Skocz do zawartości
MATEUSZLA

Kto Pomorze Z Przegrzaniem Kompa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kompem gdyż strasznie szybko mi sie przegrzewa i po 30 minutowym graniu np. w Quaka IV zaczyna sie haczyć a cały komp zaczyna chodizć jak suszarka. Mam takie podzespoły jak w opisie. Potrzebuje żeby mi ktoś doradził co zmienić i co założyć na co. POMÓRZCIE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W speedfanie ma 67 C na procku ale spada po wyłączeniu gry a grałem w FIFE 06

Na GPU 70 C

I myśle że to procek i karta grafiki.

Tak wogóle to mam jednostke włożoną w taką szfke pod komputer która z dwóch stron zasłania obudowę i wydaje mi sie że to przez to. Chyba trzeba założyć jakiś wentylator w obudowie ta mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba założyć jakiś wentylator w obudowie ta mi się wydaje

Jeżeli nie masz jeszcze dodatkowego wentylatora wyciągającego w obudowie, to może to być przyczyną przegrzewania i przycinania w grach. Załóż dodatkowy wentyl z tyłu obudowy pod zasilaczem (tak żeby wyciągał powietrze z obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to mam jednostke włożoną w taką szfke pod komputer która z dwóch stron zasłania obudowę

Mikelos na pdst tego wywnioskowałem (byc może błędnie), że jest to standardowa szafka/wnęka pod komputer.

MATEUSZ napisz gdzie trzymasz tego kompa i co to oznacza: "zasłania z dwóch stron". Czy to znaczy, że zasłonięty jest przód i tył obudowy, czy po prostu jej boczne ściany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to biurko pod kompa i ma wnęke na kompa. Jest on zasłoniety z dwóch stron bocznych. Nie wiem co mam zrobic napewno założe z tyłu wentylator wyciągający ale co z chłodzeniem procka? Mam standardowy który dostaje się z prockiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli ten 6200 nie ma wiatraka (a pewnie nie ma), to trzeba by jakiś skombinować na niego. Ewentualnie w obudowie jakiś, który będzie na niego dmuchał.

2. Jeśli komp stoi tyłem do ściany, to odsuń go od sciany. Najlepiej wyciągnij na biurko.

3. Z tyłu obudowy są dziury na wiatrak - można by coś tam wrzucić.

4. Jaki zasilacz masz?

5. Kto ci zakładał wiatrak(radiator) na procka? Może spaprał robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. GPU nie powinien się tak szybko grzać. Czyżby był kręcony mocno?

2. Może komp wymaga wyczyszczenia z kurzu?

3. Zasilacz "ATX 350" nic nie znaczy - podaj markę i model (lub oznaczenie).

4. Skoro "do tej pory" nie było problemów, to może coś zmieniałeś? Dorzuciłeś napęd/dysk/ram itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być zgodność obydwu kości. Nowe kości pracują na innych parametrach (zapewne lepszych) i stare kości mogą się nie wyrabiać powodując resety itp.

Zresetuj ustawienia bios. Potem przejedź pamiędzi programem Gold Memory (do znalezienia na google.pl). Najpierw obie pamięci. W razie problemów każdą osobno. Jeśli osobno jest ok, ale razem są blędy, to pozostaje ręczne ustawienie wolniejszych parametrów pamięci i/lub wyższe napięcie na pamięciach w bios.

Ostatecznie pozostaje pozbycie się kostki 256MB lub zamiana na 512MB taką, jak ta nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. dziwna sprawa.

 

Reasumując:

Rozbierz kompa i złóż od nowa czyszcząc pędzelkiem/sprężonym powietrzem każdy element. Postaw budę na biurku i nie zakładaj bocznej ścianki. Zapuść 3D Marka na kilka godzin. Jeśli będzie ok, to zamknij budę. Jeśli nadal ok, to wstaw tam gdzie stała.

Jeśli będą problemy, to GoldMemory (razem i osobno - jak pisałem wyżej).

Zamiast testowania pamięci przez GM, możesz wyciągnąć jedną kostkę i puścić 3D Marka, potem to samo na drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest zbyt wysoka temperatura procka, być może zakurzone masz chłodzenie na nim?. Załóż wentyla z tyłu jak pisali inni . Ja jeszcze proponuję wstawić z przodu który będzie wciągał powietrze, wyjmij także kompa z tej szafki!

Edytowane przez BuBos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz postawiłem bude na biurku z zamkiętymi ściankami. Włączyłem sobie gierke (NFSMW) i po jakichś 15 minutach gry usłyszłaem coraz więkrzy szum z pudła otworzyłem ścianke jedną i dalej grałem po chwili wiatrak na procku zaczął wolniej pracować a radiator na nim nie był już taki ciepły.

Jednak mam dalej gorącą VGA a radiatora na niej ciężko dotknąć ??

Co polecacie na VGA bo wydaje mi sie że standerdowy radiator z takim małym wiatraczkiem nie wystarczy a jeszcze ja mam troche podkręconą karte a jeszcze chciałbym ją podkręcic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie mozesz lepiej to mi wytłumaczyć bo nie jakoś nie czaje o co chodzi ci z tym IMO. Za 100 zł jaką karte można kupic wykluczająć Radeony?? Bo odrazu mówie nie chce ich bo już raz się na nich przejechałem i nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. IMO (z angielskiego) oznacza "moim skromnym zdaniem"

2. Nie wiem, ile dałeś za tego 6200, ale za 380 już można dorwać 6600.

3. Odnośnie Twojego uprzedzenia do Radków: Ja nigdy nie miałem Radka (zawsze nVidia), ale przy obecnym rynku, to w tych granicach cenowych brałbym tylko Radka 9550 lub 9600 (9600PRO).

 

Edit:

Teraz doczytałem, że to Gainward. Nie powinien się grzać, chyba że stoi blisko grzejnika lub procek zawyża temperaturę w budzie. Ja mam GW Ti300 PP450 i chodzi normlanie.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...