Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

ej no sorry

ale kazdy z nas ,ma chyba jakies swoje ulubione marki

dla mnie taka jest gainward

uwarzam poprostu ze ta firma robi najlepsze karty graficzne tylko tyle

jest to oczywiscie moja subiektywna opinia

gainward the best

pozdro

No a dzieki czemu karty gainwarda są takie the best? Bo ani jakość grafiki ani oc nie powalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam msi 6800gs na pci z zalozonym zalmanem 700alcu. W idle mam 37~39 stopni a przy maksie okolo 53 stopni, bez krecenia. Do ilu moge bezpiecznie zwiekszyc na nim temperature??

Druga sprawa, jak moge dokladnie sprawdzic karte( przykatowac) poza testowaniem 3d markami - mam 03 i 06. Przy graniu w "medal of honor: pacyfik" po jakims czasie pojawiaja mi sie przeklamania na ekranie, a w doomie 3 czy markach takowe nie wystepuja?? To wina gry czy karty??

Edytowane przez lukasz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie ktos z podobnym zdaniem

do tej pory uzgodnilem ze starym karte ta

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23961 http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....x&id_produktu=1

 

zeby dal te 950 zl musialem nizle prosic starego

ale teraz mysle ze zgodzil by sie na to

http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....id_produktu=318

czy warto?

wydaje mi sie ze tak

ale pytam sie jeszcze inych

a w odpowiedzi na wgi innych;

nie mama kasy 7800gt

mge najwiecej dac za karte 1000zl

czy te 512 mb,1,4n/s bedzie maialo znaczocy wplyw na roznice miedzy tymi dwoma kartami

nie wiem

moze wy wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lukasz1 - temperatura nie ma sie co przejmowac. Ja mam w stresie okolo 70C teraz na takim zalmanie ale w mniejszej i cieplejszej budzie i nic mu nie grozi. Na standardowym chlodzeniu i tak temp bylyby wyzsze. Mysle ze temperatura w okolicach 100C nie powinna zrobic tej karcie krzywdy. (pomijajac ograniczenia w o/c) Zbijanie temp na gpu do np 40 stopni tylko dla samego faktu zeby bylo tak malo tu juz zboczenie userow ktorzy interesuja sie chlodzeniem :wink:

 

A w kwestii gainwarda juz sie czesciowo wypowiadalem:

 

zalety: gwara / efektowny wyglad (dla niektorych ma znaczenie, chciaz zwykly gs nie ma akurat efektownego wygladu wiec sie nie liczy) / maly spadek wartosci - mniejszy niz w przypadku tanszej karty innej firmy = mozna na tym wyjsc ogolnie lepiej

wady: cena / bajki o wiekszym o/c tych kart

 

W moim przypadku epizod z gainwardem spominam dobrze. Kupiona na allegro karta w maju 2005 (i to nie okazyjnie, bo koles mial ~30 komentarzy i nie bylo to tez strzelenie w "noaw aukcje", tylko poprostu wylicytowanie karty w tygodniowej aukcji an ktorej kazdy mogl ja kupi przedemną. Ta karta bez problemu sprzedala sie w lutym 2006 za ta sama cene, a sadzac z zainteresowania i szybkosci z jaka poszla moglem krzyknac jeszcze neico wiecej i bylbym jeszcze do przodu. Na gainwardy naprawde latwo znalesc klientow. A taka biedna msi na zielonym pcb juz za tyle nie poleci i napewno bylbym w plecy (sadzac po innych aukcjach).

 

Tak czy inaczej kupowanie 6800GS gainwarda w cenie bliskiej 7800GT jest decyzja dyskusyjna. Z punktu widzenia wydajnosci oczywiscie 7800, ale z punktu widzenia gwary, dodatkow i pozniejszej ceny juz mogloby byc to dyskusyjne. (chociaz ja osobicie gainwarda akurat 6800GS bym nie bral).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci żeby szybko zmienisz na byle co , bo stock jest tak głośny , że można dostać szaleju

Tutaj zalezy. Np ja sie zastanawiam czy byl sens wstawiania zalmana. W 2D mozna dac 20% czy nawet mniej i cisza. W 3D mam zamkniete sluchawki - moze miec nawet 60dB. A zalman na maxa i tak jest na tyle glosny jak chodzi na maxa ze juz chyba obojetny duzy szym od bardzo duzego. A stockowe chlodzenie ma ta powazna zalete ze jest cienkie i np przy DFI i karcie w dolnym slocie pcie mamy 2 wolne PCI (audigy i karta tv - np) co przy zalmanie juz jest nie mozliwe.

