Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!!!

Mam problem z zarazem pytanie,aby ktos mi cos napisal na temat pamieci SUPERTALENT PC3200 CL 3 2 x 1 G DDR400 .Niewiem co sa warte,czy dac sobie z nimi spokoj.Jestem na 35 stronie topicu i nic jeszcze nie jest napisane na ich temat.Myslalem jeszcze o G.sklil F1-400USU1-1GBHZ,ale czy nie beda sie gryzly z moja ASUS A8N SLI - DELUXE .Ogolnie nie jestem zwolennikiem extremalnego krecenia a stabilnej pracy.Chetnie wyslucham takze innych propozycji na pamiatki 2x 1G,tylko nie za drogo.

GSkille bedą najlepszym wyborem.

 

Jak chcesz sprawdzić coś na temat Supertalent to skożystaj z opcji przeszukiwania ;) - nie pamiętam czy tu padła ta marka.

My też jesteśmy zwolennikami stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Extreemów Apollo to udało mi się jak narazie osiągnąc tyle: http://i99.photobucket.com/albums/l287/hud...nice/ddr500.jpg Sądze że pójdą jeszcze troszeczke wyżej ale nie tak dużo. Problem jest tylko taki że na innej instalce windowsa wszystko sie wiesza nawet na 245, po 1min w widzie, a tutaj lata podniesiaone clockgenem do 250 bez problemu z 3dmarkami itp... Musze podnosić clockgenem bo moja kochana płytka zaniża htt do 300 bez względu na ile ustawie ;].

 

Może jeszcze spróbuje formata strzelić bo to jeszcze z czasu x2+2x512...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

od nie dawna jestem posiadaczem slynnych memkow 2x1GB G.Skill PC4000 HZ (Samsung UCCC) :lol:

i o to co udalo mi sie narazie z nich wywalczyc

post-114632-1167992118_thumb.jpg

 

wszystko stabilne i Goldmem v 6.68 czysty (ponad 5h jak spalem :D :D :D napiecie 2.62V w SmartGuardian

bede jeszcze z nimi walczyl napewno wiec zrobie update B-)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny test 2x1GB GSkill HZ;dr@bollo próbuj powinny pójść wyżej.Cieszy,że jeszcze ktoś walczy na DDR 1.

Thx dr@bollo za test. :)

no caly czas probuje! na 265,5 robia spokojnie SPi32M ale w Goldzie sypia bledami :mur:

a na tym tescie najwiecej sie opieram wiec bede walczyl :D

a tak a propos to moze jakies uwagi albo wskazowki co do ustawien timingow?!

 

dzieki za dodanie do rankingu B-)

 

pozdro :wink:

 

UPDATE :nie wiele wiecej ale jest :rolleyes:

post-114632-1168468840_thumb.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poszły troche wyżej,do rankingu nie moge zaliczyć-->robione na mnożniku procka 8(1str p 1.4)wprawdzie na div166 i procek wysoko biega,ale trudno. :)

Pare wskazówek:

Próbuj na div200 np 9x265 div200 ustawienia z Twojego Tweakera,dodatkowo zmień:

trc=10-12,trfc=14-16,trrd=3,twr=3,mal=8-9,rp=5,5-6,5

Powodzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poszły troche wyżej,do rankingu nie moge zaliczyć-->robione na mnożniku procka 8(1str p 1.4)wprawdzie na div166 i procek wysoko biega,ale trudno. :)

Pare wskazówek:

Próbuj na div200 np 9x265 div200 ustawienia z Twojego Tweakera,dodatkowo zmień:

trc=10-12,trfc=14-16,trrd=3,twr=3,mal=8-9,rp=5,5-6,5

Powodzenia. :)

2x1GB GSkill 4000HZ

 

raczej nie bede sprawdzal na div200 bo jest najmniej wydajnym dzielnikiem B-) chyba ze z nudow to moze zrobie :D

