Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

no to wychodzi na to, że jakbym dokupił zewnętrzny tuner TV (a mam w planach) i podłączyłgo do takiego LCD to będę miał obraz kwadratowy taki jak na zwykłym monitorze

 

tylko jeśli ja będę chciał mieć obraz na całym ekranie nawet ze zwykłego programu TV to jest jakaś funkcja żeby rozciągnąć taki obraz do panoramicznego czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi na to, że jakbym dokupił zewnętrzny tuner TV (a mam w planach) i podłączyłgo do takiego LCD to będę miał obraz kwadratowy taki jak na zwykłym monitorze

 

tylko jeśli ja będę chciał mieć obraz na całym ekranie nawet ze zwykłego programu TV to jest jakaś funkcja żeby rozciągnąć taki obraz do panoramicznego czy nie?

Po pierwsze format 4:3 w TV nie będzie wiecznie ( już jest coraz więcej audycji w 16:9 )

 

Po drugie normalnie każdy LCD bez wybrania letterbox rozciąga obraz na cały ekran - zniekształcając kadr - to oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@futureman

Jak podlaczysz tuner TV do takiego monitora to obraz bedzie rozciagniety na caly ekran lub z czarnymi pasami po bokach (jak sobie ustawisz tak bedzie). Z tego co sie orientuje to Samsung 215TW ma funkcje zoom dzieki ktorej mozesz ogladac telewizje z zewnetrznego tunera na calym ekranie z zachowaniem proporcji (obraz bedzie wtedy jednak troche przyciety u gory i na dole).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc.

potzrebuję szybkiej rady....otóż nie mam zbyt wiele czasu (do jutra muszę dać odpowiedź), a nie moge znależć opini na temat monitora VIEWSONIC 2012. domyślam się ,że nie jest to super produkt, ale korci mnie cena. mogę go kupić za 800zł (nowy) i zastanawiam się czy jest sens go kupić i przesiąśc się z CRT Eizo.

gram najczęściej w pes-a, strzelanki, sportowe itp

prosze o radę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widzial ktos razem te monitoy NEC i SAMSUNG bo zastanawiam sie nad wyborem?? albo inny dobry w cenie NECa??

zastanawiam sie tez nad tym

Asus PW201

lub tym

Belinea 2225S1W

Prosze o jakies wypowiedzi w tym temacie za duzo nie wiem.

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już kupić Dell 20" na S-IPS za 1750 PLN

 

http://www.allegro.pl/item164604382_dell_m...rama_nowy_.html

 

LOL :damage_wall: :mur:

 

W stanach za ten sam model ( pewnie na 3 letniej gw. ) zapłacimy nie 1750 PLN tylko .... nie całe 1100 PLN

 

http://accessories.us.dell.com/sna/product...mp;sku=320-4688

 

 

------

 

ale jest jeszcze jedna sprawa - Dell ostatnio montuje S-PVA w tych modelach i są opinie że jednak jest to gorsza matryca od S-IPS nawet tej wcześniejszej wersji - na tej aukcji za 1750 dowiedziałem się że jest S-IPS - w tym sklepie US na bank będzie jednak S-PVA .... choć z drugiej strony co lepsze bardzo dobra S-IPS za 1750 czy na prawdę dobra S-PVA za 1077 ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

mam dwie prosby/pytania

 

po pierwsze prosilbym o pelecenie lcd 20 w cenie do ~1300

oczywiscie najlepiej gdyby opinie pochodzily od uzytkownikow

 

monitor bedzie wykorzystywany po czesc do obrobki grafki, takze nie chcialbym, aby byly jakies ogromne braki w odwzorowaniu kolorow...

dobrze gdyby byla mozliwosc montazu na sciagnie

znalazlem cos w tym stylu:

205BW

http://arten.pl/product_info.php?cPath=5_4...roducts_id=1140

ew. 206BW [cena podobna, a parametry wydaja sie lepsze]

ale nie znam nikogo, kto by posiadal ten monitor...

 

po drugie chcialbym sie dowiedziec jak duza (realnie) jest roznica w wyswietlaniu miedzy zwykla zlaczka 15-pinowa a dvi, bo roznice w cenie miedzy monitorami z/bez dvi sa znaczne...

 

z gory dzieki za opinie i rady...

Edytowane przez Dael...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać coś o Philips 200WP7ES - będę się często odnosił do Benq GP na P-MVA bo sporo z Was go pewnie widziało.

 

Czerń:

Jest dosyć głęboka, bardzo wyraźnie lepsza niż na Benq GP na P-MVA. Efekt świecących rogów jest praktycznie pomijalny ( dokładnie taki jak na fotografiach z pcpop ). Czyli monitor ten ma lepszą czerń niż Viewsonic 2025 , Acer na MVA , Belinea 102035W , FS 20". Kiedy patrzymy na wprost to jest praktycznie idealna jednak pod kątem następuje efekt srebrzenia.

