Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęsliwym posiadaczem tej płyty ;) I teraz mam pare pytań:

- który bios jest pewien i godzien polecenia?

Gratuluje :D

Wg mnie najlepszy i najpewniejszy to bios z datą 2006/03/01

Nowszy 2006/04/10 mozesz przetestować na próbę, może Ci podejdzie, mnie nie podszedł.

- na ile % trzymacie tego wyjca na płycie? mam niebieskiego zalmana tylko musze go przenieść z grafiki a jakoś nie mam czasu

Jak go jeszcze miałem to na AUTO było do wytrzymania, zwalaniał i nie hałasował aż tak bardzo ale i tak go wymieniłem.

- czy niebieski zalmuś dobrze radzi sobie z chipsetem? z tego co widzialem to pare osób go ma i nie narzeka (no tyle, że trzeba go troche oskalpować), ale jak trzyma C°?

Niebieski zalman swietnie sobie radzi z chipsetem, oskalpowany bez bezpośreniego nawewu ale z w miarę dobrze wentylowana obudową bardzo dobrze odprowadza ciepło, lepiej niż "wyjec"

P.S. Strasznie się zdzwiłem jak montowałem mojego fryzjera: koszyk jest obrócony o 90° i dodatkowo moge go trzymać tylko w jednym kierunku (fryzjera) gdyż w drugim przeszkadzają taśmy i kabel zasilający!!! Jest to fatalne, gdyż cyrkulacja powietrza troche się "popsuła" :-/ :D

No ja mam pentagrama, wiec montowanie nie miało znaczenia, na poprzedniej DFI NFII też było takie montowanie, pewnie większość modeli DFI tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę OT, ale szykuję się na Infnity NF4.

Czy nForce4 ultra od zwykłego NF4 różni się tylko tym, że ma SATA2 od razu, a nie po modzie, jak na NF4? Czy też większe możliwosći o/c, itp.?

A może w ogóle jestem w błędzie?

Nigdzie nie mogę znaleźć Infinity NF4 ultra... A kurczę cena tego zwykłego infinity kusi - 275zł. Czy różnią się czymś oprócz SATA2?

Czy bios jest identyczny jak w lanparty? Chodzi mi szczególnie o te ustawienia pamięci różnorakie...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę OT, ale szykuję się na Infnity NF4.

Czy nForce4 ultra od zwykłego NF4 różni się tylko tym, że ma SATA2 od razu, a nie po modzie, jak na NF4? Czy też większe możliwosći o/c, itp.?

A może w ogóle jestem w błędzie?

Nigdzie nie mogę znaleźć Infinity NF4 ultra... A kurczę cena tego zwykłego infinity kusi - 275zł. Czy różnią się czymś oprócz SATA2?

Czy bios jest identyczny jak w lanparty? Chodzi mi szczególnie o te ustawienia pamięci różnorakie...

Kupuj Inifinity --> nie ma sensu dopłacać, a i tak niczym się nie różni (sata2, wbudowany firewall i być może wyjścia ale to chyba jest zależne od modelu płyty). Infinity ma wszystko co potrzeba: od starego portu COM i LPT aż do firewire, sieciówki 10/100/1000 i innych wyjść/portów no i oczywiście świetne OC.

-----------------

 

LINK DO MODA NA SATA2:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/AMD/120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo czytałem już wcześniej, ale na razie mam dysk pod ata100, więc mi nie potrzeba. Szkoda tylko, że większego napięcia nie można dać na memki, no, ale trudno - przecież nie można od płyty za 275zł funkcjonalności płyty za 460zł...

Myślę, że tak pod koniec wakacji pozbędę się już mojego socket a całego i biorę zestaw na infinity.

Tak poza tym, to widzę, że wyposażenie płyty mam lepsze niż te infinity... No, ale cóż... W końcu mój epox to hi-end socket A, heheh.

-------------------

Ktoś mówił, że brakuje mu dzielnika pomiędzy 133 a 166...

Proszę bardzo http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=52625

Ktoś już go tam testował i podobno działa bez zastrzeżen.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mówił, że brakuje mu dzielnika pomiędzy 133 a 166...

Proszę bardzo http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=52625

Ktoś już go tam testował i podobno działa bez zastrzeżen.

Ja wolę jednak ten bios z marca, ten kwietniowy w niczym dla mnie nie jest lepszy.

Jeżeli ktoś sprawdzi że np. pamięci mu się lepiej kręcą albo cokolowiek lepiej mu chodzi to go flashnę.

Na razie marcowy jest dla mnie jak najbardziej ok, nie mam żadnych problemów.

 

Jakieś opinie na temat porównania tych dwóch biosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z kwietnia jest do pupy :/ Cały czas wiesza się komp, jest nie stabilny i 0 o/c. Marcowy jest git :) A raczej był... :( [*]

Ten bios z kwietnia to chyba jakiś wypadek przy pracy bo też miałem to samo.