 

maly Update :) na szybko SuperPi - w nocy zapuszcze SP2004 i jutro powinien byc screen (Golda wole narazie nie puszczac

post-114632-1168537615_thumb.jpg

post-114632-1168620197_thumb.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bede sprawdzal na div200 bo jest najmniej wydajnym dzielnikiem

W tym rankingu chodzi o jak największe MHz a nie wydajność :)

A wogóle co masz na myśli mówiąc że dzielnik jest najmniej wydajny? :huh: :blink: jak pamięci chodzą szybciej to jest wydajniej przecież... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rankingu chodzi o jak największe MHz a nie wydajność :)

A wogóle co masz na myśli mówiąc że dzielnik jest najmniej wydajny? :huh: :blink: jak pamięci chodzą szybciej to jest wydajniej przecież... ;)

Luknij se na testy Mardokowe. Tam mu pięknie wyszło jaki to 200 jest leniwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rankingu chodzi o jak największe MHz a nie wydajność :)

A wogóle co masz na myśli mówiąc że dzielnik jest najmniej wydajny? :huh: :blink: jak pamięci chodzą szybciej to jest wydajniej przecież... ;)

Tak, dokładnie, chodzi o pokazanie max tatowania pamięci przy stabilnośći Pi32m,to najlepiej wychodzi na div200.Rozumiem,że masz ustawienie optymalnie dopasowane na div183(możliwości procka i pamięci),ale to zawsze można powrócić do swojego ustawienia. :)

Kolejny update wyniku(mam nadzieję :) ) wykonuj w poście 1519,aby wszystko było w jednym miejscu.Większymi literami napisz na początku postu jakich pamięci dotyczy test. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, chodzi o pokazanie max tatowania pamięci przy stabilnośći Pi32m,to najlepiej wychodzi na div200.Rozumiem,że masz ustawienie optymalnie dopasowane na div183(możliwości procka i pamięci),ale to zawsze można powrócić do swojego ustawienia. :)

Kolejny update wyniku(mam nadzieję :) ) wykonuj w poście 1519,aby wszystko było w jednym miejscu.Większymi literami napisz na początku postu jakich pamięci dotyczy test. :)

 

ok teraz to rozumiem :rolleyes: to pobawie sie pozniej w luzowanie timingow i pewnie kolo 270 bedzie

a jesli chodzi o stabilnosc w SPi32M to nie daje ona zadnej gwarancji stabilnosci pamieci ogolnie!!! (radze sprawdzic GoldMemory i zobaczyc jak sprawa naprawde wyglada ;)

look for update :lol:

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bede sprawdzal na div200 bo jest najmniej wydajnym dzielnikiem B-) chyba ze z nudow to moze zrobie :D

 

maly Update :) na szybko SuperPi - w nocy zapuszcze SP2004 i jutro powinien byc screen (Golda wole narazie nie puszczac :rolleyes:

kolejny update :) (sorki ale nie potrafie dorzucic do tamtego posta )

post-114632-1168619978_thumb.jpg

 

 

POST DO USUNIECIA (juz wiem jak dodawac :))

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Question - czy będę mógł zaprezentować wyniki na podstawie artykułu?

I czy będą to mogłybyć wyniki bez sandry? Nie chce mi się jej trzaskać - imho to przesada jest...

Mam aktualnie Patrioty ELK PC4000 i wychodzi na to, że już mam lepszy wynik niż 'ostatni' na nich uzyskany.

Do Zbynia30 niedaleko ;)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Question - czy będę mógł zaprezentować wyniki na podstawie artykułu?

I czy będą to mogłybyć wyniki bez sandry? Nie chce mi się jej trzaskać - imho to przesada jest...

Mam aktualnie Patrioty ELK PC4000 i wychodzi na to, że już mam lepszy wynik niż 'ostatni' na nich uzyskany.

