wykonczenia chyba nie ma sensu pisania bo kto mial jakikolwiek produkt z thermalrighta wie o czym mowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Ninja ma służyć jako wydajne chłodzenie, lub jako pasywne chłodzenie - w obu zastosowaniach sprawdza się idealnie, a to że jest cieżka albo duża... coś za coś. Jakbyś miał Pentium D to inaczej byś śpiewał.

 

Comparing the two on the same platform shows that the Ultra 90 lags slightly behind the XP-90C by about 2ºC on average

 

XP90C jest o 8C gorsza od Ninjy w teście dzikie.net.... N/C.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mial jakikolwiek produkt z thermalrighta wie o czym mowie.

 

u mnie ninja zastapiła ultrę -róznica 7 st (2xsp2004) wiec nie mów tak hoooopp

poza tym jakośc wyrobów tr jest bezdyskusyjna ( wydajnosciowo ciut niestety gorzej) to nie bardzo wiem co masz do jakosci ninjy

w mej ocenie oba są wykonane doskonale i nie ma sie do czego przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem obydwa testy ktore tu przytoczyles.

Osobiscie ja porownywalem oby dwa coolery na czym stracilem 30PLN(odsprzedaz ninji) wiec moje wrazenia opisalem wyzej.

 

Tylko wez porownanie ze to jest Ultra-90 chodzaca z wentylem 92mm a ninja z 120mm po prownaniu z Ultra-120 dopiero ninja pokazalaby swoje slabe strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a ma ktoś już Mine? Szukałem po necie i wychodzi na to ze z wentylkiem jest wydajniejsza od ninji, a w passive zaledwie kilka (3-4) stopni gorsza, a co najlepsze kosztuje 30pln mniej niz ninja czyli około 130zl... mam ochote se cos takiego sprawić wkrótce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errorx - Moja płyta posiada funkcję Q-fan, jednak nadal poszukuję programów do kontroli wentyli z poziomu windy.

LK -Każdy ma prawo do swojej opinii :) Co do Ninji to fakt że jest duży, ale o to przecież chodzi - o dużą powierzchnię odprowadzania ciepła. Chłodzenie kupuje się pod procesor jaki się ma, a pod Pentium D jest to bardzo wydajne chłodzenie które pokazuje ile jest warte jak obciążysz dwa rdzenie na 100% i popracuje tak pare godzin z temperaturą 50-55 stopni. (a nie 70-80).

Z tą grzałką to był tylko przykład :D Sarkazz to było sarkastyczne :lol:

Większość jednak (tak sądzę) kupuje chłodzenie nie dla pięknego wyglądu i ślicznego opakowania TYLKO dla osiągów i wydajności, a wygląd to dla mnie marginalna sprawa.

Jak widać Scythe Ninja ma niższą temperaturę:

Dołączona grafika

 

Ale każdy może kupić to co mu się PODOBA.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o "podoba" caly aspekt wizualny jest tylko dodatkiem ktory milo miec! I ktory odzwierciedla jak dana firma traktuje swoich klientow.

 

A wielkosc wielkoscia ale bez przesady. Thermalright jest o POLOWE mniejszy, lzejszy i ma praktycznie takie same wyniki.

 

Nie wspominajac juz o Vcore 1,65 i 2520MHz w tym tescie gdzie na A64 praktycznie kazdy jedzie ~ 1,45V Ja mam 2700MHz na 1,4V co niejest wcale super wynikiem.

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie oszukujmy sie ten test sredni jest. kto normalny jedzie na A64 1,65V na codzien?

2.) 2520MHz przy 1,65V gdzie pierwszy lepszy Venice robi 2700MHz na 1,40V

 

A my tu mowimy o normalnym oc i uzytkowaniu kompa. Ale inaczej cos stwierdze.

 

Wiesz te 10-20C to sa Twoje domysly... Wez jedno pod uwage ze coolery Thermalright sa o POLOWE MNIEJSZE GABARYTOWO I WAGOWO a mimo wszystko dorownuja konkurencji pod wzgledem wydajnosci.

 

Wiec ja sie spytam inaczej. Skoro w takim razie Ninja jest dwa razy wieksza i ciezsza to gdzie to sie przeklada na wydajnosc?

