Skocz do zawartości
[Dante]

Nowa Myszka

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup nowej myszy do komputera, gdyż moja obecna [Logitech MX 310] staje się dysfunkcjonalna. Interesują mnie myszki do 100zł. Myślałem nad MS Intelli Mouse Explorer 4.0. Niepokoi mnie fakt, że znalazłem w internecie wiele opinii odnośnie tej myszki, w których to użytkownicy uskarżali się na długość bezproblemowego działania głównych przycisków myszki. Naprawdę wiele osób stwierdziło, że po okresie czasu 6-9 miesięcy lewy przycisk myszki, albo przestawał działać, albo zadziałał po którymś to dopiero jego użyciu.

 

Tak więc, nie wiem czy kupić tego 'Odkrywcę" czy może jakiś inny model myszki, być może nawet innej marki.

 

I ask for Your guidence through this Dark Valley...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic nie słyszałem, ale wydaję mi się, że to zależy od użytkowania.

 

Jeśli wyleje ci się coś na myszkę, kilka razy spadnie z biurka, ktoś ją nadepnie, wyżywasz się naciskając na oślep przyciski, itd... WTedy żadna myszka nie wytrzyma :D

 

Ja ze swoją mam zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie wykpicie ale wczesniej mialem okolo3 lat myszk tej samej firmy E5 i teraz kupilem tez tej firmy z wzgdledu na cene i fakt ze w tatmym okresie (koniec miesiaca) nie mialem pieniazkow a awaria myszki musialabyc usunieta. Wiec zaplacilem za nia w biedronce 15 zyka :P jak chodzi o ergonomie to dobrze lezy w rece nie jest ciezka co do wygladu n/c a optyke ma 600 dpi i narazie nie mialem okazji zaobserwowac wyzszosci jakies myszki nad ta ...

... zaczynam zalowac ze bylem bez siana bo za ta cene kupilbym druga na zapas :D

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze, tyle ze pomyliles literki, Copperhead.

 

Co do myszki to na twoim miejscu bym pozbieral hajs i kupil mx510, mycha jest spoko, nie narzekam, mam ja juz prawie rok i zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 dpi? Ja mam 800 dpi i to za mało do swobodnego grania w strzelanki...

 

Chyba kupię Razera Copprehead (dobrze napisałem :P ?) lub jakąkolwiek inną z optyką 2000 dpi.

Nie wyklucam sie bo po cos zwiekszyli rozdzielczosc , tylko mowie ze ja nie potrafilem zaobserwowac roznicy miedzy jakimis logitechami 800 dpi i innymi drogimi myszami a ta ktora mam 600 nie chce wyjsc na papudroka , ale jestem ciekawy bo grac tymi myszami nie gralem jak moglbys opisac najprosciej roznice miedzy nimi ? Czy mozesz powiedziec z czystym sumieniem ze osiagasz dzieki wyzszej rozdzielczosci wyzsza skutecznosc w ccelnosci ?

A jesli juz podjal ktos decyzje zeby zaplacic za myszke 100 i wiecej to porownujac ceny Tazer wydaje sie byc najlepszym wyborem bo chyba do 160 zyka (tyle kosztuje najtansza mysz Razera) wszystko reprezentuje podobny poziom 600 czy 800 dpi robi komus roznice ?

Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0 Wheel jest królem w cenie do 100 złotych.

 

FOTKA

A po ciem wnosisz ze to krol ? Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 600 a 800 DPI nie ma zbytnio duzej roznicy, nie odczujesz jej. Jak masz kupowac np mysz powyzej 1000 dpi to wtedy odczujesz roznice. Ja gram 3.5 roku w cs'a 1.6 no i wczesniej mialem zwykla mysz a4 techa za 70 zl, przezucilem sie na mx 510 i nie ma porownania. Plynnosc ruchow, dokladnosc, zero przyciec. Do tego mam podkladke i slizgacze, wiec jeszcze lepiej styka. Razer Diamondback czy jakos tak tez jest niezly, podobny wlasnie do mx 510. Poczytaj na www.benchmark.pl tam masz testy myszek. Luknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 600 a 800 DPI nie ma zbytnio duzej roznicy, nie odczujesz jej. Jak masz kupowac np mysz powyzej 1000 dpi to wtedy odczujesz roznice. Ja gram 3.5 roku w cs'a 1.6 no i wczesniej mialem zwykla mysz a4 techa za 70 zl, przezucilem sie na mx 510 i nie ma porownania. Plynnosc ruchow, dokladnosc, zero przyciec. Do tego mam podkladke i slizgacze, wiec jeszcze lepiej styka. Razer Diamondback czy jakos tak tez jest niezly, podobny wlasnie do mx 510. Poczytaj na www.benchmark.pl tam masz testy myszek. Luknij.

