Skocz do zawartości
sztefen

Ostrzezenie! "czaruś :)" To Oszust

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chodzi o to ogłoszenie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157442&hl=

 

Pewnie o tego Czarusia:

http://forum.purepc.pl/index.php?showuser=117224

 

sunofdown ? nie moge znalesc takiego usera...

 

Poprosimy o jakies dowody, opis o co chodzi.

 

Napisalem PW do Czarusia z "zaproszeniem" do tego tematu.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa.

 

Pan @sztefen pisał do mnie wczoraj, czy przedwczoraj PW, że chce odemnie nabyć HDD/Live'a :)

 

Dziś napisał do Mnie PW o treści:

kurna, Dzisiaj, 10:37

"sprzedajesz czy nie ??"

Odpisałem, że mam potencjalnego nabywcę, więc wstrzymuję się ze sprzedażą...

... a teraz nagle zakłada temat, jako że jestem oszustem... LOL

 

"sunofdown" ? Chyba Ci się chłopcze coś pomyliło. :)

 

Wyłudza pieniądze złodziej!!

Jasna sprawa! :)

Kilka razy dziennie!

Baaaa, aż strach się bać.

 

Napisalem PW do Czarusia z "zaproszeniem" do tego tematu.

Serdecznie dziękuje :)

 

Więc teraz czekam na wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie nic od niego... to zwykły krętacz. Teraz ma ksywkę "czaruś :)" a przedtem "sunofdown". Wyłudza pieniądze złodziej!!

1689399[/snapback]

A wpłaciłeś mu na konto jakieś pieniądze ? A może kazał ci je przysłać ? Bo jeśli nie to nie rozumiem twojego zachowania. Czaruś napisał że wstrzymuje sie ze sprzedażą, co innego jakbyś mu wpłacił te pieniądze a on by cie o tym nie poinformował. Troche cierplowości Sztefen, swiat nie kręci się tylko wokół ciebie. Jestem ciekaw co masz do powiedzenia, no chyba że Czaruś naprawde coś lręci, ale nie wydaje mi sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś napisał do Mnie PW o treści:

kurna, Dzisiaj, 10:37

"sprzedajesz czy nie ??"

Odpisałem, że mam potencjalnego nabywcę, więc wstrzymuję się ze sprzedażą...

... a teraz nagle zakłada temat, jako że jestem oszustem... LOL

 

A więc chciałem się w 100% upewnić czy to ty. Może masz krótką pamięć... heh w sumie to na pamięci ram mnie oszukałeś. http://www.ebay.pl/fdbkProfile?UserId=dawn...emId=5779391433

link aby Ci się w łbie rozjaśniło :). jego poprzednie konto na tweaku to "dawnofsun" . Krótko całą sytuację przedstawiając ... ogłosił sie na tweaku, chciałem zakup przez allegro(naściemniał..że dopiero co mu konto zablokowali...a siostra mu nie udostępni swojego), więc zaproponował przeprowadzenie tranzakcji przez ebay :] szkoda ze wtedy nei wiedziałem co za szopki na ebayu odchodzą.Kontakt z nim do czasu był genialny...ale zaraz po wpłacie na konto sluch po nim zaginął. Niestety nie mogę z przyczyn oczywistych udostępnić jego danych osobowych :/. Ja tylko ostrzegam przed zakupem u tego gościa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc chciałem się w 100% upewnić czy to ty. Może masz krótką pamięć... heh w sumie to na pamięci ram mnie oszukałeś. http://www.ebay.pl/fdbkProfile?UserId=dawn...emId=5779391433

link aby Ci się w łbie rozjaśniło . jego poprzednie konto na tweaku to "dawnofsun" . Krótko całą sytuację przedstawiając ... ogłosił sie na tweaku, chciałem zakup przez allegro(naściemniał..że dopiero co mu konto zablokowali...a siostra mu nie udostępni swojego), więc zaproponował przeprowadzenie tranzakcji przez ebay :] szkoda ze wtedy nei wiedziałem co za szopki na ebayu odchodzą.Kontakt z nim do czasu był genialny...ale zaraz po wpłacie na konto sluch po nim zaginął. Niestety nie mogę z przyczyn oczywistych udostępnić jego danych osobowych :/. Ja tylko ostrzegam przed zakupem u tego gościa!!

Bardzo ciekawa sprawa. Dlaczego mam być to ja? Bo Ty tak napisałeś?

Niepoważny człowiek jesteś.

 

Skoro masz moje "dane" to w czym problem, pójść na policję, zgłosić oszustwo i odpowiednie organy się tym zajmą!

