Skocz do zawartości
SuperRzeźniK

Chłodzenie Rzeznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Wreszcie udało mi się znaleźć dziający serwer dla stronki ze zdjęciami mojego chłodzenia!

Mam nadzieję że teraz nieprzeszkodzi Wam w oglądaniu żadna awaria, i wszystko będzie OK

 

Daję linki do obu serwerów.

*Pierwszy* to stary, polecany dla urzytkowników łącz NIE TELEKOMUNIKACYJNYCH

*Drugi* - nowy pewniejszy i działa dla łącz telekomunikacji.

 

1 http://fenix.sggw.waw.pl/~rzeznik/index.htm

2 http://rzeznik.dokuro.org/

 

Polecam oglądanie z przeglądarki Firefox! pod iE coś jest nietak z banerem.

 

Dzięki za wyrozumiałość za poprzednią kraksę, Miłego oglądania!!

 

 

 

 

 

Wklajam opis z poprzednego tematu, jak by ktoś chciał poczytać ;D

 

 

*******************************************************************************

 

 

 

 

 

 

Witam!

Nareszcie mój komputer przyjął formę która nadaje się do pokazania publiczności.

 

 

Planując jak to będzie wyglądać brałem pod uwagę dwa czynniki:

 

*Cisza, bo mieszkam w akademiku i w pokoju zimuje kilka osób, komputer aby działać całą noc niemoże im swoim szumem przeszkadzać w... piciu...

Grzejnik pozwala na wydalanie ciepła pasywnie.

 

*Mobilność. Chłodzenie zintegroawne z biurkiem złożone z 13 elementów jest uciążliwe podczas częstych zmian lokalu. Komputer chłodzony wodą musiał być tak samo mobilny jak zwykły wiatrakowiec. Komputer z grzejnikiem z boku i twardo zlutowanymi rurami niejest wrażliwy na uszkodzenia z zewnątrz. Można go przekręcać dowolnie, nic się nie zapowietrza bo w układzie niema ani jednego bąbla powietrza. Można go kopać w stalowy grzejnik i twardo zlutowane rury. Za rury można go nawet podnieść.

 

Wydajność, choć wyszła kapitalna była na drugim planie.

Estetyka też była na drugim planie i tam pozostała dry.gif

 

 

 

Komplet fotek jest na skręconej na prędce stronce, tutaj tylko kilka poglądowych.

Stronka może chodzić powolnie u klientów telekomunikacji. dlaczego? niemam zielonego pojęcia.

 

Produkty które wykorzystałem do produkcji to:

 

Rury miedziane z OBI 0.5 cala 5m 23zł

Ciężko bez cięcia wepchać do autobusu

napchanego starymi babami

pomalowane Hammeritem

 

Grzejniczek Purmo C-11 500x450mm 135zł

kupiony w www.sds.com.pl

Zgrzewany z walcowanej stalowej blachy

W założeniach miał być taki ładny cynkowany żebrowany łazienkowy,

ale okazał się za drogi. Ten też jest fajny, a na pewno wydajniejszy.

Po pociągnięciu hammerite też niewygląda najgorzej. Trafił się

idealnie pasujący do wymiarów obudowy.

 

Pompa z allegro 140zł

Firma bliżej nieznana, na licencji grundfos

Po rozkręceniu stwierdziłem że niczym się nie różni

od orginalnej. Trochę za mocna na moje potrzeby.

Sama się ostro grzeje, wytwarza strasznie wysokie ciśnienie.

Pozostawiona wilgotna na słońcu cała pokrywa się rdzą w 20min.

Na specjalnie skonstruowanym mocowaniu totalnie bezgłośna!

Duży minus to wyloty 1 cal.

 

 

Świetny blok PowerX 140zł

2 króćce to wymóg tej konstrukcji.

Mocna plexa musi wytrzymać napięcie zbrojonych wężyków.

Kupiony dawno temu od Ryby. Ładnia polerka

Świetnie wytrzymuje wysokie ciśnienie, prosta konstrukcja i

łatwy demontaż ułatwiają czyszczenie.

Przy okazji świetna wydajność, i bajerancki wygląd.

W tego typu konstrukcjach napewno lepszy od wszystkich innych.

 

 

Wężyki invena. 3x12zł

Ciśnieniowe do zimnej wody, z uszczelką.

Pomalowane hammerite

 

 

Maty wygłuszające APP z allegro 34zł

Czerne ładne i nieśmierdzą polonezem tak jak ktoś kiedyś napisał

 

 

Przybliżona cena 550zł

 

 

 

Za niedostateczną jakość fotek przepraszam, robiłem je wczorajszej nocy, przy strasznie mizernym oświetleniu.

 

Rurki lutowałem wielką lutownicą dekarską i palnikiem gazowym.

Są tak dopasowane do otworów w obudowie, że po spuszczeniu wody i odkręceniu od grzejnika mogę je wyciągnąć z obudowy bez rozlutowywania!

