Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

sideband ale ta moja karta ma odblokowane potoki i verteksa >> @16/6 da rade ten zailacz przy takim modzie??

Twoja msi gf6800gs też ma potoki odblokowane??

 

pozdro!

ten huntkey pociągnie bardzo mocny sprzęt , ja mam 6800gs na pci-express , ale wcześniej miałem 6800 16p/6v wykręconego na 455/900 i jakoś chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten huntkey pociągnie bardzo mocny sprzęt , ja mam 6800gs na pci-express , ale wcześniej miałem 6800 16p/6v wykręconego na 455/900 i jakoś chodziło

tak tylko pytam dla pewności:) lepiej 2 razy spytać niż kupić jakieś [ciach!]o i potem walić głową w ściane>> o tak :mur: :)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJJJJJJJJJJJ, ostateczny stan wkur....

 

http://xthost.info/rahzell/przeskoki.avi

 

 

http://xthost.info/rahzell/krzak.JPG

http://xthost.info/rahzell/krzak2.JPG

 

Czasem jest tak, ze monitor sie na chwile wylacza, potem wlacza sam spowrotem, do tego te przeskoki, krzaki, szczegolnie po wlaczeniu komputera - po 10, 15min ustepuja. Temperatura karty nie wychodzi poza 40*C.

 

?? ocb

Edytowane przez rahzell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJJJJJJJJJJJ, ostateczny stan wkur....

 

http://xthost.info/rahzell/przeskoki.avi

http://xthost.info/rahzell/krzak.JPG

http://xthost.info/rahzell/krzak2.JPG

 

Czasem jest tak, ze monitor sie na chwile wylacza, potem wlacza sam spowrotem, do tego te przeskoki, krzaki, szczegolnie po wlaczeniu komputera - po 10, 15min ustepuja. Temperatura karty nie wychodzi poza 40*C.

 

?? ocb

linki do to plików nie działają , sprawdzałeś na sterach 84.21 bo te stery oficjalnie wspierają 6800gs na agp jeżeli nie pomogą , spróbuj karte sprawdzić na innej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdy zakupiłem nowy komputer (3-4 tyg. temu), po zainstalowaniu systemu i całego softu, zapuściłem benchmarki i oto wyniki:

 

- 3dmark2003 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 11013 punktów.

- 3dmark2005 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 4987 punktów.

 

Natomiast teraz w 3dmark2005 na tych samych ustawieniach wynosi 2332 punktów !!! (zrzut ekranu w załączniku)

 

Jeśli to pomoże to w 3dmark2003 osiągałem aktualnie około 10000 punktów czyli spadek wynosi około 10% natomiast w 3dmark2005 to ponad 50%!!!

 

Moje działania:

 

Zmieniałem sterowniki karty graficznej począwszy od tych standardowych na których osiągnąłem prawie 5000punktów do najnowszych, reinstalowałem directx9.0c, reinstalowałem stery do płyty głównej, w koncu przeszukałem dysk spy-botem, adwarem, avastem i wkoncu wyrzucilem jakiegos robaka wiec postanowiłem zainstalować od nowa windows xp po wczesniejszym formacie - no i nic !!! to samo , 3dmark2005 v1.2 czy w demo czy w pełnej wersji pokazuje wynik około 2300 punktów, komputer oddałem do serwisu tam go sprawdzili i żadnego problemu nie wykryli (mały rymek;)). W grach szczególnie w AOE3 zauważyłem problem ze skakaniem obrazu, a nie miałem tego wczesniej, to samo w farcry, gdzie indziej nie sprawdzałem bo odechciało mi sie grać :((( POMOCY !!! Nie wiem czy to grafika cos szwankuje, czy płyta główna czy może procek.

 

PROSZĘ O POMOC !!!

Mój sprzęt to:

 

AMD Athlon 64 3700+, płyta Biostar NF4ST-A9 (posiada wejscie AGX i PCI-E), MSI GF6800gs 256MB, DDR 1GB single channel 400mhz, dysk 200GB Maxtor, zasilacz WIN POWER 400Wat

JUPI !!!

 

Udało mi się powrócić do osiągów w granicy 4950 punktów w 3dmark2005 !!!

Zrobiłem clear CMOS data na płycie głównej i sam oczom nie wierzyłem.

 

Mam nadzieje że przyda się to innym, którzy mają podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po wstepnych testach u siebie z 6800GS SLI. Wyniki niezbyt zadawalajace:

 

Taktowanie 520/1.25

 

- 10543 w 3dmark05

- 4995 w 3dmark06

 

Niestety procka moglem wykrecic tylko do 2.6Ghz, poniewaz prawdopodobnie PSU mi juz nie wydala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki oto problem: lanparty ultra-d, venice 3000+, gf 6800 gs galaxy, 2 x 512 kingmax hardcore. chodzi to sobie bez szaleństw specjalnych 4 x 250 mhz x 9 (na szaleństwa nie miałem dotychczas czasu). karta g. obsadzona w pcie1 no i są jaja z wydajnością w 3d. np. wynik osiagnięty w 3dmarku '05 to ok. 950 pkt! dodatkowo czasem komp w ogóle nie startuje. całośc zasilana jest 400W chieftecem, który bez zastrzerzeń do niedawna zasilał abita a8v z winchesterem. cała reszta kompa w zasadzie bez zmian. co może byc przyczyną jaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki oto problem: lanparty ultra-d, venice 3000+, gf 6800 gs galaxy, 2 x 512 kingmax hardcore. chodzi to sobie bez szaleństw specjalnych 4 x 250 mhz x 9 (na szaleństwa nie miałem dotychczas czasu). karta g. obsadzona w pcie1 no i są jaja z wydajnością w 3d. np. wynik osiagnięty w 3dmarku '05 to ok. 950 pkt! dodatkowo czasem komp w ogóle nie startuje. całośc zasilana jest 400W chieftecem, który bez zastrzerzeń do niedawna zasilał abita a8v z winchesterem. cała reszta kompa w zasadzie bez zmian. co może byc przyczyną jaj?