 

Jeśli uważasz iż to ja oszukałem Cię, to proszę bardzo, podzielmy się informacjami. Podaj może nr. telefonu, z resztą pytałem Cie o niego na PW przed momentem, i wyjaśnimy sobie sprawe.

Edytowane przez Czaruś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poca :) cała sprawa miała miejsce w czerwcu tego roku... on uzywając nicka "dawnofsun" dał ogłoszenie na tweaku ze sprzeda pewne częsci. Więc na początku kupiłem od niego płytę główną...aukcja załatwiana przez ebay... już wtedy pojawiły się problemy, wpłaciłem mu kasę na kotno..a towar długo nie szedł...później coś się tłumaczył ze paczka do niego wróciła...ze poczta nawaliła (pomyslałem ok, no zdarza sie czasem). Płyta doszła po miesiącu od wpłaty, sprawna, więc wszytsko było jak najbardziej ok. Później ja dałem ogłoszenie na tweku iż pilnie kupię pamięc ram...odezwał się... jako że raz już z nim robiłem interesy, i wpewien sposób już mu ufałem to znowu przez ebay zawarłem z nim umowę kupna sprzedaży http://www.ebay.pl/fdbkProfile?UserId=dawn...emId=5779391433 ... pieniązki wpłaciłem na podane przez neigo konto (mam dowód, mogę zeskanować), i pojawiły sie kolejny raz problemy z "pocztą polską" ...pamięci niby wróciły do niego... pisał ze niby uszkodzone przez pocztę...i ze zwróci mi kasę (na gadaniu się skonczyło) nie dostałem ani uszkodzonej kostki ramu...ani kasy :/(195 zł w plecy, oczywiście dla policji to za mała kwota i mała szkodliwośc społeczna... więc oni powiedzieli ze niewiele mogą zrobić w tej sytuacji) . Może się teraz spytacie...skąd wiem ze dawnofsun to czaruś otóz odpowiedź jest dosyć prosta... kontaktowałem się z nim podczas dokonywania aukcji przez gg (przy zakupie płyty głównej jego w publicznych danych był wpisany jako dawnofsun ... więc spoko...natomiast gdy juz kupowałem ram jego publiczne dane były zmienione na "czarujący czaruś" ) spoko wiem ze to nie daje nigdy 100% pewności ...więc przedwczoraj specjalnie zadałem mu pytanie skąd on pochodzi bo chciałbym odbiór osobisty... no i w ten sposób już wiem na 100% że to on. Już nawet nei chcę tej kasy odzyskiwać... ale wolę dla dobra ogółu ujawnić takiego typka, by więcej ludzi w konia nie robił. Pozdro

 

 

Jeśli to nie ty... to może byś zrobił skan dowodu osobistego. Myślę że to nie bedzie żadne ujawnienie jeśli podam iż urodziłeś się dnia 6 Styczeń 1984 na Imię masz Waldemar M. miejsce zamieszkania Oświęcim. Proszę bardzo masz szanse uniewinnić siebie ...zeskanuj dowód i pokaż że jesteś kimś zupełnie innym!! Ja serio tą kasę mam już głęboko... nie zależy mi już na niej

Edytowane przez sztefen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła Mnie Twoja historia.

Bardzo ciekawie kojarzysz fakty, lecz Mnie to jakoś nie przekonuje, ba, moim zdaniem jest to historia wyssana z palca.

 

Otóż, pierwsza sprawa, to nie ma czegoś takiego jak mała szkodliwość społeczna, więc wybacz...

 

Kolejna sprawa, widać Poca jest sprawą ogólnie zainteresowany, więc może pokażesz jemu, a także mojej osobie, jakieś dowody w postaci dowodu dokoniania wpłaty, lub inny dokument który potwierdzi Twoją tezę.

 

Już nawet nei chcę tej kasy odzyskiwać...

Bardzo ciekawa sprawa, dosyć łatwo rezygnujesz ze swoich własnych pieniędzy, trzeba walczyć o swoje, widać Tobie "nie zależy"?!

 

Mógłbym podobnie jak Ty, napisać takową historie i co w takim wypadku?

Co jak co, ale nie przekonałeś Mnie, a myślę że sprawa jest warta wyjaśnienia, z przyjemnością bym ją wyjaśnił, lecz jakby to powiedzieć, nie mam możliwości, więc może podam Ci mój nr. telefonu i Mi wytłumaczysz?

 

Co tu więcej pisać? Nie wymaga komentarza.

