Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

C2D, nie oskalpowałem, chyba nawet się nie da.

A temperatury spadły mi w stresie po zmianie pasty o 8 stopni, więc jeżeli ktoś się zastanawia nad zmianą pasty to polecam CLP, naprawdę bardzo dobra pasta, ciężko się ją rozprowadza, ale w połączeniu z Ninja robi swoje.

Z chłodzenia boxowego nie pamiętam temperatur, ale napewno były wyższe.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wypada ninja w porównaniu z WC bo wlasnie sie zastanawiam czy nie dac sobie spokoju i kupic ninja + fander...

 

co do CLP - niestety - utrata gwarancji jednak to chyba za duzo jesli chodzi o pastę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem i w przypadku A64 3000+ w idle od 5 do 8 stopni roznicy

a stress roznice oczywiscie dużo wyższe ponad 15stopni.

oczywiscie to tylko moj przyklad , wszystko zalezy jakie WC i jaki procesor.

 

PS.

czy zalozenie rękawa na Ninje który zablokuje uciekanie powietrza do gory i dołu, będzie dawał zauważalną różnice w temperaturach ?

czy może wręcz przeciwnie powietrze w Ninja musi miec swodobny przepływ we wszystkich kierunkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się wq na amd, procki wyglądają tak samo, koszyk nic nowego nie wnosi tylko wygląda inaczej wtf

 

moze ktos gdzies kiedyś puści w świat troche ramek pozwalających na montowanie chlodzenia z 939/754 na am2

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod AM2 Scythe zrobiła Infinity i Mine o ile mnie pamięć nie myli

Więc Ninja spisana na straty.

- otóż nie. Ninja dla AM2 wyjdzie za kilka miesięcy.

http://www.scythe-usa.com/computex/2006/images/img_3265.jpg

http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...amp;articID=464 (Ninja PLUS AM2 ready they changed the clip so it can mount on AM2 socket. Release should be in 3-5 months)

http://www.techpowerup.com/reviews/Compute.../images/big.jpg

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=1308 (post 1. i 4.)

 

P.S. Ninja Mikro/Mini natomiast pojawi się na rynku w przedziale od 4 do 10 miesięcy (mailto z zapytaniem o niniejszy produkt wysłałem do Scythe osobiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Scythe nie ma zamiaru sprzedawać żadnego mocowania dla Ninja @ AM2, ale pewnie jakaś mądra głowa coś wymyśli, szkoda by było pozbywać się takiego fajnego kloca przy przesiadce na nową platformę :sad:

Zawsze mozna na core duo tam ninja pasuje bez problemu :D Ale jesli maja aspiracje do bycia naprawde dobra firma to powinni wydac jakas zapinke. Do zalmanow i XP90/120 zapinki pod 775 wyszly i to jest dbanie o klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja stalem sie szczesliwym posiadaczem Ninjy. pierwszy rzut oka : ogromna ;)

 

szczerze to myslalem ze bedzie mniejsza, i ze te "zeberka" beda grubsze, te moge wyginac :)

 

zamontuje wieczorem i obczaje temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a to ciekawe bo ja sie tyle naczytalem o tym jaka jest wielka , ze jak dostalem do reki pudelko to sie zdziwilem ,ze taka malutka jest :D

 

Acha jak bedziesz montowal to polecalbym zalozyc wentylator zanim wlozysz plyte do obudowy - nie ma nic gorszego niz silowanie sie z tymi drucikami juz w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jak bedziesz montowal to polecalbym zalozyc wentylator zanim wlozysz plyte do obudowy - nie ma nic gorszego niz silowanie sie z tymi drucikami juz w srodku.

racja, szkoda ze nie przeczytalem tego wczesniej ;) swoja droga zdziwilem sie ze tylko 2 srubki backplate i koszyk trzymaja takiego kolosa :0, pomyslane tez bylo mocowanie koszyka - srubke wkreca sie w srubke ;)

 

temperaturki spadly o jakies 4-5* ale i tak bylo warto ;)

 

oczywiscie szkoda ze nie pasuje na socket A i am2 ale coz... przezyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupic/zamienic sie za wc za Scythe Ninja PLUS ;] i czy ona uciagnie mojego proca? :D bedzie tak wydajne jak wc? p.s moj proc to pentium 4 506@4.5ghz~1.5v;] i 38*C w idle;] wiec mysle ze ta ninja z 43*C da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teat u mnie scythe sie srednio spisuje ale moze u Ciebie lepiej , ja bym sie pisal na taka zamiane.

tzn.? mowicie ze 10*C wiecej <_< hmmm ale wc mnie juz wkur**** małe ot wylalem dzis 5 l wod na podloge;/;/;/;/ , no ale jak zamontuje na nia 4 wentyle 120x120mm;] da rade;] heh no bo 4.7ghz~1.55v leci a ninja powinna dac rade do 5ghz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest raz jeszcze dzieki za pomoc :]

ninja juz siedzi na procu i chlodzi, w tej chwili 43* na pasywie, bez obiegu powietrza w budzie

procek default, napiecie okolo 1.4, w stresie dobija do 57, dalej nie sprawdzalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ninje kupilem za 125zl, a infinity kosztuje ok 170

 

przesiadlem sie z big typhoona. sam sie zdziwilem co do temperatur :0

 

A jak duża była różnica?

 

 

Co do Ninji na AM2, taką dostałem odpowiedź od jednego ze sklepów przy okazji pytania kiedy będa mieli dostępne zwykłe Ninje:

 

"Tak będzie pod koniec miesiąca. Będzie to nowy model (trochę zmieniony), ale nadal o nazwie Ninja.

Wedle zapowiedzi będzie troszkę droższy od poprzednia. Będzie obsługiwał AM2 i będzie bardziej wydajny"

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...