Skocz do zawartości
markos

Monitor Crt Czy Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nadzieje ze mi pomozecie. Jaki Monitor byscie mi polecili 19* do 1500zł Monitor ten bedzie mi suzył do Gier Poniewaz duzo gram A takrze do ogladania Filmów I do pracy Duzo przebywam przed Kompem wiec nie chciałbym zeby Dłogie patrzenie w monitor meczyło mi z bytnio oczów Wiec Prosze was o Doradzenie Który by był lepszy CRT czy LCD i Jaka marka i króry model.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo grasz wybierz CTRa chyba że masz super kompa

Monitory LCD 17" (chyba o takim mówiłeś) mają tylko jedną rozdzielczość 1280/1024

(można zmniejszyć ale jest paskudna strata na jakości obrazu)

więc żeby pograć w nowe gry na tej rozdzielczości przy w miarę porządnych detalach i w jakiejć rozsądnej ilości FPS trzeba mieć naprawdę doby sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecem tylko LCD za ta cene kupisz Samsunga z czasem dostepu 8ns , ktory napewno bedzie lepszy dla twoich oczu od CRT. Mam LCD od prawie 2 lat i nie zamienilbym go na zadnego CRT. Moge siedziec przy kompie całą noc i moje oczy tego nie odczuwaja. Jak ktos wczesniej wspomnial trzeba miec dobra grafe zeby uciagnac 1280/1024 ale warto zainwestowac oczy masz tylko jedno, a co do kolorow na LCD sa to tylko mity i z nowymi monitorami nie ma zadnych problemow. W wielu firmach graficznych przesiadaja sie na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.gvc.pl - jest wyprzedaz crt iiyamy - za taka cene kupisz 22 cale crt. Sam sie przymierzam

IIYAMA CRT 22'

Pobór prądu: 170W :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :mur:

http://www.gvc.pl/?m=91&id=213&product=600

dla porównania LCD 19' Samsung 193P+

Pobór prądu: 40W

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...19/193pplus.asp

 

Taki CRT 22' od Iyamy jest bardzo drogi w eksploatacji <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecem tylko LCD za ta cene kupisz Samsunga z czasem dostepu 8ns , ktory napewno bedzie lepszy dla twoich oczu od CRT. Mam LCD od prawie 2 lat i nie zamienilbym go na zadnego CRT. Moge siedziec przy kompie całą noc i moje oczy tego nie odczuwaja. Jak ktos wczesniej wspomnial trzeba miec dobra grafe zeby uciagnac 1280/1024 ale warto zainwestowac oczy masz tylko jedno, a co do kolorow na LCD sa to tylko mity i z nowymi monitorami nie ma zadnych problemow. W wielu firmach graficznych przesiadaja sie na LCD.

taaaa a moze 8ps (piko sekund)?

 

a co do przesiadek: tak przesiadaja sie... ale na dosyć drogie moniory na matrycach s-ips - a one nie są zbyt szybkie (nawet na papierze)

 

i nie porównuj ilustam letniego 15''crt do lcd bo mija sie to z celem

 

edit: casz dostepu moze ma 8ns, ale nie czas reakcji...

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do przesiadek: tak przesiadaja sie... ale na dosyć drogie moniory na matrycach s-ips - a one nie są zbyt szybkie (nawet na papierze)

proponuje sie dokształcic w materii "szybkosci" matryc S-IPS - z reguły są szybsze niz TN z hucznie i sprytnie podawanymi 8ms czy 16ms (grey to grey) , a to ze przy s-ips podają 20 czy 25 o niczym kompletnie nie swiadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA CRT 22'

Pobór prądu: 170W

http://www.gvc.pl/?m=91&id=213&product=600

dla porównania LCD 19' Samsung 193P+

Pobór prądu: 40W

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...19/193pplus.asp

 

Taki CRT 22' od Iyamy jest bardzo drogi w eksploatacji

Moze i drogi ale twoje oczy nie beda tak wyeksploatowane ;)

 

Ale jest to juz monitor z wyższej połki i do tego płaski ( korekcja odchylania strumienia bierze dużo pradu)

 

Wiadomo, ze LCD ciagnie znacznie mniej pradu niz crt, ale w pewnych rzeczach lcd nigdy nie dorowna crt

W jakosci obrazu i nasyceniu kolorów.

