Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo lektury całego tematu o SBA2oem nadal mam problem z zainstalowaniem najnowszych sterowników z obsługa OPEN AL. Po prostu wyskakuje komunikat, który stwierdza brak karty. Innstalowałem po kolei:

http://files.europe.creative.com/manualdn/...4DRV_031031.exe

http://files.europe.creative.com/manualdn/...DRV_1-84-40.exe

http://files.europe.creative.com/manualdn/...GY2_1_84_50.exe

http://files.europe.creative.com/manualdn/..._LB_1_84_55.exe

Zwróciłem sie nawet o pomoc do creative ale tam nic nowego sie nie dowiedziłem oprócz tego(cytuje):

 

"Karty w wersji BULK/OEM nie są testowane z oprogramowaniem i

sterownikami Creative dla kart w pełnej wersji, które dostepne są dla

naszych klientów na naszych stronach internetowych.

Na naszych stronach znajduję sie tylko oprogramowanie i sterowniki dla

pełnych wersji produktów.

O pomoc w sprawie problemow ze sterownikami dla produktu Bulk/OEM proszę

zwrócic się do sprzedawcy/dystrybutora."

Jezeli znacie rozwiazenie tego problemu to prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klikasz prawym guzikiem na pliku exe i wypakowujesz je (musisz mieć zainstalowanego winrara), wchodzisz do folderu drivers i klikasz na pliczek exe, klikasz na install i się instaluja już otym pisałem prędzej... jedynie co trzeba to doinstalować konsole itp bo instalują się same stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karty w wersji BULK/OEM nie są testowane z oprogramowaniem i

sterownikami Creative dla kart w pełnej wersji, które dostepne są dla

naszych klientów na naszych stronach internetowych.

Na naszych stronach znajduję sie tylko oprogramowanie i sterowniki dla

pełnych wersji produktów.

O pomoc w sprawie problemow ze sterownikami dla produktu Bulk/OEM proszę

zwrócic się do sprzedawcy/dystrybutora."

Jezeli znacie rozwiazenie tego problemu to prosze o odpowiedz.

 

hehe czli Creative pieknie rozwiazalo problem ze sprzedawaniem OEMowych produktow. Wiem ze ktos kiedys walczyl z tym ze w Polsce normalnie w sklepie mozna kupic wersje OEM ktore przeznaczone sa do montowania jedynie w zestawach :F ehh gdyby tak bylo nas stac kupowac tylko wersje BOXowe nie bylo by problemow ale to jest Polska ! NIe daja nam zarobic wiec trzeba kombinowac. Pytanie pozostje takie co do naszych OEMowych wersji Audigy2 czy poza tym ze nie mozna zainstalowac sterow wersji Boxowych roznia sie czyms ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zaczynam watpic w moje szanse na znalezienie Audigy 2 OEM jeszcze gdziekolwiek w rozsadnej cenie (czytaj za mniej niz 190+) to zastanawialem sie czy dobra alternatywa nie bylby starszy model, a mianowicie SB Audigy SB0230 lub SB0090.

 

Co myslicie o tych kartach?

Czy wszystkie wazne efekty typu EAX w grach beda OK?

Czy nowe sterowniki mozna uzywac na tych kartach bez problemu?

Czy warto? - ktos ma? - opinie, problemy?

 

Szkoda ze nie zdazylem sie zalapac na SB0240 ;[

 

Byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienione przez barabaszka pliki poszly bez klopotu.

 

Zlacze do panelu tez dziala, bo mam tam podpiety sledz z wejsciami/wyjsciami cyfrowymi :)

Coz to moim skromnym zdaniem nie masz wersji OEM :) bo Creative sie nie myli :F chyba ze cos majstrowales przy karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz to moim skromnym zdaniem nie masz wersji OEM :) bo Creative sie nie myli :F chyba ze cos majstrowales przy karcie

Jesli chodzi o zlacza cyfrowe, to trzeba polaczyc dwa piny na zlaczu od panelu, zeby oszukac karte, ze jest podlaczony caly panel.