Szybciutko wróciłem do marcowego

 

Moje kondolencje z powodu "śmierci" płyty. Będzie nowa czy przesiadka na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty skąd wiesz o tym? :D

Ja też nie wiem, w sklepie była gadka to powiedzieli ze albo to przykleją albo zostawią z 3 satami :) Zobaczymy. Najwyzej będe reanimował domowymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Wywaliłem tego brzęczyka z chipsetu, pobawiłem się ołowkiem (sata2mod), wyciełem ładny kwadracik z dziurką z grubej kartki który chronił wszystko wokół rdzenia no i załorzyłem niebieskiego zalmana :) Nie obyło się bez wyłamywania 3 nóżek (o radiator kart.graf. zachaczało) Niestety, ale radiator zalmana gorący w dotyku jest :(

Niewiem, które to które ale inside temp. wzrosł do 39° a outside do 56° (poprzednio było 45!°). Z tego co wiem nic nie powinno się stać bo na gigasyfie K8NSF-9 chipset jest dużo cieplejszy.

Troche się nad tym męczyłem, ale myśle że warto było :)

 

P.S. Jak sprawdzić czy SATA2 mod się udał? Wiem, ze po tym zabiegu bios się zresetował oraz w postcie zamiast nForce4 wypisuje mi nForce4 Standart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś vdimm mod na tą płyte ?

Wydaje mi się że nie istnieje ponieważ jest fizycznie niemożliwy,

gdyż podniesienie napięcia wiązało by się z przepięciem z linii 3.3V na 5V.

Takie rzeczy to tylko w LanParty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi co zrobić tego moda, ja tego na dfi s754 robilem przed pierwszym włożeniem proca i podpieciem zasilania, dwa razy...

 

Nie chce mi się tego opisywać tysiącczterystasiedemdziesiątyszósty raz... TAK wyglada v-sense mod a TAK wygląda rail mod... żadna filozofia, railmod można zrobić bez przelacznika jesli chcesz miec napiecie nieregulowane ponizej 3,3v. Potek do V-Sense może być 2k.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej na temat mostka. Zakupiłem ostatnio DFI SLI Infinity i mam pytanko co do wymiany chlodzenia chipsetu. Czytałem że dwie osoby w tym topicu wymieniły radiator i podsumowując:

 

- zalman niebieski troche niedomaga

- thermaright drogi ale domaga

 

Ja zastanawiam się nad opcjami pośrednimi:

 

- Zalman ZM-NBF47 (fajny kształt, jedyne co bym się przyczepił to kolor)

- Pentagram NP-40 Cu (rozstaw otworów powinien pasować do tej płyty)

 

Który z nich waszym zdaniem lepiej sprwadzi się jako pasywne chłodzenie mostka. Dodam że kartą graficzną sie nie przejmuje gdyż mam ją w slocie powyżej ( przywilej posiadaczy SLI :) )

Edytowane przez solonyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej na temat mostka. Zakupiłem ostatnio DFI SLI Infinity i mam pytanko co do wymiany chlodzenia chipsetu. Czytałem że dwie osoby w tym topicu wymieniły radiator i podsumowując:

 

- zalman niebieski troche niedomaga

- thermaright drogi ale domaga

 

Ja zastanawiam się nad opcjami pośrednimi:

 

- Zalman ZM-NBF47 (fajny kształt, jedyne co bym się przyczepił to kolor)

- Pentagram NP-40 Cu (rozstaw otworów powinien pasować do tej płyty)

 

Który z nich waszym zdaniem lepiej sprwadzi się jako pasywne chłodzenie mostka. Dodam że kartą graficzną sie nie przejmuje gdyż mam ją w slocie powyżej ( przywilej posiadaczy SLI :) )

Mnie spoko wystarcza niebieski zalman, szlifowany spód, pasta i temperatura ok 40 stopni +/- 2 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam metlik w glowie!!!

Na jakim chipie oparta jest ta plyta?? Czy jest to NF4-X czy NF4 (bez X)?

 

W najblizszym czasie chce kupic ta plytke :]

NF4-X to 754

NF4 to 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o Infinity nF4: z tego co widzę w Biosie to mogę zrobić RAID na jednym kanale IDE a na drugim nadal będą działały napędy CD. Dobrze myślę? Zawsze wydawało mi się, że RAID musi zajmować dwa kanały IDE :blink:

 

@mib: Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, że chcesz kupić Infinity nF4 bo mam jedną na sprzedaż :-| Leży w pokoju już ponad 3 miesiące :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet mam do wczoraj.

Na razie nie krece bo mam Box chlodzenie niestety. Mam nadzieje ze sie to dosc szybko zmieni (WC sie szykuje).

 

@iq85

 

Szkoda ze nie wiedzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...