 

I mimo wszystko powyzsze wywody sa moimi wnioskami do ktorych doszedlem po uzytkowaniu Scythe Ninja plus oraz Thermalright Ultra-90 i zdecydowanie wole produkt Thermalright.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiste jest że lepiej mieć mniejszy, lżejszy cooler, jeśli wydajność nie jest na pierwszym planie. Ale w zastosowaniach pasywnych na dwurdzeniowych prockach - do widzenia jakiekolwiek kompromisy - liczy się wydajność. Poza tym " pierwszy lepszy Venice robi 2700MHz na 1,40V" - mylisz się, i to bardzo. Jakby porobili testy na Pentium D 4GHz to byś zobaczył co daje Ninja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym " pierwszy lepszy Venice robi 2700MHz na 1,40V" - mylisz się, i to bardzo

Ja kupilem 2 pierwsze z brzegu boxy z proline i oby dwa tak chodza B) stad to stwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że ostatnie E6 się dość ładne trafiają, PITer znalazł takie co raczej we wcześniejszych E6 się nie zdrzało :wink:

 

Edit:

A wiem, wiem... też mnie to zaskoczyło, bo niejeden dpmw by się takiego OC nie powstydził ale większość E6 to kaszana, ja miałem niby 2,94 na 1,7V ale 2,7 1,4V nigdy

Bo te wczesniejsze venice byly kiepskie, ostatnio jaks lepszy wypust jest. Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że ostatnie E6 się dość ładne trafiają, PITer znalazł takie co raczej we wcześniejszych E6 się nie zdrzało :wink:

A wiem, wiem... też mnie to zaskoczyło, bo niejeden dpmw by się takiego OC nie powstydził :lol2: ale większość E6 to kaszana, ja miałem niby 2,94 na 1,7V :lol2: ale 2,7 1,4V nigdy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobrze wiadomo że temperatury na AMD i na Intelu to dwa różne światy, tym bardziej Pentium D. U posiadaczy AMD możliwe że lepiej sprawować się będzie Thermalright Ultra-90 a na dwurdzeniowym Intelu wydajniejszy jest Ninja Plus.

Zabawa zaczyna się po podkręceniu, na fabrycznych taktach wystarczyłby mi box-owy cooler, ale nie po to kupiłem 805-tke żeby muliła się na 2,66 GHz. Ten procek dopiero zaczyna się rozkręcać na 3,5 GHz - i wtedy zaczyna być potrzebne wydajne chłodzenie bo zaczyna grzać i to ostro. I tak jak powiedział Sarkazz nie ma kompromisów, Pentagram odpadł, nie próbowałem już nic innego tylko od razu kupiłem Ninje i jest super.

porównanie poprzedniego z aktualnym radiatorem:

Dołączona grafika

 

Tak na marginesie szczerze wątpię czy ten Thermalright z trzema heatpipe będzie lepszy od Ninja z sześcioma! Jeszcze nie znalazłem testów w których biorą udział te dwa kaloryfery. mam nadzieję że ktoś to zrobi niebawem.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens tego "wyczynu"??

Kupuje chlodzenie na proca czy na grzalke do wody? Ja porownalem oby dwa w tych samych warunkach i takie sa moje odczucia.

Dla mnie nieporozumieniem jest ladowanie takiego bydlaka do kompa jak przy mniejszych o polwe wymiarach gabarytowych i wagowych mam to samo. O jakosc zapakowania i wykonczenia chyba nie ma sensu pisania bo kto mial jakikolwiek produkt z thermalrighta wie o czym mowie.

Nie rozumiem co Cie tak boli rozmiar ninji. Masz jakis kompleks? :D Czy biegasz po wnetrzu kompa? Rozwieszasz tam pranie?

 

Ja moge isc dalej - nieporozumieniem dla mnie jest ladowanie do kompa takiego Termalrighta jak przy mniejszych gabarytach i wadze mam cos lepszego - np bloczek wodny Termita. Tak bedziemy gadac?

 

Waga. Urwalo Ci sie cos? Ulamalo? Ninja zdeformowal Ci mobo? Cooler odpadl od procka? Bo tez nie rozumiem tego argumentu.

 

Ja zalozylem Ninje, zamknalem kompa i zapomnialem o sprawie. I ciesze sie niskimi temperaturami. Nie meczy mnie po nocach fakt jakiego to ' ciezkiego bydlaka' mam w kompie.... Mam ustawione wlaczanie sie Fandera 120mm na Ninji od 42 stopni. Bardzo rzadko sie to zdarza. Jade caly czas na ~2900MHz przy 1,55v.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co Cie tak boli rozmiar ninji. Masz jakis kompleks? :D Czy biegasz po wnetrzu kompa? Rozwieszasz tam pranie?

 

Ja moge isc dalej - nieporozumieniem dla mnie jest ladowanie do kompa takiego Termalrighta jak przy mniejszych gabarytach i wadze mam cos lepszego - np bloczek wodny Termita. Tak bedziemy gadac?

 

Waga. Urwalo Ci sie cos? Ulamalo? Ninja zdeformowal Ci mobo? Cooler odpadl od procka? Bo tez nie rozumiem tego argumentu.

 

Ja zalozylem Ninje, zamknalem kompa i zapomnialem o sprawie. I ciesze sie niskimi temperaturami. Nie meczy mnie po nocach fakt jakiego to ' ciezkiego bydlaka' mam w kompie.... Mam ustawione wlaczanie sie Fandera 120mm na Ninji od 42 stopni. Bardzo rzadko sie to zdarza. Jade caly czas na ~2900MHz przy 1,55v.