A sterowniki do MoBo zainastalowałeś?? I do reszty części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik

Wyniki całkiem całkiem, ale nie lepiej było zamiast tych 2x 6800GS kupić jednego 7900GT? To prawie to samo, a oszczędzasz na V.

Dokladnie - wyleczylem sie z SLI :) Najlepszy wariant to jedna mocna karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUPI !!!

 

Udało mi się powrócić do osiągów w granicy 4950 punktów w 3dmark2005 !!!

Zrobiłem clear CMOS data na płycie głównej i sam oczom nie wierzyłem.

 

Mam nadzieje że przyda się to innym, którzy mają podobny problem.

 

Niestety przedwczesna euforia, po udanym tescie w 3dmarku2005 i zagraniu w pare gier znow spadly mi tgragicznie osiagi. Jednak problem tkwi głębiej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawia Ci sie to moze po kazdym zalaczeniu kompa ?

mi stalo sie tak samo dzis z rana ale potem bylo juz ok :blink: wylaczylem go na 15 min i nie bylo tego efektu , zalaczalem go i wylaczalem kilkanascie razy pod rzad i nic, dziala poprawnie nie wiem od czego moze to byc, moze zasilacz ?

 

edit:

napisz swoj konfig

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Kupiłem w końcu wymażoną kartę - http://allegro.pl/item90888854_supermod_ge...a_silencer.html

 

Pytałem się w sklepie czy będe musiał odblokowywać potoki - odpowiedziel, że już jest wszystko zrobione...

Zrobiłem 3DM03 jakieś marne 9500pkt myśle sobie "coś mało...".

No dobra sprawdzam 3DM05 i ku wielkiemu zdziwieniu odczytuję rezultat 4500pkt...

Mówie sobie ni h..a k...a, tak być nie może, to jest niemożliwe!!! (na 16potokach i 6 verteksach taka bieda???)

W tym momęcie zaczołem mieć wątpliwości co do zmodowania karty - postanowiłem to sprawdzić.

Ściągnołem program RivaTuner v2.0 15.8 i zainstalowałem go...

Niestety jest tak jak przewidywałem - te c.... w sklepie mnie okłamały :mad: LINK - http://img299.imageshack.us/my.php?image=zdjecie8gg.jpg

i teraz sam muszę to odblokować i ewentualnie podkręcić :mur:

 

Tylko kąpletnie nie wiem jak to zrobić :blink: ............................................

POMOCY!!! HELP!!! HILFE!!! :mur: :mur: :mur:

 

Pozdro!

 

jak znacie jakiś link, w którym będzie jak odblokować potoki w tej karcie to bardzo proszę podajcie mi je :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowywanie potokow jest banalne sam przed kupnem tej karty nie mialem pojecia jak to sie robi bo nigdy mi to nie bylo potrzebne:

jak kupowalem ta karte tez nie byla zmodowana odrazu miala tylko gwarancje modowalnosci.

w tym linku jest wszystko:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_118840.html

Edytowane przez marpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aukcji napisane jest "modowalne" a nie "zmodowane"...więc sprzedawcy się nie czepiaj :)...zwłaszcza że to kwestia kilku kliknięć...

 

btw dostałem wczoraj AcceleroX1...wreszcie grafa przestała wyć...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on się sprawuje??

Przede wszystkim jest cichutki (i oto głównie chodziło)...temperatur jeszcze nie sprawdzałem bo nie było czasu...potestuję trochę smarki, zobaczę - może coś OC wzrosło :)...

 

dodam że nie zmieniałem pasty (skończył mi się Ceramique :( )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj pasty bo ta pasta która jest na chłodzeniu jest dobra(mx-1) ale musi się wygrzać co najmnniej 24h , ja też mam accelero powiem tyle że firma acrtic cooling jest poje.... w zestawie nie dostałem wszystkich śrubek tzn tych krótszych ale i tak sobie poradziłem z montażem(dodaktowe podkładki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowywanie potokow jest banalne sam przed kupnem tej karty nie mialem pojecia jak to sie robi bo nigdy mi to nie bylo potrzebne:

jak kupowalem ta karte tez nie byla zmodowana odrazu miala tylko gwarancje modowalnosci.

w tym linku jest wszystko:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_118840.html

dzięki wielkie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! już jest dobrze 16/6 445/1240 :]

 

podzro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio nie miałem czasu doczytywać się o vmodzie na GS,siłą rzeczy usiadłem dziś i w końcu zamowilem juz potencjometry,ale doczytałem sie jeszcze ciekwaszego watku jak myslicie możliwe by po wgraniu biosu z 7800 i zmianie ID na 6800GS,to cos pomogło TU jest link w którym podają że jest to możliwe...może ktos tego próbował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...