 

Kąty:

Obraz "idealny" ma dosyć mały zakres, następnie po pewnym odchyleniu następuje posrebrzenie czerni i spadek kontrastu jednak przy kącie niemal 180 st. ekran nie jest czarny ( jak przy P-MVA z Benq ) - tylko nadal widać obraz ( ale wyblaknięty choć nie tak bardzo jak być powinien przy tak ogromnym kącie ).

Czyli - odchylamy się , następuje pewne pogorszenie jakości , odchylamy się bardziej i dalej ono postępuje ale tak powoli że przy kącie niemal 180 st. nadal widać obraz.

 

Widać efekt śniegu i zupełnie nie przeszkadzający efekt różowienia pod kątem.

 

Czas reakcji jest chyba krótszy niż Benq GP.

 

Brak jakichkolwiek anomalii ( rwanie ) przy graniu w 1440x900 75 Hz ( i dobre skalowanie - lepiej się chyba już nie da )

 

Odkryłem negatywny efekt ( i obecność ) FRC - na tej planszy ( pattern 2 ) Dołączona grafika

 

Na tym modelu się wspaniale/doskonale/idealnie ogląda filmy ( HD ) - zero jakichkolwiek negatywnych "wrażeń" ... jednak kiedy patrzymy pod kątem prostym bo przy patrzeniu z "boku" jest gorsza czerń/kontrast

 

Granie w FirstPersonShooter'y ( BF 2 ) jest komfortowe ( lepiej niż na Benq GP ) - Philips na prawdę będzie szybszy od Benk'a

 

Otrzymałem model ze 100% sprawną matrycą - zero "niewypałów"

 

Wykonanie monitora jest "pierwsza klasa" - dokładność w szczegółach , jakość materiałów i wrażenie jakby w całą konstrukcję wszczepiono chirurgicznie metal .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kyle wiesz moze jak uaktywnic menu serwisowe w philipsach brilliance?

Niestety mi się nie udało .... chyba tylko nie próbowałem trzymając wszystkie klawisze ( poza "power on" ) włączać :lol: Ale próbuj - może odnajdziesz sposób ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników PHILIPSA 200WP7 :

 

W najnowszym pdfie tego modelu

http://www.p4c.philips.com/files/2/200wp7e..._00_pss_pol.pdf

 

jest dla mnie bardzo wazne info: Max rozdzielczosc 1680x1050x75Hz

 

czy moze ktoś to potwierdzić ze monitor pozwala na uzyskanie 75Hz odswiezania na wejsciu cyfrowym przy natywnej rozdzielczosci ? 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe fotki porownawcze DELL 2007WFP SIPS kontra Viewsonik 20" MVA

http://www.ilz-wg.de/prad/

 

np

http://www.ilz-wg.de/prad/vergleich_movie_2.jpg

http://www.ilz-wg.de/prad/vergleich_movie_3.jpg

http://www.ilz-wg.de/prad/vergleich_movie_1.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Mam zamiar kupic monitor LCD panorama. Mieszkam w Norwegii i natknalem sie na taka oto promocje: TUTAJ

Cena to 1990 norweskich koron (tj ok 940 pln) Jako ze jestem laikiem w tej dziedzinie , prosze tutejszych expertow o opinie czy warto zakupic :?: Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

TUTAJ jest pelna specyfikacja techniczna tego monitorka (choc cena jest inna :)) Jest w jezyku norweskim, ale sadze ze nie sprawi problemu w rozszyfrowaniu.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Mam zamiar kupic monitor LCD panorama. Mieszkam w Norwegii i natknalem sie na taka oto promocje: TUTAJ

Cena to 1990 norweskich koron (tj ok 940 pln) Jako ze jestem laikiem w tej dziedzinie , prosze tutejszych expertow o opinie czy warto zakupic :?: Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

TUTAJ jest pelna specyfikacja techniczna tego monitorka (choc cena jest inna :)) Jest w jezyku norweskim, ale sadze ze nie sprawi problemu w rozszyfrowaniu.

 

POZDRAWIAM

Jest to nie najnowsza matryca TN (nie ma dopalacza więc prędkościowo jak na dzisiejsze czasy jest nieco niżej niż przeciętna). Matryca taka to w praktyce też małe kąty. Cena 940 PLN jest faktycznie niska jak za 20" z DVI . Czy warto - to już zależy od wymagań - ten monitor to nic specjalnego ale za raczej dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po probach wlaczenia menu serwisowego w philipsach wlacza sie ono tak monitor wylaczamy trzymamy przyciski ok i auto jednoczesnie wlaczajac monit i wlaczy sie menu serwisowe :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że chcę kupić monitor 20" klasy Higher-end ... natrafiłem na ciekawe info na stronie chip:

 

http://newsroom.chip.pl/news_178883.html

 

- jeśli ktoś tak jak ja szuka czegoś doskonalszego to może nowe modele SONY Nas wybawią - bardzo jestem ciekaw jakie zastosowano w nich matryce.

