Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawial mnie wlasnie ten cache, ale jak zobaczylem ze roznica w cenie nie jest tak kolosalna (kwestia 30zl) wiec jednak wezme 2800+

 

jeszcze jedno pytanie:

czy zasilacz chieftec 360W wystarczy do tej konfiguracji (najprawdopodobniej bedzie jeszcze X800GTO) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

a ja nie żałuje 2500+, te 2700Mhz mi starczy :)

Mi też starcza to co mam( 2400MHz ) ale jakos tak chce sie jeszcze pokręcic wiadomo ze ta plyta ma duuzo większe możliwości :)

 

@remek

chieftec 360? a ma on ATX 2.0 bo sie nie orjentuje :P

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema pytanko do posiadaczy tych mobo i dysków na SATA czy SATA zamotowane na tej płycie ma transfer danych o szybkości 300 czy 150? I jescze jedno mam 3 kosci pamięci 2x256 i 1x512 firmy Twinmos na kościach Mteka CL2,5 czy taka konfiguracja bedzie zła na oc czy lepiej sie pozbyć tych 2x256 i zkupić jeszcze jedną 512? Bo te mobo już mam czekam jeszcze na proca (semprom 2800+ 64bit którego oczywiście bede chciał podkręcić) i grafe z rodziny 7900gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Plyta ma tylko s-ata zwykle czyli transfer 150. Co do pamięci zalzey jak sie któe kręcą ;) osobiscie nie znam nikogo kto obsadzal na raz wszytskie 3 sloty więc sie nie wypowiadam, słyszałem ze w plytach na nF3 250 jak obsadzisz wszytkie 3 sloty to zamiast 400 bedą działały jako 333 ale tu mam nF4x więc chyba nie powinno byc tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tech chwili 3 x 256MB na winbondach :P

 

Ramki działały bezproblemowo na 1T... tak mi sie wydawało... liczyły spi itd... ale raz na jakis czas zaliczyłem jakiegos freeza... nie mam do konca pewności czy to wina ramów czy czego innego... ale dałem 2T i na razie śmiga bez problemów... moze potem jeszcze sie 1T zainteresuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem DFI i sempa 2800. I mam problem. Podnosząc HTT proc dalej wykrywa jako fabryczny. Programy pokazują zwiększone HTT ale na tym się kończy. Oznacza to, że proc jest zablokowany? Poradźcie coś proszę, bo jutro muszę podjąć decyzję czy proc zostaje, czy wymiana na inny.

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem DFI i sempa 2800. I mam problem. Podnosząc HTT proc dalej wykrywa jako fabryczny. Programy pokazują zwiększone HTT ale na tym się kończy. Oznacza to, że proc jest zablokowany? Poradźcie coś proszę, bo jutro muszę podjąć decyzję czy proc zostaje, czy wymiana na inny.

 

THX

Wystarczy, że taktowanie się zwiększa, nazwa pozostaje ta sama i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wgrasz nowszego biosa np. z 19 października, to przy każdym rebocie bedzięsz miał nazwę proca, a obok w nawiasie taktowanie. Jeśli taktowanie się zmienia, wszystko jest w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki a co macie na chipsecie? Wymienialiscie tego malego dziada co tak glosno chodzi? i na co najlepiej zeby tempe trzymalo w normie. Slyszalem ze Zalaman ten fioletowy sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapnąłem się zaraz po napisaniu posta jak wyjechałem wyżej z HTT. :) Doleciałem do 330FSB i 2.65GHz CPU, HTT990. Windows działa prawidłowo nawet na 340FSB tylko superpi wywala błędy. Od memek to nie zależy bo przełączałem na 100. Procek i chipset działa na 1.6v. Czyżby już procek nie dawał rady (2800)? Mogę jeszcze z nim powalczyć? Jakie bezpieczne napięcie mogę mu zapodać? :)

 

Pozdroawiam

 

PS. Nie wiecie, czemu nie mogę sandry odpalić?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Oj uwierz to mogą być memki np u mnie nie chcialo iśc wyzej jak 310 htt a ramy przy odpowiednim dzielniku byly na 400 po przekroczeniu tego- błędy <_< na standartowych ustawkach (htt1:ram1) dochodziły bez zadnych błędów do 480 i co z tego?? Zmienilem je i na nowych dojechalem do htt 350 :D i znowu mnie ramy ograniczają :mur: to jedna z najbardziej wybrednych mobo co do ramów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to procek. Do 2.4GHz działa na 1.4v, 2.5GHz na 1.5v, 2.6GHz na 1.6v, 2.68GHz już na 1.8v - HTT 1340MHz x4 - FSB335MHz - Mem ustawione na 133 CL2.5 8-3-3. Ale myślę, że to niezła sztuka jak na pierwszy lepszy. :wink:

Czemu aż tyle ustawiłeś? Zmniejsz ten mnożnik HT, może jednak pójdzie więcej, jak nie pójdzie to i tak zmniejsz HTL. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak a jaka masz serie tego procka bo wczoraj kupilem takiego semprona i czekam teraz tylko na plyte

 

tak jest na moim:

SDA2800AI03BX

NBBWE0601EPAW

 

 

mowicie ze ten niebieski zalman sie nadaje na chipset bez problemu zamiast tego wiatraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu aż tyle ustawiłeś? Zmniejsz ten mnożnik HT, może jednak pójdzie więcej, jak nie pójdzie to i tak zmniejsz HTL.

