Skocz do zawartości
SuperRzeźniK

Najcichszy Dysk Na Rynku

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie zgadzam się z HycK-iem.

Segate jeszce w kieszeni sa nieslyszalne, i co wazne nie robia się glośne Z CZASEm, bo np,. taki samsung(sam mialem0to jest na dizeńdobry chichutki a po miesiacy zaczyna sie świsty, zgrzyty i cuda nie widy.........................

Taks ies klada że ejste posiadaczem segate od 3 miechow i do tej pory ZERO wzrostu glośności, jednym slowem POLECAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zgadzam się z HycK-iem.

1705387[/snapback]

HucK'iem ;) (czytaj HaK)

 

Mam segate od wielu wielu lat i nigdy nie mialem ani jestdnego bad sektora i temu je zawsze tak polecam... (najlepsze były od 40GB do 80GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung najbardziej ciche.

 

 

Składałem kompy znajomym

 

Samsung 80 GB z 7200, 8mb

Samsung 80 GB z 7200

Samsung 120 Sata

Samsung 160 Sata 2 JJ

Samsung 60 (leciwy)

 

 

Tyle miałem samsungów kompy przez tydzień w domu. Ciche jak byk. Może jeszcze Seagate, ale nie każdy model.

 

Reszta typu Caviar a wszczególności Maxtor to suszarki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa dyski u siebie seagate 80GB i ibm 40GB,

seagate od dnia zakupu slysze tylko jak pracuje :) (a i to ledwo), a mam juz z 5 lat

ibm - juz samo uruchamianie kompa to dodatkowe "wycie"

 

polecam seagate zwlaszcza te 80GB

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy dysk z czasem będzie hałasował, bo się łożysko wyrabia ;) Miałem Samsunga, Seagate i teraz Hitachi, każdy z nich jak był nowy to chodził cichutko, tego ostatniego mam już rok i po mału zaczyna robić się uciążliwy. Tydzień temu wsadziłem go w dętke od roweru i narazie jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski robia sie głośniejsze po czasie, lecz segate nie zaczyna PIŁOWAĆ po czasie, tak jaki samsungi lubią, ja uważam że jesli cisza to tylko segate, samsung odpada, miałem i po roku to jest horror................................................ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei proponował Seagate, ale z serii 9, są bardzo szybkie i bardzo bardzo ciche. Sam mam 200GB 7200.8 i wg mnie jest bardzo cicha, słychać jak zaczyna mocno pracować (przerzucanie duzych plików między partycjami). Dyski te maja srednie tranfery na poziomie 60MB, a zreszta przeczytaj sobie o tym tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157513

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne dyski są bardzo ciche - ale to nikt inny tylko Samsung jest najcichszy :]

 

//obydwa zdania są pozbawione ironii i jakiejkolwiek formy żartu//

 

Mogę ci powiedzieć, że na pewno nie zauważysz różnicy między najgłośnieszym i najcichszym - mowa oczywiście o nowej generacji - chyba wszystkie sata/300 i większość sata/150 ncq.

 

Do macieqqq:

Nie wiem czy oglądasz testy, ale w ostatnich wydaniach PCWK, Chip, Chip Komputer Test i KŚ (wydania o testach) to Samsung jest bezkonkurencyjnie najszybszy i najcichszy (oprócz Raptora) . Ma nawet systemy wyciszające.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...