 

Musiał bym zobaczyc chyba Lcd EIZO w akcji może wtedy zmienił bym zdanie...

 

P.s Matka ma Samsunga 710MP i jakość tego obrazu nie jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s Matka ma Samsunga 710MP i jakość tego obrazu nie jest najlepsza.

 

nic dziwnego skoro to TN

 

proponuje porównac z s-pva czy s-ips

 

 

Musiał bym zobaczyc chyba Lcd EIZO w akcji może wtedy zmienił bym zdanie...

producent ma 2 rzedne znacznie

najwazniejsza jest matryca

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

ehh ile jeszcze powstanie takich tematow w stylu - samolot czy helikopter/samochod czy motor/...

 

ochrona wzroku = LCD

powod na CRT dostajesz po oczach bezposrednio od lampy kineskopowej - matryce LCD swieca swiatlem odbitym (rozproszonym)

a jak bedziesz siedzial przy monitorze nie robiac przerw (zeby np popatrzec przez okno na jakies dalekie punkty) to wczesniej czy pozniej i tak bedziesz mial powazna wade wzroku

 

...

producent ma 2 rzedne znacznie

najwazniejsza jest matryca

nie do konca - elektronika tez wazna

jak masz mozliwosc to zobacz np Belinea 101920B na PVA - utrata szczegolow przy malym nasyceniu kolorow (2-4%) jak w przecietnym LCD na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD

+zajmuje mniej miejsca na biurku

+oczy nie bolą tak mocno

+więcej prywatności (kąty widzenia) :lol2:

+smużenia zniechęca do grania w FPS-y a do

strategii i RTSów (które bardziej rozwijają szare komórki) już nie :lol2:

-? gorsze kolorki sam nie wiem, jak dla mnie nie ma żadnej róznicy :?

 

PS: Przesiadłem się z 17" CTX na 15" LCD w FS i LCD wypadł dla mnie na duży plus

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczy nie bolą tak mocno

oczy sie psuja od patrzenia, lcd czy crt nie ma znaczenia, teraz w crt nie ma w ogole szkodliwego promieniowania, do tego na lcd przy pulpicie wzrok meczy sie bardziej bo obraz nie jest odswiezany (swieci ciagle tak samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1500zł polecam tylko Fujitsu-Siemens C19-7, sprzęt rewelacyjny a cena to tylko 1349zł (!).

W 100% popieram.Monitor super za tą cenę,a jak nie jesteś zawodowym grafikiem,to nie pchaj sie w CRT,bo oczy się męczą/łzawią/psują dużo bardziej,niż przy LCD,dodatkowo CRT zagraca biurko i prądu żre kilkakrotnie więcej.

 

...teraz w crt nie ma w ogole szkodliwego promieniowania, do tego na lcd przy pulpicie wzrok meczy sie bardziej bo obraz nie jest odswiezany (swieci ciagle tak samo)

No comment :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD

+mniej miejsca na biurku

+oczy nie bolą tak mocno

+więcej prywatności (kąty widzenia) :lol2:

+smużenia zniechęca do grania w FPS-y a do

strategii i RTSów (które bardziej rozwijają szare komórki) już nie :lol2:

-? gorsze kolorki sam nie wiem, jak dla mnie nie ma żadnej róznicy :?

 

PS: Przesiadłem się z 17" CTX na 15" LCD w FS i LCD wypadł dla mnie na duży plus

Twoje plusy są trochę mylące. Przeczysz sam sobie. odpowiem w punktach:

 

1. Zależy jakie masz biurko. U mnie mój monitor stoi luźno i jeszcze mam sporo miejsca!

 

2. Jak się nie patrzysz z odległości 20cm, to na dobrym CRT oczy nie mają prawa boleć.

CRT biją elektronami bezposrednio w ekran wyzwalając szkodliwe promieniowanie, które

zgodnie z normą TCO 99 / 03 jmusi być na marginalnym poziomie. Największe promieniowanie

znajduje się nie na wprost, tylko po bokach monitora. Promień który uderza w ekran rozprasza

szkodliwą energię na boki. Promieniowanie znajduje się również z przodu, ale naprawdę, żeby

nabawić się jakiejś choroby, trzeba by patrzeć w ekran z odległosci 10 cm -_-

 

3. Dla zapalonych erotomanów faktycznie fajna sprawa ^_- Dla całej reszty udręka.

 

4. W monitorach o reakcji 8ms smużenie jest ledwo widoczne. Zależy jeszcze co ma na myśli

producent mówiąc 8ms. Producenci monitorów CRT też lubią robic sobie jaja pisząc w specyfikacji

monitora Samtron BDF 17" - max rozdzielczość 17xx coś tam na iles tam. dajcie spokój,

1280 to max dla takiego monitora, zeby można było spokojnie posiedzieć.