Grzejnik nie jest przyczepiony śrubami, jest zakleszczony na wieszakach i rurach. Po odkręceniu i wyjęciu rur usunięcie go zajmuje 30sek.

Na twardo przyczepiona jest tylko pompa (2 śruby) a pomimo tego cały układ jest super sztywny i pancerny. Można podnieść cały komp za rurkę lub grzejnik, i nic się nie wygina.

 

Do układu wlałem demineralkę z chloroaminą kilkoma kroplami alginu, szczyptą fungicydu kaptanu i szczyptą antybiotyku augumentin rozpuszczonego w kropelce tłuszczu, copal.

Po miesiącu, idealnie krystaliczna.

 

Temperatur niestety niemogę podać, płyta cały czas pokazuje 36st. Muszę zmienić bios. Przed pompą niedługo zamontuję sensor, to podam dokładną temp. wody przed pompą.

Podczas ciągłej pracy z niewielkim obciążeniem procesora (v1.4 3800mhz) ręką nieczujemy żeby rurka wylotowa z grzejnika była ciepła. Po obciążeniu na maxa grzejnik robi się letni.

 

 

 

Myślę że plan został wykonany!!

Przenoszę kompa gdzie chce i kiedy chcę, jest pancerny i TOTALNIE BEZGŁOŚNY icon_wink.gif

 

Zapraszam na stronkę, proszę o komentarz!!

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

musze obiektywnie przyznac ze kompa rzeznika nie slychac NIC A NIC. wchodzac do niego do pokoju to ze dziala mozna poznac tylko po obrazie na monitorze. kawal dobrej roboty. jedyne do czego moglbym sie przyczepic to koniecznosc wlaczania recznie/dzialania non-stop pompy. moglbys zrobic jakis przekaznik i by bylo cacy.

Edytowane przez ghost_dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdepowiedziawszy, to pierwszy raz jak Rzezniczek odezwal sie do mnie na gg, ze chce kupic px pod intela i przedstawil swoja wizje wc, to mnie zaskoczyl, podchodzilem do tego sceptycznie, no ale widac ze mu wyszlo bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że naprawde rzeźnicki układzik :D

Rispekt .... to pierwsze wc z w pełni działającym kaloryferem jakie tu widziałem i tak dobrze dopasowanym do obudowy. Z zwenątrz buda mi sie bardzo podoba.

Troche w środku jakoś tak zbyt obskórnie przez tą brązową farbe ... no ale jak chciałeś utrzymać wszystko w jednym stylu to Ci to dobrze wyszło. Wygląda to jak komputer hydraulika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

otoz to. w realu nie ma takich odblsakow nawet w jasnym oswietleniu. odnioslem wrazenie ze to jest jakis metalik ta farba. ale co sie czepiacie skoro buda w zalozeniu (tylko w zalozeniu, realia sa nieco inne :P) ma byc zamknieta... i tak nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te arktiki sa konieczne? Bo super pasywna chlodnica, pompa tez nieprzecietnie cicha i na to wszystko 2 wentyle :/ Tzn ja wiem ze one sa ciche, ale moznaby dla idei sie ich pozbyc jeszcze dokladajac pasywna zasilke (to mozliwe bo nie masz jakichs ekstremalnie zracych waty komponentow i obeszlaby sie bez nadmuchu w budzie). Chyba ze sie myle. Bo idac takim tropem to mozna dac sytche ninja i za nim 1 arktik wyciagajacy, ew 2gi na nim jako dodmuch i bedzie tak samo cicho (nawet minimalnie ciszej bo brak pompy) a temp beda nizsze niz na pasywnym grzejniku. Poprostu nie pasuja mi te wentyle, to jakby na sam koniec skladania super pasywnego kompa dolozyc tam wentyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj moj post

jak mozna sciszyc cos czego nie slychac??

Chodzi mi o sama zasade. Lepsze beda 2 arktiki niz 2 arktiki i pompa :wink: - o to mi chodzilo, bo ze jest cicha to wiem.

A jesli chodzi o chip i grafe to mozna zalozyc bloczki (zasilka tez jak nie ma kasy na pasywa). W takim kompie jest juz tylko kroczek do pelnego pasywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko pracuje na standardowych ustawieniach, to można sobie te arcticki wyłączyć jednym kliknięciem mychy.

A są żeby kiedyś niebył głupio że ich niema.

 

Tagan przy obciążeniu które mu stawia celeron i r 9550, też jest prawie niesłyszalny. trzeba się starać bardzo żeby go usłyszeć.