 

A jesli chodzi o model - kupilem go jako OEM i zaplacilem jak za OEM :) Pozostaje mi wiec sie tylko cieszyc.

Aha, na oryginalnych sterach 1.84.55 pokazuje mi SB Audigy2 [FF40].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszły juz te plik, ale nie bez kłopotów, ale nadal nie ma obsłógi OPEN AL . I przez to nie mozna właczyc w quaku 4 tych zawansowanych funkcji dzwiekowych. Open Al jest zawarty jedynie w tych sterownikach SBA2_PCDrvBeta_LB_2_08_0002 Wobec tego mam pytanie czy komus udało sie je zainstalowac. bo te juz za zadne skarby nie chca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zlacza cyfrowe, to trzeba polaczyc dwa piny na zlaczu od panelu, zeby oszukac karte, ze jest podlaczony caly panel.

 

A jesli chodzi o model - kupilem go jako OEM i zaplacilem jak za OEM :) Pozostaje mi wiec sie tylko cieszyc.

Aha, na oryginalnych sterach 1.84.55 pokazuje mi SB Audigy2 [FF40].

 

Z mojej skromnej wiedzy wynika ze wersja OEM zglasz sie jako [D000] wiec wnioskuje niesmialo ze albo kupiles inna wersje w cenie OEM albo Creative akurat ten model OEMa robilo dla jakiegos innego producenta komputerow. Wypada CI sie jedynie cieszyc ze masz akurat taka wersje :) Ja swoja kupilem w Prolinie za 109pln bez sledzia jesynie z naklejka :F jednego jestem pewien nie wchodze juz w OEMowe produkty od Creativa. Dlaczego ? poza oczywistym problemem z updatem sterow spotkala mnie jeszcze jedna straznie przykra niespodzianka mianowicie po podlaczeniu sluchawek Sennheiser PC-150 okazalo sie ze Audigy2 ma w nosie wspolprace z mikrofonem tego modelu headsetu i nic sie nie da z tym zrobic !! Mikrofon pracuje zenujaca cicho i strasznie szumi ibbuczy na najglosniejszym ustawieniu !! Oczywiscie przelanczajac go na druga karte ktora jest na plycie glownej pod nForce2 ( nie jest to SoundStorm) mikrofon dziala znakomicie :F Coz skoro Crative wypina sie na pomoc ludzikom majacym wersje OEMowe ich produktoe pozostaje mi stanowczo i kategorycznie odradzic zakup tego modelu dla ludzi bardziej wymagajacych :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej wiedzy wynika ze wersja OEM zglasz sie jako [D000] wiec wnioskuje niesmialo ze albo kupiles inna wersje w cenie OEM albo Creative akurat ten model OEMa robilo dla jakiegos innego producenta komputerow. Wypada CI sie jedynie cieszyc ze masz akurat taka wersje :) Ja swoja kupilem w Prolinie za 109pln bez sledzia jesynie z naklejka :F jednego jestem pewien nie wchodze juz w OEMowe produkty od Creativa. Dlaczego ? poza oczywistym problemem z updatem sterow spotkala mnie jeszcze jedna straznie przykra niespodzianka mianowicie po podlaczeniu sluchawek Sennheiser PC-150 okazalo sie ze Audigy2 ma w nosie wspolprace z mikrofonem tego modelu headsetu i nic sie nie da z tym zrobic !! Mikrofon pracuje zenujaca cicho i strasznie szumi ibbuczy na najglosniejszym ustawieniu !! Oczywiscie przelanczajac go na druga karte ktora jest na plycie glownej pod nForce2 ( nie jest to SoundStorm) mikrofon dziala znakomicie :F Coz skoro Crative wypina sie na pomoc ludzikom majacym wersje OEMowe ich produktoe pozostaje mi stanowczo i kategorycznie odradzic zakup tego modelu dla ludzi bardziej wymagajacych :F

ekhm ja mam A400 a kupowalem w esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie caly czas zastanawiam czy nie sprzedac tego bubla OEMowego i nie kupic X-FI tylko ze X-FI tez nie jest bez wad bo jak dla mnie to nie do przyjecia wejscie mikrofonowe i wyjscie cyfrowe na jednym jacku a placic ponad 600pln za wersje z panelem to lekka przesada. Nie ma rozwiazania idealnego. Poza czy to tego nieszczesnego modelu Audigy2 OEM moza podlaczyc orginalny panel zewnetrzny z wyjsciami optycznymi ?