 

5. Kolorki sa zdecydowanie gorsze. Poszczególne barwy (zwłąszcza gdy są jedolite) w różnych

miejscach różnie wyglądają! W tych lepszych i drożych LCD powierzchnia jest w miarę dobrze

podświetlona, ale LCD 19" za 1500zł to LIPA!

 

Dobry monitor CRT wyświetla bardzo ostry i dokładny obraz w wysokiej rozdzielczości.

Graficy, zaawansowani gracze, monterzy video... niechętnie spoglądają w stronę LCD,

chociaż jak ich stać (a dajmy an to, że graczy posiadajacych GF7800GTX stać), to

biorą wysokiej klasy LCD 19/21" za 3000-4000 zł i jest GIT! Obraz to rzecz najważniejsza i

tylko dobry monitor CRT lub wybitny LCD będzie dla tych ludzi odpowiedni. Ilość miejsca

i pobór prądu to sprawa względna. Monitory IIYAMA 22" pobierają 130W. Dopiero w trybie

OPQ ciągną 170W (podbcie jasności dla fotografii i filmów, świetny efekt!)

Będąc użytkownikiem takiego właśnie monitora nie zwracam uwagi ile to bierze prądu.

Zalezy mi na obrazie, więc wszelkie próby zastąpienia go bajerami czy tanim LCD

są w mojej ocenie nieakceptowalne. Ostatecznie wszystko zależy od wymagań i upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No comment

kolejny ktory nie ma o tym zielonego pojecia, przeczytaj to co napisal @Lumperator

dodatkowo: statyczny obraz na lcd to tak jakbys sie patrzyl na sciane, nic sie nie dzieje, oko nie pracuje i sie meczy, w crt jako ze obraz generuje wiazka elektronow poruszajac sie po calym ekranie (odswiezanie) powoduje ze dany punkt nie swieci jednakowo, charakterystyka ma przebieg podobny do pily, czlowiek tego nie widzi ale oko to rejestruje i pracuje co powoduje mniejsze zmeczenie

ale generalnie patrzenie jest szkodliwe i w dzisiejszych czasach nie ma zadnej przewagi lcd na crt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny ktory nie ma o tym zielonego pojecia, przeczytaj to co napisal @Lumperator

dodatkowo: statyczny obraz na lcd to tak jakbys sie patrzyl na sciane, nic sie nie dzieje, oko nie pracuje i sie meczy, w crt jako ze obraz generuje wiazka elektronow poruszajac sie po calym ekranie (odswiezanie) powoduje ze dany punkt nie swieci jednakowo, charakterystyka ma przebieg podobny do pily, czlowiek tego nie widzi ale oko to rejestruje i pracuje co powoduje mniejsze zmeczenie

ale generalnie patrzenie jest szkodliwe i w dzisiejszych czasach nie ma zadnej przewagi lcd na crt

Ale brednia !!!!! Zapytaj okulisty jak negatywnie wpływa mrugający obraz na zmęczenie oka. Jak rozglądasz się wokoło to bolą ciebie oczy bo drzewa, domy nie mrugają? <lol> - i to ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brednia !!!!! Zapytaj okulisty jak negatywnie wpływa mrugający obraz na zmęczenie oka. Jak rozglądasz się wokoło to bolą ciebie oczy bo drzewa, domy nie mrugają? <lol> - i to ogromny.

:mur: :mur: - tos pocisnoł teraz text

Miałem już okazje toczyć dyskusję z cmsydney, zaciekłym obrońcom CRT, nic dziwnego że wygaduje takie brednie, toż to żadna nowość <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent ma 2 rzedne znacznie

najwazniejsza jest matryca

To ciekawe dlaczego w monitorach Eizo znajduje albo same kinole Hitachi albo Toshiby... rownie dobrze mogł być tam kinol philipsa.... jakoś nie ...

