Skocz do zawartości
adeerek

Sypiące Sie Karty Grafiki:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od mniej wiecej 2 tygodni mam dziwny problem:/

otoz na moim sprzecie:

asrock K7VTA4+

barton 2500

twinmos 512

 

dzieje sie cos dziwnego

otoz

najpierw padł mi radeon 8500:(

tzn przy odpaleniu windowsa zamist tej tapetki "ZAPRASZAMY" wyskoczyly artefakty

ok padla karta dobrze ze mialem jeszcze jedna karte radeona9200 ale ten uruchamial sie a ciagle na ekranie byly takie "interlinie" wiecie taki obraz jakby z przeplotem(co druga linia wyswietlana a co druga czarna)

mowie kurcze mozliwe ze ta karta jest do bani bo nie uzywalem jej od 2 lat

w zasobach mialem jeszcze geforca 2GTS (asus AGP-V7700)

i niby ta karta dziala ale zazwyczaj po pol godziny zamiast ekranu pojawia mi sie czarny ekran z pionowymi pasami:(

 

po kazdej zmanie karty czyscilem "driver cleanerem" system ze starych sterownikow i instalowalem nowe ale jak widac nic nie pomaga

 

aha zadna z kart nie byla/jest krecona ani zaden z innych podzespolow

 

i teraz pytanie czy to ze te karty sie sypia to wina kart czy moze plyty glownej i slotu AGP??

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie szukalem na allegro tych fortronow(to z topicu o zasilkach)

 

i mam pytanko

sprzet jak wyzej opisalem w przyszlosci chce tylko wykrecic tego burtona 2500@3200 mamjeden HDD i 1 nagrywarke CD

mysle ze 350W wystarczy?

i teraz tylko pytanie ktory forton:

 

forton z 2 wiatrakami

Tu jest ten o ktorym kolega wyzej wspominal

i teraz pytanie czy dolozyc te 20PLN do tego drozszego? czy to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie szukalem na allegro tych fortronow(to z topicu o zasilkach)

 

i mam pytanko

sprzet jak wyzej opisalem w przyszlosci chce tylko wykrecic tego burtona 2500@3200 mamjeden HDD i 1 nagrywarke CD

mysle ze 350W wystarczy?

i teraz tylko pytanie ktory forton:

 

1690948[/snapback]

Ten tańszy wystarczy bez problemów, ale przed zakupem nowego zasilacza upewnij się, czy to napewno on jest sprawcą zgonów kart ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem tego radeona 9200 na innym kompie i dizala bez zarzutu

co jeszcze moglbym sprawdzic?

 

aha nie wiem czy to o czyms swiadczy ale jak karta jest podlaczona i wchodze do trybu awaryjnego to moge ustawic rozdzielczosc 1024x1024 i wszystko pieknie gra a nie mam na plycie glownej zintegrowanej grafiki wiec chyba slot AGP jest ok??.

 

PS.chcialem dodac ze kompa mam wlaczonego 24/7 bo emula mocno pociskam tyle ze zalezy mi na jakims tanszym zasilaczu bo jednoczesnie jestem grafikiem i potrzebuje mocnej karty dlatego szczypie sie troche z kasa ale za jakies 4miechy powinienem sobie sprawic juz porzadniejszy zasilacz

Edytowane przez adeerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatorki sprawdzone

ale wlasnie odkrylem cos dziwnego

otoz radeon zaczal u mnie dzialac (od 12 godzin komp nie wylanczany i obciazony emulem i innymi [ciach!]lami) :lol2: napiecia dalej te same(napiecie 3,3V teraz 3.01 ma) wiec chyba to naprawde o zasilacz chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestudiowalem ten topic z zasilkami na tym forum

i zdecydowalem sie na "fortrona silent cos tam" znalazlem na allegro za 52pln sztuki

dzwonilem juz do nich i koles powiedzial ze przed wyslaniem sprawdzi dla mnie napiecia jesli beda zle u mnie to wymieni nawet na swoj koszt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...