 

Pozdrawiam

Tak mam kompleks chce byc wiekszy. Obecnie mam takie wymiary.

- bieceps 43cm

- klatka 125cm

 

Cwicze juz 3,5 roku i nadal jestem "maly" :lol:

 

PS. My mowimy o AC a nie o WC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ninji i nie zaluje jej zakupu

zrobilem na niej ponad 4.5GHz na PD 805 i wiem ze niewiele coolerow potrafiloby ochlodzic takiego potwora (mowimy tu o poborze ok 350wat przez procesor, a ile w cieplo idzie...)

ninja do tego jeszcze dosc goraca byla (siwtnie spadaja tempy zaraz po lekkim ziwekszeniu obrotow wiatraka - czyli ze potrafi duzo duzo ciepla przetransportowac... a to juz zasluga 6 heatpipe'ow

gdyby tylko wiecej blaszek/listkow bylo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ninji i nie zaluje jej zakupu

zrobilem na niej ponad 4.5GHz na PD 805 i wiem ze niewiele coolerow potrafiloby ochlodzic takiego potwora (mowimy tu o poborze ok 350wat przez procesor, a ile w cieplo idzie...)

ninja do tego jeszcze dosc goraca byla (siwtnie spadaja tempy zaraz po lekkim ziwekszeniu obrotow wiatraka - czyli ze potrafi duzo duzo ciepla przetransportowac... a to juz zasluga 6 heatpipe'ow

gdyby tylko wiecej blaszek/listkow bylo....

Z tymi 350w to przesadziles, a gdyby bylo wiecej blaszek/listkow wplyneloby to negatywnie na prace w trybie pure pasive ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem :( Połamała się śruba mocująca od backplate-a ( wkręca się w tą śróbkę inną śrubę ze strony koszyczka). Gdzie to cholerstwo można zakupić?

PS- czy ktoś wie, czy w zestawie z moją płytą głowną był backplate? Nie pamiętam, czy był, wiem że w K8NS wystepował plastykowy- czarny.

 

Nieźle się zdygałem- dobrze, że mi to całkiem nie odpadło- temperaturka na mocno przekszywionym radiatorku wynosiła 75 stopni. Zauważyłem to, jak matka odpaliła Kyodai i zawisł - 2 dni, a może i dłużej mi tak chodził :|

 

Update- kupiłem śrubkę i nakrętkę. Wkręciłem w koszyk i zakręciłem z tyłu backpale-a. Spiłowałem wystającą z nakrętki śrubkę i jest ok ;). Pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło :|

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie odnośnie backplate'a, płyta, na której będę montował Ninje (jak tylko przyjdzie paczka :) ) to Asus A8V, płyta ta ma porządnego backplate'a (tak mi się przynajmniej wydaje) -metalowy, dodatkowo dopasowany do płyty. Czy w takim razie można zamontować koszyk do tego backplate'a, czy jest to niewskazane ??

Dołączona grafika

 

Obawiam się już tego montażu, z wypowiedzi tutaj wynika,że wszytsko trzeszcz, tak dużej siły trzeba użyć, macie może jakies wskazówki, jak zrobić to delikatnie i bez ryzyka uszkodzenia...

 

 

pozdrawiam,

feral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się już tego montażu, z wypowiedzi tutaj wynika,że wszytsko trzeszcz, tak dużej siły trzeba użyć, macie może jakies wskazówki, jak zrobić to delikatnie i bez ryzyka uszkodzenia...

pozdrawiam,

feral

Siły, można użyć, tylko po co :?:

 

Jeśli nie chcesz się specjalnie gimnastykować instalacją samej Ninja'y do koszyka "ninjowego" to zapinaj "łapki" po przekątnej. Zakładałem i zdejmowałem kilka razy Ninję i nigdy nie musiałem się mocować :)

 

Po instalacji zakładasz wentyl na drucikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady z tym trzeszczeniem. Po pierwsze musisz dokładnie i mocno zamocować podstawę i mocowanie radiatora. Płytę główną połóż na równym (nie śliskim) podłożu, musisz zadbać żeby przy dociskaniu radiatora nie przesunęła się płyta (najlepiej jakby ktoś znający się na rzeczy przytrzymał Ci płytę). Kładziesz radiator na procek, jedną ręką dociskasz go z góry żeby równo dolegał do procka a drugą spokojnie zapinasz zapinki po przekątnej. Do zapięcia trzech pierwszych nie potrzeba używać dużej siły, dopiero ostatnia wymaga trochę siły. Złap ją mocno - dognij w dół i spokojnie zapnij.

Najważniejsze to żeby wszystko leżało równo i nie "latało" po całym biurku.

U mnie to wyglądało tak:

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...