 

Polecam także link:

http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.p...c2f4f00dfa57fd5

Edytowane przez Czaruś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła Mnie Twoja historia.

Bardzo ciekawie kojarzysz fakty, lecz Mnie to jakoś nie przekonuje, ba, moim zdaniem jest to historia wyssana z palca.

 

Otóż, pierwsza sprawa, to nie ma czegoś takiego jak mała szkodliwość społeczna, więc wybacz...

 

hehe przestępstwo zaczyna się od zagarnięcia przdmiotu lub sumy większej od 250 zł, więc pojęcie małej szkodliwości istnieje w przypadku gdy coś było warte <250zeta. hmm wiem ze trezba walczyć..ale jeśli nie widać cienia szansy (przynajmniej od strony prawnej) to czasem szkoda nerów i czasu. Ja ostrzegam inne osoby przed kupnem od Ciebie.

 

Ponawiam kwestię byś zeskanował dowód osobisty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe przestępstwo zaczyna się od zagarnięcia przdmiotu lub sumy większej od 250 zł

Nie zrozumiałeś...

http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.p...c2f4f00dfa57fd5

 

Kwota transakcji była niewielka (47 zł), ale chodzi mi o zasadę.

Zgłoszenie należy złożyć jak najszybciej na Policji. Jeżeli, to możliwe proszę zabrać ze sobą adres strony, na której została zamieszczona oferta sprzedaży produktu bądź inne dane, które udało się przed wygaśnięciem strony zebrać na temat oferenta oraz ewentualnie wydruk maila z potwierdzeniem zamówienia, jeśli taki został przysłany.

Wystarczy poszukać...

 

więc pojęcie małej szkodliwości istnieje w przypadku gdy coś było warte <250zeta.

Jeżeli coś takiego miało by miejsce, to wiesz co by się w Polsce działo?

Widać, niedopytałeś...

 

Ponawiam kwestię byś zeskanował dowód osobisty...

Wiesz, nawet ciekawy pomysł, pod jednym warunkiem.

Że zajmie się tym administracja Tweaka.

 

Jak to Sobie wyobrażam?

Przesyłasz całą korespondencję mailową, dowód wpłaty, oraz własny skan dowodu do Administracji. W takim wypadku, mogę dokonać skanu mojego dowodu.

 

Dlaczego tak? Było by nie poważne, jeśli obcej osobie, skanowałbym dowód osobisty, a różni są ludzie. Jednak Administracja, to ludzie godni zaufania. Więc ruch należy do Ciebie.

 

Sprawa została by wyjaśniona.

Edytowane przez Czaruś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co czaruś...kleptomanię też się da wyleczyć... tylko zgłoś się do odpowiednich służb medycznych (wiem wiem w tym kraju ze służbą nieciekawie, tak samo nieciekawie jak z twoją pamięcią). Jak już napisałem ...mam to gdzieś, nie będę się niepotrzebnie fatygował (już swój cenny czas, nerwy i pieniązki na Tobie straciłem). Ten post to ostrzezenie do innych userów tweaka, nie chciałem w ten sposób odzyskiwać kasy. Lepiej ubić muchę w kiblu niż z Tobą interes (jakby ktoś chciał na temat czarusia pogadać to serdecznie zapraszam na PM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smierdzi mi ta cala sprawa... sztefen, czy jak sie tam inaczej zwiesz... zalatw to po ludzku, jak ci proponuje to Czaruś, czyli...

 

Przesyłasz całą korespondencję mailową, dowód wpłaty, oraz własny skan dowodu do Administracji

...mam to gdzieś, nie będę się niepotrzebnie fatygował

zobacz, naskakujesz na niego, a nie chcesz nic wyjasnic i jeszcze ci to 'zwisa'... zdrowe to nie jest za bardzo i nie wiem komu potrzebna jest w tym wypadku sluzba zdrowia...

 

jakby ktoś chciał na temat czarusia pogadać to serdecznie zapraszam na PM)

smieszny jestes i smieszne jest to co piszesz... Czaruś nie ma nic do ukrycia, a ty chcesz w jakiejs cholernej konspiracji rozmawiac na jego temat...? smierdzi mi to i to bardzo...

 

sztefen - radze jakieś dowody wydobyć bo może się to źle dla Ciebie skończyć za publiczne oczernianie innej osoby

znasz takie przyslowie sztefen - 'winny zawsze wskarze niewinnego'?

 

niech cie to zmusi do jakiejs refleksji... albo wylozysz dowody na stol, albo dla mnie jestes 'spalony'...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co czaruś...kleptomanię też się da wyleczyć... tylko zgłoś się do odpowiednich służb medycznych (wiem wiem w tym kraju ze służbą nieciekawie, tak samo nieciekawie jak z twoją pamięcią).

