Skocz do zawartości
Gość BarTweak

Dyski Ata 133 Vs. Ata 150 / Ata 300

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu gnębi mnie to pytanie jaki dysk wybrać, ATA 133 wolniejszy od ATA 150/300, ale za to bardziej wytrzymałe i nie padają tak jak dyski Sata, właśnie może ktoś napisać coś jeszcze o tych, które padają etc.

Zatem tutaj jest pytane: który dysk lepiej wybrać? UWAGA: nie liczy się kasa i podzespoły, który to wykorzystają... po prostu co lepiej wybrać, mile widziane testy, nie chce tekstów w stylu, a to jak padnie masz gwarancje itp. itd. bo to się mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest udowodnione na wielu pacjentach, że częściej się psują i padają dyski Sata niz ATA 133!

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem? jak nie wiesz czym się rozni pata od ata133 to nie wiem co robisz na tym forum (ahaha, a moze kolejnego posta napiszesz zeby "ukazac" jak bardzo cos tam ?) :lol2:

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej od razu rostrzygne spor bo jak znam tweaka to sie zaczniecie klocic >>

PATA - Parallel ATA - równoległy przesył danych - czyli taśma 40pin/80 zyl

SATA - Serial ATA - szeregowy przesyl danych - czyli ta fajna mala tasiemka (ma 7 pin z czego 2 pary przesyl danych - 4 zyly danych - a 3 zyly to GND czyli jakby "ekranowanie" po prostu eleminuje zaklocenia sygnalow, tak dla przypomnienia w SATA 150MB/s dane sa przesylane z przedkoscia 1,2 GHZ !!! wiec nie ma co sie dziwic ze mogly byt powstac jakies zaklocenia)

no wiec dalej panowie nie spierajcie sie o to kto ma racje a kto madrzejszy, tak na przyszlosc uwazajcie co piszecie abyscie sie nie klocili o cos co byloby moze waszym bledem pisowni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu gnębi mnie to pytanie jaki dysk wybrać, ATA 133 wolniejszy od ATA 150/300, ale za to bardziej wytrzymałe i nie padają tak jak dyski Sata, właśnie może ktoś napisać coś jeszcze o tych, które padają etc.

Zatem tutaj jest pytane: który dysk lepiej wybrać? UWAGA: nie liczy się kasa i podzespoły, który to wykorzystają... po prostu co lepiej wybrać, mile widziane testy, nie chce tekstów w stylu, a to jak padnie masz gwarancje itp. itd. bo to się mija z celem.

1683373[/snapback]

 

Jest udowodnione na wielu pacjentach, że częściej się psują i padają dyski Sata niz ATA 133!

1683412[/snapback]

[ciach!]ły i bzdury wypisujesz

jedyne dyski które psują się na dzień dzisiejszy na skale masową to ATA WD CAVIAR 80GB 2/8MB, koniec kropka ... i nie opowiadaj już więcej bajek nie wiadomo skąd wziętych o większej awaryjności SATA w stosunku do ATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech widac nie znasz sie na rzeczy tylko duzo mowisz.

1683853[/snapback]

co Ty do mnie mówisz?

obracam takimi rzeczami od dwóch lat i Ty mi próbujesz wmówić, że nie wiem które dyski się psują a które nie i że się nie znam? :mur:

wiem, że pewnie chciałbyś przeczytać tu komentarze potwierdzającę Twoje "wiadomości" ale tak się nie stanie, ponieważ to co napisałeś w pierwszym poście to jedna wielka bzdura o czym wspomniał już bartezjusz

więcej powagi człowieku <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BarTweak: ja NAPRAWDE nie wiem czym sie rozni pata od ata133 bo to jest to samo... ata133 jest podtypem pata tak samo jak ata33 ata66 ata 100 ata 133 - wszystko to jest pata. To tak jakby napisac ze jablko jest lepsze od owocu bo rzadziej gnije...

 

edit: domik: mam wieksze doswiadczenie jesli oceniac po czasie zalozenia konta :P lolx

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier.... ooo na prawde to jest to samo nie klamiesz? (zachowanie 15-latka) <_<

kont tutaj juz mialem z 5 i jestem od poczatq forum czlowieq, liczy sie wiedza,ktorej Ci brak, a nie czas zarejestrowania sie na forum...

@kucyk Ty chyba pracujesz w sklepie...? i nie zauwazyles, ze jest wiecej reklamacji dyskow sata?

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zartowalem :) chodzilo mi o to ze to raczej glupie stwierdzenie porownywac czyjas wiedze do czasu spedzonego na forum (btw od kucyka jestem dluzej o pare dni ;P choc wcale nie twierdze ze wiem wiecej od niego, ale malo tez nie wiem :) ).

