Skocz do zawartości
lewy

Linki Do Forum O Wyborze Studiów/rekrutacji/wymaganiach

Rekomendowane odpowiedzi

hehe je tez 2 kl liceum :) ja narazie sie martwie czy rok zdam ... na studia jeszcze przyjdzie czas, teraz wybierzesz jeden kierunek a za rok cos zupelnie innego moze byc "w cenie" ... nie ma co sie spieszyc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodze z założenia że półtora roku na przygotowanie sie z 3 przedmiotów do amtury to nie jest tak dużo , więc chce sie zdecydować co zdawać do końca tego semestru . Myślałem o prawie, ale nie mam pojęcia np. jak trudno w praktyce sie dostać na jakieś studia dzienne , oraz jak to jest z tą całą rekrutacją , dlatego potrzbuje jakiś stronek tematycznych ( na stronkach szkół zbyt dużo info jednak nie ma :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 3LO... :? Marzy mi się politechnika warszawska, ale na kierunek konkretny nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany... W każdym razie od początku roku szkolnego ostro ryję matmę i fizę...

A co do informacji o studiach to tak ogólnie polecam sobie kupić jakiś informator... a tak bardziej szczegółowo to na konkretnych stronach uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kl. liceum - czas chyba sie zorientować wstępnie co i gdzie sie chce studiować . Znacie jakieś dobre stronki o rekrutacji i wymaganiach na rożne kierunki studiów ??

nie ma to jak konkrety...

tak wogóle to zastanwiałeś się nad tym kiedyś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronach niektórych uczelni albo wydziałów tych uczelni nic nie da sie dowiedzieć nieczytelnie zrobiona strona albo tżeba zakładać konta na ich serwerach i podawać wyniki matur itd. ogólnie to chyba tylko książka "perspektyw" daje jakieś pojęcie o temacie

ps. Ja też na polibude chciałbym iść ale z kuciem cienko tyle melanży co teraz to jeszcze nie miałem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak konkrety...

tak wogóle to zastanwiałeś się nad tym kiedyś ? ;)

Chciałbym przede wszystkim iść na prawo. Ale nie mam pojęcia czy poza uniwerkiem (marzenia :lol: ) w wawie gdzieś jeszcze można studiować prawo . I ile szacunkowo trzeba miec punktów żeby sie dostać na studia dzienne itp itd ... . Bo poza sciaga.pl nie znam żadnego innego dużego forum gdzie moge o to zapytać

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przede wszystkim iść na prawo. Ale nie mam pojęcia czy poza uniwerkiem (marzenia :lol: ) w wawie gdzieś jeszcze można studiować prawo . I ile szacunkowo trzeba miec punktów żeby sie dostać na studia dzienne itp itd ... . Bo poza sciaga.pl nie znam żadnego innego dużego forum gdzie moge o to zapytać

Praktycznie każdy publiczny (czytaj: państwowy) uniwersytet ma w swoich kierunkach prawo.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Prawo+...ukaj&lr=lang_pl

http://www.polska.pl/katalog/index,Uniwers...gory_id,869.htm

 

O ile wiem, to w tej chwili żadna prywatna uczelnia nie ma uprawnień do nauczania prawa (mogę się mylić).

 

EDIT:

Z państwowych uniwerków prawa nie naucza Uniwersytet Zielonogórski.

 

EDIT II:

 

Co do sposobów rekrutacji, to każda uczelnia robi to na własny sposób. Musisz się pobujać po każdym uniwerku i porównać jak to robią. Wydaje mi się, że nigdzie nie znajdziesz takich informacji w jednym miejscu.

Możesz spróbować na wprost.pl, robili rankingi uczelni, może zrobili też jakąś zbiorówkę co do zasad rekrutacji.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wybierzesz jeden kierunek a za rok cos zupelnie innego moze byc "w cenie" ... nie ma co sie spieszyc

pozdro

Ze co? :D To Ty bedziesz wybieral kierunek pod wzgledem tego ile sie srednio zarabia po jego ukonczeniu ?

No to gratuluje.. Z takim podejsciem prawdopodobnie zasilisz rzesze bezrobotnych albo przynajmniej niekompetentych pracownikow (a sami tutaj wszyscy narzekamy na takowych pracujacych chociazby w sklepach komputerowych), a do tego bedziesz sie meczyl na tych studiach, bo nie bedzie to wybor zgodny z zainteresowaniami... no ale Twoj wybor.. tylko zebys sie za te 6-7 lat nie zdziwil...

 

EDIT:

Z państwowych uniwerków prawa nie naucza Uniwersytet Zielonogórski.

Jeszcze... bo teren pod budynek dla prawa juz jest jakis czas, ale wlasnie sie dowiedzialem od znajomej, ktora studiuje w humanistycznej czesci uczelni na drugim koncu miasta, ze podobno wycieli zbyt duzo drzew, nie mieli na to pozwolenia i teraz zanim zacznie sie budowa budynku to trzeba zaplacic kare.. co za kraj :mur: Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co? :D To Ty bedziesz wybieral kierunek pod wzgledem tego ile sie srednio zarabia po jego ukonczeniu ?

No to gratuluje.. Z takim podejsciem prawdopodobnie zasilisz rzesze bezrobotnych albo przynajmniej niekompetentych pracownikow (a sami tutaj wszyscy narzekamy na takowych pracujacych chociazby w sklepach komputerowych), a do tego bedziesz sie meczyl na tych studiach, bo nie bedzie to wybor zgodny z zainteresowaniami... no ale Twoj wybor.. tylko zebys sie za te 6-7 lat nie zdziwil...

Swiete slowa, popieram tego Pana w 100%, ja za nic nie poszedlbym na jakis humanistyczny kierunek, nawet gdybym mial po tym zarabiac 10k zl/miesiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostac sie to polowa sukcesu :) Utrzymać się to jest coś ;p

Święte słowa... :D

Nie do konca. Dostac sie to 30%, utrzymac sie to reszta :wink:. Ale w moim przypadku nawet te 30% bylo za duzo :? :|. I sie nie dostalem, bo za malo punktow z matury (w drugiej liscie mialem o 4 punkty za malo, aby sie dostac, a w pierwszej :?: Uuu lepiej nie pytac :wink:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...