Skocz do zawartości
matti155

Gf 6600 Vs X 700

Rekomendowane odpowiedzi

chlodzenie paswyne - jest naprawde spoko jezeli ktos stawia na cisze, ale ja osobiscie nie wyobrazam sobie ze krece karte graficzna na pasywnym chlodzeniu,

dorzucilem na radiator wiatrak 80mm na napiecie by byl nieslyszalny (w tym znaczeniu nieslyszalny bo reszte tez mam wyciszona) i tez mozna krecic, tu akurat reguly nie ma, dobrze wentylowana buda i krecic tez mozna

Dodatkowy ten wiatraczek na falaxy jest jak dla mnie nieslyszalny, ale kady ma inne odczucia estetyczne

wszystkie wiatraki ktore pracuja na 12V sa slyszalne, szczegolnie te co sa zamontowane na radiatorze bo powietrze wali w radiator co generuje dodatkowy dzwiek

A za 6600 przemawia jeszcze kompatybilnosc z dx9c (wydajnosc w aplikacjach z dx9c to inna bajka - bieda, bieda ale jak narazie chyba niema gier wykozystujacych PS3)

jak nie ma gier (hehe a wszystko te gry) to po co mi obsluga dx9c? to jest pic na wode, tak samo jak bylo z renderingiem 16bit na voodoo a 32 na nvidii, nie bylo roznicy dopoki programisci sie nie rozleniwili

Ja nadal polecam tego galaxy 6600GE

twoje zdanie, ok, jednak 130pln w kieszeni to duzo (33% wiecej), ale to juz wiadomo kwestia gustu tymbardziej ze ja nvidii nie trawie chociazby za to co robia na rynku, no i te sterowniki, ati o niebo lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje zdanie, ok, jednak 130pln w kieszeni to duzo (33% wiecej), ale to juz wiadomo kwestia gustu tymbardziej ze ja nvidii nie trawie chociazby za to co robia na rynku, no i te sterowniki, ati o niebo lepsze

tu sie zgadzam, 130 pln droga nie chodzi. Do tej pory takze bylem wiercny ATI, ale x700pro jakos do mnie nie przemawial. Zastanowie sie nad powrotem po wejsciu Fudo x1600pro - zapowiada sie ciekawie

 

dorzucilem na radiator wiatrak 80mm na napiecie by byl nieslyszalny (w tym znaczeniu nieslyszalny bo reszte tez mam wyciszona) i tez mozna krecic, tu akurat reguly nie ma, dobrze wentylowana buda i krecic tez mozna

ja tam nie jestem fanatykiem ciszy, w nocy raczej sprzet nie pracuje wiec mi nie przeszkadza, a najwiekszy halas to robi chlodzenie chipsetu :sad: Ten wiatrak na galaxy naprawde nie robi tyle szumu aby przeszkadzal.

 

Kazdy bedzie chwalil to co ma i to co kupil, bo kupil to z przekonaniem ze jest to najlepsze rozwiazanie.

 

A wiec albo cisza i 130 pln w kieszeni (@x700pro) albo wieksza wydajnosc i kolejna mala suszarka w kompie (@6600GE/@6600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale x700pro jakos do mnie nie przemawial

bo x700pro to kaszanka, jak za te cene slabiutkie, ja teraz mam lepsza karte od x700pro i niewiele gorsza od x700xt (pamiec nie pojdzie tyle), bardzo dobry stosunek wydajnosc/cena ma wlasnie x700

a najwiekszy halas to robi chlodzenie chipsetu

to zes go nie wywalil? ja nawet nie odpalilem plyty z wiatrakiem na chipsecie :wink:

i kolejna mala suszarka

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo x700pro to kaszanka, jak za te cene slabiutkie, ja teraz mam lepsza karte od x700pro i niewiele gorsza od x700xt (pamiec nie pojdzie tyle), bardzo dobry stosunek wydajnosc/cena ma wlasnie x700

moj blad, chodzilo mi o x700 , nie wiem dlaczego dopisalem pro :mur:

 

to zes go nie wywalil? ja nawet nie odpalilem plyty z wiatrakiem na chipsecie

Jak mowie, nie jestem jakims zagozalym fanatykiem ciszy, ale ten wiatrak bedzie trzeba wymienicc. co polecasz tak zeby nie bylo trzeba duzo kombinowac?

