Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi jakość pod pulipitem-2d to już to zależy od producenta karty i użytych elementów , jeżeli chodzi jakość obrazu w grach to nie masz racji , bo nvidia ma lepszą jakość od ati , jest artykuł na ten temat na pclabie

Kolego artykul artykulem, mowie o tym co widze, a nie to co jest napisane, bo zgodnie z tym co jest napisane to juz sie nieraz przjechalem, widze jedno, ze karty oparte na ukladach nvidii 6600, 6800 momentami maja tak paskudne i pozarywane cienie, ze sie w glowie nie miesci, watpie, aby to byl problem poszczegonych egzemplarzy, sprawdzalem na 4 roznych innych modeli i producentow, ja tu nie chce sie wdawac w gadke ATI vs NVIDIA bo osobiscie szanuje obydwie firmy, cale zycie jechalem na NVIDII, przez 4 miesiace mialem radka 9800pro i teraz po powrocie do nvidii jestem zdeka zniesmaczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Idle mam 46 stopni, wiec chyba w normie, a w stresie nie mam jak sprawdzic, bo sie wieszaja gry.Przeinstaluje jeszcze raz winde i zainstaluje tylko te stery z plytki.

DO czego są te nvidia WDM drivers na plycie ?

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temparature masz jak najbardziej si, na moim przerobionym chlodzeniu mam 45 w idlu :D, Sluchaj osobiscie mysle, ze reinstalka systemu to bedzie czysta formalnosc, ale mozesz sprobowac, na Woim miejscu dla pewnosci sprawdzilbym (tak jak kolega mowil) jak bardzo gorace sa elementy zasilajace i inne kondensatorki na grafice, do tego zdjalbym chlodzenia, wyczyscil ta g... paste, ktorej tam uzyli i ladnie posmarowal jakas sluszna pasta :D, dopiero po tym reinstalka i stery, jesli dalej beda jaja to podlubac w biosie, sprawdz, czy Ci sie temperaturki na AGP nie przestawily wyzej no i koniecznie szyna AGP/PCI czy jest zablokowana... bo jak jest za wysoko to potrafi byc niewesolo, bo cyrklowac ze sterami mysle, ze nie ma sensu, ta grafika powinna dzialac jak naleze na tych co pisales, mi moja chodzi bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstall kolejny i dziala :D

Prawdopodobnie coś w BIOSie bylo, bo zmienialem chyba wszystko. Może AGP Fast Writes źle ustawione (teraz Enabled). Wyniki w 3dmarku narazie lamerskie :>, bo "odkręciłem" procka - balem sie,ze przez OC procka zasiłka nie wyrabia. Mam tylko nadzieję, ze ten Chief 360W sobie poradzi z tą grafiką. Z 9800PRO sobie radzil, więc juz nic mu nie straszne.

Smarowac grafe nie wiem czy jest sens. Temperature ma chyba dobrą. Co prawda OCZ Ultra 5+ w szufladzie gnije..ale jeszcze poczeka.

A podkręcanie grafy Riva Tunerem? Jest jakiś programik dla Nvidii w stylu ATI Tool, zeby się program sam wykryl optymalne taktowanie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstall kolejny i dziala :D

Prawdopodobnie coś w BIOSie bylo, bo zmienialem chyba wszystko. Może AGP Fast Writes źle ustawione (teraz Enabled). Wyniki w 3dmarku narazie lamerskie :>, bo "odkręciłem" procka - balem sie,ze przez OC procka zasiłka nie wyrabia. Mam tylko nadzieję, ze ten Chief 360W sobie poradzi z tą grafiką. Z 9800PRO sobie radzil, więc juz nic mu nie straszne.

Smarowac grafe nie wiem czy jest sens. Temperature ma chyba dobrą. Co prawda OCZ Ultra 5+ w szufladzie gnije..ale jeszcze poczeka.

A podkręcanie grafy Riva Tunerem? Jest jakiś programik dla Nvidii w stylu ATI Tool, zeby się program sam wykryl optymalne taktowanie?

pozdrawiam

Powiem ci tylko że przy moim konfigu ten Chief wysiada jak gram to musze odłączyć Barracude 60GB bo inaczej mi się po paru minutach komp wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakies marne te chify ;) moj ciagie mojego kongig+nagywaka+barracuda 40gb, ze o oc grafiki nie wspomne, nawet cieply nie jest :D

 