 

Najlepiej gdyby były to S-PVA lub nawet lepiej S-IPS .... do produktów AUO czyli P-MVA/A-MVA nie jestem przekonany - srebrzenie czerni nawet na najnowszych matrycach ( wide 20" opisywane jako A-MVA ) to główny powód mojego głosu na nie dla P-MVA/A-MVA ... - w S-PVA tego nie ma :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie powoli zalewa krew w oczekiwaniu na Gatewaya FPD 2185W, dzwonilem do sklepu ze 3 razy - nie wiadomo na 100% czy monitory w ogole sie pojawia... moze za tydzien, moze za 3, a moze wcale...

 

dlatego szukam alternatywy w okolicach 1500pln (Samsung 215TW odpada - nie chce nic z glosnikami, poza tym nie podoba mi sie)

 

co sadzicie o DELL'u 2007FP/WFP?

design jest cudowny!

matryca to S-IPS bodajze...

mial ktos stycznosc z tym modelem?

 

 

---EDIT----

wg http://www.netzwelt.de/news/74164-allround...-2007fp-im.html tej strony to S-PVA ;]]

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o DELL'u 2007FP/WFP?

design jest cudowny!

matryca to S-IPS bodajze...

mial ktos stycznosc z tym modelem?

---EDIT----

wg http://www.netzwelt.de/news/74164-allround...-2007fp-im.html tej strony to S-PVA ;]]

tez podobają mi się te monitorki, są na matrycach SPVA albo SIPS zależy jak trafisz, ostatnio potaniały i mozna je kupić (poza allegro) w sklepie mastiff w cenach 1930zł i 1975zł nowe 3 lata gwary

 

gradienty na SPVA 2007FP rev A02 wyglądają cudownie

http://img247.imageshack.us/img247/4174/pi...esseaendff6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

cześć

jestem na kupnie monita 20" panoramicznego, obowiązkowo rozdziałka 1680x1050... mam do wydania 1000 i zastanawiam się co kupić, moje oko przyciąga benq fp202w, co możecie o nim powiedzieć ? a może ktoś z Was go posiada ?

pozdr i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2557520[/snapback]

cześć

jestem na kupnie monita 20" panoramicznego, obowiązkowo rozdziałka 1680x1050... mam do wydania 1000 i zastanawiam się co kupić, moje oko przyciąga benq fp202w, co możecie o nim powiedzieć ? a może ktoś z Was go posiada ?

pozdr i dzięki

Do Twojej TT soprano świetnie by pasował Samsung 206BW ( ma też lepszą matrycę niż Benq ). W tej chwili jednak Samsung kosztuje 1199 PLN - może warto się wstrzymać i poczekać na mały spadek ceny + dodatkowo doskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dobrego z matrycą S-IPS (ewentualnie MVA, PVA) i w miare w rozsądnej cenie....

[1600x1050]

 

I jeszcze klasy I

W klasie I to żadna firma nie robi lepszych matryc co nie przeszkadza w trafieniu egzemplarza z klasą I zgodnego.

 

Nie myl MVA z PVA .... MVA ma nieprzyjemne "srebrzenie" pod kątem - gdybym był wredny to bym powiedział że to takie "inne TN " ... :twisted:

 

JA miałem Philips 200WP7ES na najnowszej obecnie MVA i naprawdę czerń była doskonała, kontrast niesamowity .... ale te zmiany pod kątem były tak denerwujące ( mnie ) że nie żałuję że go oddałem

 

Pozostaje nam więc Dell 2007WFP ( IPS ) , NEC WGX2 ( IPS ) i Najnowszy Samsung ( nie pamiętam modelu - jeszcze go nie ma chyba na stronie ) na S-PVA.

 

Nec ma beznadziejną lśniącą powierzchnię - nie interesuje mnie to czy ona nasyca kolory czy nie bo i tak jest do D... :plum:

 

Dell 2007 na IPS ma problemy z "bandingiem" i mruganiem jednolitych szarych powierzchni - choć słyszałęm opinie że to w wersji 03 przy odpowiednich ustawieniach da się wyeliminować.

 

Najnowszy Samsung z kolei nie ma przycisków i ma paskudną ( naprawdę nie cierpię tego ) błyszczącą ramkę jak w modelach 206, 226.

 

Na chwilę obecną najlepszym wyborem jest chyba DELL 2007WFP .... ale IPS ma nieco gorszą czerń i kontrast od S-PVA ... mówiąc wprost ciężko dzisiaj o dobry LCD zbudowany z głową nawet jak ma się nieco więcej gotówki niż na wersję TN :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...