 

Najgorszy jest dysk twardy... ale bez niego niestety komputer niejest zbyt przydatny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispekt .... to pierwsze wc z w pełni działającym kaloryferem

ze 3 lata temu u kumpla coś takiego wydziałem co mnie zainspirowało do wgłębienia się w WC... pompa CO i obskórny grzejnik przyczepiony do ściany (aż taki obskurny nie był :P ale podług tego...) grzejnik jako chłodnica to fajna rzecz bo niezależnie od ustawień trzyma identyczną temperaturę (tak było u kumpla) - pewnie u ciebie też tak jest ;)

 

 

drogą uzupełnienia... popek CO i CWU poprostu niesłychać więc w przypadku głośności nie na sensu o nich nawet wspominać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zgładzić wkurzające mnie od zawsze kable od Tagana.

Kupiłem złączki molex i inne odpowiednie do kabli oraz termokurczliwe osłonki na kable.

Mam plan zrobienia kabli podczepianych w razie potrzeby, otoczonych czarnymi obwódkami.

Zdjęcia jutro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pc-tuning.pl/index.php?action=towar&id_towaru=667

 

Znalazłem coś pokrewnego do mojego wynalazku.

Ciekawe czy tak na twardo przykręcona pompka nie wprowadza obudowy w drgania.

Miał ktoś coś takiego w łapach?

Jak się podoba cena??

Ta pompeczka nei jest przykrecona do budy. Zobacz do chlodzenia Miśka on tam taką pompeczke pokazywal.

Pompa ma swoją podstawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pc-tuning.pl/index.php?action=towar&id_towaru=667

 

Znalazłem coś pokrewnego do mojego wynalazku.

Ciekawe czy tak na twardo przykręcona pompka nie wprowadza obudowy w drgania.

Miał ktoś coś takiego w łapach?

Jak się podoba cena??

Takie radiatory sa juz dostepne dosc dawno. Ale sa diabelnie drogie. Mozna to dowlnie rozbudowywac. Np w alphacool.de sprzedaja juz gotowe zestawy z takimi chlodnicami. Tylko czemu to jest takie drogie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjny Taganik, niewyciszony dysk.. Bezglosnie na pewno nie jest, co najwyzej mozna powiedziec, ze komputer jest nieslyszalny w okreslonych warunkach (cos go zalusza).

Pomijajac to - w porzadku - chociaz brakuje mi bloczku na grafice.

 

btw. co to za wiatraki na wywiewie i na jakim napieciu pracuja ?

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Slow --> Wiatraki to nieśmiertelne arcticki podłączone razem jeden za drugim pod piny cpu_fan na płycie głównej (12v) czyli wychodzi po 6v na łebka.

Co do chalaśliwego dysku to się zgodzę, niezadobrze się ostatnio dogadujemy, i chyba będzie niedługo rozwód z samsungiem, ale tagana muszę wziąć w obronę.

Z odległości 20 cm nieda się rozpoznać czy mój tagan działa czy nie.

Po wsadzeniu w oklejonymi superpolonezowymi matami obudowę, nie przeszkadza nawet w leczeniu największego kaca.

Kolega ma identycznego, i jest sporo głośniejszy, jakiś dobry egzemplarz mi się trafił ;)

 

Co do grafy to w coraz bardziej upasywniam geforca, jutro montuję volcano 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekalem pol roku na odpowiedz i sie doczekalem ;) Co do zasilacza. Widocznie trafil Ci sie Tagan z wiatrakami Sanyo Denki, dlatego taki cichutki. Co do upasywniania Geforca - nie wiem czy Volcano 11 bedzie na to dobrym materialem (wykonany jest w calosci z miedzi) ale moze obalisz mit o tym, ze miedz nie nadaje sie do pasywnego chlodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

SuperRzeźniK mam pytanie co do mocowania grzejnika. Jak on jest dokładnie zamontowany ?

a co, masz problemy ze wzrokiem? przeciez wszystko widac na zdjeciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogokolwiek moje chłodzenie jeszcze interesuje ale jeśli, to napiszę krótki raport z prawie 3 lat działania układu.

 

Chłodzenie od czasu zamknięcia i opublikowania tematu o nim na forum nie zostało w żaden sposób zmodyfikowane.

Pracuje bez przerwy od XI 2005 roku, raz tylko zmieniałem chłodziwo (po 4 miesiącach użytkowania), okazało się ultra czyste, więc stwierdziłem że wymiany nie są konieczne.

 

W życiu się zmieniło bardzo dużo (praktycznie wszystko) jestem cięższy o 15kg, sypiam regularnie, piję tylko w weekendy a chłodzenie jak pracowało tak pracuje.

Nie zdarzył się żaden wylew, ani zacięcie pompy, nie ubywa wody, nie zaczęło hałasować.

 

Wywaliłem celerona, wsadziłem Venice, wywaliłem 9550, wsadziłem 7600 temperatura procesora teraz wynosi średnio 32st.

 

Tak więc skromnie podsumowując, do atutów tego projektu dorzucić można jeszcze bezobsługowość przez długi okres.

 

 

PS. Czy ktoś ma jeszcze działające bez ingerencji 3 lata chłodzenie? Czy mogę liczyć na rekord guinessa B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...