 

:lol2:

mala, przeciez pisze ze mala nie, tu niema nic do smiechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloz niebieskiego zalmana na chipset, do tego dla pewnosci mozesz zalozyc wiatrak ale najlepiej jakis duzy, jakos go przymocuj na klej do zalmana albo zrob jakas szyne by wialo w kierunku chipsetu, jesli masz chipset w dobrym miejscu to wentyl moze jednoczesnie dmuchac na cos innego (np grafika), ja mam 80mm z potencjometrem i radiator chlodny, ale teraz zamierzam go wymienic na 120mm by wialo jeszcze na grafike od spodu

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlaq mnie to sporo, jakies 20% na wydajnosci, jesli mozesz kupic za nie wiecej niz 300pln to jeszcze by sie to oplacalo, bo tak lepiej za 370pln z taktowaniem 700MHz

x1300 jest gorszy niz x700 tyle ze obsluguje dx9c czyli pic na wode, dla mnie nie warto, 6600 rowniez nie warto jak dla mnie ale to juz kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ma sensu zakładać odrębnego tematu, toteż postanowiłem swoje pytanie dołaczyć do tego topic'a. Podkręcając swojego Palita 6600GT PCI, zauważyłem, że mimo znacznej poprawy wyników w benchmarkach '01 SE, '03, '05 generowana w testach grafika chodzi z mniejszą płynnością. :blink: O co w tym chodzi? Mam jakieś zwidy czy może faktycznie podkręcane karty w MARKACH tak się zachowują?

Z góry dzięki za odpowiedź. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcając swojego Palita 6600GT PCI, zauważyłem, że mimo znacznej poprawy wyników w benchmarkach '01 SE, '03, '05 generowana w testach grafika chodzi z mniejszą płynnością.  O co w tym chodzi? Mam jakieś zwidy czy może faktycznie podkręcane karty w MARKACH tak się zachowują?

Tez tak raz mialem, sprobuj przed zrobieniem testu w menadzerze urzadzen wylaczyc explorera. Wtedy u mnie pomoglo :blink: . Po postawieniu systemu na nowo problem znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa - jak rozumiem, ten Gigabyte w proline.pl za 369zł ma faktycznie 700Mhz, pomyłki w opisie nie ma? Jeśli nie ma, to znalazłem właśnie tymczasowego następcę 9800Pro

nie to nie jest pomylka, zobacz na jego oznaczenie i na to co ja mam, to jest ta sama karta czyli ma 700MHz

Nie ma sensu zakładać odrębnego tematu, toteż postanowiłem swoje pytanie dołaczyć do tego topic'a. Podkręcając swojego Palita 6600GT PCI, zauważyłem, że mimo znacznej poprawy wyników w benchmarkach '01 SE, '03, '05 generowana w testach grafika chodzi z mniejszą płynnością. blink.gif O co w tym chodzi? Mam jakieś zwidy czy może faktycznie podkręcane karty w MARKACH tak się zachowują?

Z góry dzięki za odpowiedź.