A za reszte kasy kupujemy np ta nowa paste Coollaboratory Liquid Pro i mamy kilka C mniej niz na OCZ (uzywamy rowniez na procesorze + zapas na pozniej). Dodatkowo szlif stockowego coolera. Po takim zabiegu wydajnosc powinna wyraznie wzrosnac jesli koniecznie checemy ja poprawic :wink: Oczywiscie taka metoda jest tylko dla ludzi ktorym nie zalezy na ciszy w trybie 3D. Jednak sadze ze jest ich dosc sporo, bo praktycznie wszyscy grajacy w sluchawkach moga byc w tej grupie.

A w kwestii wzrostu oc to chlodzenie niewiele zmieni, najwyzej szczatkowe mghz na gpu. Dopiero bloczki daja duze przyrosty. Generalnie obecnie zastanawiam sie nad powrotem do stocka przy lekkim "tuningu w postaci pasty i szlifu" - powod? brak miejsca w postaci slotow PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wysylaj.pl/product_info.php?products_id=13320

Dziwna cena, zresztą w całym sklepie ceny są jakieś dziwne. Wie ktoś coś o tym sklepie?

 

Faktycznie, 5 godzinne szukanie po różnych sklepach częsci do kompa daje zmęczenie i brak bystrości. -> Taki mój wniosek :)

Sorx

Edytowane przez OneHotMinute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Freezone 80AlCu wystarczy na GS'a :?: bo niechciałbym wydawać dużo kasy na chłodzenie. Grafa będzie podkręcana.

To zalezy jak bedziesz krecil...wersja AGP lub PCIE...ja mam AGP wiec duzo nie podkrece bo z 350/1000 na 430/1100 i mam to chlodzenie co w sygnaturce a chyba to o ktore pytasz to podobna klasa a nawet deko lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

no nareszcie ktos z podobnym zdaniem

do tej pory uzgodnilem ze starym karte ta

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23961 http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....x&id_produktu=1

 

zeby dal te 950 zl musialem nizle prosic starego

ale teraz mysle ze zgodzil by sie na to

http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....id_produktu=318

czy warto?

wydaje mi sie ze tak

ale pytam sie jeszcze inych

a w odpowiedzi na wgi innych;

nie mama kasy 7800gt

mge najwiecej dac za karte 1000zl

czy te 512 mb,1,4n/s bedzie maialo znaczocy wplyw na roznice miedzy tymi dwoma kartami

nie wiem

moze wy wiecie

a moze tak samemu zarobic a nie na rodzicach zerowac

pewnie ojcu mowisz ze ta karta graficzna to do nauki co :)

szkola to i tak bezgraniczna leserka

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak samemu zarobic a nie na rodzicach zerowac

pewnie ojcu mowisz ze ta karta graficzna to do nauki co :)

szkola to i tak bezgraniczna leserka

najwazniejsze ze bedzie gral :lol: reszta to jak to sie mowi "przyroda"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem GeForce 6800GS XFX Pine 256MB TV/DVI (AGPx8),w czasie instalacji sterów v81.95 forceware,nvodngov18195 wyskakuje komunikat że nie mam sprzętu Nvidi i qupa.W readme od forceware 81.95 jest napisane że obsługują 6800 gs.Obecnie mam zainstalowane stery z płyty od karty w readme od nich pisze że mają numer 82.12.Moje pytanie czy też mieliście kłopot z instalką karty i jakich sterowników używacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Spodziewany termin dostawy to 17 marca 2006.

 

"Już się pojawił" to nie najlepsze określenie.

Okreslenie jest jak najbardziej trafne, gdyz pojawil sie w ofercie danej firmy <_<

Rozumie gdybym napisal: "mozna juz kupic" - wtedy wprowadzilbym w blad forumowiczow.

Dlatego nie wspomnialem o dostepnosci produktu, gdyz ta adnotacje kazdy zainteresowany juz przeczyta sobie na stronie B)

 

Wiec nie rob OT :mur:

 

Ja z mojej strony przepraszam za little OT . koniec tematu - Peace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobrze że dopiero w marcu będzie...zdążę fundusz uzbierać...:)

 

póki co się na słuchawki przerzuciłem bo przy obciążeniu nie jest za sympatycznie...(otwarta buda :| )...

 

no i po cichu liczę że coś jeszcze na tym chłodziwie ukręcę...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...