 

BarTweak: tak to naprawde to samo... i nie wiem czemu ty twierdzisz inaczej ( teraz widze ze poprawiles swoja wypowiedz, ale bylo cos takiego "Jest udowodnione na wielu pacjentach, że częściej się psują i padają dyski Sata i PATA niz ATA 133!" - i to wlasnie tego sie tak uczepilem ).

 

No a BarTweak nie dosc ze nie wytlumaczyl mi jaka jest roznica miedzy pata i ata133 to jeszcze stwierdzil ze powinienem to wiedziec i to ON ma racje...

 

A wracajac do glownego tematu: ja nie uwazam zeby dyski sata czesciej sie psuly od sata. Przeciez producenci czesto wypuszczaja te same modele dyskow w 2 wersjach, rozniacych sie tylko nieznacznie elektronika i interfejsem, a to nie te rzeczy sie psuja w dyskach tylko czesci mechaniczne. No chyba ze w fabrykach pracuja jacys zgryzliwi emeryci-spoleczniaki co to specjalnie uszkadzaja wszystkie "nowe szatanskie wynalazki"

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. PATA=ATA

SATA nie jest bardziej awaryjny i tutaj BarTweak mógłbyś poprzeć czymś swoją tezę!

 

A inna sprawa, że wydajność SATA ma przewagę tylko wtedy, gdy wykorzystujemy transfer wewnętrzny dysku, bo sam odczyt i zapis, to już inna bajka i tutaj różnice w wydajności są minimalne i to nie zawsze na plus technologii SATA.

 

Sata to przede wszystkim mniej niepotrzebnych kabli w obudowie, możliwość podłączenia w "locie" HDD i technologia NCQ. Na pewno przyszłościowo lepiej zaopatrzyć się w dysk Sata, ale w tej chwili jeśli planujesz podpiąć go pod tego ABITa w sigu, który ma kontroler SIL3112 korzystający z magistrali PCI, to raczej nie polecam, bo może się okazać że będziesz miał mniejszą wydajność.

 

PS: zmień tutył tematu, zakradł ci się chochlik

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuje aby nie robić postfuckerstwa :blink: :lol2:. Piszę Ci już 3 raz że nie napisałem sam staż forum ale "i" ilość postów "i" to że był modem. SATA wcale częściej się nie sypią. Zmienia się tylko interfejs.

Ps. Gartuluje że jesteś tak mądry że potrafisz ocenić że pisze bezsensownie. Dziękuje

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BarTweak: imho aktualnie wiecej dyskow sata trafia do serwisu bo wiecej jest ich kupowanych... Twoj znajomy chyba policzyl ilosci oddanych dyskow a nie stosunek liczby oddanych do liczby kupionych. Awaryjnosc powinna byc taka sama

 

PS Domik: propagujesz postfuckerstwo ? :) Lepiej pisac madrze i rzadko niz czesto i bezsensownie ^^

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teze poparlem na tym, ze gosc robi w serwisie i mi mowi zeby lepiej lupic ATA 133.

1684655[/snapback]

no to rzeczywiście masz niezłe "dowody" :blink: :D

 

tak sie składa, że mam dostęp do takich informacji i nie opierają się one tylko na "statystykach" jednego serwisu jakiegoś sklepiku na zadoopiu...

wkurzasz mnie człowieku, wystosowałeś zapytanie w pierwszym poście, że niby chcesz się dowiedzieć czy SATA się sypie częściej, 5ta osoba mówi Ci że tak nie jest, a Ty odopowiadasz na to głupimi postami

dalej Cię "gnębi" to pytanie?

dorośnij dziecko lepiej...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta Kucyk to idealnie skomentowal, nic dodac nic ujac.

Domik: ja wcale czegos takiego nie mialem na mysli. Wybacz ze zle ubralem w slowa to co chcialem powiedziec :).

Podsumowujac:

1) "BarTweak zobacz na czas dołączenia Kucyka, i ilość jego postów i jakie ma doświadczenie ..........."

- "doswiadczenie" zrozumialem jako staz na forum, nie wiedzialem o innych zaslugach

- skojarzylo mi sie to ocenianiem wiedzy czlowieka na podstawie daty dolaczenia i liczby napisanych postow

- uznalem ze to zly sposob oceniania czyjesc wiedzy i zazartowalem ze jestem dluzej na forum

- co do propagowania postfuckerstwa ktore "ci zarzucilem" to byla to ironia spowodowana wyzej wymienionymi przemysleniami ( porownanie czyjesc wiedzy do liczby postow. Wiele tu cichych osob ktore posiadaja ogromna wiedze, a duzo pisac to moze i byle lama )

- wiec jeszcze raz: Dla mnie twoja wypowiedz zabrzmiala jakbys ocenial ludzi na podstawie czasu na forum i ilosci postow i jedyne co zrobilem to nie zgodzilem sie z tym (nie ujmujac nic Kucykowi ktorego miales na mysli). Reszta moich postow skierowanych do ciebie to byla ironia. Nie zarzucam ci postfuckerstwa, ani nie uwazam ze piszesz bez sensu (o pisanie bez sensu to chodzilo mi o liczne wypowiedzi lamek nabijajace niepotrzebnie posty).