no wlasnie i tu pies pogrzebany zeby zmienic standart trzeba miec okol 150 zyka w kieszeni

dlatego biorac ppod uwage ten fakt jestem szczesliwy ze kupilem ta badziewna mysz w E5 600dpi za 15 zyka ...

wiec skoro Dante chce kupic mysz do 100 pln ..... to albo kupic cos taniego albo wydac 10 krotnosc myszki z biedronki i miec ten komfort ...

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku ie4 psujacy sie lewy przycisk nie zalezy od uzytkownika, chyba ze bedzie sie ktos znecal nad nia. W wielu ie4 predzej czy pozniej psuje sie ten klawisz.

 

Ja mam swoja ponad pol roku i juz dawno zaczelo sie cos pindolic. Jak np zaznaczam jakis tekst i puszcze lewy to zostaje on wcisniety az nie klikne 2 raz(nie tak ze sam przycisk zostaje wcisniety mechanicznie- poprostu w windzie tak zostaje). Osatnio od jakiegos miesiaca wszystko jest ok. Jak ktos ma fuksa to mu sie trafi egzemplarz ktory sie nie zepsuje - loteria.

 

Kupilem ja (chociaz wiedzielam o tym przycisku) wlasnie ze wzgledu na cene ~100zl. Poza tym przyciskiem wszystko jest wypas, scrool dziala plynnie bez przeskokow co jest wg mnie DUZYM plusem. Latwiej sie przeglada strony i pliki tekstowe. Oczywiscie znajda sie tacy co powiedza ze to minus bo przelaczaja sobie bronie w grze scroolem (lol).

 

Polecam ja, ale jak sie zepsuje przycisk to ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz jeśli ewidentnie coś stanie się z funkcjonalnością któregoś z przycisków to można przecież mysz reklamować czyż nie?

 

EDIT: Model Platinum (BOX) oprócz pudełka i dodatków nie różni się absolutnie niczym od znacząco tańszego modelu bulk (OEM)?

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomnialem o grawancji :lol2:

 

Oem od box nie rozni sie niczym poza oznaczeniem na spodzie mychy oem ma napisane 4.0A, czasem nawet dostaje sie w oem stery, ja nie dostalem ale mozna sciagnac z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o mniej znanych myszkach? np ja chce kupic z allegro SPIFFY MYSZKE. niby bezprzewodowa. niby optyczne. niby 800 dpi. ale nie wiem czy jest jakies ryzyko tak jak moze istniec ryzyko w RAM'ach, zasilaczach itp noname'ow. czy ktos sie orientuje? do mnie przemawia tez to ze ma ciekawy wyglad i mala cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh 100x wolalbym ie4 niz jakisz szajs spiffy myszka radiowa za 50zl ... nie dosc ze materialy pewnie dziadowe to jeszcze sie gubi optyka jak i zasieg nadajnika.. nie wiem co to za mycha ale watpie aby byla ok

 

a Copperhead hmmmm :-P

tu mowimy o takich tanszych :D

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszki optycznej do powiedzmy 50 zł

Do grania, bo do netu i pracy styka każdy badziew.

Nie mam szczególnych wymagań

Gram w fpp ale nie w sieci: obecnie f.e.a.r., wczęśniej hl, hl2, quake4, cod, cod2 i takie tam.

Chcę wymienić bo mnie ręka boli od mousepad - niefortunne ustawienie z którym nic nie da sie zrobić

 

zdaję sobie sprawę ze zapytanie raczej naiwne, ale jezeli chodzi o myszki to moja wiedza jest 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

hehe logiteca mam i spox .. :wink: :)

Logitech* poza tym lochitechow jest b.duzo modeli...:wink:

 

Ouara USB

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...