Do Zbynia30 niedaleko ;)

Wszystkie testy są mile widziane. :)

Do rankingu wchodzą testy wg kryteriów podanych na pierwszej stronie.(nie wszystkie testy muszą znaleźć sie w rankingu).Jeżeli teraz miałbym zmienić kryteria było by to nie w porządku.Sandra nie jest wprawdzie kryterium zasadniczym(podstawowe to Pi32m),ale jej odpalenie to formalność, nie powinno to stanowić problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj tescik 2x1GB G.Skill F1 PC 4000 HZ

 

Co do moich wynikow to wczesniej nie moglem ich ustabilizowac. 2h w SP04 i sie wywalal. Dzis odnalazlem tescik Martinii i ustawilem pamieci podobnie jak on. O dziwo na razie chodzi. Moze powalcze cos wiecej, ale dopiero po przeprowadzce ;)

post-869-1169812807_thumb.jpg

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od razu podlacze sie do tematu - czytajac post trudno stwierdzic jakie pamiatki sa najlepsze wsrod DDR1, a wlasnie na takie pytanie staram sie znalezc odpowiedz.

 

W zwiazku z tym zapytam bezposredni - jakie pamieci 2x1Gb DDR1 beda najwydajniejsze (mam zamiar je oczywiscie podkrecac)

 

Szukalem ostatnio Geil One W (2x512) albo patriot xlbk 600 (4x512), ale juz w ogole nie da sie tego kupic :/

 

P.S.

Dzieki moderowi za info!

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz pełny przegląd.Linki do testów w niniejszym wątku.Jak widać najcześciej występują 2x1GB G.Skill PC4000 HZ i to w górnej części rankingu. Bardzo korzystna relacja cena/możliwości OC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem recenzję Patriotów ELK 2x1GB i OCZtów Platinum EL 2x1GB.

Patriot PC4000 ELK 2 x 1GB (PDC2G4000ELK)

Wiem, że nie ma sandry, ale cała reszta jest - mile widziane komentarze :)

Cóż - ode mnie lol dla OCZtów :)

Na sieć jescze sobie powolutku dolatują KH, które też za rewelacyjne nie są ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj link :)

 

Dla mnie kluczowe sa wydajnosci O/C (i tak pamiecia na defaulcie jechac nie beda). Szkoda, ze nie moge nigdzie dostac moich kochanych Geil One W - na 250Mhz ida wspaniale na ostrych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link wisi [;

Testy wydajności po O/C - no cóż, nigdy bym nikomu nie dogodził. Możliwości masakrycznie wiele. Musiałbym z pół roku testować i tak bym nie przetestował wszystkiego. Trzeba się zadowolić czystym systemem i pośrednią wydajnością

w SPI32M :)

A co do Geil One W - W końcu to Winbondy, więc 3.6V i startujemy CL2 i minimum 250MHz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dla pewnosci sytuacji zapytam czy lepsze sa UCCC czy tez BH-5?

 

Opcje sa takie, ze moge starac sie dokupic jeszcze jedna pare 2x512 Geil One W (czyli finalnie byloby 4x 512) lub tez od razu przejsc na 2x1Gb G.Skille HZ na UCCC. Nie wiem tylko ktory zestaw bedzie wydajniejszy (zalozmy, ze przed i po podkreceniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem recenzję Patriotów ELK 2x1GB i OCZtów Platinum EL 2x1GB.

Patriot PC4000 ELK 2 x 1GB (PDC2G4000ELK)

Wiem, że nie ma sandry, ale cała reszta jest - mile widziane komentarze :)

Cóż - ode mnie lol dla OCZtów :)

Na sieć jescze sobie powolutku dolatują KH, które też za rewelacyjne nie są ;]

Bardzo wartościowy test,pokazane szereg ustawień począwszy od cl2(nie chodzą ważne gdyby ktoś próbowł) poprzez cl2,5 i cl3,przy róznych Vdimm.Wynik zdecydowałem się dodać do rankingu,gdyż bogatość testu rekompensuje brak Sandry(mam nadzieję że pozostali userzy z listy rankingowej wybaczą mi ten wyjątek :wink:)Zdjecia,opis na profesjonalnym poziomie. :wink:

Thx DaRoN za test. :)

 

P.S.