PS. A wracajac do jakosci obrazu nvidii to musze dodac jeszcze jeden fakt, nie wiem, czy to samo mialem na radku, bo wtedy jeszcze chyba nie zwracalem tak bardzo uwagi... ale na nvidii widze przypadki takiego dziwnego zarwania obrazu, z oc, czy bez ciezko to okreslic, trzeba sobie wyobrazic sytuacje powiedzmy w doomie 3 albo innej grze gdzie mozna sie szybko obrocic, tak dziwnie ekran sie sklada, powstaja takie chwilowe zarwania, to twa doslownie ulamki sekund i tafia sie w niektoych miejscach, to po prostu wyglada na taka niedokladnosc w tworzeniu obrazu, moze sie czepiam, ale tak sobie to wyglada, moze stary, moze sam uklad... Who knows :D To na 100% nie sa arty, bo sa i bez oc i widzialem to na inych kartach nvidii, z reszta arty wygladaja inaczej... sam nie wiem co to jest ;) moze za bardzo sie czepiam :P

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marny coś masz ten wynik. 6k w 05 to zrobiłem na tym marnym Palit 6800GS (AGP) 256MB i socket A@2.2GHz.

No to pelen respect :] jakie wtedy miales zegary na palicie ?? ja wiecej ie pociagne bez artow jak: 375/1320, Tzn powyzej tego ati tool juz mi artami sypie, sam nie wiem ,czy to obiektywny test... Niedlugo foty, zalozylem jeszcze miedziaki revoltec'a. A Pan z Arche to by lepiej popracowal nad chlodzeniem do tych palitow dostepnym dla kazdego smiertelnika ;) Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pelen respect :] jakie wtedy miales zegary na palicie ?? ja wiecej ie pociagne bez artow jak: 375/1320, Tzn powyzej tego ati tool juz mi artami sypie, sam nie wiem ,czy to obiektywny test... Niedlugo foty, zalozylem jeszcze miedziaki revoltec'a.

Nie pamiętam dokładnie ale chyba 490/1250. Ati Tool nie używam bo pokazuje bzdury. Do czasu aż nowa Riva się nie pojawi wszystkie walki tocze dzięki zakładce w sterach. Raczej nie widzę sensu zakładania na tą grafę jakiegoś cudownego chłodzenia - jak chciałem zobaczyć ile max poleci to dałem nawiew z przodu i tyłu pcb 2 x 80mm i efektów nie widziałem : 15MHz więcej i to prawie stabilnie, więc cudo to nie jest.

 

 

@Arche - zobaczymy co pokaże moja sztuka 6800GS 128MB B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja z nowym chlodzeniem wycisnalem po 10mhz na pamieci i GPU, wiec wywalilem kupe pracy i troche kasy prawie w bloto ;) No nic smiem watpic, ze na niekreconym 2200 robiles taki wynik ;) wsadzilem ostatnio ta grafike do kolegi z epoxem 8RDA z Athlonem 2000+, nie podwarzam autorytetu bo pewnie mi sie oberwie, ale ten Athlon kolegi sien ie popisuje, na mojej grafice w 3d marku 2001 ma 15k, 2003 ma kolo 11k, 2005 ma w granicach 5k. Wiem ,ze moja celina odpada pzy nowych sempach i A64, ale juz nieraz sie pzekonalem ze socket a i seria XP odpada...A tak swoja droga czekam na Conoe'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan z Arche to by lepiej popracowal nad chlodzeniem do tych palitow dostepnym dla kazdego smiertelnika ;)

też niestety jestem tylko zwykłym śmiertelnikiem ;)

próbowaliśmy już chyba 80% dostępnego chłodzenia i lipa... przydałby się jakiś Mcgywer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

Czy da się zmienić wartość "progu" opóźnienia GPU? Domyślnie jest ustawione na 120*C :|

tyle max , może chip wytrzymać - przecież temp powyżej 100stopni jest już niebezpieczna , im niższa temp tym lepsze oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżutkie wyniki Palit`a 6800 GS ze 128 MB

oczywiscie pamieci 1.4 ns :)

 

 

 

cena 499,99 zl , ja chylę czapkę przed Palit`em :)

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...oducts_id/13385

PALIT GeForce 6800GS 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

Klade nacisk na słowo 128bit :-)

 

Juz wiem na czym bede skladam kompu dla ludzi :-)

Ja widzialem za 473zł.

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT GeForce 6800GS 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

Klade nacisk na słowo 128bit :-)

 

Juz wiem na czym bede skladam kompu dla ludzi :-)

Ja widzialem za 473zł.

A ja sie zastanawialem dlaczego taka roznica w cenie w tak krotkim czasie...no i znalazl sie ten "szczegol" niestety:( Bo za ta cene z szyba 256 bym bral od razu bo szukam cos wlasnie w tej cenie(ok 500zł). PS. Co polecacie(moze byc takze cos z uzywanych) odp najlepiej na gg 6598873 bo lepiej nei zasmiecac tematu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...