Jakiś ty niezwykle dowcipny, nie masz czegoś mądrzejszego do powiedzenia?

 

Jak już napisałem ...mam to gdzieś, nie będę się niepotrzebnie fatygował (już swój cenny czas, nerwy i pieniązki na Tobie straciłem). Ten post to ostrzezenie do innych userów tweaka, nie chciałem w ten sposób odzyskiwać kasy. Lepiej ubić muchę w kiblu niż z Tobą interes (jakby ktoś chciał na temat czarusia pogadać to serdecznie zapraszam na PM)

Mnie nie interesują Twoje niestworzone bajki, które w żaden cywilozowany sposób nie chcesz potwierdzić... dlaczego? Widać masz coś do ukrycia albo jawnie się nie potrafisz przyznać do błędu.

 

Mnie nie interesuje Twoja przeszłość, Twojego schorzenia, także Twoja fantazja.

 

Masz coś do ukrycia czy poprostu będziesz Mnie "jechał" za plecami na PW? Za co? Za Twoje wymysły?

 

Dorośnij...

 

Jak dla Mnie temat jest wyczerpany, zaproponowałem naprawde dobry pomysł, na wyjaśnienie tego, jakby to nazwać... "zajścia", lecz widać kolega @sztefen, nie ma dosyć odwagi. Jakbyś się nawrócił, moja propozycja wciąż aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sztefen - @CH3RRY-JU!C3 i inni maja racje albo podajesz dowody albo sam mozesz odpowiedziec za naruszenie godnosci osobistej (czym ten temat jest) za co jest gorsza kara niz za oszustwo Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiśniowy sok" ;) dobrze gada, ja też bym nie wysłał swoich danych nikomu kogo na dobrą sprawę nie znam, ba mało tego - ja sie staram nie podawac danych podczas glupich zakupow w necie. Uważam że to jest dobry pomysł na wysłanie wszystkich danych do kogoś z administracji, ale z drugiej strony, co to za problem zrobić taki dowodzik w photoshopie... no ale ja sie nie znam ito sie nie mieszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaruś - to ty jesteś dawnoofsun z ebaya w końcu, czy nie - bo chyba jeszcze nie odpowiedziałeś? Jeśli chodzi o tweaka to w pewnym sensie można przypuszczać, że użytkownicy: DawnOfSun i Czaruś :) to ta sama osoba (Czaruś pojawił się po tym jak dawnoofsun przestał się udzielać na forum, jak również obaj użytkownicy mieli internet u tego samego dostawcy z tego samego miasta).

 

Więc można by sądzić, że na ebay to też ty...

 

Pozostaje kwestja czy przelew rzeczywiście został wysłany... - a zdaje się to jest głównym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co p3dzi0r napisał to racja... jutro zeskanuję dowód wpłaty, bo coś mnie ostro zjechaliście :blink: varrol to on jest na bank..wywęszyłem gnoja po 3 miechach..zresztą porównajcie styl wypowiadania się czarusia i downofsun ...identyko. Sam skan niewiele wniesie... będzie tam tylko numer konta...kwota ...no i imię wraz z nazwiskiem, którego z przyczyn oczywistych nie mogę podać :/(no ale dla świętego spokoju dołączę go do sprawy). Co do mailowego archiwum...takowego nie posiadam... bo wszytsko było załatwiane przez gadulca... a archiwum poszło wraz z systemem :( posiadam jedynie jego były numer gadu. Powtórzę jeszcze raz .JA NIE ZBIERAM DOWODÓW BY ODZYSKAĆ KASĘ, ALE ABY UCHRONIĆ INNYCH. Nie chcę nikogo niewinnego oskarzać czy oczerniać, a jedynie ostrzec was drodzy userzy tweaka przed potencjalnym oszustem. Czy ktoś wyciągnie wnioski i nie będzie u niego "kupował" to zależy od was samych.

