Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Uwaga Zlodziej!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Po Internecie krąży złodziej. Ci którzy grają w grę Counter-Strike mogą zostać jego ofiarą. Sposób działania:

Przestępca odzywa się do nas na GG (numer gg przestępcy - 5835878), podaje adres strony - http://www.heyahcs.prv.pl, człowiek ten mówi nam że należy do klanu który ma bogatego sponsora i oferuje mysz do komputera za sam wstęp do klanu. Wysyła nas na tą strony i każe nam podać swoje dane (imię, nazwisko, wiek, adres), zresztą tak jest napisane na stronie. Oprócz danych każe nam podać Login i hasło do Stema. Po podaniu mu tych danych nasze konto w grze Counter-Strike zostaje zablokowane (przestępca przywłaszcza sobie nasze konto). Po całym zajściu blokuje nas na gg i kontakt z nim się urywa. http://www.heyahcs.prv.pl - ten adres prowadzi do strony która jest częściowo skopiowaną wersją strony heyah. Zdziwiło nas że strona jest nieco niekompletna postanowiliśmy zadzwonić do firmy Heyah i sprawdzić czy ten adres należy do tej firmy, okazało się że firma nie posiada takiego adresu a strona jest nielegalna. W tej chwili cała sprawa została wyjaśniona Firmie Heyah a ta obiecała zająć się tą sprawą jak najszybciej. Póki co uważajcie!

 

Podono kila osob sie nabralo, przyznam ze trza byc mega lamerem zeby podac login i haslo... ale moze ktos uniknie tego kolesia dzieki temu topicowi? Opis z falloutcenter.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszwala, cokolwiek dziwne twoje podejście, ale mając na uwadze inne twoje wypowiedzi i pewne wątpliwe kwestie... n/c.

 

Takie skradzione konto (bo to zwykła kradzież) można zgłosić do valve. Jeśli mamy dowód kupna gry nie będzie problemu z jego odzyskaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No w sumie tak, zlodziejem nazwalbym osobe ktora mi cos zabiera bez mojej wiedzy i mojego udzialu, ale jak ja daje komus haslo i nick to w sumie mu oddaje to. Draak Niby tak, ale kto o tym w ogole wie? Malo osob pewnie. (chodzi mi o odzyskiwanie konta...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszwala, cokolwiek dziwne twoje podejście, ale mając na uwadze inne twoje wypowiedzi i pewne wątpliwe kwestie... n/c.

 

Takie skradzione konto (bo to zwykła kradzież) można zgłosić do valve. Jeśli mamy dowód kupna gry nie będzie problemu z jego odzyskaniem.

men codziennie dostaje po kilka miali z podobnymi próbami.

A to do konta na allegro, a to do konta w mbanku .. . itp idt

sprawa z hasłami i próbami wyłudzeń jest tak często wałkowana, że tylko przez takich naiwaniaków tacy złodzieje dalej funkcjonują...

Nie mam ochoty spierać więc off

 

Edit serio rozwiń co miałeś na myśli;

dszwala, cokolwiek dziwne twoje podejście, ale mając na uwadze inne twoje wypowiedzi i pewne wątpliwe kwestie... n/c.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek- dzięki temu tematowi dowiedzą się o tym kolejne ;)

 

Podobna sytuacja miała kiedyś (ma?) miejsce w citi- lichwie. Też były maile, fałszywe www na których proszono o nr karty i PIN (sic!). Dowcipnych hakerów normalnie ścigano z urzędu, przynajmniej w Austrii, bo tak akurat mieszkałem jak było o tym głośno. Także, jest to zwykła kradzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej men... Ci złodzieje funkjonują nie przez to że ktoś daje się łatwo wyrolować(chociaż też :) ), ale przez to że nikt ich prób nie zgłasza. Więc sam jak otrzymujesz takiego maila (ja np ani jednego nei otrzymałem) powinieneś jak najszybciej zgłosic się na komisariat. A Twoja postawa jest conajmniej śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej men... Ci złodzieje funkjonują nie przez to że ktoś daje się łatwo wyrolować(chociaż też :) ), ale przez to że nikt ich prób nie zgłasza. Więc sam jak otrzymujesz takiego maila (ja np ani jednego nei otrzymałem) powinieneś jak najszybciej zgłosic się na komisariat. A Twoja postawa jest conajmniej śmieszna.

Musiałbym chyba samieszkać na komisariacie.

Zresztą whatever, skoro myślisz że policja zainterweniowała by na moje zgłoszenie to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Twoim zdaniem być biernym ciamajdą ?? to okej.........

Policja by też swoje ciężkie zadki ruszyła, w końcu muszą mieć jakieś efekty pracy. Jakby nic nie robili, to ich statystyki wyglądałyby biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś się do mnie na GG odezwał, żebym mu jakiś plik z windowsów wysłał - z tego co się zorientowałem, to ten plik miał coś wspólnego z zabezpieczeniami.

 

No niestety złodzieje są wszędzie - ale żeby komuś wierzyć na słowo i to komuś z GG, to jest naiwność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..) niedawne aresztowanie chińskiego studenta w Japonii za zbrodnie dokonywane przez niego podczas grania w "Lineage II". Student ów dokonał w wirtualnym świecie wielokrotnego morderstwa rabunkowego, zabijając innych graczy, by kraść im cenne przedmioty, takie jak "Kolczyk Mądrości" czy "Tarcza Koszmaru Sennego", a potem z zyskiem sprzedawać je w serwisach aukcyjnych za prawdziwe pieniądze.(...)