Gdybyś zdecydował pozostałe memki z tego testu umieścić w rankigu lokalizuj je w oddzielnych postach( tak jak ten PDP ELK). :rolleyes:

 

Edit;

1.Przy równym wyniku taktowania Mhz miejsce w rankingu jest to samo, kolejność zapisu na liście wg uzyskanego wyniku SPi32m)

2.@Hikari: Winbondy BH-5 nie są produkowane w tych gęstościach i nie występują w zestawach 2x1GB. 4x512 tylkow trybie 2T chodzi i dużo gorzej sie podkręca od analogicznych zestawów 2x512).Jeżeli jest Tobie potrzebne 2GB RAM-u decyduj się na 2x1GB,które?, no cóż masz tu bogaty materiał wybór nalezy do Ciebie :lol2:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH-5 praktycznie juz w ogole nie wystepuja jako nowe. Poniewaz nie dalo sie tam sporo namieszac z Mhz to dzialaly na 250 Mhz (nastepny mozliwy prog to u mnie 270, czego juz nie chcialy wyciagnac). O/C opieralo sie wiec glownie na optymalizacji timingow.

 

4x512 BH-5 to jest faktycznie problem (np. chlodzenie), ale jesli te chipy mialyby byc szybsze od UCCD to mysle, ze warto.

 

W sumie mozna jeszcze szukac Patriotow XBLK 2x1GB, ale dostac je tez jest strasznie ciezko. Zawsze zostaja te G.Skille...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam link prezentuje OCZ EL (Enhanced Latency) Platinum 2 x 1 GB

@OCZ - siedzę teraz w szkole i nie mam dostępu do poprawek artykułów, ale wspominam tutaj. Na samym początku sądziłem iz to BE5, bo tak samo jak one nie odpalały się na tRCD = 2. Potem jednak skalowalność je wykluczyła.

Cóż - wszystko w teście. Jutro spodziewajcie się Patriotów KH. Jedno - to napewno nie są te same pamięci, które były kiedyś.

Z moich obserwacji wynika, że selekcja UCCC to bardzo wazna rzecz.

No i dziękuję Ricci za słowa pochwały :) Staram się jak mogę i z każdą chwilą mam coraz więcej pomysłów na coraz więcej szczegółów.

 

Co mogę dodać do testów ELK - pamięci przy 270MHz po prostu były letnie. Już nie mówie o owiewce - wtedy są po prostu zimne.

 

Co do większej ilości memek 2x1GB w testach - in da hałs mam też GoodRAMy na Elpidach i oczywiście BP PCB.

Wróżę im około 240MHz :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny test DaRoNa,tym razem zestaw renomowanej firmy OCZ: 2x1GB OCZ PC3200 EL Platinum 2-3-2-5 zbudowane na Aeneon 5ns.

Memki występują po raz drugi w naszym rankingu,pierwszy zaprezentowł je nam Atomel w swoim ciekawym teście.Tutaj podobnie bardzo dużo ustawień,wyniki bardzo podobne;memki nie osiągają dużych taktowań lecz lubią krótkie opóźniena. :wink: Dobry opis i fajne zdjęcia,wartościowy test do naszego zestawienia. :)

Autor przekazał mi że następny test,uwzględniający nasz ranking będzie zawierał również wyniki Sandry. :)

Thx,DaRoN za test. :)

 

P.S.

A może jeszcze ktoś się skusi i zaprezentuje swój zestaw 2x1GB DDR1 ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej jednej samsungczce jest smutno samej i stwierdzilem ze moze kupie jej do pary jakiegos samsunga ;p z ktorego tygodnia mam szukac? tak zeby bylo jak najwieksze prawdopodobienstwo dorownania osiagami mojej obecnej kostki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Szybkie pytanie - czy oplaca sie probowac puscic G.Skille HZ na 300Mhz czy od razu sobie odpuscic i optymalizowac timingi na 270 (HTT=300)?

 

P.S.

Na 300 pamiatki ida na 3-5-5-10, ale sypia troche bledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...