 

2) Co do BarTweak'a

- Powiedz mi kolego o co ci chodzi ? Napisales ze dyski PATA roznia sie czyms od ATA 133 ( mimo ze tak nie jest ), a gdy poprosilem cie o wytlumaczenie powiedziales ze powinienem to wiedziec. Domyslam sie wiec ze uwazasz iz miales racje piszac ze PATA =/= ATA133 i probowalem cie przekonac ze tak nie jest.

- "ech lepiej juz nic nie mow..." Czyli uwazasz ze

BarTweak: imho aktualnie wiecej dyskow sata trafia do serwisu bo wiecej jest ich kupowanych... Twoj znajomy chyba policzyl ilosci oddanych dyskow a nie stosunek liczby oddanych do liczby kupionych. Awaryjnosc powinna byc taka sama

to byla wypowiedz nie na poziomie ? Twoj kolega ze sklepu uwaza ze dyski ATA 133 rzadziej sie psuja niz SATA. Oprocz tego nic nie wiemy o twoim koledze, procz tego ze pracuje w jakims sklepie. Powiem Ci ze rozmawialem ostatnio w sklepie komputerowym gdzie koles stwierdzil ze "good ram cl 2.5 niczym nie rozni sie od kingston'a cl 3.0", "Ze Tracer robi wysmienite zasilacze i zupelnie nie wie dlaczego sie ich czepiam i nie chce miec. Przeciez one nawet aktywne pfc maja", "Seagate jest do [gluteus maximus], a samsunga to by w zyciu nie kupil. Polecal mi natomiast caviary ktore jak twierdzil sa bardzo ciche i niezawodne", "jak spytalem sie o wentylatorek 120mm na nagrzewnice to podal mi jakas noname 80tke i spytal czy to moze byc - powinno wystarczyc". Jak widac kompetencje pracownikow sklepow komputerowych nie zawsze sa takie jak byc powinny i nie mozna ufac kazdemu z nich. Zalozyles ten topic ale gdy ktos ma opinie niezgodna z tym co powiedzial ci kolega to mieszasz ja z blotem. No i niezly rotfl ze siedemnastolatek stwierdzil ze jestem infantylnym pietnastolatkiem. Skoro dla ciebie 15'latek to dzieciuch to dokladnie to samo moge pomyslec o tobie, bo roznica wieku ta sama (ale wcale tak nie mysle). Zapewniam cie tez ze 15 lat juz dosc dawno (jakby nie patrzec prawie 1/4 mojego zycia temu ;p ) temu skonczylem. To raczej ty zachowujesz sie dziecinnie bo nie dociera do ciebie co sie mowi. A tak w ogole to po co ci bylo 5 kont na tweaku ? Nikt z toba nie chcial rozmawiac na tamtych bo bylo widac ze do ciebie nic nie dociera ?

 

PS. Wiem ze kur*wa nie potrafie pisac i znow ktos zrozumie to co napisalem nie na ten sposob co bym chcial.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BarTweak:

 

Aż zadzwoniłem do znajomego ze sklepu, żeby sprawdził. W ciągu ostatnich 3 miesięcy ilość sprzedawanych dysków sata jest ponad 2xwiększa niż ata. Jeżeli czegoś sprzedawane jest 2x więcej, to wiadomo, że 2x częściej będzie widziane w serwisie, prawda? A goście w serwisach zbyt często serwują opinie typu A to syf, kup B bo prawie nie trafia do sewisu, ignorując fakt, że A jest kupowane na skale masową, a B od czasu do czasu.

 

A niezależnie od tego - proponuje zakończyć kłutnie i skupić się na temacie. Każdy następny pyskacz dostanie 10% za kolejne rozpoczęte zdanie o charakterze wycieczki osobistej.

 

Miłego dnia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nargil no to właśnie mi chodzi i uwierz że ja jak czegoś nie wiem to nie piszę (chyba że zrobie błąd). Cały czas pisałem że Kucyk wie co pisze [;. I nie lubie ironii a dwa chodziło mi cały czas oco tobie chodziło. Ja na podstawie ilości postów ale po treści wyciągam wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...