Skocz do zawartości
glo

6600ge Zalman...

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie moja GE zaczęła się ostatnio dziwnie zachowywać :blink: Otóż chciałem sobie pociskać trochę 3dmarki by wiedzieć jakie mam możliwości.

 

Wyszło na to, że na nawet 450/1000 mam artefakty w ATI Tool. Ale to jeszcze nic. Po chwili wróciłem do 550/1150 i w ATI Tool nie ma ani tyci artefaktów przez 150 sekund (później nie patrzyłem). Odpalam 3dmarka05 i 3.4k Wcześniej miałem ok. 3.9/4.0k

 

Obniżyłem do 530/1100 też 3.4k (tylko 5 pkt. mniej miałem). Zmieniałem od samego początku chłodzenie na pentaka i dałem arctic ceramique. I niestety kilka dni temu zauważyłem, że laminat wygiął mi się pod ciężarem chłodzenia o ok. pół centymetra po przekątnej.

 

Zatem co może powodować takie dziwne zachowanie w ATI Toolu i 3dmarku? Temp. rzadko przekracza 60 stopni, a 65 w ogóle.

 

Może zaryzykować i oddać na gwarę? Co ew. powiedzieć sprzedawcy?

 

[edit - parę błędów]

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzamy... ;)

 

Wie ktoś gdzie (które dokładnie punkty) można zmierzyć na karcie real vcore, i ew. jeszcze vdimm?

PCB bez zworek.

 

Dawał ktoś na gpu napięcie 1,5V? W Nvidia BIOS Modifierze jest taka opcja, ale nie jestem pewien czy w rzeczywistości tyle będzie (w sumie dlaczego miałoby nie być... no ale pytam, co by się upewnić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzamy... ;)

 

Wie ktoś gdzie (które dokładnie punkty) można zmierzyć na karcie real vcore, i ew. jeszcze vdimm?

PCB bez zworek.

 

Dawał ktoś na gpu napięcie 1,5V? W Nvidia BIOS Modifierze jest taka opcja, ale nie jestem pewien czy w rzeczywistości tyle będzie (w sumie dlaczego miałoby nie być... no ale pytam, co by się upewnić).

Za czasów gdy ja miałem tą karte, to podnoszenie napięcia w bios modifierze nic nie dawało. Ogólnie chyba na GF serii 6 zwiększanie napięcia poprzez bios jest niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów gdy ja miałem tą karte, to podnoszenie napięcia w bios modifierze nic nie dawało. Ogólnie chyba na GF serii 6 zwiększanie napięcia poprzez bios jest niemozliwe.

Ogólnie w serii 6xxx zwiększyć napięcie poprzez bios to się da. Nawet gdzieś w necie (na egieldzie chyba) był art na temat zwiększenia vcore w 6600. Znajomy też wygrywał bios z vcore 1.3V @ 1.4V (w 6600 na agp)

 

Najchętniej to sam bym potestował... tylko przydało by mi się znać te punkty pomiaru vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w serii 6xxx zwiększyć napięcie poprzez bios to się da. Nawet gdzieś w necie (na egieldzie chyba) był art na temat zwiększenia vcore w 6600. Znajomy też wygrywał bios z vcore 1.3V @ 1.4V (w 6600 na agp)

 

Najchętniej to sam bym potestował... tylko przydało by mi się znać te punkty pomiaru vcore...

Da się wgrywając bios od karty której producent ustawił napięcie na 1.4v, tak było z modowaniem np. Leadteków 6600 wgrywając bios od Sparkle 6600. Ustawiając w Bios Modifierze i wgranie spreparowanego oryginalnego biosu nic nie dawało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...