a czy przypadkiem nie testujesz przy wylaczonej synchronizacji? bo wtedy normalka ze obraz bedzie sie lal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w sklepie Proline we Wrocku. Maja te karty w cenie 369 zl, ale maja one pamieci taktowane 500 mhz, a nie 700. sprzedawca powiedzial mi, ze wszystko zalezy od dostawy. raz sa karty taktowane 500, raz 700. jak masz szczescie to trafisz na dobra dostawe. a tak poza tym to w sklepie tym pracuja ludzie ktorzy nie znaja sie na sprzecie. sprzedawca, ktorego sie pytalem nie byk wstanie odroznic karty taktowanej 500 mhz od karty taktowanej 700 mhz, dopiero ja go uswiadomilem jak to odroznic. tak wiec uwazajcie i nie wiezcie sprzedawcom w to co mowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jakei w koncu ma miec oznaczenie modle tego gigabyte z proine za 396 zl zeby pamieci maily 700MHz? GV-RX70128D czy to wysarczy czy nalezy sprawdzac jeszcze pamieci?? a jesl itak to jakei oznaczenia powinny byc na pamieciach zeby byly 700MHz? z gory dziki za odp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tą informacje już znalazlem na forum! Pisalem nawet do Gigabyte w tej sprawie! Wybiore sei dzisiaj do Proline po tą karte mam nadzije ze wersja GV-RX70128D jest tylk oi wylacznie z pamieciami taktowanymi 700MHz!! bo jesli trafi mi sie z 500MHz to porazka na alej linii... a jakie masz na niej pamieci?? 2,8ns? jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie na radka x700 (GV-RX70128D) a tutaj widze ze interesującą opcją jest Galaxy GeForce 6600 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E znalazlem go w:

http://www.capslock.pl/produkty/_geforce_6..._dvi_pci-e/5496

i

www.sprzetkom.pl nawet taneij niz maja w cenniku, po 445zl a wersje z Zalmanem za 503zł

 

Teraz tylko pytanie czy warto dopłacic do wersji z Zalmanem? czy rzeczywiscie zauwazalna roznica w stosunku do standartowej szuszarki? jesli nie to stosune kwydajnosci do ceny (445zl) rewelacyjny! :D

 

Co lepiej! radek za 369zl z proline czy Galaxy 6600 ddr3 (2ns) 445zl ? B)

Wkurzaja mnie w prolinie bo te sieroty same nie wiedza jaki model maja!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiej firmy i nie wiem ile ns, nie chce mi sie wyjmowac karty a poza tym chyba nie bedzie widac bo kosci sa przykryte radiatorem

370pln za karte z pamieciami 700MHz to bardzo niska cena, w innych sklepach ta karta jest oferowana w cenie ok. 420pln, pewnie w proline maja z 500MHz

jednak 420pln to nadal bardzo dobra cena biorac pod uwage chlodzenie pasywne, wiatrak 80mm za 20pln i mamy bezglosna karte chlodzona aktywnie bardziej wydajnie od wiatrakow strandardowych (tych maly brzeczkow) - wielki radiator + wielki wiatrak to procentuje, i nie zajmuje slotu pci bo wentyl nakleja sie na gorny radiator, no chyba ze nie ma miejsca to na dol

jedyna wada to brak chlodzenia pamieci bo radiator nie przylega do pamieci, mimo to kreca sie calkiem niezle ale postaram sie cos na nie nakleic, moze da sie jeszcze cos wycisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Galaxy GeForce 6600 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E zamowilem w ponidzialek odbieram!! no mysle ze 420 za x700 na pamiecaich 500HMz to nieporozumienie! a w tym gf konkretne pamieci i ogolnie wydajnos moze tez lepsza!! od dwoch tyg szukalem tylko x700 :D a tutaj na sam koniec zdecydowalem sie na gf mam nadziej ze nie bede zalowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyw ogóle da się gdzieś dostac tę wersje z pamieciami 700mhz, bo wszedzie przegladalem i sa tylko z pamieciami 500:(

bo rozważam albo tego x700z pamieciami 700 alebo tego 6600GE za 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

WITAM. JEST W SPRZEDAŻY JESZCZE PALIT X700 128MB / 128 BIT TAKTOWANIE 400/700 JA PRZETAKTOWAŁEM SWOJĄ SZTUKE NARAZIE 450/900 MUSZE DAC LEPSZE CHŁODZENIE CENA 395 ZŁ KONTAKT ZE MNĄ NA LIPA_ML@POCZTA.ONET.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

skoro jest w sprzedazy to może podaj linka??

witam. karte kupiłem w action. ale ja kupiłem jako sklep i korzystam z cennika hurtowego wiec nie moge podać linka ale moge wystawić na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...