Edytowane przez Resort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej wiedzy wynika ze wersja OEM zglasz sie jako [D000] wiec wnioskuje niesmialo ze albo kupiles inna wersje w cenie OEM albo Creative akurat ten model OEMa robilo dla jakiegos innego producenta komputerow. Wypada CI sie jedynie cieszyc ze masz akurat taka wersje :) Ja swoja kupilem w Prolinie za 109pln bez sledzia jesynie z naklejka :F jednego jestem pewien nie wchodze juz w OEMowe produkty od Creativa. Dlaczego ? poza oczywistym problemem z updatem sterow spotkala mnie jeszcze jedna straznie przykra niespodzianka mianowicie po podlaczeniu sluchawek Sennheiser PC-150 okazalo sie ze Audigy2 ma w nosie wspolprace z mikrofonem tego modelu headsetu i nic sie nie da z tym zrobic !! Mikrofon pracuje zenujaca cicho i strasznie szumi ibbuczy na najglosniejszym ustawieniu !! Oczywiscie przelanczajac go na druga karte ktora jest na plycie glownej pod nForce2 ( nie jest to SoundStorm) mikrofon dziala znakomicie :F Coz skoro Crative wypina sie na pomoc ludzikom majacym wersje OEMowe ich produktoe pozostaje mi stanowczo i kategorycznie odradzic zakup tego modelu dla ludzi bardziej wymagajacych :F

Tez kupowalem w Proline, tez za 109PLN ;) Tez nie dostalem sledzia, dopiero po paru mailach mi go doslali.

 

Mikrofon u mnie dziala bez najmniejszego klopotu. Widac OEM OEM'owi nierowny...

 

Odpowiadajac na pytanie z innego Twojego posta - mozna podlaczyc panel. OEM ma takie samo zlacze na panel jak A2ZS.

 

Ew. jak potrzebujesz tylko wyjscia optycznego bez calej reszty zrob tak jak ja, metoda opisana w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kupowalem w Proline, tez za 109PLN ;) Tez nie dostalem sledzia, dopiero po paru mailach mi go doslali.

 

Mikrofon u mnie dziala bez najmniejszego klopotu. Widac OEM OEM'owi nierowny...

 

Odpowiadajac na pytanie z innego Twojego posta - mozna podlaczyc panel. OEM ma takie samo zlacze na panel jak A2ZS.

 

Ew. jak potrzebujesz tylko wyjscia optycznego bez calej reszty zrob tak jak ja, metoda opisana w tym topicu.

W takim razie kupowales w internetowym prolinie a ja w sklepie we Wrocq i powiem jedno o sledziu nikt nawet mi nie wspomnial :( .Wiekszosc czesci kupuje w Prolinie i niestety obsluge w sklepie we Wrocq maja do bani !! Goscie ktorzy tam robia czasem zachowuja sie jak by odbywali tam jakas kare . chyba przejde na internetowa wersje tego sklepu.heh ale nie o ty mowa. Co do otycznego wyjscie to juz sobie poradzilem i polaczylem elektrycznym SPDIFem amplituner ale dzieki bardzo za linka . Na karte za 109 pln to nawet z lutownica nie boje sie wjechac :P. Poza szczerza strasznie mnie rozczarowala Audigy2 OEM. Zastanawiam sie jak rozwiazac problem z headsetem Sennheisera bo kupilem dobre sluchawki nie po to by sie marnowaly. Moze faktycznie lepiej sprzedac i kupic ZS ? nie wiem ale musze miec dzialajacy mikrofon !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Panowie przeczyatlem wszystkie strony tego tematu ale dalej ciężko jest mi znaleść odpowiedź na moj problem. juz za duzo mam namieszane w glowie.

mam zestaw T6060 i karte jeszcze przez 3 dni SB128PCI , potem przechodze na SBA2 OEM :D :D :D