 

"Szela Napisano Dzisiaj, 21:36

@sztefen - @CH3RRY-JU!C3 i inni maja racje albo podajesz dowody albo sam mozesz odpowiedziec za naruszenie godnosci osobistej (czym ten temat jest) za co jest gorsza kara niz za oszustwo"

A ty człowieku się porządnie zastanów...czy to jest naruszenie godności... nigdzie nie udostępniłem jego danych osobowych (adresu nazwiska miejsca zamieszkania).Ciekawe rzeczy wypisujesz...oszust moze siedzieć spokojnie..a ten który go oskarża zawsze pójdzie siedzieć!! Masz niezły tok rozumowania

 

Aha Czaruś taki chętny do wytłumaczenia wszytskiego do tej pory milczy na PM. Poprosiłem go o numer telefonu... i jakby tej prośby nie słyszał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede neutralny w temacie ale moze mi ktos powie co da zeskanowanie dowodu osobistego skoro moge zeskanowac dowod kumpla z innego miasta  i wam go dac, i dane beda inne? hę ????? nasciemniac zawsze mozna

1690369[/snapback]

albo wejsc na google grafike i juz mamy pelno dowodow :D

ludzie to mysla jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak ostro... i nie w pupe bo by za dobrze było :/ Mnie przeraża fakt iż gościu potrafi nieźle ściemniać... obraca kota ogonem (zoofil ;) )W tym poście nie odpowiedział na żadne pytanie...tylko wciąż pisze że wyssałem z palca... wymyślam niestworzone bajki itp.Nie odpowiedział czy to on jest downofsun Proponuje podanie numeru telefonu...a z drugiej strony milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak ostro... i nie w pupe bo by za dobrze było :/ Mnie przeraża fakt iż gościu potrafi nieźle ściemniać... obraca kota ogonem (zoofil ;) )W tym poście nie odpowiedział na żadne pytanie...tylko wciąż pisze że wyssałem z palca... wymyślam niestworzone bajki itp.Nie odpowiedział czy to on jest downofsun Proponuje podanie numeru telefonu...a z drugiej strony milczy.

1690497[/snapback]

 

Masz dane osobowe tego czlowieka (jak jestes pewny, ze cie oszukal) ...odwiedz go i zapakuj do bagara.

Polecam ci takie rozwiazanie.....bo dziala wyjatkowo resocjalizujaco na takich dupkow.

Sadze, ze masz racje ale Twoje gadanie powoduje, ze robisz sie zalosny.

Jesli policja Ci nie moze pomoc to zalatw to sam.

Baby duzo gadaja a faceci dzialaja.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie gadka sztefana jest zalosna, ja dla 50pln skladalem sprawe na Policje i nie bylo gadania o niskiej szkodliwosci itp, kolo dostal 2 na 3lata, kasy nie oddal ale ma scierwo w papierach wiec zglaszaj sprawe na gliny a "tampaxa" z intelem na tylku dluzej kojarze na forum niz ciebie, sorry. i jakos czarus nie sprawial wrazenia oszusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Myślę że to nie bedzie żadne ujawnienie  jeśli podam  iż urodziłeś się dnia  6 Styczeń 1984  na Imię masz Waldemar  M.  miejsce zamieszkania Oświęcim.

1689553[/snapback]

 

A ty człowieku się porządnie zastanów...czy to jest naruszenie godności... nigdzie nie udostępniłem jego danych osobowych (adresu nazwiska miejsca zamieszkania).Ciekawe rzeczy wypisujesz...oszust moze siedzieć spokojnie..a ten który go oskarża zawsze pójdzie siedzieć!! Masz niezły tok rozumowania

1690443[/snapback]

To u gory to moze nie sa dane osobiste bystrzaku?? Procz adresu i calego nzawiska jest wszystko o czym napisales. I jeszcze prosiles o umieszczenie skanu dowodu osobistego co moglo sluzyc rownie dobrze do osmieszenia danego clowieka

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz a ja bylbym ostrozny w osadach - po tym co podal varrol sam bym sie zastanawial nad userem czarus ... Bo to bylby az zbyt duzy zbieg okolicznosci ... To samo miasto, ten sam dostawca internetowy, dawn of sun konczy dzialalnosc i nagle pojawia sie czarus ... zgodnosc nicka z ebay i z tweaka... wymijajace odpowiedzi czarusia ...

 

Wszystko jest zbyt zagmatwane zeby sztefen mogl to sobie wymyslic...

 

Ja tylko na miejscu sztefena zalatwil bym to inaczej - zebral niezbite dowody i poszedl na policje - a mozna je zdobyc mysle ze dosc latwo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytykacie bledy sztefenowi, a sprawa wyglada tak, ze Czarus jest moim zdaniem troszeczke w tej sprawie umoczony.

 

Niemiec, mysle ze mylisz Czarusia z kims, kto mial xyve Luigi (chyba tak) i mial identycznego avatara.

 

Ja na pewno u niego nic nie kupie. Istnieje ryzyko. Po tym co napisal Varrol nie mam watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...