 

Nie wiem jak w LCD co tam pakuja bo jeszcze mi w łapki nie wpadł jaczej smiecia nie wpakuja. I tam czesto parametr rekacji 16 ms...i więcej a mnit za 2.5K pln (19 cali )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już okazje toczyć dyskusję z cmsydney, zaciekłym obrońcom CRT, nic dziwnego że wygaduje takie brednie, toż to żadna nowość <_<

 

ta- daj mu dobrego lcd a zassie jak kondor i nie mlaśnie

 

wtedy punkt widzenia obróci sie o 180st.

 

To ciekawe dlaczego w monitorach Eizo znajduje albo same kinole Hitachi albo Toshiby... rownie dobrze mogł być tam kinol philipsa.... jakoś nie ...

 

:blink: -poczytaj -doucz sie potem pisz

 

 

Nie wiem jak w LCD co tam pakuja bo jeszcze mi w łapki nie wpadł jaczej smiecia nie wpakuja. I tam czesto parametr rekacji 16 ms...i więcej a mnit za 2.5K pln (19 cali )

 

pisz po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

za oknem nie masz statycznego obrazu, proponuje popatrzec na gola sciane z jakies 3h, TO JEST OBRAZ STATYCZNY, tak jak w lcd, kupilem lcd i w porownaniu do crt jest to szajs,

Bo słuchałes "podpowiadaczy" i "znafców" od PVA, przecież nawet dziecko wie, że monitory na matrycach PVA nie ważne czy na nich pisze 6ms, czy 8 ms smuzą strasznie w porównaniu z nowymi monitorami na TN (nawet jak na nich pisze 12ms) A te tzw. dopalacze na PVA symulują (udają tylko) w bardzo wąskim zakresie barw (gray to gray) szybsze działanie.

 

Jak do gier to tylko LCD na TN. Co do CRT to już kilka razy pisałem o efektach elektrostatycznych i roentgena źle wpływających na wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

za oknem nie masz statycznego obrazu, proponuje popatrzec na gola sciane z jakies 3h, TO JEST OBRAZ STATYCZNY, tak jak w lcd, kupilem lcd i w porownaniu do crt jest to szajs,

Sam mam monitor CRT i chętnie go wymienię na jakiś szybki panoramiczny MVA LCD 4-6ms. Nie wiem dlaczego tak zawziąłeś się na ten obraz statyczny - przecież kiedy omiatasz wzrokiem ekran to obraz dla siatkówki nie jest statyczny. Popatrz na jedną literkę bez przerwy przez kilka minut na CRT a efekt będzie taki że po chwili oczy będą łzawić. Mam odświeżanie w tej chwili 97 HZ (przy więcej niż 97 obraz jest bardziej rozmazany) i oczy bolą mnie mniej niż przy 60 czy nawet 85 Hz - zgodnie z twoją teorią powinno być odwrotnie. Kiedy patrzysz na pulsujący obraz (CRT nawet 100-120) to oczy męczą się szybciej niż przy idealnie stałym obrazie.

 

->bodziu8

"Bo słuchałes "podpowiadaczy" i "znafców" od PVA, przecież nawet dziecko wie, że monitory na matrycach PVA nie ważne czy na nich pisze 6ms, czy 8 ms smuzą strasznie w porównaniu z nowymi monitorami na TN (nawet jak na nich pisze 12ms) A te tzw. dopalacze na PVA symulują (udają tylko) w bardzo wąskim zakresie barw (gray to gray) szybsze działanie.

 

Jak do gier to tylko LCD na TN. Co do CRT to już kilka razy pisałem o efektach elektrostatycznych i roentgena źle wpływających na wzrok."

 

Ty nie wiesz jak działa "dopalacz" i w jaki sposób zwiększa prędkość zmian ustawień molekuł. Jeśli "dopalacz" jest poprawnie zrealizowany to nie ma nawet skutków ubocznych. Co do udawania w wąskim zakresie jak piszesz to też nieprawda bo przyspieszane są wszystkie wartości (147->192 , 0->255 itd.). Co do matryc PVA/MVA to myślę że powinieneś uważnie pooglądać wersje 6ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...