 

chwalicie te sterowniki :YouP-Pax-Fiv2.31.rar ok ja tez sie na nie zdecyduje ale potrzebuje tez tych programow. Tylko prosze niech mi ktos napisze pokolei co mam instalowac, prosil bym o poszczegulne linki. (byl bym bardzo wdzieczny bo naprawde juz sie w tym wszystkim pogubilem, chce sie przygotowac dobrze do instalowania sterownikow i tych programów żeby niebylo zadnych problemów :)

 

pozdrowienia dla wszystkich co posiadaja modem i przeczytali te 13 stron tematu :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kx Audio Driver 5.10.0.3537 Vs Youp-pax-fiv2.31 Dla Audigy 2 Oem który sterownik do karty wybrac??? panowie pomocy

co ich różni a co łączy ??? który wg was jest lepszy??? czytalem wczesniejsze posty ale sie pogubilem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kx Audio Driver 5.10.0.3537 super stery pod muze Youp-pax-fiv2.31 stery ktore wspieraja eax zawansowane funkcje dzwiekowe w grach ja osobiscie uzywam KX AUDIO DRIVE w Ver. 5.10.0.3538 i konfigiem pod sluchawki + Foobar+ASIO=MIODZIO nie porownywalnie lepsza jakosci dzwieku w muzyce niz na YOUP-PAXach sam zdecyduj ktore ci benda najlepiej odpowiadaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterow YouP-Pax-Fiv2.31 to moim zdaniem sa okej lecz przy modowaniu Audigy2 Oem[D000] na Audigy 4 (Audigy4Pro-YpoauxP) niestety nie udalo mi sie odpalic ani konsoli EAX w z miksera ani Eqalizera. walczylem ladnych pare godzin ze wszelakimi konfiguracjami systemowymi wlacznie z formatem :) i lipa. To juz kolejny problem z moja nieszczesna Audigy2 OEM . Co do sterow KX sie nie wypowiem brak EAXa jednal stanowi lekki problem w tych sterach wiec ich nie instalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panow podpiolem karte zainstalowalem sterowniki

 

i niewiem co sie dzieje :/ po pierwsze karte mi wykrywa w kx manager jako SB0240 10k2 [e800] jak robie test głosników to niema dzwiekow tylko jakis szum caly czas który pochodzi z subwoofera i centera boczne jakby niechodziły chyba niechodza bo nic nieslysze, nawet szumow!!:/ niewiem co mam robic ?? pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob zmodowałes SBA2oem na sb4pro i co to dało?? Jakie dodatkowe własciwosci uzyskala karta a co straciła jesli tez cos takiego sie stalo:)

Co to dalo ? hmm mialem nadzieje na nowe opcje w mikserze gdyz oprogramowanie do Audigy2 OEM jest skromne ( nie ma konsoli THX oraz Eqalizera ) wiec zabralem sie za SoftModa na Audigy4 .Nie weim czy to autosugestja bo dzwiek bardziej mi sie podobal niz na standardowych sterach do Audigy2. Niestety nie moglem uruchomic konsoli EAX oraz Eqalizera wiec zakonczylem przygode z softmodem :) Moze jest ktos komu wszystko dziala na Audigy2 OEM [D000] ?

 

barabaszek82 tu masz linka co jak i czym :) http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten softmod działa też na kartach Audigy? bo nie chce na marne tyle MB ściągać, prosiłbym o odpowiedzi.

 

Może są jakieś lepsze sterowniki do A1 ;) ?

Ja posiadam Audigy 1 ES i zrobiłem dokładnie co jest tu napisane:

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

 

I oczywiście wszystko działa!

 

Spróbuję jeszcze to samo, ale ze sterownikami YouP-Pax-Fiv2.31. Co z tego będzie zobaczę i zdam relację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos cos powiedziec na temat Audigy 2 Player? Wyglada prawie tak samo jak A2ZS (tylko wejscia niepozlacane), obsluguje tylko 6.1 ale wiecej mi niepotrzebne, wiec mysle ze warto sie nia zainteresowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...