U mnie mnożnik HT nic nie wpływa na podkręcalność CPU. I czemu mam zmniejszyć HT? Większe HT nie jest lepsze?

 

@remek

SDA2800AI03BX

LBBWE 0604DAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT nie trzeba zmniejszac bo teoretycznie ta plyta obsluguje HT 1600, a jesli KOJAK_CT chodzi o Twojego proca to 2.68 na 1.8v...ja bym sie bal go tak puscic...moj 2.7 jedzie na 1.5v i sie troszke obawiam a jak mi jeszcze powiesz ze katujesz go na boxowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde...padla mi ta plytka :/// i co najgorsze to nie iwem ile bede walczyl z wymiana gwarancyjna, bo tych plytek w tym sklepie juz nie widze...w sumie to praktycznie trudno je gdzie kolwiek juz dostac ://

objawy uszkodzenia...poczatkowo freezy w blu screeny w windzie pozniej po ktoryms resecie poprostu windows juz sie nie ladowal, a ostatecznie pl;ta sie przestala podnosci. po przelozeniu pamieci w inny slot plyta sie podnosi ale do windy nie wchodzi...instalka windowsa od poczatku tez nie pomaga(w sumie to nie moze bo na poczatku instalki rowniez blu screeny i freez:/)...

 

a taka fajna plytka to byla ://

 

p.s. teraz sie mecze na starym sprzecie zlozonym ze starych gratow(pII 233MHz 128MB 10G hdd i riva 128 4MB)...ale wymiot :))...wszystko chodzi pod XP :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz się dawać na 1.5v? :blink:

 

Starego Athlona 1667MHz podkęciłem do 2350MHz 1.5V@1.875V i śmiga prawie 3lata nonstop katowany. :) To semtronki są takie marne jeśli chodzi o volty? :? Narazie jade na boxowym coolerze ale mam starego zalmana AlCu 7000 tylko mocowanie muszę dorobić bo nie pasuje. Temp jakie uzyskuję to 29 idle i 40stress. Hmm. Załamaliście mnie z tym napięciem. :? W takim razie wezmę inne sztuki i potestuję. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z zamontowaniem tego radiatorka? i z odczepieniem tego DFI?

 

dostalem plytke i pierwsze co zrobilem to zdjalem ten org wiatrak, schodzi bez problemu, (trzeba poruszac nim delikatnie na wszystkie strony bo jest tam jakis rozowy klej), zalozylem zalmana niebieskiego, pokazuje temperature 37stopni na plycie glownej, czy to jest ok czy za wysoka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z zamontowaniem tego radiatorka? i z odczepieniem tego DFI?

Odwracasz płytę naciskasz na białe "ściski" pęsetą. Gdy wyjdzie, skręcasz wkręty na zalmanie. Przymierzasz czy pasują z otworami. Czyścisz chipset, nakładasz pastę (nie polecam tej załączonej z radiatorem). I w końcu wtykasz w otwory ;) Z początku może wydać się kłopotliwe, ale wystarczy tylko odrobina pewności siebie.

 

[edit]

 

pokazuje temperature 37stopni na plycie glownej, czy to jest ok czy za wysoka

Jest jak najbardziej w porządku.

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym wy sprawdzacie temperatury na plycie albo na procu? jaki program jest najbardziej wiarygodny, przeciez plyta szaleje z tymi temperaturami i w sumie to nie wiem jak sprawdzic jak sie grzeje proc albo plyta bo nie mam termometru do tego ani zadnego miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde...padla mi ta plytka :/// i co najgorsze to nie iwem ile bede walczyl z wymiana gwarancyjna, bo tych plytek w tym sklepie juz nie widze...w sumie to praktycznie trudno je gdzie kolwiek juz dostac ://

objawy uszkodzenia...poczatkowo freezy w blu screeny w windzie pozniej po ktoryms resecie poprostu windows juz sie nie ladowal, a ostatecznie pl;ta sie przestala podnosci. po przelozeniu pamieci w inny slot plyta sie podnosi ale do windy nie wchodzi...instalka windowsa od poczatku tez nie pomaga(w sumie to nie moze bo na poczatku instalki rowniez blu screeny i freez:/)...

 

a taka fajna plytka to byla ://

 

p.s. teraz sie mecze na starym sprzecie zlozonym ze starych gratow(pII 233MHz 128MB 10G hdd i riva 128 4MB)...ale wymiot :))...wszystko chodzi pod XP :rolleyes:

a czemu od razu płyta :blink: , z objawów to bym raczej stawiał na pamięci - sprawdzałeś na innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...