Tak, tak... Ludzie ktorzy grace w CS'a terrorystami uwazajcie bbo pojdziecie do wiezienia za podkladanie bomb i uprowadzanie zakladnikow %-) Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sposobu to jest na to sposob ;) W steamie jest podobno cos takiego jak odzyskiwanie konta. Tzn mimo ze zlodziej zmienil login, zmienil hasla i adres email mozna odzyskac konto, poniewaz ty posiadasz nr seryjny.

 

Nie pamietam jak to sie robilo ale cos takiego jest, wpisujesz serial i odzyskujesz kontrole nad kontem.

 

Wiec mimo ze zarabia ci login masz nadal mozliwosc "odebrania" co twoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

LOL cytat Jina mnie rozwalil. Zobaczcie na allegro ile itemow z tibi sprzedaja itp (przeciez w grze chodzi o zabijanie). Przesadzili ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powino sie takich "złodziei" wysyłać do kamieniołomów.

 

Ale nie rozumie tych co dają swoje hasła takim co oferują im nagrody. To tak jakby poprosić o karte kredytową i pin a ja Ci kupie samochód :lol2:

 

Nie rozumie tego narodu... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze bedzie problem zuzyskaniem nowego konta na steamie. kradziez i uzasadnione knowe konto byloby raczej gdyby konto stracic przez np wlamanie na serer steam. skoro sam oddal ktos do niego dostep to z jakiej paki mialby dostac nowe? jak oddasz komus kluczyki do auta z dokumentami i pojdziesz do ubezpieczyciela to cie wysmieja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek ty Szpicowany Dabusie! Pisali o tym CDA i 3 takich gosci do mnei na temat tego samego pisali a jednego poszczułem moim kolegą! Pierwsze pytanei do takich ludzi powino być twoje IP! A potem zglosić policji a oni odnajdą go. A co do odzyskania konta to muisz wysłac do Valve zgłoszenei o tym co się stało i: login, ostatnie znane hasło, zdjęciepudełka, dowód zakupu,Cd-key i info że zostało to skradzione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

"Pioorek ty Szpicowany Dabusie! Pisali o tym CDA i 3 takich gosci do mnei na temat tego samego pisali a jednego poszczułem moim kolegą! Pierwsze pytanei do takich ludzi powino być twoje IP! A potem zglosić policji a oni odnajdą go. A co do odzyskania konta to muisz wysłac do Valve zgłoszenei o tym co się stało i: login, ostatnie znane hasło, zdjęciepudełka, dowód zakupu,Cd-key i info że zostało to skradzione."

 

;p? ocb ;b

Nie wiem czy pisali w cda, napisalem co wiem. Mowisz zeby sie o IP spytac? AHAHA tak taki koles odrazu poda ci ip, chyba masz go za idiote ;o Kto ci poda IP (powiedzmy, koles ukradl konto jednemu kolesiowi, a ten nagle wyskakuje z IP - lol myslisz ze mu da?). Poza tym jest wyraznie napisane ze koles bloka ci na gg daje po calej sytuacji, wiec ip nie dostaniesz juz bo kontakt sie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frankes, co ty znowu tworzysz? :lol:

 

Zdjęcia pudełka? Tjaa, szczególnie te osoby, które płacąc kredytową via steam kupiły HL2 mają MASĘ zdjęc takich pudełek... mam może jechać do MM i tam cykać fotki?

 

ayem- mylisz się. Valve _zawsze_ przywróci konto osobie, która przedstawi dowód zakupu gry.

 

PS. W postach frankesa odnajdziemy masę ciekawych info o np. laserowej korekcji wzroku, która zamieniła się w ... jajecznicę. Dla zainteresowanych link http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...9entry1704439 :lol:

 

Przydałaby się dolna granica wieku na tym forum, oj przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tworzę tylko naucz się angileskiego i czytaj iformacje na setam i valve! A tamto to z qmplem, jak wygrzebie jego zdjęcie to wkleje tutaj (ma pofałdowane lewe oko. A ty Pioorek powinieneś się pytać przed! Przecie na kilometr śmierdzi ze jakis super masturba pyta się o twoje konto steam? Ja nigdy bym w coś takiego nie wlazł! Zwłaszcza z Gmodem na steamie! ( co do granicy to możecie do 15 lat, i tak wiele osób poniżej określonego wieku będzi e włazić)

 

EDIT: tu masz do FAQ link.. poszukaj sobie cos typu "Steal" lub "someone ask me..." http://support.steampowered.com/cgi-bin/st...swers.search_nl

Edytowane przez Frankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna podac komus HASLO DO CZEGOKOLWIEK? Trza miec niezle...

To dzieki zagrywkom socjotechnicznym (chyba tak własnie sie nazywały). Ludzie podawali hasła itd... Bylo o tym w książce K. Mitnick'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Omg franek. Przed rozma ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ip tak? NO ale zrozum czlowieku, ze taki oszust (widac wie ocb i glupi nie jest, skoro hasla wyciaga itp) NIE PODA CI IP BO KIEDY TY TYLKO RZUCISZ HASLO "IP" TO ON CI DAJE BLOKA PEWNIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...